Otomobili çeşitli iç ve dış aksesuarlar kullanarak modifiye etme anlamına da gelen oto tuning, otomobilini fabrika çıkışı haliyle kullanmayı tercih etmeyenlere hitap eder. Kullanıcıların çeşitli aksesuarlar ile otomobillerini kendi zevk ve yaşam tarzlarına uygun hale getirmesine olanak tanıyan oto tuning kapsamında pek çok aksesuar seçeneği sunulur. Sıra dışı tasarımlar elde edilebilen bu işlem sonucunda otomobiller eşsiz görünüm elde ederken aynı zamanda çok daha konforlu hale de getirilebilir. Otomobillerin içinde ve dışında değişiklik yapılmasına olanak tanıyan oto tuning aksesuarları, ön tampon ekinden vites kılıfına, pedal setinden bagaj çıtası kadar çok fazla alternatiften meydana gelir. Oldukça uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan oto tuning aksesuarları, her bir otomobil markası ve modeline özel olarak üretilen ürünleri de kapsar. Bazı parçaların sadece araç modeline özel üretilmesi nedeniyle bu tür aksesuarlar için özel üretim oto tuning ürünlerinin tercih edilmesi gerekir. Kaliper kapağının renkli olan başka bir versiyonu ile değiştirilmesi oto tuning aktivitesi iken otomobilin siyah mat film ile kaplanması da oto tuning kapsamında yer alır. Dolayısıyla büyük ve küçük çaplı tuning uygulamaları bulunur. Kullanıcıların kendi stilini yansıtmasına olanak tanıdığı kadar sürüş konforunu da artıran aksesuarlar sayesinde yolculuklar ve sürüş süreci çok daha konforlu ve keyifli hale de gelebilir. Oto ses yalıtımı uygulamalarından surround ses sistemi montajına kadar pek çok seçenek sunulan oto tuning sayesinde otomobil sadece bir yerden bir yere gidebilmek için kullanılan bir araç olmaktan çıkarak, konforlu bir yaşam alanı halini alır. Her marka ve model otomobilde kullanıma uygun aksesuarlar da vardır. Oto tuning aksesuarlarının tanıtıldığı ve farklı uygulamaların gerçekleştirildiği fuarlar otomobil tutkunları tarafından her yıl düzenli olarak ziyaret edilir. Bu tür fuarlarda yeni ne nesil aksesuarlardan eski model otomobilleri baştan yaratan aksesuarlara kadar pek çok ürünün tanıtımı yapılır. Genel olarak Türkiye ve dünyadan çok fazla kullanıcıya hitap eden oto tuning aksesuarları ve uygulamaları, hayalindeki otomobili elde etmek isteyen kullanıcılara alternatif çözümler sunar.

Araç Dışı ve Araç İçi Aksesuarlar

Otomobilin görünümünü iyileştirmenin yanı sıra performans artışı da sağlayan oto tuning aksesuarları, araç içi ve araç dışı olmak üzere iki farklı kategoride yer alır. İç modifiye ürünleri olarak da bilinen araç içi oto tuning aksesuarları, sürüş konforunu ve yol hakimiyetini artıran özellikte olan aksesuarları da kapsar. Oto içi tuning ürünleri arasında direksiyon kılıfı, vites kılıfı, araç içi aynalar, el freni kılıfı, emniyet kemeri lastiği, pedal seti gibi hem görsel açıdan avantaj sağlayan hem de sürüş konforunu artıran alternatifler yer alır. Örneğin, araç içi tuning ürünleri arasında yer alan direksiyon kılıfları, sürüş sırasında sürücünün el ve bileklerini desteklemek amacıyla tasarlanırken farklı renk ve desen seçenekleri ile aynı zamanda otomobilin görünümüne katkı da sağlar. Kullanıcıların dilediği renk ve tasarıma sahip olan ürünleri tercih etmesine olanak tanıyan söz konusu tuningler aynı zamanda araç içi performansın da artmasına yardımcı olur.

