Porselen; doğal kaynaklı hammaddelerden üretilen, beyazlığını boyalardan değil hammaddesinden alan sağlıklı bir üründür. Işık geçirgenliğine sahiptir. 1400°C civarında pişirilir. Yüksek ısıya karşı dirençli olan porselen yemek takımları diğer yemek takımlarına nazaran daha dayanıklıdır ve daha az kırılgan bir yapıya sahiptir.

Porselenler, içeriğindeki hammaddelere ve sıcaklık derecelerine göre sert ve yumuşak porselen olarak ikiye ayrılır. Sert porselenlerin özelliği bünyesinde yer alan yüksek kaolen oranı 1400°C gibi yüksek bir sıcaklıkta oluşan feldispat sırrıdır. Bu özelliği ile sırda yüzey sertliği ve dayanıklılığı ortaya çıkar. Yumuşak porselenin kaolen oranı ise düşük olup sır oluşum sıcaklığı daha düşüktür. Bu nedenle sert porselene göre darbe dayanıklılığı daha düşüktür.

Tulû, kelime anlamı ile güneşin doğuşunu temsil eder. Tulu Porselen Kütahya’da faaliyet gösteren Türk sermayesi ile kurulmuş bir firmadır. Kütahya'nın tarihten gelen sanatsal çini ve porselen kültürünü taşıyan ürünler sunar. Hepsiburada üzerinden şık ve zevkli tasarımlarıyla Tulü porselen yemek takımı modellerine göz atma imkanına sahip olabilirsiniz. Hoşunuza giden modelleri işaretleyerek zevkinize en uygun modeli seçebilir, şık sofralar kurabilirsiniz.

Niçin Porselen Ürünleri Tercih Etmeliyiz?

Porselen; killi topraktan yapılmış ürünlerin oluşturduğu seramik grubunun önemli bir elemanıdır. Ev ve otel grubu olarak üretilen iki porselen grubu bulunur. Ev porselenleri gün ışığına tutulduğunda ışığı geçirir. Otel grubu porselenleri ise Dünya standartlarına uygun olarak daha kalın üretilmelidir. Işığa tutulduğunda ışığı geçirdikleri görülebilir. Restorantlar yemekleri tabaklara koymadan önce tabağı ısıtarak servis yapar. Tabağın kalın olması sıcaklığı uzun süre muhafaza edecektir. Dolayısıyla yemeğin lezzetine keyif katacaktır. Porselen ürünlerin tercih edilmesinin pek çok sebebi vardır.

Yüksek oranda ısı saklayabilme özelliğine sahiptir. Porselen servis ürünleri ısıtıldıklarında, içindekilerle birlikte sıcaklıklarını uzun süre korurlar.

  • Sağlıklıdır. Üzerindeki lekeler kolaylıkla temizlenir.
  • Tat ve koku barındırmaz.
  • Pekişmiş yapısı sayesinde mikrop barındırmaz.
  • Sert bir yüzeye sahiptir.
  • Zariftir ve göz zevkinize hitap eder.
  • Yemeklerinize keyif katar.

En İyi Porselen Nasıl Anlaşılır?

İyi bir porselenin kalitesini anlamak için porselen ürünü ışığa tutun. Porselen ne kadar ince bir porselen ise işçilik o kadar iyi yapılmış demektir.  Aynı şekilde, ışıkta arka tarafı rahatlıkla görebildiğiniz porselenler ya da yarı saydam tabaklar kaliteli porselenler demektir.

Porselen Yemek Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Porselen yemek takımı satın alırken en önemli kısım bütçedir. Öncelikle bütçenizi belirleyerek ve bu bütçeye göre olan modellere bakarak tercihinizi yapmalısınız. Bütçenizi aşmayacak porselen takımlarını ve modellerini seçerek istediğiniz takımlara sahip olabilirsiniz.

Beğendiğiniz markaların ve modellerin indirim zamanlarını takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz markaların bildirimlerini açık tutarsanız indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Evinizde ağırlayabileceğiniz en fazla kişi sayısı ne kadarsa bu sayıya göre yemek takımı satın alabilirsiniz. Bu sayede fazla miktarda almanıza gerek kalmayacak ve bütçenize uygun bir planlama yapabileceksiniz.

Kullanmaktan sıkılmayacağınız modası geçmeyen renk ve model almaya özen gösterebilirsiniz. Örneğin Klasik seven bir tarzınız varsa seçiminizi kare yemek takımlarından yana kullanabilirsiniz.

Porselen Ürünleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Porselenlerin fırın ve mikrodalgalarda kullanılmasında bir sakınca yoktur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta porselenin ısıyla direkt temas etmemesi gerektiğidir. Çıplak ateşle direkt temas porselende şok etkisi yaratır ve kırılmasına sebep olur.

