Dizlik

Motosiklet Dizlikleri

Motosiklet, çağımızda çok tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Gerek hızlı olması gerekse arabalara göre daha küçük olması nedeniyle tercih edilmektedir. Her boy, her marka ve her amaca uygun motosikleti piyasada bulabilmek mümkündür. Motosikletler oldukça hızlı olduğu için hız yapmayı sevenler için de vazgeçilmez bir tutkudur. Hız tutkunlarının ve motosiklet sürücülerinin güvenliği çok önemlidir. Bu yüzden motosiklet sürücülerin kullandığı bazı emniyet ekipmanları vardır. Bunların başında gelen motosiklet dizlikleri, pek çok marka ve model ile sürücülerin kullanımı için üretilmiştir. Bu dizlikleri sadece hız yapan sürücüler değil tüm motosiklet sürücüleri emniyetleri için kullanmalıdır. Zeminin kaygan ya da engebeli olması, hava koşulları ya da diğer sürücülerin tehlikeli ve dikkatsiz bir şekilde araçlarını sürmesi pek çok kazaya neden olabilir. Bu yüzden motosiklet sürücüleri muhakkak koruyucu malzeme kullanmalıdır. Bu koruyucu malzemelerin en çok tercih edileni kask ve dizliklerdir. Koruyucu malzeme kullanmayan sürücüler için trafik cezaları kesilmektedir. Bu cezalar, ilkönce para cezası olarak başlayarak ehliyete el koymaya kadar gidebilir. Hem kurallara uymak hem de emniyetinizin sağlanması için ilk tercih edeceğiniz koruyucu ekipman dizliklerdir. Olası bir kazada, vücudumuzda yere ilk temas eden bölgemiz dizlerimizdir. Hareketli kemiklere ve çapraz bağlara sahip olan dizimizi koruyabilmek için muhakkak motosiklet dizliği kullanılması gerekmektedir.

Erkek ve kadın anatomileri farklı olduğu için cinsiyete göre farklı dizlikler üretilmektedir. Üretilen dizlikler diz anatomisine uygun olmalıdır. Anatomik olan dizlikler oldukça işlevseldir. Bacağın hareketini engellememelidir. Çok dar ya da çok bol olmamalı, dizi tam olarak sarmalamalıdır. Sadece dizi kaplayan modeller olduğu gibi kaval kemiğini de kaplayan modeller bulunmaktadır. Bazı dizliklerde darbelere daha fazla karşı gelebilmek için plastik kullanılmıştır. İç ve dış dolgular ile üretilen dizlikler, dışarıdan gelecek her türlü darbeye karşı bacağı koruyabilmelidir. Uzun kullanımlar için, polietilen malzeme içeren anti-bakteriyel dizlikler tercih edilmelidir. Bu dizlikler uzun süre temizlenmeden kullanabilmektedir. Ayarlanabilir dizlikler, genellikle kuryeler tarafından tercih edilir ve standarttır. Mafsallı olan modeller için bedeniniz çok önemlidir. Bu modeller bacak hareketimize uyum sağlayabildiği için yanal hareketleri de kontrol edebilir. Olası bir darbe de bütün bacağınızı korur. Pantolon altına takılabilen modeller olduğu gibi pantolon üstüne takılan modeller de mevcuttur. Ayrıca rüzgar ve su geçirmez modeller de mevcuttur. Bu dizlikler, vücut ısısını ayarlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Motor Dizlikleri

Motor dizlikleri, çoğunlukla yumuşak iç astar kullanarak üretilir. Standart bedenlerde olan dizlikler cırt cırt bant özelliği ile bacağa ve diz ölçüsüne göre ayarlanabilir. Standart olmayan ve dizin alt kısmını kaplayan modeller için muhakkak beden tablosuna bakılmalı ve bedene göre alışveriş yapılmalıdır. Motor dizlikleri diz anatomisine uygun üretilmeli ve elastik yapıda olmalıdır. Kullanılan petler ile sizi rüzgar ve soğuktan korumalıdır. Her renk ve desende üretilen motor dizlikleri bulabilirsiniz. En çok tercih edilen renk siyahtır. Her mevsim kullanımı için olan modellere ilaveten sadece kış için üretilen daha güçlendirilmiş modelleri de mevcuttur. Motor pantolonu ya da dizliği olmadan trafiğe çıkmak, motor sürme zevki ve heyecanını yaşamak oldukça tehlikelidir. Olası bir kazada, diz bölgenizi sürtünmelerden ya da bağ kopmalarından koruyacak olan dizliklerdir.Motorcu Dizlikleri

Motorcu dizlikleri, motosiklet sürücülerinin güvenli ve emniyette olması için üretilmiştir. Motoru sürerken yaşanabilecek olası tehlikeler karşısında sürücünün diz bölgesinin korunmasını sağlar. Anatomik olması nedeniyle hareket özgürlüğünü kısıtlamaz. Bu özellik sayesinde sürüş esnasında ve sürüşü bittikten sonra sürücü oldukça rahat hareket edebilir. Hem tehlikelerden hem de olumsuz hava koşullarından korur. Sürekli rüzgara maruz kalan iskelet sisteminde pek çok eklem sorunları ortaya çıkabilir. Motor sürerken rüzgara karşı diz eklemlerini korumanın en pratik yolu dizlik kullanmaktır. Kış aylarında kışlık koruyucu ekipman kullanmanızı öneririz.

