Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler ve şık sunumlar yapmayı sevenler için yemeklerini sevdiği insanlarla paylaştıkları masada kullanacakları servis takımları ve diğer ekipmanların görsel açıdan göze hitap etmesi oldukça önemlidir. Yemek takımları bu noktada iştah açan ve aynı zamanda görsel bir şıklık sağlayan sunumlar için kullanılan mutfak ürünlerindendir. Yemek takımları göz alıcı bir görüntü sağlamanın yanı sıra oldukça fonksiyoneldir. Şık ve kalabalık akşam sofralarında tüm yemek takımı parçaları kullanılabildiği gibi sadece birkaç parça şeklinde günlük kullanıma da uygundur. Yemek takımları farklı parçaların kombinasyonundan oluşan ve ayrıca geniş bir renk çeşitliliğine sahip olan ürünlerdir. Mavi yemek takımları bu renk skalasında ön plana çıkan seçeneklerden biridir. Göz alıcı rengi ve farklı tasarımları ile göze hitap eden masa düzenlerini sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlar. Yenilik isteyenlerin mutfaklarında set halinde kullanabilecekleri mavi renk yemek takımı, çekirdek aile için olduğu gibi kalabalık aileler için de daha yüksek sayıda parçaları olan modellere sahiptir. Böylece lezzetli yemeklerle donatacağınız sofranızın görsel şıklığının sağlayıcı parçaları olarak yemek takımı mavi kullanılabilir. Her beğeniye ve ev dekorasyonu tarzına eşlik edebilen masalar hazırlayarak uyumu yakalayabilirsiniz. Bu sayede hem şık bir sofra hazırlarken mutfak mobilyası ya da salon dekorasyonunuzdan ödün vermeyen bir görüntü yakalarsınız. Birbirinden farklı zarif desenlere ve yaratıcı tasarımlara sahip mavi yemek takımları modelleri ile özenle hazırladığınız sofralarınızı taçlandırabilirsiniz.

Farklı Beğenilere Hitap Eden Mavi Yemek Takımları

Yemek takımları giderek mutfakların vazgeçilmezi haline geliyor. Her beğeniye uygun olacak şekilde birçok farklı tasarımda üretilen mavi yemek takımları sıklıkla porselen ya da seramikten imal ediliyor. Üretildiği malzemenin yanı sıra birçok farklı desen seçeneği ile şık sofralar yaratılmasına olanak sağlıyor. Salonunuzun, yemek odanızın, mutfağınızın ya da balkonunuzun dekorasyonu ile uyumlu zarif sofra sunumları yapabileceğiniz bu setler yemek şöleniniz gibi estetik bir görsel şölen de yaratıyor. Klasik bir dekorasyon tarzıyla döşenmiş bir evde petrol mavisi yemek takımı iddialı ve şık bir akşam yemeği sofrası için iyi bir seçenektir. Minimal dizayna sahip bir evde ise aynı sadelik yemek sofrasında da aranacaktır. Bu nedenle mavi çizgili yemek takımı göz yormayan sade şıklığın sağlayıcısı olur. Yeni evlenen ve cıvıl cıvıl bir ev döşeyenler için ise mavi çiçekli kahvaltı takımı ile arkadaşlarını ağırlamaları ve aynı zamanda iç açıcı bir sofra sunumu hazırlamaları mümkündür. Modern tasarımlardan hoşlananlar için farklı geometrik desenlere ya da asimetrik desenlere sahip yemek takımları tercih edilebilir. Vintage severler için de eski zamanlarda yemeğini yiyormuşcasına mavi porselen takımlar kullanılabilir. Daha birçok tarza ve beğeniye hitap edecek farklı tasarımlara sahip yemek takımları ile şıklığı yakalayabilirsiniz.

Mavi Yemek Takımları ile Kalabalık Sofralar

Geniş aileler için ve kalabalık sofraları ağırlayanlar için her parçası birbiri ile uyum içerisinde olan iyi bir yemek takımına sahip olmak önemlidir. Böylece sevdiklerini ağırladıkları sofralarda farklı yemek tabakları ve sunum tabakları ile uğraşmak yerine kolayca lezzetli yemeklerini göz alıcı bir şıklıkta sunabilecekleri parçalar kurtarıcı bir rol oynar. Sayıca fazla bir gruba pazar kahvaltısı hazırlarken evinizin bahçesinde ya da balkonun mavi desenli kahvaltı takımı ile Alaçatı havası yaratabilirsiniz. Kalabalık bir yakın arkadaş grubuyla düzenlediğiniz bir beş çayında ise mavi çiçekli yemek takımı kullanarak göz alıcı bir şıklık elde edersiniz. Mavi porselen yemek takımı ise özel bir akşam yemeği davetinde klasik ve zarif bir sofra kurmanızı sağlar. Mavi çiçekler ile taçlandırabileceğiniz masanızda yemekleriniz kadar sunumunuz için de güzel yorumlar alabilirsiniz. Kalabalık bir aile iseniz günlük yemek takımı mavi ile hızlıca sofranızı hazırlayabilir ve zaman kaybetmezsiniz. Mavi 6 kişilik yemek takımı ise çok çocuklu ailelerde öğle yemeklerini servis ederken kolaylık sağlayabilir. Birçok farklı sayıda grup için kullanabileceğiniz mavi yemek takımları sayesinde iştah açıcı yemeklerinizi göz alıcı sunumlarla servis edebilirsiniz.

