Harita

Coğrafya bilginizi geliştirmek ve ülkeler ya da şehirler hakkında çeşitli bilgilere ulaşmak için harita modelleri arasındaki ürünlerden yararlanabilirsiniz. Siyasi haritalarla ülkelerin ve şehirlerin sınırlarını ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Fiziki haritalar ise dağları, ovaları, gölleri ve nehirleri detaylı bir biçimde görerek coğrafi bilginizi arttırabilmenize yardımcı olur. Ülkelere özel olarak hazırlanmış fiziki, siyasi harita çeşitleri ile çeşitli bölgeler hakkında çok sayıda bilgiye ulaşabilirsiniz. Okullarda ve dershanelerde coğrafya derslerini daha kolay anlaşılır şekilde anlatabilmeniz için ideal olan haritalar, derslerde öğrencilerinizin dikkatini çekebilmenize de yardım eder. Aynı zamanda çocuğunuz için evinizde kullanabileceğiniz haritalarla onun coğrafya bilgisini arttırabilirsiniz. Çocuk odasına kolaylıkla asabileceğiniz haritalar, farklı ebatlarda üretilmiş olan birçok modeli içerir. Haritaların arka kısmında yer alan askılık bölümü, çivili alanlara bu kullanışlı ürünleri saniyeler içerisinde asabilmenizi sağlar. İpli şekilde üretilmiş olan askılıklar, haritanızı dengeli bir şekilde konumlandırabilmeniz için idealdir. Haritanızın ipini ortalayarak bu ders gerecini duvara pratik bir şekilde asabilirsiniz.

Genel Kültür Seviyenizi Harita Çeşitleri ile Arttırın

Şehirleri ve bu şehirlere bağlı olan ilçeleri ayrıntılı bir şekilde öğrenerek genel kültür seviyenizi arttırmak adına siyasi haritalardan yararlanabilirsiniz. Coğrafi bölgelere ayrılmış olan Türkiye siyasi haritaları ile hangi ilin hangi coğrafi bölgede yer aldığını kolayca anlayabilirsiniz. Harita çeşitleri arasındaki dünya haritası modelleri de size birçok bilgiyi sunar. Kıtalara göre tasarlanmış olan dünya haritaları yardımıyla hangi kıtada hangi ülkelerin yer aldığını pratik bir biçimde öğrenebilirsiniz. Büyük boy dünya haritaları ile yazıları kolayca okuyarak birçok bilgiye erişebilmeniz sağlanır. Aynı zamanda ülkelerin başkentlerini ve bu ülkelerin çeşitli büyük kentlerinin isimlerini öğrenmek için de dünya haritalarına başvurabilirsiniz. Ölçek bölümüne tasarımlarında yer veren haritalar aracılığıyla ülkelerin ve şehirlerin kaç kat küçültülerek size sunulduğunu öğrenebilirsiniz. Küçük ölçekli harita çeşitlerinin de bulunması, özel noktalara ait detaylı haritaları elde edebilmenizi sağlar. Ölçekleri küçük olduğu için ayrıntı seviyeleri yüksek olan bu haritalar, belirli bir ile ya da belirli bir coğrafi bölgeye ait çok sayıda bilgiye geniş bir alan üzerinden ulaşabilmenizi sağlar. Aynı zamanda kolayca katlanabilir olan haritalar, kullanım sonrasında katlayarak yanınızda götürebilmeniz için elverişlidir. Baskıları sadece kaliteli şekilde yapılmış olan haritaları tercih ederek silinme ve solma gibi sorunlara karşı dayanıklı olan bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Yer Şekillerini Fiziki Harita Modelleriyle Öğrenin

Tanımaya çalıştığınız çeşitli coğrafi bölgelerin yer şekillerini öğrenmek için fiziki haritaların özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Dağların yüksekliklerine grafikleri arasında yer veren haritalar aracılığıyla hangi dağın kaç metre yüksekliğinde olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Nehirlerin uzunluğunu öğrenmek adına da bu haritaların sunduğu verileri inceleyebilirsiniz. Göllerin derinlikleri hakkında bilgiler veren haritalar aracılığıyla bu gölleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Okunaklı yazı karakterlerinin ve büyük yazı puntolarının kullanılmış olmasıyla kullanıcılarına yardımcı olan haritalar, pratik bir biçimde birçok veriye erişmenizi sağlar. Dünya haritası çeşitleri ile ülkelerin yanı sıra okyanuslara dair bilgilere de erişebilirsiniz. Hangi adaların hangi okyanuslarda yer aldığı bilgisini hafızanıza kolayca ekleyebilmek adına haritaların sunduğu görsel verilerle çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Okulunuzdaki coğrafya dersine hazırlanırken ya da ÖSYM sınavlarına çalışırken haritaların sağladığı bilgilerden yararlanabilirsiniz. Kaliteli malzemelerle üretilen haritalar, yırtılma ve kopma gibi sorunlara karşı dayanıklılık gösterir.

