Porselen yemek takımları hem özel günlerinizde hem de günlük kullanımınızda şık sunumlar yapmanız için en önemli ürünler arasındadır. Farklı renk ve tasarımlarda imal edilen bu ürünler sofra malzemeleri kategorisinde ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılar. En güzel porselen yemek takımları yemeklerde dostlarınız ve ailenizle keyifli anlar geçirmenize yardımcı olacak şekilde özenle tasarlanır. Porselen, şık tasarımlı olduğu için özel davetlerde daha fazla tercih edilen sunum malzemesidir. En uygun porselen yemek takımları farklı renk ve tasarımlarıyla mutfağınıza şıklık getirir. Özgün, modern ve klasik tasarım şekilleri ile porselen yemek takımları masalarınıza sanatsal dokunuşlar sunar. Canlı renk ve desen seçenekleri ile evinizde doğa esintileri hissettirir. Porselen yemek takımı ucuz seçenekleri ile bütçenizi de korumanıza yardımcı olur.

Porselen Yemek Takımlarının Özellikleri

Porselen yemek takımlarının ana malzemesi kil, kuvars ve kaolin maddeleridir. Ürünün içerisinde bulunan kil miktarı, suya dayanıklılığı artıran bir unsurdur. Kuvars maddesi ise tabaklarını sertlik ve incelik derecesini belirler. Kemik tozu porselen yemek takımları en ince porselen ürün grubunda yer alır. Bu takımlar ince olmasının yanında kemik tozu sayesinde sağlamlık da sunar. Kaolin maddesi ise porselenin sıcaklığa dayanma oranını artıran bir malzemedir. Bu maddeler farklı oranlarda kullanılarak çeşitli tür, model ve tasarımda en iyi porselen yemek takımları imal edilir. Kabartmalı porselen yemek takımları, sunduğu 3 boyutlu görsel şölen ile yemek saatlerinizi ziyafete dönüştürebilir. Üretim aşamasında kullanıcının tercih ve ihtiyaçları önceliklidir. Kalabalık aileler için porselen yemek takımı 24 parça modeli, ihtiyacı büyük ölçüde karşılayan şık bir settir. Tasarımında modern çizgiler taşıyan bu takım; çorba kasesi, sunum tabağı, çukur yemek tabağı, salata tabağı ve tatlı tabağı gibi parçalardan oluşur. Misafirlerinizi şık sofralarda keyifle ağırlamanıza imkan veren bu takımlar ihtiyacınıza büyük oranda cevap verebilir. Kalabalık toplantılarınızda kullanmanız için porselen yemek takımları 12 kişilik olarak da tasarlanmıştır. Bu setler özel yemeklerde ihtiyacınızı karşılamakla beraber günlük kullanımınıza da uygun porselen yemek takımları olabilir. Günlük kullanımlarınızda kalın porselen yemek takımları, dayanıklılığı sayesinde kullanışlı bir tercih olabilir. Yemek takımı setleri farklı tasarımlarıyla göze hitap ederken sağlamlığıyla da keyifli anlarınızın bölünmesinin önüne geçer. Davetlerinizde şık sunumlar oluşturmak için masa örtüsü modellerine de göz gezdirebilirsiniz. Porselen yemek takımlarınızı tamamlayan bu ürünlerle sunumlarınıza estetik katarken konuklarınızı keyifle ağırlayabilirsiniz.

