Motosiklet kullanmak, yaşamın içinde özgürlük, macera, hız gibi hisleri harekete geçiren, sonrasında farklı bir yaşam şekli haline gelen popüler bir aktivitedir. Modern yaşamın içinde, motosiklet kullanmanın da kendi dinamikleri ve buna bağlı olarak oluşan aksesuarları ve giyim tarzı vardır. Motosiklet giyimi farklı amaçları ile normal giyim tarzından ayrılır. Bu kıyafetlerin motosiklet kullanırken oluşabilecek olumsuz tüm şartlarını karşılayabilecek yapıda ve kalitede olmalıdır.

Motosiklet Giyimi Nasıl Olmalı?

Motosiklet kullanımı esnasında kullanıcı, hava şartlarından direkt etkilendiği için motosiklet giyimi farklı bir giyim türü olmak zorundadır. Ayrıca tehlikeli bir durum yaşanabilme ihtimali düşünülerek dış darbelere karşı koruyucu olmalıdır. Bütün bunları tek bir üründe karşılamak imkânsız olduğu için farklı giyim ekipmanları ile konforlu ve güvenli bir sürüş yapmanız sağlanmalıdır. Motosiklet giyimi sınıfına giren ürünler sizleri hem korumalı hem de rahat bir sürüş yapmanıza olanak sağlamalıdır. Üretilmiş oldukları malzemeler farklı da olsa hepsinin ortak amacı kullanıcının sağlığı, güvenliği ve konforudur. Genel bir sınıflandırma yapılırsa giyim ekipmanları, dış etkenlere maruz kalan bölgelere göre ayrılmaktadır. Genel olarak kafa ile bel arası için uygun motosiklet montu, bacaklar için pantolon veya her ikisi için yekpare bir tulum, eldiven, yüz koruma maskesi gibi sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz baz alınmış ürünlerdir. Bu ürünler mevsim şartları, kullanma amacınız ve motosiklet modelinizin türü ile ilgili değişkenlikler gösterebilir. Tek değişkenlik göstermeyen olgu can sağlığınız ve güvenliğinizdir. Bunlara ek olarak tarzınıza uygun trend ve kaliteli bir ürün olması da çok önemlidir.

Motosiklet Giyimi İçinde Yer Alan Ürünler

Motosiklet kullanılırken giyilecek sağlıklı ve güvenli giyim malzemeleri satın almanın püf noktaları vardır. Öncelikle kullanım sıklığınız ve yaşadığınız yerin hava şartları önemlidir. Kış mevsimi dahil sizi dış etkenlerden koruması için seçilecek ürünler aşağıdaki gibidir:

 • Motosiklet montu: Motosiklet kullanırken üst bölgenizi soğuk, rüzgâr ve diğer olumsuz şartlardan koruma amacı güden kaliteli, konforlu sürüş olanağı sağlayan bir mont kullanmanız gerekebilir. Kış mevsimi için soğuktan koruyan termal özellikleri olan mont sizler için uygundur. Sonbahar ve yaz koşullarına uygun daha hafif malzemeler ile üretilmiş bir montu da kullanabilirsiniz. Bazı mont modellerinde dirsek ve omuzlarda bulunan koruyucular güvenliğiniz için önemlidir.
 • Yüz maskesi ve balaklava: Yüzümüzün soğuk ve rüzgâra maruz kalması sonucunda istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Motosiklet kullanırken yüzünüzü koruma amaçlı balaklava (kar maskesi) veya yüz maskeleri çoğunlukla kış mevsiminde kullanıldığı gibi uygun malzemelerle üretilmiş olan modeller özel durumlarda yaz ve bahar aylarında da rahatlıkla kullanılabilir. Bazı modelleri göğüs bölgesine kadar uzanarak, göğsü de koruma amacı ile üretilmiştir.
 • Eldiven: Motosiklet kullanırken özellikle kontrolü sağladığınız ellerinizin rahatlığının çok önemi vardır. Olumsuz şartlardan etkilenmesi güvenliğinizi riske atabilir. Eldiven kullanımı ile hem güvenli hem de konforlu bir sürüş sağlayabilirsiniz. Deri veya diğer dayanıklı, işlevsel malzemelerden üretilmiş bir eldiven sizler için hem şıklık hem de güvenli bir sürüşe olanak sağlar.
 • Gözlük: Rüzgâr ve toz gibi bir çok olumsuz etkenin görme kalitenizi etkilemesi her zaman olasıdır. Bütün bu olumsuzluklardan bir motosiklet gözlüğü ile kurtulabilirsiniz. Hem şıklığınız hem konforunuz hem de güvenliğiniz için size uygun bir gözlük kullanıp riskleri azaltabilirsiniz.
 • Motosiklet kullanırken size pozitif katkılarda bulunan yukarıda sayılmamış birçok motosiklet giyim ürünü bulunmaktadır. Bunlar yine sizleri koruyan, konfor ve güvenlik amaçlı giyim ürünleridir. Motosiklet tulumları, mont ve pantolon takımları, özel üretilmiş yağmur geçirmeyen pantolonlar, çoraplar, çizmeler gibi kaliteli ve şık ürünlerdir.

Güvenliğiniz ve Sağlınız Önemlidir

Motosiklet giyimi içerisinde yer alan tüm ürünler kişisel bazda sizlerin sağlık ve güvenliğiniz düşünülerek tasarlanmıştır. Şık ve trend olmasına özellikle dikkat edilerek çizimleri yapılmıştır. Motosiklet kullanmanın bir tarz ve yaşam şekli olduğu düşünülürse giyim bölümündeki ürünler ayrı bir önem kazanır. Hem sağlık hem güvenlik baz alınırken sizin şahsi tarzını yansıtan güncel ürünler sunulmuştur. İçlerinden seçeceğiniz ürünlerde beden ölçüleri geniş bir yelpazede düşünülerek hazırlanmıştır. Uygun fiyatları ve kalitesi ile her müşteri konseptine uygun ürünler sunulur.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Giyim

111 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Prohel Motosiklet Giyim Ürünleri
  2. Alpine Stars Motosiklet Giyim Ürünleri
  3. Tex Motosiklet Giyim Ürünleri
  4. Ariete Motosiklet Giyim Ürünleri
  5. Spidi Motosiklet Giyim Ürünleri
  6. Revit Motosiklet Giyim Ürünleri
  7. Modacar Motosiklet Giyim Ürünleri
  8. Motospartan Motosiklet Giyim Ürünleri
  9. Vexo Motosiklet Giyim Ürünleri
  10. Dahice Motosiklet Giyim Ürünleri
  11. Gaerne Motosiklet Giyim Ürünleri
  12. Lampa Motosiklet Giyim Ürünleri
  13. Loco Active Motosiklet Giyim Ürünleri
  14. Prc Motosiklet Giyim Ürünleri
  15. Prosev Motosiklet Giyim Ürünleri
  16. Tucano Urbano Motosiklet Giyim Ürünleri
  17. Yukka Motosiklet Giyim Ürünleri
  18. Arwic Motosiklet Giyim Ürünleri
  19. Caken Motosiklet Giyim Ürünleri
  20. Carda Motosiklet Giyim Ürünleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Beden A-Z
 5. Beden A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/60008737/80273080/20029251
Başa dön