Motosiklet koruma malzemeleri arasında en önemli ekipmanlardan biri olan motosiklet dizlikleri; istenmeyen durumlarda dizlerin üzerine düşme ya da sürtünme anında ciddi yaralanmaları engellemek üzere özel olarak dizayn edilmiştir. Motosiklet kazalarının büyük bir kısmında sürücüler dizlerin üzerine düşer, sürtünme sebebiyle de ciddi yaralanmalar ve yürüme yetisini etkileyecek hasarlar meydana gelebilir. Dizlik kullanımı bu sebeple oldukça önemlidir. Olası bir kaza anında herhangi bir can tehlikesi olmasa bile dizlerin sürtünmesiyle yaşanan acı, sürücünün yanlış kararlar ve anlık hatalar yapmasına yol açabilir. Bu gibi durumların ortaya çıkmaması için dört mevsimde de motosiklet dizlikleri kullanmak gerekir.

Motosiklet Dizlikleri Kullanmanın Önemi Nedir?

Motosiklet sürerken tüm koruma ekipmanlarını kullanmak gerekir. Kask, dizlik ve diğer koruma ekipmanlarının eksiksiz olarak kullanılması, olası kazalarda hayat kurtarıcı olacaktır. Özellikle işlevsel, koruma oranı yüksek dizlikler tercih edilmesi hem hareket kabiliyetini sınırlandırmayacak hem de istenmeyen durumlarda motosiklet kullanıcısını koruyacaktır. Motosiklet dizlikleri fiyat açısından da oldukça uygundur. Bundan dolayı motosiklet sahibi olan herkesin bu koruma ekipmanını temin etmesi önerilir. Farklı özelliklerde motosiklet dizlikleri üretilmektedir. Bu sayede sizin için en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Yalnızca dizi kaplayan motosiklet dizlikleri üretildiği gibi dizin alt kısmını da kaplayan ve koruyan dizlik modelleri de üretilmektedir. Dizin altını da koruyan dizliklere hareketli dizlikler adı verilir. Bu model motosiklet dizlikleri, kullanıcısına hareket özgürlüğü de sağlar. Bunun yanında soğuk ve zorlu hava koşullarına özel olarak üretilmiş ve yalnızca kış mevsimi kullanılmak üzere tasarlanmış motosiklet dizlikleri de mevcuttur. Motosiklet dizlikleri birçok farklı model ve özellikte üretildiği için siz de kendinize en uygun motosiklet dizliklerini arzu ettiğiniz fiyat aralıklarında bulabilirsiniz.

Motosiklet Dizlikleri Modelleri Nelerdir?

Motosiklet dizlikleri çeşitli özellik ve donanımlarda üretilir. Tıpkı motosiklet modellerinde olduğu gibi motosiklet koruma ekipmanlarında da motosikletin modeline, kullanım alışkanlıklarına özgü koruma ekipmanı ihtiyacı ortaya çıkar. Yalnızca dizleri koruyan ve kapatan motosiklet dizliklerinden, diz ve diz altını da koruyan hareketli modellere kadar birçok farklı tasarımda motosiklet dizlikleri üretilir. Bazı motosiklet dizlikleri; darbelere karşı özel olarak dayanıklı olması adına plastik malzemelerden üretilmiştir. Bu sayede de olası kaza durumlarında diz üzerinde meydana gelebilecek darbeler, sürtünmeler ve yaralanmalar engellenir. Diz şekline ve hareketlerine göre mafsal özellikte üretilen motosiklet dizlikleri, kullanıcısına hareket özgürlüğü de sağlar.

Motosiklet Dizlikleri Hangi Malzemelerden Üretilir?

Birçok motosiklet dizliği, yumuşak iç astar kullanılarak üretilir. Bu özelliği ile kullanıcı; motosiklet dizlikleri kullanırken herhangi bir tahriş ya da rahatsızlık hissi duymaz. Özellikle cırt cırtlı yapısı sayesinde ayarlanma alternatifine de sahip olan motosiklet dizlikleri, her bacak ölçüsüne göre ayarlanabilir. Motosiklet dizlikleri standart bedende üretildiği için her motosiklet kullanıcısı için uygundur. Scooter kullanıcıları ya da Chopper kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış motosiklet dizlikleri de bulunur. Özellikle kış mevsiminde kaval bölgesini hem soğuktan hem de darbelerden korumak için dizayn edilmiş olan motosiklet dizlikleri; emici pedleri sayesinde de soğuğun etkisini azaltma özelliğine sahiptir.

Motosiklet Dizlikleri Nasıl Seçilir?

Motosiklet dizlikleri seçerken motosiklet kullanma alışkanlıkları oldukça önemlidir. Hangi model motosiklet kullanılırsa kullanılsın, koruyucu ekipmanlar hiçbir yolculukta ihmal edilmeden kullanılmalıdır. Ancak hangi modellerin sizin için uygun olabileceğine karar verirken; motosiklet modeline ve motosiklet kullanım alışkanlıklarına dikkat edebilirsiniz. Özellikle hareketli özelliğe sahip olan ve antibakteriyel özelliklerde üretilen motosiklet dizlikleri, araçla uzun yol yapan kişiler için en doğru seçimlerden biridir. Maksimum havalandırma özelliğine sahip olan bu dizlikler, uzun saatler kullanım durumunda sürücüyü terletmeyecek ya da diz bölgesinde tahrişe yol açmayacaktır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Dizlikleri

134 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Yukka Motosiklet Dizlikler
  2. Prc Motosiklet Dizlikler
  3. Prohel Motosiklet Dizlikler
  4. Knox Motosiklet Dizlikler
  5. Prosev Motosiklet Dizlikler
  6. Scoyco Motosiklet Dizlikler
  7. Tex Motosiklet Dizlikler
  8. Vexo Motosiklet Dizlikler
  9. Zandona Motosiklet Dizlikler
  10. Ankaflex Motosiklet Dizlikler
  11. Ksburda Motosiklet Dizlikler
  12. On Off Moto Motosiklet Dizlikler
  13. Carneil Motosiklet Dizlikler
  14. Onoff Moto Motosiklet Dizlikler
  15. Xrider Motosiklet Dizlikler
  16. Arch Motosiklet Dizlikler
  17. Armode Motosiklet Dizlikler
  18. Forte Gt Motosiklet Dizlikler
  19. Hambag Motosiklet Dizlikler
  20. Kesaksesuar Motosiklet Dizlikler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/60008737/60005666/60005670
Başa dön