Porselen Yemek Takımlarının Modelleri

Kullanıcının zevk ve ihtiyacına uygun olarak farklı porselen yemek takımı tasarımları imal edilir. Bazı yemek takımı modellerinde porselenler kalın bir yapıda üretilir. Sağlamlık ve kullanım kolaylığı sağlayan bu porselen yemek takımı modelleri kullanıcıların büyük beğenisini toplar. Kullanıcıların yorumları, kalın porselenden oluşan bu takımların günlük kullanıma uygun olduğu yönündedir. Özellikle çocuklu aileler tarafından bu modeller tercih edilebilir. İnce porselen yemek takımları zarif bir tasarıma sahiptir. Ayrıca şeffaf ve hafif dokusu ile beğeni toplayan bir modeldir. Şık tasarımı ve estetik görünümü ile bu model özellikle yeni evlenecek kullanıcılardan büyük ilgi görür. İnce porselen yemek takımları tasarımında modern, klasik ve retro gibi pek çok tarz kullanıcıların beğenisine sunulur. Modern porselen yemek takımları farklı renk ve desenleriyle masalarınıza canlılık katabilir. Yemek masalarında doğanın dokunuşunu arayan kullanıcılar tarafından çiçek desenli porselen yemek takımları tercih edilebilir. Bu modellerde özgün ve doğadan esinlenilerek çizilmiş çiçek desenleri kullanılır. Pembe ve yeşilin canlı tonları yemek takımlarını tabloya dönüştürerek kullanıcıların hayranlığını toplar. Özellikle gül desenli porselen yemek takımları bu kategoride en fazla beğeni toplayan modeldir. Tabakların çevresinde ve merkezinde sunulan gül desenleri zarif bir yemek masası isteyen kullanıcıları memnun edebilir. Klasik çizgiler taşıyan bu model, köşeli ve yuvarlak tabak tasarım seçeneklerine sahiptir. Retro tasarıma sahip modellerde ise geometrik desenler ve geniş renk skalası kullanıcıların beğenisine sunulur. Porselenleri renklendirmek amacıyla kullanılan maddeler gıda ile temasa uygun olarak seçilir. Ürünler belirli orandaki sıcaklığa dayanıklıdır. Bulaşık makinasında rahatlıkla yıkanabilir. Ancak yaldızlı boya kullanılan takımlarda ılık su ile yıkama tavsiye edilir. Böylece yaldızlı boyanın olası hasarlardan korunması mümkün olabilir. Yemek takımları tabakların tasarım şekline göre köşeli, oval ve yuvarlak gibi sıralanabilir. Tabak tasarımındaki çeşitlilik, kullanıcının zevkine hitap eden zengin ürün yelpazesi sunar. Yuvarlak tabak tasarımına sahip olan beyaz porselen yemek takımları en fazla tercih edilen modeldir. Pürüzsüz beyaz yüzeyi ile lekelerin üzerinde barınmasına izin vermez. Böylece kullanıcıya temizleme kolaylığı sunar. Dilerseniz yemek masalarınızdaki en önemli tamamlayıcı ürün olan çatal bıçak modellerini de inceleyebilirsiniz. Farklı model ve tasarımdaki çatal bıçak takımları ile porselen yemek takımlarınızı zevkinize uygun olarak kombinleyebilirsiniz. Bu şık ürünlerle yemek masalarınız hayallerinizdeki gibi görünebilir. Unutmamak gerekir ki dost sohbetlerinin en keyifli yaşandığı yer olan şık yemek masaları porselen yemek takımları, şık çatal bıçak takımları ve bardak takımlarıyla tamamlanır.

Porselen Yemek Takımı Fiyatları

Porselen yemek takımı fiyatları çeşitli nedenlerle farklılık gösterebilir. Bu faktörler arasında set seçeneklerindeki parça sayısı, renk, kalınlık ve imalatta kullanılan malzeme türü sıralanabilir. Porselen yemek takımları markaları arasında stoneware kil adı verilen madde kullanan markalar bulunabilir. Bu madde, fiyatı belirleyen temel unsurlardan biridir. Ürünlerin fiyatları 6 kişilik porselen yemek takımları modellerinden 24 kişilik modellere kadar her bütçeye hitap eden bir çeşitlilik sunar. Defolu porselen yemek takımları kullanıma engel olmayan ufak üretim hataları taşısa da sunduğu fiyat avantajıyla büyük beğeni toplar. İndirimli porselen yemek takımları hakkında kullanıcı yorumlarını inceleyerek hem sağlam hem de makul fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz. Bu yorumları inceleyerek porselen yemek takımı en ucuz seçeneklerine de ulaşabilirsiniz. Porselen yemek takımları ve fiyatları hakkında kapsamlı bilgi edinerek bilinçli bir alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Özellikle kampanyalı porselen yemek takımları, bu ihtiyacınızı büyük oranda karşılayabilir. Mutfağınız için yapacağınız bu alışverişte ürünün işlevselliği ve sunduğu fiyat avantajı, memnuniyetinizi belirleyen en önemli unsurdur. İhtiyacınıza yönelik farklı fiyat ve özellikteki bu ürünleri Hepsiburada üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Porselen Yemek Takımları Nasıl Seçilir?

Aile üyelerini bir araya toplayan sofralar, porselen yemek takımlarıyla renklenir. Lezzetli yiyeceklerin sunulduğu bu yemek takımlarının seçimi zahmetli olduğu kadar keyifli bir iştir. Porselen yemek takımları suya ve belli oranda sıcaklığa dayanıklıdır. Seçme aşamasında setlerin sunduğu parça sayısı, renk, kalınlık, model ve tabak tasarım şekli dikkate alınması gereken kriterler olabilir.

Porselen Yemek Takımları Makinede Yıkanabilir mi?

Tamamen stoneware kil türünden imal edilen porselen yemek takımları suya ve belirli orandaki ısıya dayanıklıdır. Bu nedenle bulaşık makinasında rahatlıkla yıkanabilir. Ancak yaldızlı boya kullanılan takımlarda ılık sıcaklıklarda yıkama yapılması önerilir. Böylece boyanın zarar görmemesi sağlanmış olur.

Porselen Yemek Takımlarında Kemik Tozu Neden Kullanılır?

Porselende inceliği ve şeffaflığı sağlayabilmek için sentetik kül ile kemik tozu karıştırılarak kullanılır. Böylece hem sert hem de kırılmaya karşı dayanıklı porselen elde edilir. Kremsi renge sahip olan bu porselen türü hem zarif bir görünüm sunar hem de sağlam yapısıyla kullanım kolaylığı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Porselen Yemek Takımları

2808 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 2808 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?