Motorcu dizliklerinin kullanılması, eklem bağlarımızın yıpranmasına da engel olur. Her satış pazarında rahatlıkla bulabileceğimiz motorcu dizliklerini, motor sürerken kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Motosikleti Dizlik Dirseklik

Motosiklet dizlik dirseklik, sürücüleri olası her türlü kazada korur. Koruyucu malzemeler arasında olan dizlik dirsekliklerin en önemli görevi sizin emniyetinizi maksimum seviyede sağlamaktır. Mafsalsız olan pek çok dizlik dirseklik olarak da kullanılabilmektedir. Takım olarak satın alabileceğiniz gibi tek tek de alabilirsiniz. Bu koruyucuları almadan önce hangi malzemeden yapıldığını bilmeniz büyük önem taşır. Satın alacağınız ürünü her mevsim için mi yoksa rüzgarlı ve yağışlı havalar için mi olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu koruyucu maddelerde hava almayı sağlayacak delikler vardır. Bu delikler sayesinde eklemleriniz terlemez ve rahat hareket olanağı yaşarsınız. Hava alan gözenekler ile ergonomik ve işlevsel hareket kabiliyetine sahip olabilirsiniz. Bu dizlik dirsekliklerin cırt cırt sistemi sayesinde her bedene uyum sağlamaktadır. Unutulmaması gereken tek şey, dizlik dirsekliklerde maksimum koruyucu sistem minimum hasarı getirir. Eklem sağlığımız için motosiklet kullanırken, bu ekipmanları kullanmayı unutmamalıyız.

Motosiklet Dizlik Tavsiye

Motosiklet dizlik tavsiye olarak ilk önce, alacağınız ürünün anatomik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer standart beden alacaksanız, bu ürünün muhakkak cırt cırt bant sistemi ile ayarlanıyor olması gerekmektedir. Hammaddesinin sizi hava etkilerinden (rüzgar-kar-yağmur gibi) koruması gerekmektedir. Dolayısıyla alacağınız ürün muhakkak rüzgar ve su geçirmez olmalıdır. Anatomik olmalı ve hareketinizi kısıtlamamalıdır. Bilindiği gibi koruyucu motosiklet ekipmanları olmadan motosikleti sürmek çok tehlikelidir. Sizi olası tehlikelerde ilk koruyacak olan bu ekipmanlardır. Anti bakteriyel olması hijyen açısından çok önemlidir. Sadece motosiklet kullanan sürücülere değil, scooter kullanan sürücülere de bu koruyucular tavsiye edilmektedir. Uzun saatler boyunca eklemlerinizi rahat hareket ettirerek ve koruyarak, sürüş heyecanını yaşayabilirsiniz. Pratik olması, çabuk takılıp çıkarılabilmesi çok önemlidir. Sertifikalı ürünleri tercih etmeniz çok önemlidir. Darbeler karşısında sizi koruyacak olan dizlikleri satın almayı ihmal etmemeli ve her motosiklet sürüş keyfinde, kendinizi emniyete almalısınız.

Motor Dizlikleri Fiyatları

Pek çok marka değişik ürün yelpazesi sunmaktadır. Tercih edeceğiniz ürünün fiyatı üretildiği malzemeye göre değişmektedir. Tercih ettiğiniz dizlik muhakkak anatomik ve diz ölçülerinize uygun olmalıdır. Çok dar ya da çok bol olması, hareket kabiliyetinizi kısıtlar. Anti-alerjik olarak üretilen ve hijyeni maksimumda tutacak malzeme tercih edilmelidir. Eklemlerinizi hava etkilerinden korumalı darbe emici dizlikleri tercih etmenizi öneririz. Motor dizlikleri fiyatları, bu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Satın alacağınız ürünlerin size uzun vadede korunma vermesi çok önemlidir. Satın alacağınız ürünü her açıdan değerlendirmeniz ve buna göre satın almanız tavsiye edilir. En kaliteli ve en ekonomik ürünleri tercih etmelisiniz.

Motosiklet Dizlik Fiyatları

Motosiklet dizlik fiyatları, ürünün sertifikalı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Bu sertifika santimetrekareye düşen basıncın ne kadarının dağıldığını göstermektedir. Ayrıca satın alacağınız ürünün ne kadar pratik olduğu çok önemlidir. Ağır ve işlevsiz ürünleri tercih etmemelisiniz. Anatomik ve pratik olması seçiminizi yönlendirmelidir. Dizliğin üretilmesinde etkili olan tekstilin de kalitesi önemlidir. Seçeceğiniz marka ve içeriğe göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. En kaliteli ve ekonomik motosiklet dizliklerini satın alabilir ve motosiklet sürüş deneyiminizi daha emniyetli bir şekle dönüştürebilirsiniz. 

Motor Dizliği Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dizliğin anatomik olarak üretilip üretilmediği ve kullanılan malzeme önem taşımaktadır. Sertifikalı ürünler tercih edilmelidir.

Motor Dizlikleri Nerede Satılır?

Motor dizliklerini, spor malzemesi ve motosiklet malzemesi satan her mağazada ve online mağazada bulabilirsiniz. 

Motor Dizlikleri Kullanım Amacı Nedir?

Olası bir kaza için vücudunuzu koruyabilmek ve rüzgarın etkisini eklemlerden uzak tutmaktır.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Dizlikleri

999 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 999 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/60005666/60005670