Değişik türlerde, farklı ebatlarda üretilen takvimler; ofislerde, okullarda, iş yerlerinde, evlerde, kısacası her alanda kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Günlük, haftalık, aylık, 3 aylık ve senelik olarak hazırlanan takvimler ile planlama yapmak kolaylaşmaktadır. Deri, metal, karton, ahşap gibi farklı materyaller üzerine uygulanabilen takvimlerin kullanılacağı alana ve ihtiyaca göre birden çok türü bulunmaktadır.

Takvim Fiyatları

Takvim fiyatları, kullanılan materyalin ve baskının kalitesi, alınacak ürünün özelliği gibi birçok etken sonucunda değişebilmektedir. Farklı alanlarda kullanılan ve tercih edilen ürünler bulunmaktadır.

Ofis çalışanlarının hayatını kolaylaştıran masa üstü takvimler, yapılan işe göre farklılıklar gösterir. Yatay, dikey ve uzun olarak dizayn edilen ürünler, bazen bir aksesuar olarak da kendilerine kullanım alanı bulabilmektedir. Masa takvimlerinin en çok kullanılan türlerinden biri, masa sümenidir. Bu takvimler, alışılageldik masa takvimlerinden büyük olmakla birlikte, üzerinde hem not alınacak hem de görüşme, toplantı gibi saatlik detaylara yer verilecek alanlara sahiptir. Bu özelliği ile tüm ofis işlerini organize etmek açısından oldukça fonksiyoneldir.

Masa sümeni dışında, özellikle ofislerde kullanılan bir diğer masa takvimi ise her sayfasında bir haftanın bulunduğu klasik masa takvimidir. Bu takvim türü toplamda 52 sayfadan oluşurken, üzerinde yine randevu detaylarını not edebileceğiniz alanlara yer verilmektedir.

Masalarda sıklıkla bulunan bir diğer takvim de üçgen ya da piramit takvim adıyla bilinen ürünlerdir. Bu ürünler 1, 7 ya da 13 yapraktan oluşurken her yaprağında farklı bir tasarım bulunur. Karton ve kuşe kâğıt üzerine basılan piramit takvimlerde çoğu zaman not alacak bir alan bulunmamaktadır.

Ahşap bloklu dekoratif takvimlerde ise ana malzeme yumuşak ahşap olurken, ayın günleri için küp şekli verilmiş, her yüzüne rakamlar yazılmış iki ahşap blok; ayları ve haftanın günlerini göstermek için ise dikdörtgen prizması şekli verilmiş iki blok kullanılmaktadır.

Teknolojinin en son örneklerinden biri ise dijital takvimlerdir. Masa üstünde kullanılan dijital takvimler, gün, ay ve yıl bilgilerini dijital bir ekranda gösterirken, çoğu dijital takvim saati öğrenmeyi de mümkün kılar. Kişiselleştirilebilen dijital takvim modellerinde kullanıcıların dijital ortama aktarılmış fotoğrafları da ekranda yer almaktadır.

Masa üstü gibi günlük hayatta sıkça karşınıza çıkabilecek bir diğer takvim çeşidi de duvar takvimleridir. Bu takvimler, özellikle uzun dönem planlama yapan kişilere kolaylık sağlarken, ihtiyaçlara yönelik çeşitleri ile oldukça zengin seçenekler sunmaktadır.

Duvarlarda en çok kullanılan ürünlerden biri, poster takvimlerdir. Tek sayfadan oluşan bu takvimlerde yılın tüm günleri aynı anda görülürken, görsellik ön plana çıkmaktadır. Ünlü bir kişi, bir kurum, bir film, bir karikatür gibi çok farklı bir görseli üzerinde taşıyan poster takvimlerde kullanım ömrünün uzun olması için kâğıt ve baskı kalitesine önem verilmektedir.

Takvim Satın Al

Takvim satın alacak kişiler için masa üstü, duvar ve dekoratif olmak üzere birden çok ihtiyaca ve zevke hitap eden çeşit bulunabilmektedir.

Duvar takvimleri arasında kişiye özel olarak tasarlanan ürünler, son dönemin popüler tercihlerindendir. Baskı sistemlerinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile büyük boyutta, tek baskı almak kolaylaşmıştır. Yüksek kalite baskıya ve materyale sahip kişiye özel ürünler, genellikle özel günlerde hediye olarak tercih edilmektedir.

Denizcilerin ve nakliyecilerin tercihi olagelmiş ve bu nedenle de gemici takvimi adıyla bilinen bu takvimin her sayfasında içinde bulunduğunuz ay, bir önceki ve bir sonraki ayla ile birlikte yer alır. Uzun dönemli planlama gerektiren işlerde bu özellik, fazlasıyla kullanışlı olmaktadır.

Modası hiç geçmeyen takvimlerden biri de 365 sayfaya sahip olan blok takvimlerdir. Her sayfasında yılın bir gününe yer verilirken, bu sayfalarda, kullanıcının ilgisine yönelik olarak, namaz vakitleri, İslami hikayeler, hadisler gibi dini içeriklerin yanı sıra yemek tarifleri, çocuk ismi önerileri, tarihi olaylar gibi farklı bilgilere de yer verilmektedir.

Takvim

36 ürün var
 1. Markalar
  1. Bi'aldım
  2. İstisna
  3. Keskin Color
  4. Wooderful Life
  5. Çocuklar Gülsün Diye
  6. Nici
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/80146009
BAŞA DÖN