Dış modifiye ürünleri olarak da adlandırılan araç dışı oto tuning aksesuarları da sürüş performansını artırıcı niteliktedir. Egzos aksesuarları, tampon aksesuarları, difüzörler ve body kitler gibi avantajlı pek çok seçenek sunulur. Dış modifiye ürünlerinden body kitler, rüzgarın araç hızını etkilememesine yardımcı olurken tampon ve bagaj üzerinde kullanılabilecek spoiler ise otomobilin zemin tutuşunu artırır. Özellikle keskin virajlarda ya da zorlu yollarda ilerlemesini kolaylaştıran oto tuning ürünleri, görsel avantajlarının yanı sıra yüksek hızda ile aracın deforme olmaması için titizlikle tasarlanır. Otomobilleri kaplanmak için tercih edilen folyolar, aracınızı dış etkenlere karşı diğerşerine oranla daha dirençli hale getirir. Örneğin; kar, yağmur veya dolu gibi yağışlarda aracın hasar görmesini önleyen kaplamalar, aynı zamanda aracın yoğun güneşe maruz kalmasını da önlemek amacıyla tercih edilen ürünlerdir. Öte yandan ön tampon ekleri gibi aracın görselinde değişiklik yapmak isteyenlere hitap eden tuningler de vardır. Ön tampon ekleri çıkarıldığında iz bırakmayan yapışkanlı bantlar ile kolaylıkla monte edilebilirken dönem dönem farklı renklerde kullanılarak aracın görünüme katkı sağlanabilir.

Otomobillerin içi ve dışı için üretilen ve her biri farklı fonksiyonlara sahip olan oto tuning aksesuarları, tekli olarak satıldığı gibi set halinde de kullanıcıların beğenisine sunulur. Set olan ürünler, zahmetsiz ve pratik olmaları ile avantaj sağlarken tekli olan ürünler ile kullanıcılara diledikleri gibi görsel tasarım yapma olanağı tanır. Dolayısıyla tekli olarak satılan ürünler alınarak otomobilin içi veya dışı kullanıcının zevklerine göre dizayn edilebilir. Genel olarak her araç ile tam uyumlu olan seçenekler sunan oto tuning aksesuarları, oldukça dayanıklı malzemelerde üretildikleri için uzun ömürlü kullanım vadeder. Özellikle araç dışı tuningler olarak adlandırılan ve araç dışında kullanıldığı için ekstra dayanıklı olarak üretilen çamurluk, tampon, kapı koruma diskler gibi ürünler, dayanıklılığı artırılmış olarak kullanıcılara sunulur. Öte yandan araç içi tuning ürünlerinin büyük bir kısmı da yüzde 100 ABS plastikten üretildiği için oldukça dayanıklıdır ve kolay deforme olmamaktadır.

Oto Tuning Ürünler ve Avantajları

Çok amaçlı olarak üretilen araç içi oto tuning aksesuarları arasında teyp çerçeveleri, kumanda kılıfları, yapışkanlı ses yalıtım malzemeleri, bağlantı kabloları, vites topuzu ve anfi sistemleri gibi hem görsel hem de işlevsel açıdan faydalı ürünler bulunur. Bu tür ürünler, sürüş konforunu ve performansını etkileyecek niteliktedir. Örneğin, emniyet kemerinin belirli bir kullanım ömrü bulunur ve kullanım ömrü dolmaya başladığında kullanıcıyı sıkabilir veya gevşek kalabilir. Hayati önem taşıyan bir aksesuar olan emniyet kemerinin verimli çalışması ise keyfi bir durum değil bir gerekliliktir. Bu sebeple etkin performans göstermediğinde yenilenmesi gerekir. Oto tuning aksesuarları arasında yer alan emniyet kemerleri, farklı renklerde ve desenlerde üretildiği için kullanıcıya çok fazla seçenek sunar. Reflektörlü seçenekler de sunan emniyet kemerlerinin yanı sıra el freni kılıfları da konforlu kullanım sağlamadığında değiştirilmesi gereken aksesuarlardır. Sürücünün hareketlerinde destek sağlayan el freni kılıfları, özellikle park etme sırasında el freninin daha rahat çekilmesini sağlar. Ayrıca, el frenini darbe ve çizilmelere karşı da korur.

