Beta Glukan

Salgın hastalıkların giderek yaygınlaştığı günümüzde ve özellikle kış mevsimlerinde bağışıklık sistemini destekleyici besin takviyelerine olan ihtiyaç giderek artar. Günlük olarak tüketildiği takdirde bünyeye ciddi oranda fayda sağlayan gıda takviyelerine beta glukan örnek olarak verilebilir. Beta glukan nedir sorusuna, tahıl, mantar ve bakterilerin hücre duvarından elde edilen bir polisakkarit olarak cevabı verilebilir. Beslenme düzeninizde bu içeriğe sahip bir takviyeye ihtiyacınız varsa doktorunuza danışarak beta glukan şurup ya da tablet tüketebilirsiniz. Bunun dışında birçok hastalığın giderilmesi döneminde doktor tavsiyesi ile destek olarak kullanılabilen bu ürün, vücudun bakteri ve virüsler ile savaşmasına önemli ölçüde yardımcı olabilir. Bu ürün birçok besinin içerisinde bulunur fakat bu besinlerden aldığınız miktar düşük olduğu için yeterli gelmeyebilir. Yulaf, buğay, kepekli tahıl, arpa, pirinç ve mantar gibi besinlerin ana maddesi olan Imuneks Beta Glukan, çoğu zaman günlük hayatın koşuşturmacası ve kısıtlı vakit nedeniyle gıda takviyesi şeklinde tercih edilir. Hızlı ve kolay kullanımı sayesinde ofiste, okulda veya nerede olursanız olun kolaylıkla tüketebilirsiniz. Özellikle sürekli hareket halinde olan çocukların gelişimi ve bağışıklık sistemlerine önemli miktarda fayda sağlar. Farklı markaların, tablet veya şurup şeklinde piyasaya sunduğu bu ürünü kolaylıkla edinebilirsiniz. Doz ve miktarları farklılık gösteren beta glukan yorum ve önerilerini inceleyerek sizin için en uygun takviyede karar kılabilirsiniz.

Beta Glukan Faydaları

Beta Glukan faydaları her bünyeye ve kişisel ihtiyaçlar bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir. Ciddi bir sağlık sorunu bulunmayan ya da düzenli ilaç alması gerekmeyen her yaş grubundan bireyin rahatlıkla kullanabileceği bu ürünün saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bu faydalardan bazıları şu şekilde özetlenebilir:

  • Tansiyon dengeleme konusunda fayda sağlayabilir.
  • Ayrıca kalp sağlığı riskinin azaltılmasına ve diğer adı kötü kolesterol Olan LDL’nin azaltılmasına yardımcı olabilir. Beta glukan takviyesi alarak, düzenli beslenerek ve yürüyüş yaparak kötü kolesterol seviyesini önemli ölçüde düşürebilirsiniz.
  • Bunun yanında diyabet riski olanlar da doktorlarının önerisi dahilinde kullanabilirler.
  • Solgar beta glukan kullanarak kan şekeri seviyesini dengelemeniz, kan basıncını da kontrol altında tutabilmeniz mümkün hale gelebilir.
  • Beta glukan Imuneks aynı zamanda vücudun bağışıklık sistemini ciddi ölçüde güçlendiren ve vücudun savunma tepkisini destekleyen bir maddedir. Hücre yenilenmesine ve güçlenmesine katkı sunabilir.
  • Beta glukan Solgar hasarlı dokuların yenilenmesini hızlandıran akyuvarların üretimine destek olabilir. Bu sayede hastalıklara karşı bağışıklığınız daha yüksek bir hale gelebilir. Yapılan çalışmalar kanser tedavisinde beta glukan kullanımı, bazı tümörleri küçültebilir ve hastanın yaşam kalitesini artırabilir. Bir onkoloji uzmanına danışarak beta glukan önerileri alabilirsiniz.
  • Cilt üstünde ince bir katman oluşturarak alttaki hassas yüzeyi çevresel faktörlerden koruyarak cilt bariyerinin güçlenmesine destek olabilir.
  • Beta glukan kullananlar ürünün zengin antioksidan içeriği sayesinde yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkları gözle görülür bir şekilde azalttığını belirtir.
Beta Glukan Çeşitleri

