Fihrist

Günlük hayatta sıkça tercih edilen ürünlerden biri de Fihristler ajandalar oluyor. Bu ajandalar hem planlayıcı hem de kayıt tutulması gereken şeylerin kalıcı bir şekilde saklanmasını sağlıyor. Ajandalar, sayfalarında tarih belirten ve her seneye özgü tasarlanan defter türlerinden biri oluyor. Kullanım alanına ve kullanım amacına göre birçok ajanda modeli bulunuyor. Fihristler ajanda çeşitleri kullanıcının belli bir zaman dilimi içerisinde hareket etmesini ve işlerini planlayabilmesini sağlıyor. Planlanan bu işlerinde konulan sıraya göre yapılmasına tüm işlerin düzenli ilerlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Söz konusu ajandalar aynı zamanda not defteri olarak da kullanılabiliyor. Her yıl o yılın tarih bilgisini içeren ajandalar üretiliyor. Kullanıcının günlük, haftalık, aylık ya da yıllık planlarını buraya not ederek işlerinin aksamasını engelliyor. Ajanda modellerini Hepsiburada ile keşfedebilirsiniz. 

Fihristler Ajanda Çeşitleri

Fihristler ajanda çeşitleri sayfa sayısına, rengine tasarımına, boyutuna, çizgili mi kareli mi olduğuna gibi özelliklere bağlı olarak farklı seçenekler ile kullanıcıya sunuluyor. Genellikle tarihli olarak üretilen bu ajandalar arasında alfabetik sıralama ile planlayıcı ajanda haline gelen modeller de yer alıyor. Kullanıcılar kendi istek ve ihtiyaçlarına göre ajanda tercihinde bulunabilir.

Nasıl Bir Ajanda Almalı?

Fihristler ajanda modelleri arasında birçok farklı seçenek yer alıyor. Kullanıcıların kullanım amaçlarına ve zevklerine göre ajanda modelleri değişebiliyor. Nasıl bir ajanda almalı diye düşünüldüğünde kullanıcı öncelikle ne için ve ne amaçla ajanda kullanacağına karar vermesi gerekiyor. Sonrasında geniş bir ürün gamı bulunan ajandaları şu şekilde inceleyebilir.

 • Planlayıcı Defter Ajanda

Ajanda modellerinin çoğu planlayıcı olarak da biliniyor. Ancak planlayıcı defter ajanda modelleri tam anlamıyla kullanıcıların işlerini, günlük, haftalık ya da aylık planlamalarını burada not edebilecekleri bir defter anlamına geliyor. Kareli, çizgili, renkli sayfalı, telli, telsiz, kalın kapaklı, karton kapaklı, desenli gibi birçok farklı tasarım seçeneğine sahip ajanda modelleri üretiliyor. Planlayıcı defter ajandalar genellikle telli olarak üretiliyor. Ajanda kağıtları koparılıp panoya ya da duvara da asılabiliyor. Planlayıcı defter ajandalar farklı formlarda üretilebiliyor. Üçgen, kare, dikdörtgen, yuvarlak, karakter tasarımlı gibi ilginç figürlere de ürünler üzerinde rastlanabiiyor.

 • Tarihsiz Ajanda

Tarihsiz ajanda modelleri klasik fihristler ajandalara göre farklı bir yapıda bulunuyor. Tasarım, renk, sayfa sayısı, boyut gibi özellikler bakımından birbirine benzeseler de yapıları farklı oluyor. Söz konusu ajandalarda gün, ay, yıl gibi tarih kavramı yer almıyor. Bunun aksine haftalık veya aylık olarak tarih bölmeleri bulunabiliyor. Tarih bulunmamasından dolayı sayfa özgürlüğü sağlayan bu ajandalarda çeşitli planlamalar yapılabiliyor.

 • Telli ve Sert Kapaklı Ajanda

Ev, okul, işyeri gibi pek çok farklı alanda ajanda kullanımına rastlanıyor. Ajandalar kullanıcının planlı ve düzenli olmasını, zamanı daha iyi yönetebilmesini sağlıyor. Bu bağlamda birçok ajada modeli üretiliyor. Bunlardan biri de telli ve sert kapaklı ajandalar oluyor. Telli ve sert kapaklı ajandaların kullanımı da oldukça pratik oluyor. Telli olmaları ile katlanabilme ve her koşulda not alabilme imkanı sağlanıyor. Sert kapaklı olmaları ile de dayanıklı yapıları bulunuyor. Genellikle sert kapaklı ya da karton kapaklı ajanda modelleri sıkça tercih ediliyor. 