Mavi Yemek Takımı Parçaları

Mavi yemek takımı parçaları kullanım ihtiyacınıza göre çeşitlilik gösterir. Günlük kullanım için daha az sayıda parçadan oluşan takımlar tercih edilirken çok daha kalabalık gruplar için 85 parçaya kadar çıkan yemek takımları bulunmaktadır. 12 kişilik mavi yemek takımı setinde genellikle yemek tabakları ve ikramları sunabileceğiniz orta boy servis tabakları yer alır. Orta tabakların dışında kaseler de bu set içerisinde yer alır. baharatlıklar, sosluk ve hatta kürdanlık seçenekleri ile sofranızda tamamıyla uyumu yakalayabilirsiniz. 12 kişilik takımlar böyle geniş kapsamlı ve 85 parça olabildiği gibi 48 parçalık çeşitleri de vardır. Yemek takımınızı saklayacağınız alan daha küçük ise bu takımı tercih etmekte fayda vardır. Bunların yanı sıra 4, 6 ve 8 kişilik 24 parçaya kadar çıkan çeşitler de mevcuttur. Küçük aileler için bu setler daha uygundur. Mavi yemek takımı setlerinizin yanı sıra çatal, bıçak, kaşık takımları ile de sofralarınızdaki uyumu yakalayabilirsiniz. Böylece yemek takımınız ve çatal, bıçak, kaşık takımları ile kalabalık sofraları kolaylıkla ağırlayabilirsiniz. Çeşitli sayıda parça, birbirinden şık desenler ve zarif tasarımları ile her beğeniye hitap eden mavi yemek takımlarını Hepsiburada üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Mavi Yemek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Dikkat edilen noktaların başında parça sayısı gelir. Çünkü az kişi ya da kabalık kişi sayısı için seçeceğiniz setler farklılık gösterecektir. Bunun yanı sıra günlük ve özel davetler için kullanacağınız yemek takımları da ayrı seçilebilir. Bu sayede fazla yıkama sebebiyle mavi renk tonunda solmalar olmasını ya da desenler üzerinde çizilmeler olmasını engelleyebilirsiniz.

Mavi Yemek Takımı Kaç Kişiliktir?

Mavi yemek takımlarında kişi sayısı çeşitlilik gösterir. 4 kişilik yemek takımları az sayıda kişi için ve daha çok gündelik hayatta tercih edilir. Bulunduğu gibi 6 kişilik mavi yemek takımı da bulunur. Bunun yanı sıra daha kalabalık gruplar için de seçenekler vardır. Mavi yemek takımı 12 kişilik ile kalabalık sofralarınıza yetecek ve uyumlu bir görüntü sağlayacak setlerden faydalanabilirsiniz.

Mavi Yemek Takımının Avantajları Nelerdir?

Mavi yemek takımları sofralarınızda desenli veya düz tasarımlı çeşitleriyle sunumlarınızı daha şık ve göz alıcı hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra birbiriyle uyumlu parçaları takım içerisinde barındırması sayesinde sevdiklerinizi ağırlarken servis tabakları ve hatta baharatlıkları ile ahenkli bir görüntü yakalayacağınız sofralar kurabilirsiniz. Kalabalık gruplar ve çekirdek aile için seçenekleri bulunur. Özel davetlerde olduğu gibi gündelik hayatta mavi kahvaltı seti olarak kullanılır.

Çekirdek Aile İçin Kaç Parçalı Mavi Yemek Takımı Alınır?

Üç ya da dört kişilik bir çekirdek aile için 12 ya da 16 parçalı mavi yemek takımları idealdir. 6 kişilik yemek takımı mavi daha fazla parçadan oluşan takımlar da bulunur ve bu sayı değişiklik gösterir. Ailenizde ikiden fazla çocuk sayısı var ise 18 ya da 24 parça mavi yemek takımı bu sayıda kişi için uygundur.

Mavi Yemek Takımı Nasıl Temizlenir?

Mavi yemek takımlarında kullanıldığı malzemeye göre farklı koşullarda hijyeni sağlanabilir. Özellikle mavi desenli yemek takımı sert bir şekilde telle ovalamadan kaçınılması mavi rengi kaybetmemek ve desenleri çizmemek adına önemli bir noktadır. Metal dokuların bulunduğu yemek takımlarında da sert ovalamalar sonucu lekelenmeler kalabilir. Bu nedenle yumuşak malzemeler kullanılarak temizlendikleri takdirde ürünlerin kullanım ömrünün uzaması sağlanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mavi Yemek Takımları

267 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Parça Sayısı
Toplam 24 / 267 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667016/60006075/60006075