Arabanızın tasarımını zevkleriniz doğrultusunda değiştirip kişiselleştirebilmenize yardımcı olan Oto Tuning ürünleri ile hem kabin bölümünde hem de dış kısımda değerlendirebileceğiniz birçok aksesuara ulaşabilirsiniz. Sağ ve sol parçalarla bir takım olarak da sipariş edebileceğiniz emniyet kemeri adaptörleri yardımıyla aracınızın güvenliğini koruyan bu önemli gereçleri taşıtınıza monte ederek yıpranmış ya da bozulmuş parçalarla değiştirebilirsiniz. Silikondan üretildikleri için elinizin kaymasını engelleyen vites kılıfı modelleri otomobilinizin vitesini daha şık göstereceği gibi aynı zamanda ergonomik bir kavrayış için de yararlı bir üründür. Oto Tuning ürünleri topuzlu yüzeye sahip vites kılıfları ise dikkat çekici görünümleri ve tırtıklı yüzey özelliğiyle keyifli bir sürüşün destekçisi olur. Üstlerinde vites sayılarına ve vites grafiğine yer veren topuzlar vitesleri karıştırmadan sürüş gerçekleştirebilmenize de yardımcı olur. Pedal setleriyle debriyaj, fren ve gaz pedalını kaplayarak ayaklarınızın kaymasını önleyebilirsiniz. Güvenli bir sürüşe katkı sağlayan pedal setleri alüminyum alaşımlı modellerle parlak ve şık bir görünüm de yaratmayı başarır.

Oto Sahiplerine Destek Olan Yararlı ve Kullanışlı Ürünler

  • Arabanızın el frenini kaplayan ve kaymayı önleyen yüzeyleriyle beğeni toplayan el freni kılıflarına Oto Tuning ürünleri arasından ulaşabilirsiniz.
  • Aracınızın markasına özel modellere sahip emniyet kemeri kılıflarıyla vücudunuzu tahriş etmeden kemerinizi bağlayabilirsiniz.
  • Kaplama şeritleriyle otomobilinizin ön kısmında estetik bir görünüm yaratan zarif şeritleri aracınızın tasarımına ekleyebilirsiniz.
  • Motor verimliliğini artıran Oto Tuning ürünlerinden biri olan hava filtreleriyle taşıtınızın performansını artırıp daha iyi bir hava girişi oluşturabilirsiniz.
  • Kaputlarda kullanılabilen rüzgârlıklar arabanızın rüzgârdan daha az etkilenmesini sağlayan dikkat çekici ve göze hoş gelen bir görünüm yaratır.

Otomobillerin İç ve Dış Kısımlarına Özel Tuning Ekipmanları

Paslanmaz çelikten üretilen modeller de içeren hava filtreleri motorunuza daha çok oksijen girebilmesini sağlayıp toz tutma problemini önlemeye yardım eder. Oto Tuning ürünleri arasındaki dayanıklı sibop kapaklarını kullanarak sibobunuzun hava kaçırmasını engelleyebilirsiniz. Kaput koruyucu ekipmanları sipariş ederek arabanızın kaputunu çarpışmalara ve dış etkilere karşı başarılı bir şekilde koruyabilirsiniz. Daha dikkat çekici bir dizayn yaratmak için aracınıza ekleyebileceğiniz arka tampon ekleriyle hayalinizdeki dış görünüşü elde edebilirsiniz. Oto Tuning ürünleri yapışkanlı yapılarıyla ilgili noktaya kolayca monte edilebilen dekoratif görünümlü havalandırma kapakları aracınızın estetik olarak daha şık bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Sünger kaplamalı emniyet kemeri kılıflarını aracınıza takarak emniyet kemerinizin boynunuzda kızarıklık oluşturmasını engelleyerek yolculuklarınızda güvenlikle konforu bir arada yaşarsınız.

Aracınızda Değerlendirebileceğiniz Fonksiyonel Aksesuarlar

Oto Tuning ürünleri arasından sipariş edebileceğiniz radyo göstergelerini aracınıza monte ederek radyo dinlerken yararlanabileceğiniz kullanışlı bir gerece sahip olabilirsiniz. Araç ızgaralarını kullanarak arabanızın tamponuna, sis farlarına ya da dış kısımda yer alan diğer noktalarına takabileceğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Taşıtınızı koruyan ve delikli yapılarıyla dinamik bir görünüm yaratan araba ızgaraları hafif ve uyumlu yapılarıyla verimli bir kullanıma olanak sunar. Motorunuzun hangi devirde çalıştığını, yağ oranını ve basınç düzeyini gösteren saatleri kullanarak performans bilgilerini anında öğrenebilirsiniz. Aracınıza pratik bir şekilde monte edip bağlantılarını gerçekleştirebileceğiniz gösterge saatleri hassas değerlerde ölçüm yaparak yararlı bilgiler edinebilmenizi mümkün kılar. Panjurların iç kısmına ya da tamponların iç bölümüne monte edilerek dekoratif bir görüntü oluşturmak için sipariş edebileceğiniz Oto Tuning ürünlerinden olan tel ızgaralar paslanmaya ve hava olaylarına karşı dayanıklılıklarıyla göz doldurur. El freni kolları için imal edilen tutamak modelleri el freninizi kullanırken ergonomik bir kullanım yaşatır. Vites körüklerini aracınıza takarak vites bölgesinin daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Oto Tuning Ürünleri