Beta glukan kapsül, tablet ve şurup gibi formlarda piyasaya sunulur, bu şekilde bireyler kendilerine en uygun ürünü seçme şansına sahiptir. Bunun yanında ürünün miktarı da çeşitlilik gösterir. Kullanım sıklığına bağlı olarak beta glukan 10 mg, 50 mg, 100 mg, 200 mg, 250 mg şeklinde tercih edilebilir. Kapsül formunda olan ürünler genelde 30,40 veya 60 kapsül şeklindedir. Şurup formundakiler ise 150 ml ve 200 ml arasında değişkenlik gösterir. Ürünün bazı çeşitlerini farklı besinlerle birlikte tüketebilirsiniz. Buna örnek olarak beta glukan vitamin bireyin hem bağışıklık hem de vitamin ihtiyacını karşılaması için iyi bir seçim olabilir. E vitamini, C vitamini, D vitamini ve daha fazlasını içeren takviyeler mevcuttur. Bu sayede sağlıklı bir bağışıklık sistemi için tüketilmesi gereken birçok madde aynı anda tüketilir. Beta glukan çinko da aynı şekilde vücudun ihtiyaç duyduğu çinkoyu da barındırarak özellikle saç cilt ve tırnak sağlığına büyük katkıda bulunur. Beta glukan fiyat farklılıkları da ürünün miktarı ve içeriğine göre değişkenlik gösterir. Vitamin içeren ve çinko içeren ürünlere farklı fiyatlar biçilir. Beta glukan 400 mg, 500 mg, 600 mg, 1000 mg için de farklı fiyat aralıkları mevcuttur. Kişi ihtiyacına ve günlük kullanacağı doza göre en uygun seçimi yapabilir. Kullanıcı yorumlarını okuyarak seçiminizi ve alışveriş deneyiminizi daha pratik hale getirebilirsiniz.

Beta Glukan Kullanım Şekilleri

Beta glukan her yaştan bireyin bağışıklık güçlendirme ve hastalıklara yakalanma riskini azaltma amacıyla kullanabileceği bir üründür. Kullanımı amaca ve bireyin bünyesine göre değişiklik gösterir. Mutlaka doktora danıştıktan sonra kullanılmaya başlanması ve düzenli tüketilmesi tavsiye edilir. Bazı ekstrem durumlarda ürünün kullanımının artırılması gerekebilir. Bu tarz durumlarda hastanın daha hızlı iyileşmesine yardım edebilir. Örneğin grip veya soğuk algınlığı süreçlerinde bağışıklık sistemi zayıf düşer. Yulaf beta glukan bunun gibi durumlarda bağışıklık sistemini güçlendirme amaçlı kullanılabilir. Böylece vücudun virüslerle savaşma gücü artabilir. Aynı şekilde beta glukan C vitamini de grip gibi hastalıklarla savaş verildiği ve hatta hastalıkları önleme amaçlı kullanılabilir. Bu madde enfeksiyonların tekrarlamasını da önlemeye yardımcı olabilir. Alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları, okullar ve işyerleri gibi kolay enfeksiyon kapma riski olan yerlerde bulunulduğunda, stresli süreçlerde beta glukan multivitamin kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle düzensiz beslenilen yaşam tarzına sahip bireylerin genellikle yanlarında beta glukan tablet bulundurdukları ve böylece zayıflayan enerjilerini geri kazandıkları gözlemlenir. Çocukların yoğun tempolu ve hareketli yaşantılarında çökme durumlarının önüne geçmek için beta glukan balık yağı büyük önem taşır. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişiminde büyük etkisi olan Omega 3 bakımından zengin olan bu ürün çoğu ebeveynin tercihi arasındadır. Ürünün tadının güzel olup olmadığı hakkında şüphesi olan bireylerin beta glukan kara mürver çeşidini denemesi önerilir. Beta glukan tavsiye ve yorumlarını inceleyerek ihtiyacınıza göre karar verebilirsiniz. Beta glukan satın almak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Beta Glukan Günlük Kullanım Miktarı Nedir?

Beta Glukan günlük kullanım dozu kişiden kişiye ve kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Ürünün günlük kullanımı doktora danışarak belirlenir. 4 yaşından 10 yaşına kadar bireylerin günlük ortalama 340 mg tüketmesi önerilir. Yetişkinlerde ise bu değer günlük 680 miligramı bulabilir. Beta glukan 30 kapsül yetişkin bir bireyin bir aylık kullanımı için idealdir.

Beta Glukan İlaç mıdır?

Bir gıda takviyesi olan beta glukan ilaç değildir. Şurup, tablet ve kapsül biçiminde olması tüketicileri yanıltabilir. Beta glukan takviyesi tıbbi bir ürün olmayıp tamamen doğal içerikli ve bağışıklık sistemine faydalı bir maddedir. Beta glukan çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Eğer bağışıklık sistemini güçlendiren bir ilaç kullanıyorsanız ve aynı zamanda beta glukan da almak istiyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Beta Glukan İçeren Besinler Nelerdir?

Beta glukan gün içinde sıklıkla tükettiğiniz doğal ekmek mayaları, tam tahıllar, mantar, hurma, arpa, buğday gibi birçok besinde bulunur. Beta glukan içeren sebzeler arasında fasulye, bezelye, brokoli, mercimek, tatlı patates ve patlıcan bulunur. Beta glukan B vitamin bakımından zengin besinlerde sıklıkla yer alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beta Glukan

75 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 38 / 75 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?