Yazı Tahtası

Yazı Tahtası

Kreşlerde, okullarda, evlerde ve iş yerlerinde kullanımına ihtiyaç duyulan yazı tahtası modelleri temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Kullanımı oldukça keyifli olan bu modeller hem çocukların eğitimlerinde hem de iş yerlerinde not alırken kullanılır. Ofislerin ve kreşlerin de vazgeçilmezleri arasında yer alan tahtalar iki türe ayrılır. Beyaz ve siyah tahta olarak ayrılan modeller içerisinde kullanım alanına en uygun olanları temin edebilirsiniz. Birçok avantajı bulunan tahtaları ister kalemle ister tebeşirle kullanabilirsiniz. Ofislerde not almak, gereken işlemleri daha büyük alanda yapmak için oldukça kullanışlı bir ürün grubudur. Kreşlerde ve anaokullarında çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini aynı zamanda psikomotor aktivitelerle desteklemek amacıyla kullanılır. Yazı yazmaya yeni başlayan çocuklar için hem keyif veren hem de yazı kaslarını güçlendirmeye yardımcı olan parçalardır. Mutlaka her evde ve her iş yerinde bulunması gereken tahtalar sayesinde her şey görünürde daha fazla yer alır. Matematik işlemleri, alfabetik işlemler, problem çözümleri, mini çizimler ya da daha büyük dosya işleri için tahtalara yer verilebilir. Çeşitli boyutlarda yer alan modellerden kullanım amacınıza en uygun olan ölçüleri seçebilirsiniz. Kullandıkça ne kadar işe yarar bir ürün grubu olduğunu da görebilirsiniz. Çocuklar henüz okula dahi başlamadan önce kullanabilecekleri oyuncak ve eğitim materyalleri arasında da yer alır. Odalarının bir köşesine yerleştireceğiniz tahtalar sayesinde hem ince motor kaslarını geliştirebilirler hem de bireysel olarak kendilerine yazılı oyunlar yaratabilirler. Yaratıcı düşüncelerini ve yazımsal aktiviteleri geliştirmelerinde yardımcıdır. Aynı zamanda ofis ve iş yerlerinde sunum yaparken de son derece yarar sağlar. Toplantılarda, yazılı şekilde göstermek istediğiniz her şeyi anlık olarak gösterme fırsatı sunar. 

Yazı Tahtası Modelleri

Çeşitli modelleri bulunan yazı tahtası en ucuz şekilde sizlere sunulmaya devam ediyor. Hız kesmeden ve ara vermeden farklı tarzda ve boyutlarda modelleri mevcuttur. Beyaz modellerden siyah modellere, duvara monte modellerden ayaklı modellere, oyuncak modellerden mıknatıslı modellere, küçük modellerden çift taraflı modellere varana kadar her yaş grubuna uygun modeller mevcuttur. Ayaklı modeller hem evlerde hem de okul ve iş yerlerinde kullanıma uygundur. Uzayabilen ya da kısalabilen mekanizmaları bulunur. Oyuncak modeller daha çok 0-3 yaş grubuna hitap eden modellerdir. İnce motor kasların gelişmesi ve yazı yazmayı öğretmek amacıyla oyuncak şeklinde satışa sunulan modeller temin edilebilir. Mıknatıslı olan modeller de her alanda kullanıma uygundur ve üzerine silgi ile kalemleri de manyetik şekilde tutturma özelliği bulunur. Çift taraflı olan modellerde hem beyaz hem de siyah taraflar yer alır. İster kalemli şekilde ister tebeşirli şekilde kullanabilirsiniz. Küçük modeller elde tutulabilen boyutlarda olan modellerdir. Duvara monte modeller ise en büyük boyutlara sahip olan ve daha büyük sunumlar ya da dersler için tercih edilen modellerdir. Çeşitli kalemler, tebeşirler ve silgiler kullanılarak kullanım sahasını da genişletebilirsiniz. 

