Projeksiyon Lambası

Projeksiyon Lambası

Aydınlatma ürünleri arasında yer alan projeksiyon lambası modelleri birçok aydınlatma ürüne göre farklı özelliklere sahiptir. Daha geniş çaplı alanlar için kullanılan ve tekli modellerde dahi büyük boyutlara sahip olan modellerdir. Kullanımı için gerekli olan enerji, elektrik enerjisidir. Pille çalışan boyutları mevcut değildir. Bu özellikleri göz önüne alınarak dış mekanlarda, şık mekanlarda, özel kutlama mekanlarında ve daha çok bahçe alanlarında kullanıma uygun olan aparatlardır. Işığın en yoğun olarak kullanıldığı aydınlatma ürünleri içerisinde yer alıyor. Kullanım alanları da her geçen gün artış gösteren bu ürünler sayesinde aydınlığın bol olmasını istediğiniz her alanda hedefinize ulaşabilirsiniz. İki türlü şekilde kullanıma sahip olan modelleri mevcuttur. Birinci çeşidi büyük alanları aydınlatmak için kullanılır. İkinci ve hedefe daha çok yönelik olan çeşidi ise bir cihazdan gelen görüntüleri karşı tarafa yansıtmak için kullanılan ışıklardır. Daha çok eğitimlerde, okullarda, toplantı ve seminer tarzı alanlarda kullanılır. Bilgisayarla ve diğer tüm teknolojik cihazlarla uyum sağlayarak kullanılabilir. Sunumların ve söyleşi tarzı içeriklerin daha büyük kitlelere gösterilmesi için büyük ekranlara yansıtılması gerekir. Burada devreye giren projektör lambalar sayesinde sizler de izletmek istediğiniz her şeyi çok daha büyük ekranlara yansıtarak izletebilirsiniz. Bu lambaların en temel özelliklerinden biri de yalnızca ekran değil her yere yansıtma yapabiliyor olmasıdır. İster duvara, ister toprağa isterseniz de tahtaya ya da perdelere yansıtma yapabilirsiniz. Ortam ne kadar karanlık olursa ışığın parlaklığı da kendisini o derece belli eder. 

Projeksiyon Lambası Modelleri

Kullanım amacına bağlı olarak bu lamba modelleri gündüz ve gece kullanımı olarak ikiye ayrılıyor. Daha çok projeksiyon gece lambası modellerinin kullanımına ihtiyaç duyulur. Sarı temalı, beyaz temalı ve diğer tüm renklerin vurduğu temalı ışıkları bu lambalarda görebilirsiniz. Özellikle de gece kullanılan modellerin renkleri çok daha parlak ve keskindir. Yansıtılan içerikleri HD kalitede görüntülemenize yardımcı olurlar. Düzenli olarak kontrol edilmesi gereken ve değiştirilmesi gereken duy kısımları mevuttur. Belirli bir süre kullanıldıktan sonra bu kısımları, değiştirilmediği takdirde içeriye doğru bir sızıntı meydana gelebilir ve lamba artık tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına sizler de kullandığınız lambaların kontrollerini yaptırmalı ve değiştirilmesi gereken alanları belirli aralıklarla değiştirmelisiniz. Genel olarak düşünüldüğünde ampul ve lamba kullanımı aynı şeyler gibi gelse de aslında değildir. Projeksiyon özelliği taşıyan lambaların ampullerden ayrılan çok önemli kısımları mevcuttur. Cihazlardan gelen görüntüleri yansıtmak için kullanılan lambaların bu özelliği ampullerde ve diğer aydınlatma ürünlerinde kullanılmaz. Aynı zamanda bu özelliğinin yanı sıra çok geniş alanları tek başına aydınlatabilecek güce de sahiptir. Kısacası hem aydınlatma ürünü olarak hem de yansıtma ürünü olarak kullanılan modellerdir. Projeksiyon lambası fiyatları içinde de gece modelleri en uygun fiyatlara sahiptir. Böylelikle sizler de dilediğiniz ölçü ve boyutlarda olan modellerden bütçenize uygun olanları seçebilirsiniz. 