Araç dışı tuning ürünler arasında yer alan cam filmleri hem sade bir görünüm oluşturmak isteyen kullanıcılara hitap eder. Oldukça kolay uygulanabilen cam filmleri sayesinde araç içi mahremiyet de sağlanır. Ancak uygulama öncesinde cam filmleri ile ilgili yönetmeliği yakından takip etmek ve yasak olan şekilde uygulama yaptırmaktan kaçınmak gerekir. Otomobillerin tampon ve kapılarında yer alan pim tutucu aparatlar hem dayanıklı plastikten üretildiği için uzun ömürlü kullanım sunar hem de her otomobil modeline uyumlu olarak üretilir. Bu sebeple sık tercih edilen tuning ürünleri arasındadır. Öte yandan otomobillerde kullanılan ses yalıtım malzemeleri, polyesterden veya alüminyumdan üretildikleri için araç içi ekstra koruma da sağlar niteliktedir. Araç içi seslerin yanı sıra titreşimleri de absorbe eden ses yalıtım malzemeleri, farklı kalınlık seçenekleri ile dikkat çeker. Söz konusu malzemeler, araç içi sesin dışarıdan duyulmasını önlerken araç dışındaki seslerin de duyulmamasını sağlar. Ayrıca, araç dışına da uygulanabilen ses yalıtım malzemeleri bulunur. Tıpkı yapışkanlı folyolar gibi kendiliğinden yapışkanlı yüzeyi ile otomobile sabitlenen söz konusu yalıtım malzemesi, uygulandığı alanın şeklini alabilen bir forma sahiptir. Dolayısıyla amatörler uygulandığında bile etkin sonuç verir. Plastik yüzeyi sayesinde tıpkı aracın dış yüzeyi gibi yıkanıp silinebilen bu malzemeler, aynı zamanda otomobilleri güneşten de korur.

Oto Tuning Aksesuar Modelleri

Araç dışı tuning özellikli aksesuarlar arasında şeffaf folyolar da yer alır. Otomobilin dış yüzeyini tamamen kaplamak için kullanılan söz konusu folyolar, araç boyasının ya da deseninin yıpranmaması ve solmaması için koruma sağlar. Kendiliğinden hava kanalları bulunan yüzeyi sayesinde hava kabarcığı oluşmadan uygulanabilme avantajı sunduğu için hemen herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilen ürünlerdir. Nem ve suya dayanıklı olması ile dikkat çeken söz konusu ürün jelatinli alüminyum folyo olarak da adlandırılır ve otomobilin iç kısımlarına da uygulanabilir. Bu tür folyo ve benzeri kaplama malzemeleri özellikle otomobilleri dış etkenlere karşı koruyacak nitelikteki özel malzemelerden üretilir. Araç dışı tuning uygulamalarında sıkça tercih edilen kaplama malzemeleri, kullanıcılara farklı renk seçenekleri de sunar. Özellikle mat olan kaplama malzemelerinin yoğun ilgi gördüğü giydirme olarak adlandırılan tuning uygulamaları aynı zamanda otomobilleri kişiselleştirme ayrıcalığı da sağlar.

Araç içi giydirme uygulamaları da tuning uygulamaları kapsamında yer alır. Örneğin, direksiyona yapılan deri ve benzeri kumaş kaplamaları, oto koltuklarına uygulanan giydirme işlemleri ve otomobil içinde yer alan kol koyma standlarında yapılan giydirmeler hem konfor hem de farklı bir görünüm elde etme ayrıcalığı sağlar. Özellikle koltuk kılıfı değişikliği ile direksiyon kaplama en sık başvurulan tuning uygulamaları arasında yer alır. Otomobil sahibinin kişisel zevklerine ve yaşam tarzına uygun renk ve desen seçenekleri sunan araç içi ve araç dışı oto tuning ürünleri ve diğer otomobil aksesuarları genel olarak hem Türkiye'de hem de dünyada yoğun ilgi gören ürünler olarak öne çıkar.