Ajanda Kullanmanın Önemi

Ajanda kullanmak oldukça önemli bir konu. Kullanıcılar genellikle işlerini planlamak ve günlük programlarını yapmak için ajanda kullanılıyor. Ancak ajanda kullanmanın önemi sadece bunlarla sınırlı kalmıyor:

 • Ajanda kullanmak bireyi daha düzenli, disiplinli ve titiz bir insana dönüştürebiliyor.
 • Kullanıcılar zamanı daha aktif kullanabiliyor.
 • Zaman yönetimleri ve pratik olma seviyeleri artıyor.
 • Daha düzenli, planlı ve organize bir yaşam ortamı yaratılıyor.
 • Yapılan işin daha ciddiye alınmasını ve daha fazla özen gösterilmesini sağlıyor.
 • Kullanıcıların mantıklı plan yaparak zamanı daha iyi kullanabilmelerine yardımcı oluyor.
 • Sadece planlama değil yapılacak iş ile ilgili gerekli notlar alınarak akılda kalıcı ipuçlarının oluşmasını da sağlıyor.
 • Ajanda kullanmak sorumluluk duygusunun da artmasına katkıda bulunuyor.
 • Herşeyin derli toplu olduğunu bilmek insan psikolojisini rahatlatıyor.
 • Ajanda kullanımı ile unutkanlık seviyesi de minimize ediliyor.
 • Her şey ve her durum planlı bir şekilde ajandaya işlendiği için unutma riski en aza iniyor ve kullanıcılarda stres kaybı gözlemleniyor.
 • Daha bilinçli ve daha net kararlar alınabiliyor.

Fihristler Ajanda Tutmak

Ajanda tutmak aslında oldukça kolay ve zahmet gerektirmeyen bir konu. Kullanıcının yapması gereken tek şey yapacağı işleri ve unutmaması gereken şeyleri belirlemek oluyor. Tarih konseptli olarak üretilen ajandalarda not tutmak ve bir şeyleri planlamak oldukça basit. Günlük, haftalık, aylık ya da uzun vadeli yıllık planlar yapmak için ajandanın ayrılmış belli bölümlerine gerekli planlamalar yazılmalı. Bu planlamalar yazılmadan önce hepsi kronolojik bir sıraya dizilmeli. Böylece hangi işin daha önce yapılması gerektiği gibi öncelik sıralaması oluşuyor. Hem zaman kaybı yaşanmıyor hem de kullanıcı herşeyi plandığı zamanda tamamlıyor. Ajanda tutarken dikkatinizi çekecek renkli ve fosforlu kalemler kullanabilir planladığınız işlerin gözden kaçmasını engelleyebilirsiniz.

Ajanda ve Defter Arasındaki Fark?

Ajandalar ve defterler tasarım ve fiziksel yönleri ile ne kadar birbirlerine benzeseler de ajandaların iç detayları ve kullanım amaçları farklı oluyor. Defterler not tutmak, ders çalışmak gibi dağa eğitimsel şeylerin kayıt altına alındığı bir fiziksel araç olarak biliniyor. Ajandalar ise tarih bazlı bir mekanizmaya sahip oluyor. O yıla özgü olarak tarih detaylı olarak üretilen ajandalarda defterden farklı olarak tarih ve gün kavramı bulunuyor. Planlamalar ve alınacak notlar bu doğrultuda aktarılıyor.

Fihristler Yorumları

Fihristler ajanda yorumları da özellikleri kadar kullanıcılar için önemli. Fihristler ajanda seçiminde farklı amaçlar için kullanan kullanıcıların yorumları dikkate alınabilir. Fihristler ajanda model tavsiyesi ve yorumları; ürün ile ilgili aklınızda bulunan sorulara cevap sunabilir. İncelediğiniz ürünleri hangi malzemeden üretilmiş, hangi renklerden oluşuyor, boyutu nasıl, nasıl kullanılır, hangi amaçlar için kullanılıyor, hangi ürün daha çok yorum almış, hangi ürünün değerlendirmesi daha yüksek gibi merak ettiğiniz birçok soruya cevap alabilirsiniz.  Yapılan yorumları inceleyerek seçimlerinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Farklı değerlendirme puanları ile en çok tercih edilen Fihritler ajanda modellerini görebilirsiniz. Herhangi bir ürün satın aldıktan sonra sizde deneyimlerinizi, üründen memnun kalıp kalmadığınızı yorum olarak ekleyebilir, diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Fihristler Fiyatları

Fihristler ajanda fiyatları modellerine, ajandanın tasarımına, telli olup olmadığına, kalınlığına, boyutuna, nasıl bir kaplama ile yapıldığına göre farklılık gösterebiliyor. Bu da fiyat üzerine etki eden önemli faktörlerden oluyor.  Ajandalar ile birçok farklı iş ve görev tanımlaması yapılıp planlama sağlanabiliyor. Bazı ajandalar sadece planlama amaçlı kullanırken bazıları ise hem planlama hemde not alma amaçları ile kullanılabiliyor. Fiyat farklılığı yaratabilen özellikler arasında; kullanılan malzeme, renk ve boyut yer alabiliyor. Bunlara ek olarak Fihristler ajanda çeşitleri ve fiyatları birbirleriyle bağlantılı bir şekilde değerlendirilebiliyor. Online alışveriş sitelerinde aradığınız özellikleri filtreleyerek sizin için en uygun fiyatı ortaya çıkarabilirsiniz. Çıkan sonuçlar için bütçe aralığı belirleyebilirsiniz. Oluşan fiyat listesini artan ya da azalan fiyat sıralaması yaparak daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde hem detaylı bir alışveriş süreci sağlamış olur hem de size uygun fiyatlı ürünleri Hepsiburada ile satın alabilirsiniz.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fihristler

129 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 129 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?