Projeksiyon Lambası Özellikleri

Sık sık araştırılan projektör lambası fiyatları markalara, modellere ve tasarımında kullanılan detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. En genel özelliklerini sıralamak gerekirse, bu lambalar temel olarak cihazlardan gelen görüntüleri dilediğiniz her an her yere yansıtma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda özel ekranları da bulunan lambalar bu ekranlara HD kalitede yansıtma sağlar. Yansıtma sayesinde bir iki kişiden çok daha fazla kişiye sunum yapılabilir, ders anlatılabilir, fotoğraf gösterilebilir. Bunun gibi eylemleri kalabalık ortamlarda gerçekleştirmek isteyenler kendilerine özel lamba temin edebilirler. Evlerde, okullarda, ofislerde ve sinema gibi alanlarda kullanımına sık sık ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Oldukça koruyucu özelliklere sahiptir. Model ve markalarına göre ışık saçma kapasitesi, yansıtma kapasitesi ve parlaklık, matlık gibi kapasitelerinde de değişiklikler meydana gelebilir. Standart ampullerin yerine geniş alanları aydınlatmak amacıyla da kullanılabilir. Günde yaklaşık olarak 3-3,5 saat çalışma niteliği taşır. Bu özelliği ise en sevilen ve en çok fayda sağlanan özelliklerinden birisidir. Belirli bir kullanım ömrü vardır. Temin etmeden önce bu özelliği, mutlaka bilinmesi gereken bir özelliktir. Belirli ömrünü dolduran lambaların değiştirilmesi gerekir. değişim yapılmadığı takdirde lambada yanma meydana gelir ve projeksiyon tamamen kullanılamaz hale geçer. Yeni bir lamba almak için modelinizin ve markanızın özelliklerini de en iyi şekilde bilmeniz gerekiyor. Aldığınız lambaları değiştirirken de oldukça kolay bir şekilde vidalarından ayırarak değiştirebilirsiniz. Eski lambayı çıkararak yenisini takmanız yeterli olacaktır. Sonra eskisi gibi kalitesiyle ve parlaklığıyla kullanmaya yeniden devam edebilirsiniz. Bilinen en temel diğer özelliği ise oldukça parlak ve yoğun ışık saçıyor olmasıdır. Kullanım ömrü dolana kadar hız kesmeden ve ara vermeden bu şekilde yoğun ışık saçmaya devam eder. içeriği ise oldukça karışık bir montaja sahiptir. Ekonomi modunda çalışma özelliğine sahip olan bu lambalar sayesinde 6000+ saat boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Projeksiyon Lambası Fiyatları

Projeksiyon lambası fiyatları en uygun fiyatlara sahiptir. Ancak fiyatlarda marka, model, boyut, ışık alanı, ışık yoğunluğu, yansıtma kalitesi ve diğer özelliklerine bağlı olarak artış ya da azalma görülebilir. Sizler de bütçeniz için en uygun olan modelleri seçebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kalitesi arttıkça, boyutu arttıkça, kullanım alanına bağlı olarak ışık yoğunluğu arttıkça doğal olarak projeksiyon lambası fiyatı da artış gösterir. Ancak uzun soluklu bir kullanım için almaya değer fiyatları vardır. Evlerde, film alanlarında, okullarda, eğitim ve seminer alanlarında kullanım için en gerekli olan ekipmanlardan birisidir. Bu nedenle sizler de ihtiyaç duyduğunuz an hiç tereddüt etmeden temin edebilirsiniz. Temelinde tüm ışık tonlarını barındıran bir araçtır. Bu nedenle kuşku duymadan alabilir ve kullandıkça ne kadar doğru bir karar verdiğinizin de farkına varırsınız. 

Led Projeksiyon Lambası Modelleri

Mini boyutlara sahip olan ve daha küçük alanlarda kullanımına ihtiyaç duyulan modeller arasında ise led projeksiyon lambası modelleri yer alıyor. Led ismini almasının en büyük nedeni lamba içlerinde led ampuller kullanılıyor olmasıdır. Özellikle de sahalarda daha fazla renk pigmentine ulaşmak adına bu modellerin kullanımına ihtiyaç duyuluyor. Projeksiyon led lamba modellerinde tüm renkler mevcuttur ancak en temel renkler olarak kırmızı, yeşil ve mavi tonları ön plana çıkıyor. Lamba kısımları genellikle kare ve yuvarlak olarak tasarlanan bu modellerin en iç kısımlarında ise minik led lambalara yer veriliyor. Böylece cihazlara bağlandığı andan itibaren yansıtılacak olan tüm görüntüleri de renklerine ayrıştırarak yansıtma özelliği sunuyor. Okullarda karanlık alanlarda izlenecek olan çizgi diziler için, eğitim seminerleri be toplantılar için bu modeller daha çok tercih ediliyor. Hem renk karmaşası yaşanmadan hem de HD kalitede görüntü sunularak sunumlar yapılıyor. Böylece görülmesi gereken her nokta çok daha net bir şekilde görülmüş oluyor. 

Projeksiyon Lambaları Nerelerde Kullanılır? 

