Plastik Kart Koruyucu

Kimlik kartları, çalışanların ve müşterilerin erişimini düzenleyerek iş yerinin daha güvenli ve organize hale getirilmesine yardımcı olur. Bu nedenle çoğu bina, ofis ve depo için güvenlik uygulamalarının ayrılmaz bir parçasıdır. Kimlik kartında yer alan fotoğraf, personel numarası, isim ve diğer bilgiler belirli alanlara giriş yapmak isteyen kişilerin kolayca tanımlanmasını sağlar. Öte yandan sürekli kullanılan kartların, uzun ömürlü kullanım için çeşitli malzemelerden üretilmiş koruyucu kılıflarla korunması gerekir.

Plastik Kart Koruyucu Nedir?

Kart koruyucular kimlik kartlarının daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Aynı zamanda çeşitli kart aksesuarlarıyla birlikte atik kullanım olanağı sunar. Kart koruyucularda bulunan yuva ve delikler klips, askı ve yoyo gibi kart aksesuarlarını kolayca takmanıza olanak tanır. Böylece kimlik kartınıza zarar vermeden kartınızı pratik bir şekilde taşıyabilirsiniz. Kart koruyucu modelleri, kimlik kartı tipine göre farklı tasarım ve stil (dikey ve yatay dahil) seçenekleri ile satışa sunulur. Kullanılan malzemenin tipine, sertliğine ve renk seçeneklerine göre değişiklik gösterir.

Kart Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

Kart koruyucularda kullanılan en yaygın malzeme şeffaf PVC yani plastiktir. Kartı çıkarmaya gerek kalmadan kimlik bilgilerinin şeffaf bir şekilde görüntülenmesini ve taranmasını sağlar. Ayrıca suya, lekelere ve korozyona karşı dayanıklıdır. Plastik kalınlığı 0.25-0.5 mm arasında değişebilir. Şeffaf plastik şık ve çoğu meslek için uygun bir seçimdir. Kart koruyucu olarak kullanılan bir diğer malzeme deri veya sentetik deridir. Deri, kaliteli bir cüzdana benzer şekilde daha klasik ve profesyonel bir görünüme sahiptir. Ayrıca deri koruyucular, ehliyet ve kredi kartı gibi birden fazla kartın taşınmasını sağlar. Tipik bir kart koruyucuda, bir kordon veya yoyo klipsi için uzatılmış bir yuva bulunur. Ek olarak, kayış veya ip eklemek için yanlarda iki yuvarlak delik de bulunabilir. Kordonu veya kayışı bağladığınız en üst konum, genellikle bir koruyucunun zaman içinde çatlayabileceği en zayıf kısmıdır.

Kart Aksesuarları Nelerdir?

Kart koruyucularla birlikte kullanılabilecek çok sayıda işlevsel kart aksesuarı bulunur. Klipsler, boyun askıları ve yoyolar kartların kolayca taşınmasını ve kart okuyucular ile pratik bir şekilde kullanılmasını sağlar. Boyun askıları, kartı boyuna veya bileğe tutturmak için kullanılır. Dayanıklılık için çoğu askı polyesterden yapılır. Boyunluklar kartın hem güvenli bir şekilde taşınmasını hem de düşürülmesi durumunda kolayca fark edilmesini sağlar. Yoyo kart tutucular, temel olarak kartları kemerlere ve çantalara tutturmak için kullanılır. Kimlik kartlarına hızlı ve sık erişim gerektiren her yer için en iyi kart tutucu modellerinden biridir.

 Kart Koruyucu Hangi Kartlarla Kullanılır?

Genellikle plastik kartlar olarak adlandırılan PVC kartlar çeşitli boyutlarda, kalınlıklarda ve renklerde üretilir. Standart kart boyutu CR80 olarak bilinir ve kredi kartı boyutlarındadır. Bununla birlikte biraz daha küçük olan CR79 kartlar da bulunabilir. PVC kartlar ayrıca çok işlevli kimlik bilgileri için manyetik şeritler gibi ek özellikler içerebilir. Erişim kontrolü uygulamalarında kullanılan diğer bir kart tipi Proxy’dir. Proxy kart modellerinde, kart sahibinin verilerini depolayan yerleşik bir anten bulunur. Veriler, kart okuyucunun içinden geçtiğinde okunabilir. Iclass kartları ise temassız akıllı teknolojiyi bir çip ya da manyetik şerit ile birleştirir. 13.56 MHz temassız akıllı kart teknolojisi ile donatılan kartlar; barkod, manyetik şerit, fotoğraf, grafik veya sahteciliği önleme gibi önemli özelliklerin karta işlenmesine olanak tanır. Erişim kontrolü, biyometri, nakitsiz satış, toplu taşıma, hava yolu biletleme ve müşteri sadakati programları gibi çeşitli uygulamalar için ''iClass'' teknolojisi kullanılabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plastik Kart Okuyucu

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?