Resim çantaları, sanat veya grafik çalışmalarını güvenli bir şekilde taşımanın pratik bir yolunu sunar. Çalışmaları düz bir şekilde tutmak ve dış etkenlerden korumak için kullanılır. Tel bir çerçevenin etrafına gerilmiş dayanıklı ve su geçirmez kumaşa sahip, fermuarlı çantalardır. Taşınacak çalışmaların büyüklüğüne göre A1, A2 ya da A3 gibi farklı ölçülere sahip resim çantası modelleri bulunabilir. Genişletilebilir, profesyonel resim çantası modelleri kağıt dışında köpük ve çerçeveli tuval gibi farklı kalınlıklara sahip sanat eserlerini taşımayı kolaylaştırır. Resimlerinizi düzenli ve güvende tutmak için farklı ölçülerde tasarlanmış amatör ve profesyonel resim çantası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Resim Çantası Modelleri Nelerdir?

Resim çantaları amatör ve profesyonel modeller olarak çeşitli tasarımlara sahiptir. Giriş seviyesi modeller genellikle öğrencilerin sanat ödevleri için kullanılır. Bununla birlikte profesyonel sanat eserlerini taşımak için genişletilebilir derinliğe ve ek depolama bölümlerine sahip büyük boy özel resim çantaları da bulunabilir. Öğrenci ve profesyonel resim çantaları arasındaki fark genellikle çantanın derinliğinden kaynaklanır. Resim çantasının derinliği, çantaya sığabilecek malzemeleri belirler.

Resim Çantası Fiyatları Neye Göre Değişir?

Öğrenciler için tasarlanan giriş seviyesi modeller, resim çantası fiyatları açısından en uygun seçenektir. Portföylerini taşımak için geçici bir çanta çözümüne ihtiyaç duyan öğrenciler tarafından kullanılır. Genellikle ekstra derinliği olmayan, sadece düz bir yüzey için ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak tasarlanır. Çantalarda katlanmayı önlemek için kalın bir karton bulunur. Yüksek korumaya ihtiyaç duymayan kağıt üzerindeki çizimleri taşımak için uygun bir çanta tipidir.

Profesyonel resim çantaları; kağıt, tuval, köpük ve boyutlu mimari çizim gibi daha fazla derinliğe ve daha yüksek koruma seviyesine sahip çantalardır. Bu modelleri diğer çantalardan ayıran en önemli ayrıntı, çerçeveli tuval gibi sanat eserlerini taşımak için genişletilebilir derinliğe sahip olmalarıdır. Foamboard üzerine basılmış veya monte edilmiş grafikler, panolar, mühendislik çizimleri gibi farklı kalınlıktaki ve ağırlıktaki çalışmaları taşımak için en uygun çanta modelidir. Profesyonel resim çantası fiyatları da malzeme kalitesi ve ekstra özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Resim Çantası Nasıl Seçilir?

Resim çantası satın alırken dikkat edilmesi gereken temel özellikler, malzemenin sertliği, yapısı, fermuar ve dikiş kalitesidir. Kaliteli resim çantası modellerinde darbelere ve ağırlığa karşı dirençli tel çerçeveler bulunur. Çerçevenin temel işlevi çantanın eğilme ya da çökme yapmamasıdır. Güçlü tel iskelet sayesinde çanta dik şekilde tutulabilir. Bu sayede resimlerin katlanması ya da kırışması önlenir.

Kumaş malzemesi ve tasarımı çantanın dayanıklılığını ve dış koşullara karşı koruma seviyesini belirler. Resim çantaları genellikle suni deri ya da vinilden üretilir. Daha estetik ve uzun ömürlü kullanım için deri resim çantası modelleri de bulunabilir. Çanta satın alırken su geçirmezlik seviyesi önemli bir faktördür. Yeterli su direncine sahip olmayan modellerde, özellikle yağmurlu havalarda, su geçirme ve çalışmaların zarar görme riski yüksektir. Resim çantalarının işlevselliği büyük ölçüde boyutlarına bağlı olsa da iç cepler gibi bölmeler kullanım kolaylığı sağlar. Kartvizit ya da kalemler gibi nesneler için ayrı bir alan sağlayan bu bölümler, aksesuarlar için ayrı bir çanta taşıma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Resim çantası seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör fermuar kalitesidir. Profesyonel sanatçı çantası modellerinde genellikle çift fermuar sistemi kullanılır. Çift fermuarlı modellerin açılması ve kapatılması daha kolaydır. Özellikle yağışlı havalarda çift fermuar sistemi fazla koruma seviyesi sunar. Resim çantalarında kullanılan fermuar oldukça uzun olduğu için fermuar sıkışması sorunu sık görülür. Fermuar kalitesi çantanın hem dayanıklılığını hem de çalışmaların güvenli bir şekilde taşınabilmesini sağlar. Kaliteli fermuara sahip bir çanta, dişlerinden kaynaklanan sıkışmayı ve çalışmaların zarar örmesini önler.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Resim Çantası Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 268 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092/60000369