Motosiklet üzerinde daha rahat hareket etmek ve olası kazalara karşı maksimum koruma sağlamak amacıyla geliştirilen giysiler, hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir. Kask, mont, eldiven, pantolon ve ayakkabı gibi koruyucu aksesuarları her sürüşte üzerinizde bulundurmanız son derece önemlidir. Alt vücudu koruyan ve en önemli güvenlik ekipmanları arasında yer alan motosiklet pantolonları, oldukça farklı alternatifler ile kullanıcılara sunulur. Motosiklet pantolonları; genellikle deri, kauçuk, cordura ve kevlar karışımlı özel tekstil ürünlerinden imal edilir. Günlük giyim için tercih edilen pantolon modellerinde olduğu gibi, motosiklet pantolonlarında da farklı beden seçenekleri ve sıra dışı tasarım detaylarına sahip ürünler bulunur.

Motosikletinizi hangi hava koşullarında, hangi yollarda ve hangi sıklıkla kullandığınız, motosiklet pantolonu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar içinde yer alır. Örneğin; ıslak yol koşulları ve yağmurlu ortamlarda sıklıkla motosiklet kullanıyorsanız, seçtiğiniz pantolonun medran veya goretex kumaş özelliği taşıması gerekebilir. Su geçirmez hafif kumaşlar, bu tarz ıslak ortamlarda konforunuzdan ödün vermeden yola devam edebilmenizi sağlar. Hava alabilen ve ter önleyici kanalları bulunan ürünleri, sıcak havalarda ve nemli ortamlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca, geleneksel ve tek renk pantolon çeşitlerinden farklı olarak, kot pantolon görünümlü, casual veya özel tasarım çizgilerine sahip motosiklet pantolonu modelleri içinden de tercih yapabilirsiniz.

Taber testi gibi özel test ve arge çalışmaları ile geliştirilen motosiklet pantolonlarının, temel olarak sürtünme ve çarpma gücüne karşı yüksek direnç sunması hedeflenir. Düşüş sonrası uzun süreli yuvarlanmalarda, zeminin tekstil yüzeyinde deliklere ve deformasyonlara yol açmaması önemlidir. Aynı zamanda, yüksek basınç ve çarpma etkisi sonucu kemik, kas ve eklemlerinin minimum seviyede etkilenmesi amaçlanır. Fiber lifler ve polimer materyallerin birleştirilmesi ile elde edilen aramid; vücut zırhı vazifesi gören sentetik kevlar; dayanıklı naylon veya naylon içerikli kompozit karışımları ihtiva eden cordura ve keprotec lisanslı kumaşlar, olağanüstü bir koruma sağlar. Pantolon üzerinde bulunan fosfor ve yansıtıcılar ise, gece sürüşlerinde trafikte daha rahat fark edilmenize imkan tanır.

Motosiklet Pantolonu Fiyatları

Motosiklet pantolonları, sürüş esnasında oluşan düşme ve kaza risklerine karşı maksimum koruma sağlar. Sürüş stilinize ve kullandığınız motosiklet türüne göre, tam korumalı veya yarı korumalı seçenekler içinden tercih yapabilmek mümkündür. Yarı korumalı pantolonlar, dizlik, motosiklet ayakkabısı ve diğer güvenlik ekipmanları ile beraber kullanılabilir. Tam korumalı motosiklet pantolonları ise içerisinde dolgu ve zırh materyalleri taşır. Sürtünme ve ısıya karşı dayanıklı kevlar, yırtılmaya karşı dirençli kumaşlar ile kombine edilerek güvenlik en üst seviyeye taşınır. Özellikle tur, off road ve spor motosiklet kullanıcılarının tam donanımlı modelleri tercih etmesi önerilir. Yüksek hızlarda motosiklet üzerinden düşerek zemine temas etmek, ölümlere ve çok ciddi sakatlanmalara neden olabilir. Bu nedenle, tam korumalı ve zırhlı pantolon modellerinin tercih edilmesi, sağlığınız açısından büyük önem arz eder.

Motosiklet pantolonu fiyatları ise ürünün markasına, modeline, tekstil özelliklerine, koruma ve zırh ekipmanlarına bağlı olarak farklılık gösterir. Alt bedenin önemli noktaları olan diz, basen, kaval kemiği gibi alanlara ekstra dayanıklılık ve koruma kazandıran parçalar eklenebilir. Olası bir kaza esnasında kalça, diz ve bacaklar doğrudan zemine temas eder. Dayanıklı kauçuk, deri ve tekstil malzemeleri, aşınmayı önemli ölçüde gidererek, bacakların dış ortamda zarar görmeden muhafaza edilmesini sağlar. Slayt veya lazer dikiş tekniği ile birleştirilen kumaş parçaları, yüksek darbelere ve sürtünmelere karşı inanılmaz derecede dayanıklıdır. Özenle dokunan dikiş alanları, birleşme noktalarının ayrılmasını önleyerek pantolonun bir bütün içinde kalmasına olanak tanır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Pantolonları

236 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Revit Motosiklet Pantolonları
  2. The Biker Jeans Motosiklet Pantolonları
  3. Alpine Stars Motosiklet Pantolonları
  4. Spidi Motosiklet Pantolonları
  5. Prosev Motosiklet Pantolonları
  6. Andes Motosiklet Pantolonları
  7. Tech90 Motosiklet Pantolonları
  8. Prohel Motosiklet Pantolonları
  9. Vexo Motosiklet Pantolonları
  10. Scoyco Motosiklet Pantolonları
  11. Hevik Motosiklet Pantolonları
  12. Tucano Urbano Motosiklet Pantolonları
  13. Venom Motosiklet Pantolonları
  14. Xrider Motosiklet Pantolonları
  15. Motospartan Motosiklet Pantolonları
  16. OJ Motosiklet Pantolonları
  17. Ross Motosiklet Pantolonları
  18. Ankaflex Motosiklet Pantolonları
  19. Carneil Motosiklet Pantolonları
  20. Clover Motosiklet Pantolonları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Beden A-Z
 5. Beden A-Z
 6. Renk A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/60008737/80273080/60005660
Başa dön