Dilsiz Harita Modelleri ile Bilgilerinizi Pekiştirin

Çift taraflı kullanım olanağı sunan dilsiz haritalar, hem ön kısımlarında hem de arka kısımlarında grafiklere yer verir. Ön kısımlarında yer adları, dağ adları, ova adları gibi çeşitli bilgilere yer veren dilsiz haritalarla yeni bilgiler edinebilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgileri sınamak için bu haritaların arka kısmını kullanabilirsiniz. Dilsiz haritaların arka kısmında yazılara ve sayılara yer verilmediği için hangi noktada hangi şehrin ya da dağın olduğunu hatırlamak konusunda bol bol pratik yapabilirsiniz. Çocuklarınızla genel kültür dolu oyunlar oynamak ya da okulda dersleri daha eğlenceli ve pekiştirici şekilde anlatmak için dilsiz haritaların kullanışlı tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Topografik harita modelleri de bilgilerinizi zenginleştirebilmeniz için size yardım eder. Yer şekillerini çizigilerle gösteren topografik haritalar sayesinde hangi yer şeklinin hangi özellikleri taşıdığını daha kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz. Renk zenginliği yaratan tasarımları ile de dikkat çeken haritalar, renklerin ayırt edici özellikleri sayesinde coğrafi noktaları aklınızda daha kolay tutabilmenize yardımcı olur.

Alternatif Ölçülere Sahip Coğrafya Haritaları

Dar ve geniş alanlar için ideal olan birçok harita modelinin bulunması, odanız ya da sınıfınız için en uygun olan ürünlere erişebilmenizi sağlar. Türkiye’nin komşularına tasarımlarında yer veren haritalarla ülkemizin hangi komuşlarının bulunduğunu ve bu ülkelerin yurdumuza yakın olan önemli şehirlerinin hangileri olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kıtalara özel olarak hazırlanmış olan coğrafi haritalar da bulunur. Böylece Asya, Avrupa gibi kıtalarda hangi ülkelerin yer aldığını ve bu ülkelerin hangi önemli şehirlere sahip olduğunu kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Haritalara kâğıt üzerinde yer veren eserlerle de kullanışlı bir şekilde birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Atlas çeşitleri arasındaki ürünleri inceleyerek Türkiye’ye ya da dünyaya dair birçok veriyi içeren basılı ürünlere ulaşabilirsiniz. Türkiye atlasları ile coğrafi bölgelere özel haritaları inceleyebilir, şehirlerin plakalarını ve telefon kodlarını öğrenebilirsiniz. Ülkelerin bayraklarına tasarımlarında yer veren dünya atlasları sayesinde bu bayrakları yakından inceleyip tanıyabilirsiniz. Farklı ülkelere ve kıtalara özel olarak hazırlanmış bölümleri içeren dünya atlası çeşitleriyle bilgi birikiminizi kolayca arttırabilirsiniz.

Eğitici Öğretici Harita Çeşitleri

Şehirlerin sanayi ve turizm açısından taşıdığı değerlere tasarımlarında yer veren haritalarla eğitici ve öğretici bilgilere erişebilirsiniz. Sanayi tesislerini baz alan haritalar, hangi şehrimizde hangi sanayi kolunun gelişmiş olduğunu size detaylı şekilde gösterir. Tarım ürünlerini kaynak alarak hazırlanmış olan haritalarla beraber hangi bölgede hangi tarım ürünlerinin yoğun olarak yetiştirildiğini öğrenebilirsiniz. Turistik değerler bakımından oluşturulmuş haritaları öğrencilerinize ders anlatırken kullanarak hangi illerin hangi bakımlardan turistlerin ilgisini çektiğini sınıfınıza aktarabilirsiniz. Maden haritalarının da bulunması sayesinde hangi illerimizden ne gibi madenlerin çıkarıldığını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda üç boyutlu harita modelleri de vardır. İllerin ve dağların yüksekliklerine göre tasarlanmış olan üç boyutlu haritalarla bu yükseklikleri görsel olarak kavramanız kolaylaşır.

Ders Anlatımını Kolaylaştıran Haritalar

Tematik olarak hazırlanmış olan haritalar sayesinde çeşitli derslere ve konulara dair birçok bilgiyi öğrencilerinize aktarabilirsiniz. Kurtuluş Savaşı haritaları, savaşın farklı aşamalarını öğrencilerinize görsel olarak anlatabilmeniz için idealdir. I. İnönü ve II. İnönü Savaşları’nı konu alan haritalar muharebelerin hangi noktada geçtiğini ve bu muharebeler sonucunda ne gibi değişiklikler olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğrencilerinize gösterir. Aynı zamanda geçmiş çağlara ve çeşitli dönemlere ait haritalar da bulunur. Bu sayede Orta Çağ’da dünyadaki imparatorluklarının sınırlarının neler olduğunu öğrencilerinize gösterebilirsiniz. Dinlere göre hazırlanmış olan haritalar aracılığıyla hangi dönemde hangi dinin hangi bölgelerde mensuplara sahip olduğunu sınıfınıza anlatabilirsiniz. Nüfus sayısına göre hazırlanmış olan özel haritalar, hangi ülkelerin ne kadar nüfusa sahip olduğunu kolayca kavrayabilmeniz için idealdir. Akıllı kâğıtlarla üretilmiş olan haritalar da vardır. Böylece bu haritaları tahtaya yapıştırıp kaleminizi kullanarak çeşitli bilgileri kâğıt üzerine yazabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Harita

1204 ürün listeleniyor
Lila Fil
HSD Telekom
Dropcek
Harita Sepeti
Gürbüz Yayınları
Gürbüz
Tutunabilir Kağıt
Go İthalat
Pi Papers
TutturX
Panda
Edulab
Cyatelier
Sihirli Tahta
Karatay Yayınları
Xnews
Artı
Colorfull World
Statik Kağıt
Tekno İstanbul
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 1204 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?