Oto Tuning Ürünleri Fiyat Seçenekleri

Otomobillerin orijinal görünümünden memnun olmayan, kullandığı aksesuarlar ile tarzını yansıtmak veya eğlenceli bir otomobile sahip olmak isteyenlere hitap eden oto tuning aksesuarları aynı zamanda otomobilindeki aksesuarların kullanım ömrü dolduğu için yenileri ile değiştirmesi gereken kullanıcılara da zengin alternatifler sunar. Otomobiline kişisel dokunuşlar yapmak isteyen kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği tuning uygulamaları ve oto tuning aksesuarları hemen her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Ürünün marka ve modeline göre fiyatlandırma yapılan tuning ürünlerinin bir kısmı herkes tarafından uygulanabilecek kadar pratik ürünleri kapsar iken bazı tuning ürünlerinin profesyonel destek alınarak uygulanması gerekir. Özellikle full oto giydirme işlemlerinde kullanılan malzemenin hata toleransı ne kadar yüksek olursa olsun, uzun ömürlü olması ve kusurlara sahip olmaması için mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılması önerilir.

Araç içi ve dışı tuning aksesuarlarının büyük bir kısmı hemen her otomobil model ile uyumlu olacak şekilde üretilir. Bu sebeple kullanıcılara zengin bir ürün yelpazesi sunulur. Otomobilleri güzelleştirmelerinin yanı sıra dış etkenlere karşı koruyan ve sürüş performansını artıran nitelikleri ile sıradan oto aksesuarlardan ayrılan tuning ürünleri, uzun kullanım ömürleri ve ekstra dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmaları ile de öne çıkar. Araç içi LED aydınlatmaların da aralarında bulunduğu oto tuning aksesuarları, uygun fiyat seçenekleri ve her geçen gün artan zengin alternatifler ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Tuning Ürünleri

Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Tuning (Auto Sport)
Tuning (Auto Sport)
Araç Izgaraları
Araç Izgaraları
Blow Off/Turbo
Blow Off/Turbo
Body Kitler
Body Kitler
Disk Aynaları
Disk Aynaları
Sport
Sport
El Freni Kaplamaları
El Freni Kaplamaları
Filtre
Filtre
Göstergeler
Göstergeler
Hava Filitreleri
Hava Filitreleri
Havalandırmalar
Havalandırmalar
Kafalık Yayları
Kafalık Yayları
Kaliper Kapaklar
Kaliper Kapaklar
Kaput Aksesuarları
Kaput Aksesuarları
Kemer Yastığı ve Aksesuarları
Kemer Yastığı ve Aksesuarları
Panjurlar
Panjurlar
Filtre Kit ve Aparatları
Filtre Kit ve Aparatları
Pedal Setleri
Pedal Setleri
Sol Ayak Dayamaları
Sol Ayak Dayamaları
Spor Koltuklar
Spor Koltuklar
Spor yaylar
Spor yaylar
Şalterler
Şalterler
Şeffaf ve Led Stoplar
Tekstil Ürünleri
Tekstil Ürünleri
Tuning Kitler
Tuning Kitler
Vites Körüğü
Vites Körüğü
Vites Topuzu
Vites Topuzu
Performans Ürünleri
Performans Ürünleri
Kaput Spoyleri
Kaput Spoyleri
Pandizot
Pandizot
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
Tuning Auto Sport Ürünleri Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Body Kit Temel görevleri otomobillerin elektrik sistemlerinde ateşleme yapmak olan bobinler, çekiş verimliliğine ve yakıt harcamasına da doğrudan etki ediyor. İdeal düzeyde ateşleme voltajı sağlayan oto aksesuarı, titreşim ve sıcaklık direncini de sürekli hâle getiriyor. Çok yönlü etkiye sahip olan bobinler, kıvılcım sürelerini artırıyor; yakıt tüketiminin ve zararlı egzoz emisyonunun azaltılmasına katkı sağlıyor. Mekanik bir parça olan bobin, benzinli motorlu otomobillerde silindir içerisinde sıkıştırılmış vaziyetteki hava ve yakıt karışımının ateşlenmesini sağlıyor. Oto aksesuarı, aküden gelen düşük gerilimin yüksek gerileme dönüştürülmesinde son derece kritik bir rol oynuyor. Bobinin çalışma prensibi, iki sargısı sayesinde manyetik alan etkisini değiştirip buji tırnakları arasında kıvılcım meydana getirmesine dayanıyor. Bobinler, genellikle demirden koruyucu bir nüve içerisine yerleştirilmiş olan sargılardan meydana geliyor. Bir bobin içerisinde birbirinden yalıtılmış olarak yerleştirilmiş iki adet sargı bulunuyor. "Primer sargı" olarak da adlandırılan ilk sargı, 0,7 ile 1 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 200 sarımlı telden; "sekonder sargı" olarak da adlandırılan ikinci sargı ise 0,03 ile 0,07 mm kalınlık arasında değişen ve ortalama 20.000 sarımlı telden oluşuyor. Primer sargıda bakır tel kullanılıyor. Bobin üzerinde üç adet uç bulunuyor ve bağlantılar, uçlar aracılığıyla yapılıyor. Uçlardan ilki kontak anahtarına, ikincisi distribütör girişine, sonuncusu ise distribütör kapağının merkezine bağlanıyor. Sonuncu kablonun bağlantısı, buji kablosuyla yapılıyor. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir oto aksesuarı olan bobin, marka ve model özelinde farklı performanslar göstermekle beraber ortalama 70.000 kilometre boyunca kullanılabiliyor. Bobin kaynaklı sorunlar, otomobilde yakıt tüketiminin belirgin biçimde artmasına neden oluyor. Değişim yapılmak suretiyle sorun gideriliyor. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde takılıp çıkarılır olması nedeniyle bobin değişimi kolayca gerçekleştiriliyor.
Pandizot Pandizot, otomobillerde arka koltukların arkasındaki camın alt bölgesinde bulunan; bagaj ile kabini birbirinden ayıran parçadır. Hatchback araçlarda çoğunlukla bagaj hacminin genişletilmesi amacıyla yerinden kolayca çıkarılabilen pandizot, sedan araçlarda ise sabittir ve üzerinde araç ses sistemine ait hoparlörler bulunur. Pandizot, üretildiği malzemenin doğası gereği sedan araçlarda hoparlörden gelen ses kalitesini artırırken, yoldan ve süspansiyon sisteminden gelen sesi de kabinden uzaklaştırır. Çoğunlukla mdf, polyester, fiberglas ve karbondan üretilir. Hatchback araçlarda bagaj kapağının açılması ile yukarı doğru hareket eden pandizot, gerektiğinde dikey yükleme alanının genişletilmesi için kolayca sökülebilir. Yeni model bazı araçlarda çıkarılan pandizotu bagaj tabanına yerleştirmek için özel bir alan dahi bulunur. Sedan araçlarda ise pandizotunesas işlevi, arka camın koltuk ile arasındaki boşluğu doldurmasıdır. Otomobil üreticileri, sedan araçlarda bulunan pandizotun içine hoparlör yerleştirerek, kabinde duyulan sesin kalitesini artırmayı amaçlar. Bu yüzden pandizot, oto aksesuarları arasında yaygın olarak satılan bir üründür. Araç marka ve modeline göre özel üretilen pandizotlar üzerinde genellikle daha güçlü ve verimli hoparlörler için özel yuvalar bulunur. Farklı açılarla hoparlörlerin konumlarının ayarlanmasını sağlayan bu yuvalar sayesinde araç içinde duyulan müzik sesinin sürücülere ve yolculara en iyi şekilde iletilmesi sağlanır. Bazı ürünlerde ikiden fazla hoparlör için tasarlanmış özel yuvalar bulunur. Bu alanlar, maket bıçağı yardımıyla rahatlıkla açılabilir ve böylece istenen sayıda hoparlör, bu yuvalara yerleştirilir. Otomobillerde yer alan ses sisteminin güçlendirilmesi ve ses kalitesinin artırılması için tasarlanan özel ürünlerde ise güçlü bas seslerinin araç bağlantı noktalarında oluşturduğu ve istenmeyen cızırtılara yol açan basıncı engellemek için özel hava kanalları bulunur. Hava akışının sağlanması ile hoparlörden gelen ses, daha dengeli ve temiz bir şekilde duyulur.
DSACategoryId/60002705/2147483631/264130