Panjurlar

Panjur Modelleri

Ev dekorasyonlarının en önemli tasarımları arasında panjurlar yer almaktadır. Çünkü pencerelerin estetik bir biçimde kapatılması sizin yaşam tarzınızı yansıtacaktır. 

Panjur modelleri ile pencerelerinizi en zarif, şık ve modern bir biçimde göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için tarzınıza ve zevkinize uygun olan panjur modeli veya sistemi tercih edebilirsiniz. Pencerelerinizi kamufle etmek için ve bunu da olabildiğince modern göstermek isteyebilirsiniz. Jaluziler, pencere sistemleri, panjurlar ilk tercih edecekleriniz arasında yerini alır. Panjurlar farklı renk ve modellerde üretilen panjurlar ahşap, metal, pvc olarak üretilen panjurlardan dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz. 

Pencereleriniz için uygun olan panjuru seçmek isterseniz, öncelikle pencere tasarımınızı dikkate almalısınız. Çünkü panjurlar, her pencere için özel olarak üretilen aksesuarlardandır. Panjur modelleri çok büyük etkilere sahip detaylardır. Evinizin ve sizin tarzınızı yansıtacak modern üretimlerdir.

Balkon Panjur Modelleri

Panjurların varlığı evlerinizin ve iş yerlerinizin güvenliğini sağlarken, görüntü olarak da bir dekorasyon görevi görmektedir. Dekorasyona uygun olarak seçimi yapılmış panjur modellerini tercih ederken dışarıdan gelen tozun veya kokunun içeri girmesini önlemektedir. Balkon panjur modelleri sizin ihtiyaçlarınıza karşılık verecek olan sistemlerde üretilmektedir. Balkonlarınız için şık ve sağlam bir görüntü elde etmenin yanı sıra dışarıdan gelecek olan yoğun güneş ışıklarını, tozu ve kiri de engelleyecektir. Kullanışlı ve kolay temizlenen panjurları başka amaçlarla da kullanabilirsiniz. 

Balkona panjur modelleri seçilirken panjur ölçüleri, ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir. Balkonlarınızda evinize yapacağınız mükemmel dokunuşlarla dekorasyonlarınızla büyük değişimler oluşturabilirsiniz. Balkon panjur modelleri evinize yoğun gelen güneş ışıklarını engelleyerek evinizde serin bir havanın hakim olmasını sağlayacaktır. Balkonlarınızın şık bir görünüme kavuşmasını sağlayacak olan panjurların balkon keyfinizin her mevsim devam etmesine yardımcı olacaktır. Kış mevsiminde yağan karları elinizde sıcak bir kahve ile balkonunuzda izleme fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Panjur Çeşitleri

Panjur çeşitleri sayesinde hem evlerin hem de iş yerlerin dış görünümleri büyük ve mucizevi bir şekilde değişmektedir. Güvenliğinizi sağlayacak olan modellerde evinizin dekorasyonunu da tamamlayabilirsiniz. Panjur modelleri arasında en çok tercih edilen ahşap modelleridir. Doğal görüntüsü sayesinde son derece estetik bir görüntü elde edebilirsiniz. Ahşap olarak üretilen panjur modelleri dekoratif bir görünümü elde edebilir, bulunduğunuz alana nostaljik bir hava yansıtabilirsiniz. Panjur malzemeleri evinizin dekorasyonları ile bütünlük oluşturacaktır. 

Bugün bile hala taş ve ahşap birçok yapılarda en çok tercih edilen ahşap panjur modelleri estetik açıdan büyük bir etkiye sahiptir. Çoğunlukla yazlık evler için tercih edilen ve belli dönemlerde kullanılan evler için oldukça ideal bir seçenektir. Ahşap panjurların avantajları estetik, nostaljik ve her tarza uyum gösteren bir görünümdedir. Doğal görüntüleri sayesinde farklı renklerde üretilmektedir. Dilerseniz ahşap panjurların rengini sizlerde değiştirebilirsiniz. En çok tercih edilen renkler arasında kırmızı, beyaz, mavi ve yeşil renklerdir.

Metal ve pvc ile yapılan panjur modelleri kullanılacak olan alana modern bir görünüm katacaktır. Evde veya iş yerinizde bulunmadığınız dönemlerde ya da uzun süre kapalı olduğu dönemlerde dahi güvenliği sağlamakla birlikte güneş, rüzgar ve yağmur gibi olumsuz hava koşullarından koruyabilirsiniz. Ve bu korumayı son derece estetik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Hem kullanışlı hem de temizliği kolay olan bu panjurlar pencereleriniz ve balkonlarınız için şık görüntü sunmanıza yardımcı olacaktır. 

Çelikten üretilen panjurlar arasında krom, alüminyum veya demir gibi metaller kullanılmaktadır. Çelik panjurlar uzun ömürlü ve hava koşullarına karşı dayanıklı olması ile ahşaptan sonra en çok tercih edilen panjurlardır. Paslanmaz, eskimez, nemden veya ısıdan dolayı yıpranma etkisi yok denecek kadar da azdır. 