Porselenler aynı şekilde derin dondurucularda da güvenle kullanılabilir. Ancak dondurucudan çıkan porselenin hemen fırına konulmaması gerekir. Ani ısı değişikliği porselenin kırılmasına sebep olur. Porselen oda sıcaklığına geldikten sonra ısı ile temas ettirilmelidir.

Metal çatal bıçaklar porselen yüzeylerde zaman zaman iz bırakabilirler. Bu izlerin oluşması normaldir. Porselene herhangi bir zararı yoktur. Porselen sırları, yüksek sıcaklıkta pişirmede sert oluşu nedeniyle, paslanmaz metal çatal, bıçak gibi malzemelerden daha sert hale gelirler. Bu da metal aşınması ve siyah izlerin oluşumuna neden olur. Bu istenmeyen izlerin giderilmesi için, özel formüllü, yumuşak ve aşındırıcı etkisi olmayan temizleyiciler kullanılabilir.

Porseleni Ürünleri Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer porselenlerinizi elde yıkamayı tercih ediyorsanız;

Sert temizlik malzemeleri ile ovarak veya tel ile temizlenmemesi gerekir. Krem ya da sıvı temizlik malzemeleri kullanılmalı ve bol suda durulanmalı ardından kurulanmalıdır.

Kurulanan porselenleri kaldırırken, tabak ve fincanlar çok adette üst üste ve iç içe geçerek yerleştirilmemelidir. Tabaklar üst üste dizilirken, aralarına ince bir kâğıdın konulmasında fayda vardır. Aksi takdirde, tabağın altındaki sırsız kenar hamur, sertliğinden dolayı sır ve altın dekorları zedeleyebilir.

Eğer porselenlerinizi bulaşık makinesinde yıkıyorsanız;

Porselenlerinizin dekorunda altın desen var ise, elde yıkamanız tavsiye edilir. Bilindiği gibi altın kıymetli ve yapısı itibari ile de zariftir. Bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Diğer taraftan porselenleriniz sır içi ya da sır altı dekorlanmış ise, makine ile yıkamanız halinde dekorları kesinlikle silinmez.

Porselenler yıkanırken 60°C’nin üzerine çıkmayan ılık bir programda yıkanmalıdır. Kullanılan deterjan, cam ve sır üstü dekorlar için uygun olmalıdır.

Özellikle suları yüksek oranda kireç ihtiva eden bölgelerde kireç önleyici bir deterjan kullanılmalıdır. Aksi takdirde porselenlerin üzerinde beyazımsı bir kireç tabakası meydana gelir.

Makinedeki su basıncı yüksek olmamalıdır.

Porselenler, makine içi yerleştirme düzenine dikkat edilerek, özenle yerleştirilmelidirler.

Yıkama işlemi yemek artıkları beklemeden ve kurumadan yapılmalıdır. Çünkü, kurumuş yemek artıkları daha uzun süreli ve özenli bir temizliğe ihtiyaç duyabilir. Bu durum dekorların zedelenmesine neden olabilir.

Yemek Takımı Porselen mi Seramik mi Olmalı?

Porselen daha yüksek sıcaklıkta sertleşir. Seramik ise daha düşük sıcaklıkta sertleşir. Porselen yemek tabakları daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Kullanım amacına göre porselen ve seramik yemek takımları arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Tulü Porselen Yemek Takımı Fiyatları

Zevkinize uygun Tulü porselen yemek takımı fiyatlarına hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz. Porselen yemek takımı seçerken hepsiburada ile bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Günlük kullanım için daha kalın ve sağlam porselen yemek takımını tercih edebilirsiniz. Yemek davetleriniz ya da özel zevkinize uygun bir seçim için parlak, hafif ve ince porselen yemek takımı alabilirsiniz. Zevkli ve zarif bir sunum için porselen yemek takımı seçeneklerine hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğer siz de bu porselen yemek takımı satın almayı düşünüyorsanız fiyat araştırmasını online olarak ilerletmek işinizi çok daha kolay bir hale getirecek aynı zamanda zamandan tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Fiyatını merak ettiğiniz, fiyat ve özellik karşılaştırması yapmak istediğiniz birçok yemek takımına oldukça geniş ürün ve marka seçeneği bulunan Hepsiburada üzerinden online bir şekilde yapabilirsiniz. Beğendiğiniz modelin indirimli ve kampanyalı fiyatlarından hepsiburada sayesinde haberdar olabilirsiniz. Bunların yanı sıra Hepsiburada sayesinde beğendiğiniz ancak kararsız kaldığınız porselen yemek takımları arasından renk, desen, marka ve fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun yemek takımına sahip olabilirsiniz. Hepsiburada sizlere hem zamandan hem bütçenizden tasarruf edebileceğiniz birçok model seçeneği sunar. Alıcıya hem zamandan tasarruf edebileceği hem de güvenli ve keyifli alışveriş yapacağı imkanlar sunan hepsiburada ile alışverişin keyfini yaşayın.

Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yuvarlak Yemek Takımları

9982 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 47 / 9982 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?