Ayaklı Yazı Tahtası Modelleri

Yazı tahtası ayaklı modeller genellikle standart ölçülere sahiptir. Dikdörtgen kesime sahip olan bu modellerin ayaklarında bulunan mekanizmalar ile tahtaları daha uzun ya da daha kısa kullanabilirsiniz. Yazı tahtası ayaklığı ahşap, meşe ya da metal ve plastik gibi malzemeler kullanılarak tasarlanır. Sizler de dekorasyonunuza en uygun olan ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızın boyuna göre ayarlayabilir ve oldukça verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayaklı modeller de kendi içerisinde çeşitli tarzda tasarımlara ayrılırlar. Standart ölçüleri 115x50 cm uzunluk ve 60x42 cm yazma alanı olarak karşınıza çıkar. Uzun ömürlü bir kullanımı olan ayaklı modellerde tek taraflı ya da çift taraflı olanları bulabilirsiniz. Çift taraflı modellerin arka kısmı siyah ön kısmı beyazdır ya da tam tersi şekilde konumlanır. Sizler de istediğiniz boyutta ve tarafta yazım yapabilirsiniz. Tüm yaş grubu çocukların hem oyunlarına eşlik eden hem de ders çalışırken daha büyük alanda çözüm yapmalarına yardımcı olan modellerdir. Çocuklar ayaklı modeller sayesinde ister oturarak ister ayakta tahtayı kullanabilirler. Temizliği de oldukça kolay olan ayaklı bazı modellerin orta kısmında kalem ve silgi gibi materyalleri koyabileceğiniz alanlar da bulunur. Ayaklı bazı modeller aynı zamanda rulo özelliği de taşıyabilir. Ruloyu çevirdikçe karşınıza temiz bir sayfa gelir. 

Oyuncak Yazı Tahtası Modelleri

0-3 yaş grubuna hitap eden yazı tahtası oyuncak modeller de oldukça kullanışlıdır. Çocukların kalem tutmaya başladığı andan itibaren tahtalara yazı yazarak ve resim çizerek gelişim göstermelerine yardımcı olur. Çocuklar büyük tahta kalemlerini ve silgilerini kullanarak oyuncak tahtalarına dilediği çizimleri yaparlar ve silebilirler. Aynı zamanda mıknatıslı kalem kullanarak yazılabilen oyuncak tahtalar da mevcuttur. Çocukların boş vakitlerini hem fiziksel açıdan gelişim göstererek geçirmeleri hem de eğlenceli vakitlere dönüştürebilmeleri için büyük avantaj sağlar. Kız çocukları için genel olarak pembe kaplı tahtaları, erkek çocuklar içinse genel olarak mavi kaplı oyuncak tahtaları tercih edebilirsiniz. Boyutları çok daha küçük olduğundan portatif özellik de taşır. Çocuklar kucaklarına alarak oyunlarını oynayabilirler. Dilediğiniz her an her yere de götürebilirsiniz. 