En başta eğitim kurumları olmak üzere birçok alanda bu lambaların kullanımına yer veriliyor. Özel ve kamu eğitim alanlarında eğitim sunumları için, toplantı ve söyleşiler için, kişisel sunumlar ya da sempozyum tarzı seminerler için ekranlara yansıtılması gereken tüm görüntüler, videolar ve PowerPoint sunumları bu lambalar aracılığıyla yansıtılıyor. Eğitim kurumlarının yanı sıra düğün salonlarına gelin ve damadın özel anlarına eşlik eden görüntüleri büyük ekrana yansıtmada tercih ediliyor. Gece yapılacak olan futbol ve voleybol gibi özel maçlarda sahanın en aydınlık şekline bürünmesi için bu lambaların kullanımı tercih ediliyor. Kullanılacak olan alanın özelliğine ve aydınlatma boyutuna bağlı olarak en doğru modellerin seçilmesi oldukça önemlidir. Sağlık sektöründe de önemli bir kullanım yerine sahiptir. Hastane yönetim toplantılarında gereken bilgilerin tüm sağlık çalışanları tarafından görülmesi adına yansıtma projektörlere yer verilir. Aynı zamanda mimarlıktan mühendisliğe, reklamcılıktan televizyonculuğa varana kadar tüm teknoloji ve dijital sunumlar için, meslek sunumları ve bireysel sunumlar için projektörlerin kullanımına ihtiyaç duyuluyor. Kullanım alanları her geçen gün artmakta olan bu lambaların hem gece hem gündüz kullanım sahaları da mevcuttur. Gece kullanılacak olan lambaların ışıkları daha hafiftir. Gece etraf karanlık olduğu için ekstra bir karartmaya ihtiyaç duyulmaz. Ancak gündüz kullanılacak olan projektörlerin uç kısmı daha karedir ve ışıkları daha keskindir. Bunun nedeni ise gün ışığı ile birleşerek kırılma yaşamaması gerektiğidir. Kırılma olduğu takdirde yansıtma tam net olarak görülemez. Gündüz kullanımlar için siyah perde, fon perde ya da karartma perdelerin kullanımına da yer verilir. Aynı zamanda satış planlamalarında, pazarlama sahasında ve hizmet departmanlarında da kullanılan lambalardır. Sunumlar yapılırken daha büyük görselleri gösterebilmek, daha somut kaynaklara yer vermek adına bu lambaların kullanımı oldukça önemlidir. 

Projeksiyon Lambası Değiştirilir mi?

En çok bilinmesi gereken özelliklerinden biri de budur. Projektörlerin lambalarının belirli bir kullanım ömrü vardır. Elbette bu ömür marka ve modele göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak ele alındığında 6000+ saatlik bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu saati doldurduktan sonra lambaların değişmesi gerekir. Değiştirilmediği takdirde lambalarda yanma meydana gelebilir. Yanma olan kısım duya sıçrayarak artık projektörü komple kullanılamaz hale getirebilir. Bu tür bir durumda ise hem lamba değişimine hem de cihaz değişimine ihtiyaç duyulur. Maddi açıdan masraf yapmamak adına düzenli olarak yalnızca lamba değişimi yapabilirsiniz. Eğitimden sağlığa, satıştan pazarlamaya her alanda kullanımına ihtiyaç duyulan bu lambalar, elbette uzun süre kullanılabilir. Ancak son kullanım saatini doldurduğu andan itibaren kullanmamaya özen göstermelisiniz. Derhal yeni iç lamba değişikliğini yaparak daha sonra yenilenmiş bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz. Tamamen cihaz değişikliği yapmamak adına düzenli olarak lamba değişikliği yapmak hem fiziksel olarak daha uzun kullanım sunar hem de bütçesel olarak tamirden kurtulmanıza olanak sağlar. 

Geniş Alanlara Özel Projeksiyon Lambası Modelleri

Geniş alanlara özel tasarlanan projektörler en büyük boyutlara sahiptir. Bu projektörlerin hem yansıtma özelliği vardır hem de tek başına aydınlatma özelliği vardır. Büyük sahaları aydınlatmak, büyük salonları aydınlatmak ve uzun süre ısınma meydana gelmeden aydınlığı devam ettirmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda daha büyük ekranlara yansıtma yapmak istediğinizde de tercih edebilirsiniz. Büyük alanları tekli modellerle dahi aydınlatabilirsiniz. Yoğun ve geniş açılı ışık skalası sayesinde ikinci bir lambaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu modellerin iç kısımlarında kullanılan ledler ve lensler de boyut açısından büyüktür ve daha geniş çaplı olarak iletim sağlar. Böylece, bir sahada ya da geniş bir alanda tek bir nokta değil tüm noktalar ışıktan faydalanabilir. Yansıtma amaçlı kullanıldığında ise tüm sahaya doğru ve tüm büyük ekranı kaplayacak şekilde görüntüyü yansıtmanıza yardımcı olur. 