Araç Izgaraları
Blow Off/Turbo
Body Kitler
Disk Aynaları
Sport
El Freni Kaplamaları
Filtre
Göstergeler
Hava Filitreleri
Havalandırmalar
Kafalık Yayları
Kaliper Kapaklar
Kaput Aksesuarları
Kemer Yastığı ve Aksesuarları
Panjurlar
Filtre Kit ve Aparatları
Pedal Setleri
Sol Ayak Dayamaları
Spor yaylar
Şalterler
Şeffaf ve Led Stoplar
Tekstil Ürünleri
Tuning Kitler
Vites Körüğü
Vites Topuzu
Performans Ürünleri
Kaput Spoyleri
Pandizot
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 10000+ ürün
Tuning Auto Sport Ürünleri Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Body Kit Temel görevleri otomobillerin elektrik sistemlerinde ateşleme yapmak olan bobinler, çekiş verimliliğine ve yakıt harcamasına da doğrudan etki ediyor. İdeal düzeyde ateşleme voltajı sağlayan oto aksesuarı, titreşim ve sıcaklık direncini de sürekli hâle getiriyor. Çok yönlü etkiye sahip olan bobinler, kıvılcım sürelerini artırıyor; yakıt tüketiminin ve zararlı egzoz emisyonunun azaltılmasına katkı sağlıyor. Mekanik bir parça olan bobin, benzinli motorlu otomobillerde silindir içerisinde sıkıştırılmış vaziyetteki hava ve yakıt karışımının ateşlenmesini sağlıyor. Oto aksesuarı, aküden gelen düşük gerilimin yüksek gerileme dönüştürülmesinde son derece kritik bir rol oynuyor. Bobinin çalışma prensibi, iki sargısı sayesinde manyetik alan etkisini değiştirip buji tırnakları arasında kıvılcım meydana getirmesine dayanıyor. Bobinler, genellikle demirden koruyucu bir nüve içerisine yerleştirilmiş olan sargılardan meydana geliyor. Bir bobin içerisinde birbirinden yalıtılmış olarak yerleştirilmiş iki adet sargı bulunuyor. "Primer sargı" olarak da adlandırılan ilk sargı, 0,7 ile 1 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 200 sarımlı telden; "sekonder sargı" olarak da adlandırılan ikinci sargı ise 0,03 ile 0,07 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 20.000 sarımlı telden oluşuyor. Primer sargıda bakır tel kullanılıyor. Bobin üzerinde üç adet uç bulunuyor ve bağlantılar, uçlar aracılığıyla yapılıyor. Uçlardan ilki kontak anahtarına, ikincisi distribütör girişine, sonuncusu ise distribütör kapağının merkezine bağlanıyor. Sonuncu kablonun bağlantısı, buji kablosuyla yapılıyor. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir oto aksesuarı olan bobin, marka ve model özelinde farklı performanslar göstermekle beraber ortalama 70.000 kilometre boyunca kullanılabiliyor. Bobin kaynaklı sorunlar, otomobilde yakıt tüketiminin belirgin biçimde artmasına neden oluyor. Değişim yapılmak suretiyle sorun gideriliyor. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde takılıp çıkarılır olması nedeniyle bobin değişimi kolayca gerçekleştiriliyor.
Pandizot Pandizot, otomobillerde arka koltukların arkasındaki camın alt bölgesinde bulunan; bagaj ile kabini birbirinden ayıran parçadır. Hatchback araçlarda çoğunlukla bagaj hacminin genişletilmesi amacıyla yerinden kolayca çıkarılabilen pandizot, sedan araçlarda ise sabittir ve üzerinde araç ses sistemine ait hoparlörler bulunur. Pandizot, üretildiği malzemenin doğası gereği sedan araçlarda hoparlörden gelen ses kalitesini artırırken, yoldan ve süspansiyon sisteminden gelen sesi de kabinden uzaklaştırır. Çoğunlukla mdf, polyester, fiberglas ve karbondan üretilir. Hatchback araçlarda bagaj kapağının açılması ile yukarı doğru hareket eden pandizot, gerektiğinde dikey yükleme alanının genişletilmesi için kolayca sökülebilir. Yeni model bazı araçlarda çıkarılan pandizotu bagaj tabanına yerleştirmek için özel bir alan dahi bulunur. Sedan araçlarda ise pandizotunesas işlevi, arka camın koltuk ile arasındaki boşluğu doldurmasıdır. Otomobil üreticileri, sedan araçlarda bulunan pandizotun içine hoparlör yerleştirerek, kabinde duyulan sesin kalitesini artırmayı amaçlar. Bu yüzden pandizot, oto aksesuarları arasında yaygın olarak satılan bir üründür. Araç marka ve modeline göre özel üretilen pandizotlar üzerinde genellikle daha güçlü ve verimli hoparlörler için özel yuvalar bulunur. Farklı açılarla hoparlörlerin konumlarının ayarlanmasını sağlayan bu yuvalar sayesinde araç içinde duyulan müzik sesinin sürücülere ve yolculara en iyi şekilde iletilmesi sağlanır. Bazı ürünlerde ikiden fazla hoparlör için tasarlanmış özel yuvalar bulunur. Bu alanlar, maket bıçağı yardımıyla rahatlıkla açılabilir ve böylece istenen sayıda hoparlör, bu yuvalara yerleştirilir. Otomobillerde yer alan ses sisteminin güçlendirilmesi ve ses kalitesinin artırılması için tasarlanan özel ürünlerde ise güçlü bas seslerinin araç bağlantı noktalarında oluşturduğu ve istenmeyen cızırtılara yol açan basıncı engellemek için özel hava kanalları bulunur. Hava akışının sağlanması ile hoparlörden gelen ses, daha dengeli ve temiz bir şekilde duyulur.
DSACategoryId/60002705/2147483631/264130