Manyetik Yazı Tahtası Modelleri

Kullanımı son derece keyifli olan yazı tahtası manyetik modellerde hem kalem ve silgileri tahtaya yapıştırabilir hem de magnet kullanabilirsiniz. İç tasarımında yer verilen mıknatıslı özelliği sayesinde çocukların daha fazla ilgisini çeken modellerdir. Rengarenk kalemler ve tebeşirler kullanarak yazım ve çizim yapabilecekleri gibi, mıknatıslı magnetleri kullanarak daha farklı aktiviteleri de yapabilirler. Yazı tahtası mıknatıslı olarak yalnızca çocuklara değil yetişkinlere de hitap eder. Okullarda ve ofislerde çeşitli duyurular, sunumlar, dersler ve toplantılar için de kullanılabilir. Rengarenk mıknatıslı harfler ve sayılar da tahtanın içinde yer alır. Çeşitli alfabe ve rakam etkinlikler için kullanılabilir. Daha büyük harfleri ve sayıları ise çocuklar çevresinden geçerek tahtaya çizme imkanı elde ederler. El figürlerinden hayvan figürlerine birçok çeşitli magnetin yer aldığı tahtalar her türlü gelişimi destekler nitelik taşır. Yazı etkinliklerinden rakam etkinliklerine, yetişkin sunumlarından çizim etkinliklerine varana kadar her alanda kullanımı uygun olan manyetik modellerin ölçüleri de farklıdır. Dekoratif bir ürün olarak da kullanılan modelleri kullanacağınız alana en uygun ölçülerde tercih edebilirsiniz. Böylece hem işinize yarar sağlayacak hem de birçok etkinliği aynı anda yapmanıza ve dekorasyonunuzu da güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Manyetik tasarıma sahip olan yazı tahtalarında yabancı dil çalışmaları da yapabilirsiniz. Manyetik harfleri kullanarak çeşitli yabancı dil kelimelerini türetebilir ve Türkçe karşılıklarını da karşısına yapıştırabilirsiniz. Eşleştirme etkinlikleri, sayı sayma ve matematik etkinlikleri için de manyetik tahtalar oldukça ideal modellerdir. 

Çift Taraflı Yazı Tahtası Modelleri 

Bir tarafı beyaz bir tarafı siyah olarak üretilen yazı tahtası çift taraflı şekilde kullanıma uygundur. Bazı durumlarda kalem kullanarak beyaz tarafını bazı durumlarda ise tebeşir kullanarak siyah tarafını tercih edebilirsiniz. Yazı tahtası beyaz tarafında siyah, mavi, yeşil ve kırmızı gibi klasik tahta kalemlerinin yanı sıra rengarenk tahta kalemlerini de kullanabilirsiniz. Bu kalemler beyaz tahta bölümüne kolayca yazıp silmenizi sağlar. Kalıcı özelliği bulunmaz ve renkleri de son derece yoğundur. Uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Mürekkepleri bittiğinde ise doldurabilmeniz için arka taraflarında tıpa bölümleri bulunur. Beyaz tarafında laminat yüzeyler kullanılır ve biraz daha kaygandır. Siyah tarafında ise pürüzlü yüzeyler kullanılır ve biraz daha mat özelliğe sahiptir. Orta kısımlarında yer alan mekanizmaları sayesinde ister daha yüksek ister daha alçak kullanabileceğiniz ya da duvara monte edebileceğiniz özellikleri de bulunur. Boyutlarına bağlı olarak taşıyabileceğiniz ya da sabit olarak kullanabileceğiniz şekilde tercih edebilirsiniz. Hayatın her alanında kullanıma elverişli modellerdir. Üstelik mutfaklarınızda tarif, günün menüsü ve tarif ölçüleri gibi notlarınızı almak için de çift taraflı ve aynı zamanda ayaklı olan modelleri tercih edebilirsiniz. 

Duvara Monte Yazı Tahtası Modelleri

Büyük boyutlara sahip olan yazı tahtası duvara monte şekilde de kullanılabilir. Dikdörtgen şekilde tasarlanan bu modeller daha büyük alanlarda kullanıma uygundur. Sağ üst, sol üst, sağ alt ve sol alt kısımlarından duvara monte edildikten sonra uzun ömürlü bir şekilde kullanılmaya devam edilebilir. Çevresinde sert plastik ya da paslanmaz çelik ve metalden elde edile çerçeveler bulunur. Bu sayede tahtanın duvardan düşmesi ya da kırılması gibi bir durum söz konusu olamaz. Yazıların ve çizimlerin çok daha geniş bir alanda yapılmasına olanak sunan boyutları mevcuttur. Okullarda ve büyük salonlarda kullanıma daha uygundur. Tavan ve yer arasındaki yükseklik baz alınarak montajı yapılabilir. İçinde çıkan vidalar kullanılarak yapılan montaj çok daha sağlam olur ve böylece kullanım ömrü de uzar. En yaygın eğitim araçlarından biri olan yazı tahtaları duvara monte edildiği zaman herkesin boyuna göre ayarlanabilir. Böylece kısa boylu olanlar da uzun boylu olanlar da rahatlıkla kullanabilirler. Bazı modellerin alt kısımlarında silgi ve kalemleri koymak için tasarlanan tutma bölümleri de mevcuttur. Ayrıca oldukça hafif ağırlığa sahip olduğundan montaj esnasında da herhangi bir sorun yaşamazsınız. 