Pvc veya plastik olan panjurlar daha dayanıklıdır. Ahşap gibi görünümü taklit edilebilen bir üretime sahiptir. Hafif ve pratiktir. Ekonomik olarak avantajlı olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Ancak yıpranmaya karşı ahşap veya metal panjurlar kadar dayanıklı ve sağlam değildir.

Dekorunuza uygun bir panjur modelini cam veya balkonlarınız için izole bir yaşamı seçebilirsiniz. Dışarıdan gelecek olan tüm kir, toz, toprak, rüzgar, yağmur ve güneş ışınlarına karşı koruma kalkanı görevi görecektir. Panjur makaraları pencere veya kapılarınız için entegre bir sistem oluşturur. Bu makara panjur modelleri elektrik ile çalışmaktadır. İpe ve makaraya ihtiyaç duymadan otomatik sistemli açma kapama düğmeleri de bulunan panjur türlerinin kullanımı hem zahmetsiz hem de son derece kullanışlı sistemlerdir.

Pencere Panjur Modelleri

Metal, plastik ve ahşap malzemeden oluşan pencere panjur modelleri kullanılan alana son derece şık bir görünüm kazandıracaktır. Ahşap üretilen panjur modellerinin görünümleri ne kadar doğal ve estetik ise metal ve pvc olan modelleri de o derece modern bir atmosfer oluşturacaktır. Panjur yapılacak olan yüzeyin hem temiz hem de düz bir zemine sahip olması gerekir. 

Panjurlar, geçmiş yıllardan günümüze kadar varlığını sürdüren ve hava koşullarına karşın evin iç ortamını koruyan mimari yapıyı destekleyici bir malzemedir. Panjurlar geçmiş dönemlerde zaruri nedenlerle yapılmaktaydı. Çünkü o dönemlerde pencereler şu an kullanılan pencereler kadar sağlam ve korunaklı değildi. Zayıf ve hava koşullarına karşı son derece güçsüz yapıdaydı. Bu nedenle panjur sisteminin tek görevi korumaktı. Günümüzde ise pencere, cam ve balkon sistemlerinde gelişen teknoloji sayesinde son derece modern tasarımlar üretilmektedir. İstenildiğinde elektronik sistemle dahi kullanımları gerçekleşmiştir. Oldukça pratik ve kullanışlı olan panjurlar estetik olarak metal, ahşap, manuel ve elektronik pek çok farklı malzemelerden ihtiyaçlara yönelik olarak üretilmektedir. Panjur perde modelleri arasında birbirinden zengin çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan sizin zevkinize hitap eden bir modeli seçebilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

Panjur Perde Fiyatları

Panjur perde fiyatları ile balkon panjur modelleri ve fiyatları seçilen modellere, evinizin veya iş yerinizin dış cephe şekline ve seçtiğiniz panjur çeşidine göre farklılık göstermektedir. Panjur yapılacak olan alanın özellikle güneşe maruz kalması nedeniyle evin iç yapısının korunmaya alınması gerekir. Ayrıca kırsal kesimlerde olması veya uzun süre yaşanmaması sonucu hırsızlık gibi olayların önüne geçilmesi amacıyla panjurlara ihtiyacınız olacaktır. Bu amaç ile kullanılması ile de sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. 

Cam Panjur Modelleri

Eviniz için uygun olan panjurlar hava akımını önemli ölçüde engelleyen birer korunma aracıdır. Dışarıdan gelen tüm olumsuz hava koşullarına karşı evinizin içyapısını ve eşyalarınızı korumakla görevlidir. Bu nedenle seçeceğiniz panjurlar aslında uzun ömür kullanım sağlayacak olan malzemelerden oluşmasını tercih edebilirsiniz. Cam panjur modelleri bu anlamda kendini yeni tasarımlar ve renkler ile yeniden üretilerek satışa sunulmaktadır. Seçeceğiniz panjur üretiminin öncelikle maliyeti bakımından sizi zorlamamasına bakara içlerinden size uzun süre hizmet edecek olan üretim modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Hem kullanımı hem de temizliği oldukça kolay ve pratiktir.

Panjur modelleri arasında en çok tercih edilen üretim hangisidir?

Panjurlar arasında görüntü olarak ahşap ilk sırada yer alırken fiyat bakımından PVC olan panjurlar daha çok tercih edilmektedir. 

Panjurların montaj işlemi kolay mıdır?

Seçtiğiniz modelin verdiğiniz ölçüler ile hazırlanarak üretilmesi sonucu son derece hızlı ve kolay bir şekilde montaj işlemi gerçekleşmektedir. 

Balkon panjurlar fiyat aralıkları nelerdir?

Cam panjurlar gibi balkon panjurlarda seçtiğiniz malzemeye ve balkon ölçüsüne göre fiyat aralıkları değişmektedir.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Panjur Modelleri

1557 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 39 / 1557 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?