Masa takvimi ile hayatı planlamak, artık çok daha kolay. Günlük ve geleceğe dair planlamaların yapıldığı, zamanın günlere, haftalara, aylara ve yıllara bölünüşünü gösteren bir çizelge olan masa takvimi, hayatın en önemli belirleyicisidir. Masa takvimleri iş yerlerinde ya da çalışma alanlarında sağladığı kolaylık sayesinde planlamalar için özellikle kullanılabilir. Sürekli göz önünde olacağı düşünüldüğünde zamanı ve planlamaları kontrol etmek, randevuları kaçırmamak, özel günleri not etmek adına oldukça kullanışlıdır.

Masa takviminin sümen takvimi, blog takvimi ve ayaklı masa takvimi olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Ev ve iş yeri kullanımlarına özel çeşitleri bulunmaktadır. Sümen takvimleri, daha çok iş yerlerinde, ofislerde kullanıma uygundur. Bir tür masa takvimi altlığı olan sümenin, plastik ve deri kılıflı olanları bulunmaktadır. Masa takvimi altlığı için yalnızca kuşe kâğıda baskı takvim yaprakları almak yeterlidir. Takvim altlığı, uzun yıllar kullanılabilir. Takvim sayfaları da genellikle her bir sayfada, gün ve ay çizelgesinin yer aldığı şekliyle tasarlanmıştır. Hatta bazı tasarımlarda içinde bulunulan ay ve sonraki ayın gösterildiği bir çizelge, takvim gününe eşlik etmektedir. Böylelikle bir sonraki ayın çizelgesi de göz önünde olacak ve planlamalar daha kolay bir biçimde yapılacaktır.

Masa Takvimi Fiyatları

Takvim yaprakları 1. hamur kuşe kâğıttan üretilmiştir. Çeşitli fiyatlarda ve her bütçeye uygundur. Mat ve parlak olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. Takvim içinde ilk bakışta önceki yıl, içinde bulunulan takvim yılı ve bir sonraki yıl çizelgeleri görülmektedir. Geçen ve kalan gün sayısı, hafta sayısı belirtilmiştir. Resmi tatiller, diğer günlerden farklı bir şekilde gösterilmiş; tatilin adı not edilmiştir. Böylelikle resmi tatillerin süresine dair fikir sahibi olunabilir ve öncesinden tatil planlamaları yapılabilir. Namaz vakitleri ve dini günlere ait bilgiler de bulunmaktadır. Aynı zamanda vergi, prim, fon ödeme ve beyanname verme tarihleri yer almaktadır. Bu özellik, iş yeri sahiplerine kolaylık sağlamakta; ödeme planlamalarını düzenli yapmalarına olanak tanımaktadır. Ayrıca, takvimde uluslararası telefon kodları ile Türkiye illeri telefon kodları da yer almaktadır. Yine uluslararası saat farkları ile Türkiye iller arası saat farkları da bulunmaktadır. Polis, itfaiye, jandarma gibi önemli özel servis numaralarına da yer verilmiştir. Bazı masa takvimlerinde günün önemine dair özlü sözler, ünlü edebiyatçılardan alıntılar da mevcuttur. Aynı zamanda yaşanmış önemli tarihi olaylara ve tarihi kişilere de yer verilmiştir. Bu özellikler sayesinde takvim, sadece zamanı algılamayı ve planlamayı sağlayan bir çizelge olmaktan çıkmış; aynı zamanda geçmişin önemli olaylarını ve değerli kişilerini, edebiyatçılarını da hatırlatan bir özellik kazanmıştır.

Blog takvimi ise hem iş yerlerinde hem evde her türlü çalışma alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Blog takvimi, masaya yatay konulabilecek bir özelliktedir. Kalın bir dış kapağı ve daha ince kuşe kâğıda ya da beyaz kâğıda baskı iç sayfaları vardır. Zaman çizelgesi ise yapraklarda gün olarak ayrılmıştır. Her bir sayfa bir günü göstermektedir ve bu güne, içinde bulunulan aya ait bir de çizelge eklenmiştir.Bu özellik sebebiyle de planlamalar takvim üzerine rahatlıkla not edilebilir. Resmi tatiller, özel günler rahatlıkla görülebilir.

Ayaklı masa takvimi ise yalnızca iki taraftan oluşmaktadır. Takvimin bir tarafında yılın ilk altı ayı, diğer tarafında da yılın ikinci yarısı bulunmaktadır. Günler ve aylar şablon şablon tasarlanmıştır. Bu takvim üzerine yalnızca küçük notlar alınabilir. Bütün bir yılı görmek açısından kolaylık sağlayacaktır. Yine resmi tatiller, tek bir bakışta algılanabilir ve yıllık tatil planlamaları ayaklı masa takvimleri sayesinde kolaylıkla yapılabilir.

Masa Takvimi

7 ürün var
 1. Markalar
  1. Gıpta
  2. BK
  3. Delta
  4. Wooderful Life
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z

Masa Takvimi Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483643/15344/15547/279137
BAŞA DÖN