Yazı Tahtası Kalem Modelleri

Tahtalarda kullanmak için özel olarak tasarlanan yazı tahtası kalemi modellerinde birçok farklı rengi bulmanız mümkündür. Akmayan, kokusu ile rahatsız etmeyen ve tahtadan çok kolay temizlenebilen özelliklere sahiptir. Siyah, kırmızı ve mavi tonları genel olarak en klasik kullanılan tonlardır. Ancak bunların dışında daha renkli aktiviteler ve yazılar, çizimler ve boyamalar için, sunumları daha keyifli hale getirmek için pembe, turuncu, sarı ve yeşil gibi canlı renklerden oluşan kalemleri de bulabilirsiniz. Vurgulama yapmak, önemli yerlerin altını çizmek ve çok daha renkli bir tahta kullanımına yer vermek için kalemleri temin edebilirsiniz. İşlevleri oldukça fazla olan ve kullanımı da tahtayla uyumlu olan kalemlerin mürekkepleri özel bir sıvı içerir. Tahtadan çok kolay bir şekilde çıkar. Akma ya da kuruma yapmaz. Mürekkepleri bittiği zaman arka kısımlarından tıpalarını çıkararak dilediğiniz renkte doldurabileceğiniz özelliklere sahiptir. Uç kısımları ise sert pamuklu bir malzemeye sahiptir. Bu sayede yazıları ve çizimleri çok daha muntazam ve italik şekilde yapabilirsiniz. standart ölçülere sahip olan kalemler avuca tam oturur ve tahtaya yaslanarak yazı yazmanızı sağlar. Böylece eliniz yorulmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tahtalar pürüzsüz olarak tasarlandığı için kalemler de son derece pürüzsüz şekilde yazı yazmanızı sağlar. Kalemleri kullanmadığınız zamanlarda tahtalarda bulunan kalemlik alanlarına bırakabilirsiniz. 

Yazı Tahtası Silgi Modelleri

Çeşitli renklerde kullandığınız kalemleri rahatlıkla temizlemenize yardımcı olan yazı tahtası silgisi modelleri de mevcuttur. Pamuklu keçelerden tasarlanan silgilerde bin türlü renk çeşidi bulunur. İster kalemleri temizlemek için ister tebeşirleri temizlemek için kullanabileceğiniz modellerdir. Manuel olarak kullanıma uygun olan silgi modelleri toz kaldırmadan ve tahtaların laminat yüzeylerine zarar vermeden temizlik sağlar. Tebeşir kullanımlarında toz sorununu ortadan kaldıran özelliklere sahiptir. Hem kuru şekilde hem de tercihinize bağlı olarak nemli şekilde kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda silgi ve kalem koyma profillerine silginizi bırakabilirsiniz. Silgi modelleri standart avuç içi ölçülerine sahiptir. Yazı yazarken elde ettiğiniz rahatlığı temizleme yaparken de silgiler ile elde edebilirsiniz. 

Hangi Yazı Tahtası Daha İyidir?