Eğlence Alanlarına Özel Projeksiyon Lambası Modelleri

Eğlence alanları hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden alanlardır. Boş vakitleri değerlendirmek amacıyla gidilen eğlence alanlarının eğlencesini ortaya çıkarmak için kullanılan ışıkların yapısı oldukça önemlidir. Burada devreye giren projektörler sayesinde eğlence alanları da son derece aktif bir şekilde aydınlatılır. Kullanımı açısından oldukça önemli olan bu lambalar eğlence alanlarına özel şekilde tercih edilir. Sizler de bir eğlence mekanına sahipseniz ve ışıkların kırılmadan, loş bir hal almadan net bir şekilde mekana iletilmesini istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey elbette doğru bir projeksiyon lambasını temin etmektir. Eğlence alanının büyüklüğüne göre doğru bir seçim yapılması gerekir. Aynı zamanda eğlence mekanlarında açık ya da kapalı fark etmeksizin sadece aydınlatmaya değil yansıtmalara da ihtiyaç duyulur. Bu nedenle farklı iki lamba almak yerine iki yönlü de kullanılan modellere göz atabilirsiniz. Hem aydınlatmalarınızı yapabilir hem de yansıtmak istediğiniz görüntüleri dilediğiniz ekrana rahatlıkla yansıtabilirsiniz. 

Şık Mekanlara Özel Projeksiyon Lambası Modelleri

Şık mekanlarda yapılan kutlamalar her zaman daha çok sevilir. Bu mekanlar açık ya da kapalı fark etmeksizin şıklığı ön plana çıkan mekanlardır. Düğünlerden nikahlara, nişanlardan sözlere, sünnetten sergilere, toplantılardan yemeklere varana kadar birçok özel ana şahitlik yapan mekanların şıklığını daha da göze çarpar hale getirmek için ışık kullanımına önem verilmesi gerekiyor. Beyaz, gümüş, gold ve parlak ışıkların ortama çarpması, özel kutlamaları daha da özel hale getirir. Burada devreye giren projektörler sayesinde şık olan mekanlarınızı çok daha çık tasarımlarla buluşturabilirsiniz. İster tekli alımlar yapabilir ister takım halinde mekanlara özel sunulan modellerden alım yapabilirsiniz. İç mekanlarda kullanılacak olan lambaların dekora uyum sağlaması da önemlidir. Düğün ve nikah gibi, yemek ve sünnet gibi özel kutlamalarda ekranlara kutlama sahiplerine ait görüntüler yansıtılmak istenebilir. Hem bu yansıtmaları en güzel şekilde yapabilmek hem de ortamın aydınlığını tam olarak istenilen seviyede elde etmek için projektörler vazgeçilmeziniz olacaktır. Muadil ürünler yerine mutlaka orijinal ürünler tercih ederek mekanlarınızın farkını da ortaya koyabilirsiniz. Dört köşeye gelecek şekilde yuvarlak, kare, sabit ya da oynar başlıklı olan modelleri tercih edebilirsiniz. 

Dış Mekanlara Özel Projeksiyon Lambası Modelleri

İç mekanlar yerine özel kutlamaları dış mekanlarda yapmak isteyenler de olabilir. Dış mekanların gündüz aydınlatma sorunu olmaz ancak görüntü yansıtmak için mutlaka gün ışığına duyarlı projektörlerin kullanılması gerekir. Sizler de çeşitli şekillere, lens ve ledlere sahip olan projektörlerden gece ve gündüze duyarlı olanları temin edebilir ve dış mekan kullanımında yer verebilirsiniz. Hem gündüz hem gece kullanılabilen modellerin yanı sıra sadece geceye ve sadece gündüze özel olan modeller de mevcuttur. Gece ve gündüz kullanılan modellerin çalışma performanslarında, markalarında, modellerinde, renk çeşitlerinde ve fiyatlarında farklılıklar meydana gelebilir. Temin etmeden önce tüm detaylarına göz atabilirsiniz. 

  • Projeksiyon Lambası Nasıl Çalışır?

Elektrik bağlantısı yapılarak tüm lambalar çalışır. Çok minik boyutlarda olan ve pille çalışan modeller de mevcuttur. Mini boyutlar ancak ev sinemalarında ve sınıf aktivitelerinde tercih edilir. 

  • Projeksiyon Lambası Biter mi?

Her modelin kendine özel belirli bir lamba ömrü mevcuttur. Maksimum 6000+ saat kullanıma sahiptir. Bu saati doldurduktan sonra artık lamba yanmadan ya da farklı bir durum oluşmadan değişime gitmelidir. 

  • Projeksiyon Lambası Ölçülü müdür? 

Küçük, orta ve büyük ölçülere sahiptir. Kullanılacak olan alanların metre karesine bağlı olarak hangi boyutun kullanılması gerektiğine karar verilir. Böylece en doğru seçimler yapılarak daha uzun süreli kullanım sağlanır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Projeksiyon Lambası

50 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 48 / 50 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?