Birbirinden farklı ve işlevsel öğrenci klasörleri ile öğrenciler rahat ediyor. Okul malzemelerini taşımak için kullanılan klasörler farklı fiziksel yapı, üretim materyali, desen, baskı, tasarım ve boyutlarla satışa sunuluyor. Kulplu klasörlerlerden proje tüplerine ve enstrüman çantalarından kutu klasörlere kadar geniş bir liste sizleri bekliyor. En fazla tercih edilen modellerden olan kutu ve kulplu klasörler farklı desen ve baskılarıyla çocuğunuzun ilgisini çekiyor ve tarzını yansıtıyor.

Öğrenci Klasör Çeşitleri Neler?

Öğrenci klasörleri farklı fiziksel yapılara sahip olabiliyor, kullanım alanına ve belli bir amaca uygun olacak şekilde üretiliyorlar. Örneğin, kulplu klasörler çanta yanında yardımcı organizer görevi görüyor. Kulp tasarımları, üretim materyalleri, kalınlıkları, ağırlıkları, kalıpları ve net iç hacimleri farklılık gösteriyor. Plastik saplı ergonomik klasörler en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Kutu klasörler de benzer şekilde farklı tasarımlarla öğrencilere ulaşıyor. Plastik ve karton kutu klasörlerin dokuları ve sertlik dereceleri de farklı olabiliyor. İsteğe ve ihtiyaca göre elde ve çantada taşımaya uygun olan yumuşak plastikten imal edilen klasörleri ya da haricen taşımaya imkan tanıyan ve dış etmenlere karşı yüksek koruma sağlayan sert plastik öğrenci klasörlerini satın alabilirsiniz. Klasörlerin açılma biçimleri, kilit mekanizmaları da birbirinden farklı olabiliyor. Plastik kilitli ve saplı kulplu klasörler hem hafif olmaları ve kolay açılıp kapanmaları hem de rahatça taşınmaları dolayısıyla özellikle minikler için elverişli bir yapı çiziyor.

Elde rahat taşınan kutu klasörlerin magnetli kilit mekanizmalı olanları ile özel lastikli kilit yapısı bulunanları da büyük ilgi görüyor. Çocuk ve gençlere göre farklı tasarımları bulunan öğrenci klasörlerinin sade, renk kombinasyonlu, çizgi film karakterli, taraftar baskılı ve özel figürlü de dahil çeşitli dizaynları bulunuyor. Çocuğunuzun taşıma gereksinimlerini ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Klasörlerin Avantajları Neler?

Klasörler düzen, derleme ve taşıma kolaylığı vadediyor. Kitapları ve kırtasiye malzemelerini içine yerleştirerek taşımak konforu, rahatlığı ve eşya güvenliğini artırıyor. Özel iç ve dış kaplamalı ürünler tozlanma, kirlenme ve ıslanma gibi problemleri önlüyor. Kitap ve defterleri dengeli biçimde içine yerleştirerek eşyaları rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Kimi öğrenci klasörleri resim ve müzik eşyaları için üretiliyor. Resim klasörleri, resim tüpleri ya da melodika kutuları bu anlamda öne çıkıyor. Kare ve dikdörtgen klasörler gibi resim tüpleri de farklı boyutlarla üretiliyor. Yumuşak ama sağlam kapaklı klasörler çocukları yormayan yapıları ile öne çıkıyor..

Klasör Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Öğrenci klasörü seçiminde öncelikle gereksinimler devreye giriyor. Klasörü elde mi yoksa çantada mı taşıyacağınızı göz önünde bulundurabilir ya da hem elde hem de çantada taşımaya uygun dizaynları tercih edebilirsiniz. Klasörün fiziksel özelliklerine ve çocuğun vücut yapısına da dikkat etmek gerekiyor. Çocuğun rahat biçimde taşıyamayacağı ve kontrol edemeyeceği büyüklükteki klasörler yerine rahatça yanında taşıyabileceği modeller daha işlevseldir. Öğrenci klasörlerinin iç hacimleri de farklılık gösteriyor. Bu sebeple çocuğunuzun klasör içine yerleştireceği nesneleri göz önünde bulundurarak seçim yapmak önem arz ediyor. Çok büyük ya da çok küçük iç hacme sahip klasörler işlevselliği olumsuz etkileyebiliyor. Ayıca klasörlerin boşken de belli bir ağırlığa sahip olduğunu unutmayın. Özellikle minikler için hafif materyallerden üretilenler daha ideal bir kullanım sunabiliyor. Çocuklar sevdikleri imajları çanta ve klasörleri üzerinde görmeyi sevdiğinden öğrenci klasörlerinin iç ve dış bölümleri farklı görsellere harmanlanıyor. Örneğin; Spiderman ve Frozen figürlerini içeren, doğa temalı, geometrik desenli, taraftar konseptli olanlar büyük ilgi görüyor. Çocuğunuza onun gereksinimlerini ideal biçimde karşılayacak ve tarzını yansıtacak klasörleri hemen satın alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Öğrenci Klasörleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 61 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092/273333