Çeşitli birçok modele, tasarıma ve özelliklere sahip olan yazı tahtalarının hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek için kullanım alanına en uygun olanları tercih etmek önemlidir. Evlerde kullanım için yazı tahtası küçük modeller daha idealdir. Hem çocukların boyuna hem de el ölçülerine uygun boyutlara sahiptir. Ofislerde ve okullarda kullanılacak olan modeller daha büyük modellerdir ve toplantılardan sunumlara tüm işlemlerde daha verimli kullanım sunar. Dekorasyona da en uyumlu olan modeller tercih edildiği zaman işlevselliği daha fazla ön plana çıkar. Kullanışlı ve pratik olan tüm modelleri yer sıkıntısı olmadığı takdirde daha büyük şekilde tercih edebilirsiniz. Aparatı bulunan, rulo yazı tahtası kağıdı bulunan özellikli modelleri de kullanabilirsiniz. Boyutlarını hem kullanacağınız alana göre hem de isteğe göre değiştirebilirsiniz. Toz sorunu yaşamak istemediğiniz alanlarda kağıtlı ve laminat yüzeyli beyaz modelleri seçebilirsiniz. Böylece kullanım amacına en iyi şekilde hizmet eden modeller sizin için de en iyi modeller haline gelir. 

Yazı Tahtası Nasıl Temizlenmelidir?

Çeşitli yüzeylere, boyutlara ve özelliklere sahip olan yazı tahtalarını temizlemek de oldukça kolaydır. Tahtaları temizlemek için özel olarak tasarlanan silgileri kullanabilirsiniz. Pamuklu ve keçe yüzeylere sahip olan silgi modelleri tahtalardan toz kaldırmadan temizleme sağlar. Günlük temizlik için silgi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak üst üste yazı yazılan, çizim yapılan ve kalem ya da tebeşir kalıntıları biriken tahtaları temizlemek için nemli bez kullanabilirsiniz. Mikrofiber kanalları bulunan bezleri hafif ıslatarak tahtanızın her alanını temizleyebilirsiniz. Herhangi bir deterjan kullanmanıza gerek yoktur ancak daha parlak ve ilk günkü gibi yeni görünmesini istediğinizde hafif yüzey temizleyici kullanarak temizliği yapabilirsiniz. Ardından kuru bezle silmeniz ve kurulamanız yeterli olacaktır. Böylece tahtalarınız ister beyaz ister kara kaplı olsun, hem parlayacak hem de toz ve kalıntılarından tamamen kurtulmuş olacaktır. 

Yazı Tahtası Fiyatları

Genel olarak kullanım alanı giderek genişleyen yazı tahtası fiyatları oldukça idealdir. Ancak ayaklı modeller, duvara monte modeller, mıknatıslı modeller, rulo kağıtlı modeller, beyaz ve siyah modeller kendi özelliklerine bağlı olarak farklı fiyatlara da sahip olabilirler. Taşıdıkları özellikler, kullanım garantisi, tebeşir ya da kalem gibi farklı materyallere sahip olması gibi çeşitli özellikler fiyatlarında farklılıkların meydana gelmesinde büyük bir rol oynar. Sizler de hem kullanacağınız alana uygun hem de bütçenize uygun modelleri seçerek daha uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Yazı Tahtasını Kimler Kullanabilir?

7’den 70’e her yaş grubu ihtiyaç duyduğu alanda yazı tahtalarını kullanabilir. Evlerde oyun materyali olarak, okullarda eğitim materyali olarak, ofislerde sunum ve toplantı materyali olarak kullanılabilir. 

Yazı Tahtası Her Renkte Olur mu?

Genel olarak siyah ve beyaz renklere sahip tahtalar mevcuttur. Ancak siz renkli modeller istediğinizde uygun boya ile laminat yüzeyli olanlara boyama yapabilirsiniz. 

Yazı Tahtası Kağıtlı Modeller Mevcut Mudur? 

Kağıtlı modeller mevcuttur. Orta kısmında rulo mekanizmasına sarılı kağıt bulunur. Bu kağıtlar laminat yüzeye sahip parlak ve kaygan kağıtlardır. Ruloyu çevirerek sürekli temiz alana yazı yazabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yazı Tahtası

2202 ürün listeleniyor
Panda
Penguen
Pi Papers
Akyazı
Tutunabilir Kağıt
Cengo
Sihirli Tahta
Vivekka
TutturX
ABC
Garanti
Glass Pano
İnter
Cengo Clothing
Bonvos
Ant
Dünya Magnet
Private
Çanakcı Ahşap
Go İthalat
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 45 / 2202 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?