Drone, multikopter ve inovatif görüntüleme aletleri endüstrisinde adından sıkça söz edilen ve kaliteli ürünleriyle kullanıcıların beğenisini toplayan DJI markası, Çin'in Silikon Vadisi olarak da adlandırılan Shenzhen bölgesinden 2006 yılında dünyaya açıldı. Günümüzde çok uluslu bir şirket olan DJI, Drone ve multikopter teknolojilerinde amatör ve profesyonel kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen markaların başında geliyor.

Pek çok sektörde ihtiyaç duyulan hava görüntüleme araçları için alternatif çözümler ve geliştirmeler üreten marka, kullanıcılara her türlü koşul için seçenekler sunmayı başarıyor. 

DJI Drone Modelleri

DJI drone modelleri farklı kullanım amaçlarına özel olarak tasarlanmış pek çok farklı modelden oluşuyor. DJI Spark gibi profesyonel kategoride yer alan modeller, profesyonel çekimler için pek çok kullanışlı özellik sunuyor. DJI Tello gibi daha çok amatör kullanıcılara hitap eden modeller ile de etkileyici çekimler yapmak mümkün oluyor. DJI Mavic ve Inspire serisi dronelar ise tam profesyonel kullanımlar ve kusursuz görüntüler için tercih ediliyor. Drone teknolojilerinin donanımsal ve yazılımsal olarak en güncel bileşenlerini kullanan bu dronelar, combo camera ve Cmos sensöre sahip olan oldukça başarılı cihazlar olarak biliniyor. Markanın ürünleri genel olarak oldukça düşük bir ağırlığa sahip ve aplikasyon sistemlerine bağlı bir şekilde çalışarak kullanıcıya oldukça büyük kolaylıklar sağlıyor.

Akıllı Cihaz Üzerinden Tam Kontrol

DJI dronelar ve multikopterler, cihaza entegre bir şekilde çalışan aplikasyon sayesinde pek çok özelliğe ulaşım sağlıyor. Bunların arasında cihazın GPS üzerinden takibi, bağlantı kopması durumunda dahi cihazın güvenli bir şekilde kalkış bölgesine geri dönmesi ve ihtiyaç halinde uçuş izni alınması gibi oldukça kullanışlı ve yenilikçi özellikler bulunuyor. Kullanıcılar akıllı bir cihazdan tüm bu özelliklere erişim sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra cihazın sensör ölçümlerini, batarya ömrünü, yükseklik ve daha pek çok değeri anlık olarak gözlemleyebiliyor. Mavic ve üst modellerde bulunan ActiveTrack teknolojisi sayesinde odaklanılan herhangi bir cisim otomatik olarak takip ediliyor. Hareketli görüntülemelerde oldukça kullanışlı olan bu teknoloji, akıllı tanımlama sayesinde gerçekleşiyor. Kullanıcılara özgür bir uçuş deneyimi sunan TapFly teknolojisi sayesinde desteklenen modellerde dokunmatik ekran üzerinden cihaz yönlendirilebiliyor ve uçuş rotası belirlenerek çekim yapılabiliyor. Profesyonel çalışmalarda oldukça kullanışlı olan bu özellik sayesinde ince ayrıntılı çekimler çok daha kolay bir hale geliyor.

Drone Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelişen teknoloji sayesinde hobi haline gelen ve rahatlıkla ulaşılabilir duruma gelen drone ve multikopterler, pek çok insan tarafından beğeniliyor. Pek çok farklı özelliğe ve değişen fiyat seçeneklerine sahip cihazlar farklı kullanıcılara hitap ediyor. DJI drone ve multikopter fiyatları da modellere göre farklılık gösteriyor. Temel seviyede bulunan bir kullanıcının başlangıç seviyesinde, kontrolü kolay bir cihaz tercih etmesi öneriliyor. Kullanıcının satın alacağı drone ve multikopteri, ihtiyacını karşılayacak donanım ve yazılım özelliklerine sahip olarak tercih etmesi büyük önem taşıyor. Ayrıca GPS tabanlı güvenlik önlemleri barındıran cihazları tercih etmek de epey önemli oluyor. Hafif ve dayanıklı bir yapıya sahip olması, görüntü kalitesi, uçuş süresi ve yüksekliği gibi özellikler de drone ve multikopter seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor.

Uçuş Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trafo ve elektrik hatlarından uzak bölgelerde uçuş yapmak güvenlik açısından önem taşıyor. Ayrıca kullanım kılavuzunda belirtilen yükseklik değerlerinin üzerinde uçuş yapmak DJI Drone ve multikopterler için oldukça tehlikeli oluyor. Ani değişen sıcaklık sonucunda cihaz ağır hasar alıp kullanılamaz duruma gelebiliyor. Son olarak, izinsiz bir şekilde askeri tesisler gibi uçuşa yasak bölgelerde çekim yapmak yasal olarak suç sayılacağından, kullanıcının bu duruma dikkat ederek bu tür kuralları ihlal etmemesi gerekiyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DJI Dronelar ve Multikopterler

53 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı
Toplam 24 / 53 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?