Performans Ürünleri

Modern araçlar hava / yakıt oranın ayarlanması, vites değişimleri, ateşleme zamanlamasına ve kalibrasyon gibi fonksiyonları kontrol eden dahili bir bilgisayar ile donatılır. Araçlar fabrika çıkışında genellikle standart sürüş tekniklerini ve koşullarını karşılayacak şekilde optimum performansa ve daha fazla rahatlığa odaklanacak şekilde programlanır. Bu sayede aracınızın performansınızı en üst düzeye çıkarmanın teknolojik ve verimli bir yolunu sunar.

Performans Çipleri

Performans çipleri ve motor kontrol modülleri, aracınızdaki yerleşik bilgisayarın motor sistemleriyle iletişim kurma şeklini değiştirir. Ateşleme zamanlamasını, vites değişikliklerini ve diğer sistemleri değiştiren bu çipler, aracınızın ekstra güç üretmesini sağlar ve motor potansiyelini en üst düzeye çıkarır. Araç motorları, silindirlerde küçük kontrollü patlamalar oluşturarak güç sağlar. Yanma adı verilen bu işlem, buji gibi ateşleme ekipmanları tarafından dengeli bir yakıt ve oksijen kombinasyonuna ile yapılır. Araç bilgisayarı, yakıt enjektörüne ve hava / yakıt oranını belirleyen silindirlere ne kadar yakıt gönderileceğini söyler. Fabrika ayarları maksimum güç için ayarlanmamış olduğundan her silindir için genellikle en yüksek verim elde edilmez. Ateşleme sistemine yönelik olarak tasarlanan performans çipleri, silindirlerdeki fazla enerjiyi çekmek için oksijen ve yakıt karışımınızı hassas şekilde ayarlar.

Devir Kesici ve Hız Sınırlayıcılar

Devir kesici ürünler, motorunuzun RPM aralığını sınırlamak ve belirli bir motor hızına ulaştığınızda otomatik olarak daha yüksek bir vitese geçecek şekilde programlanır. En önemli işlevi motorunuzu hasardan korumaktır. Çeşitli modüllerle devir kesicileri yeniden programlayabilir ve daha fazla beygir gücü için ayarlayabilirsiniz. Bu sayede otomatik şanzımanınızın daha yüksek bir RPM'de vites büyütmesi sağlayabilirsiniz. Devir kesici gibi hız sınırlayıcı da aracınızı hasara karşı korumak için tasarlanır. Tüm lastikler, belirli bir hıza kadar güvenli bir şekilde çalışacak şekilde derecelendirilir. Çoğu otomobil ve kamyon, lastiklerinizin güvenli hız aralığında tutmak için bir hız sınırlayıcı ile donatılır. Bununla birlikte, daha hızlı yüksek performanslı lastiklere geçerseniz, hız sınırlayıcı aracınızın gerçek potansiyelinden faydalanamamanıza neden olabilir. Güç programlama ve kontrol modülleri, hız sınırlayıcıyı yeniden ayarlamanıza ve yüksek hız için tasarlanan lastiklerinizden yararlanmanıza olanak tanır. Kısıtlama gerektirmeyen yarış performansı için hız sınırlayıcıyı değiştirmenizi sağlar.

Performans Ürünleri Öne Çıkan Özellikler

  • Aracınız için çip, modül, tuner veya monitör gibi performans ürünleri satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda faktör vardır. Bazı ürünler benzinli, bazıları ise dizel motorlar için uygundur.
  • Hız performansını artırmak için tasarlanan modüller spor otomobiller ve yarış uygulamaları için tasarlanırken, torku artırmaya yönelik modüller büyük kamyonlar ve SUV'ları ayarlamak için en iyisidir.
  • Aracınızda fiziksel değişiklikler yaptığınızda, bilgisayar sisteminizin bu değişikliklere göre en iyi şekilde ayarlanması gerekir. Dizel ve benzinli araçlar için üretilen performans çipleri bilgisayarınızı bu değişikliklere uyacak şekilde ayarlamanızı kolaylaştırır.
  • Yerleşik bilgisayarınızı daha fazla güç için otomatik olarak yeniden programlamak, daha fazla yakıt tüketeceğiniz anlamına gelmez. Güç odaklı performans ürünlerinin büyük bir bölümü motorunuzun yanma mekanizmasını geliştirerek, yakıt tüketimini düşürmeye yardımcı olur.
  • Tak ve çalıştır kurulumunun kolaylığından yararlanmak için Wi-Fi özelliğini kullanan performans çiplerini tercih edebilir, bilgisayar bağlantısına gerek kalmadan güncellemeleri indirebilirsiniz.

Chip Tuning Faydaları

  • Performans çipleri, aracınızın genel performansını geliştirir. Bununla birlikte sadece güç, vites ya da yakıt tüketimini optimize etmeye yönelik performans modülleri de bulabilirsiniz.
  • Aracınızın nasıl sürdüğünüzü görmenizi sağlar.
  • Motorunuzdaki küçük sorunlar tehlikeli hale gelmeden önce hızlı bir şekilde tespit etmenize yardımcı olur.
  • Birçok performans çipi, sistem teşhis ve raporlama seçeneği içerir. Motorunuzu ve bilgisayar sisteminizi sürekli olarak değerlendirdikleri için gerçek zamanlı olarak doğru ve ayrıntılı bilgilere sahip olmanızı sağlar.
  • Elde edilen veriler anlaşılması kolay analizlere dönüştürülerek, yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olur.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Performans Ürünleri

8393 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 8393 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/264130/60002903