Kaliteli Antioksidan Fiyatları

Vücudun milyonlarca hücresi, pek çok sayıda tehdit ile karşı karşıyadır. Önemli bir tehdit, serbest radikaller adı verilen kimyasallardan gelir. Çok yüksek seviyelerde hücrelere ve genetik materyale zarar verebilirler. Bu serbest radikaller, vücudun yiyecekleri enerjiye dönüştürmesinin kaçınılmaz bir sonucudur. Sigara, çevresel kirlilik ve zararlı ışınlar da serbest radikaller oluşturur.

Serbest radikaller farklı yapılarda bulunabilir. Vücuttaki aşırı kronik serbest radikal miktarı, hücrelere zarar verebilecek ve kronik hastalıklara yol açabilecek oksidatif stres adı verilen bir duruma neden olabilir. Ancak bu serbest radikallere karşı vücut savunmasız değildir. İşte tam da burada devreye giren antioksidanlar, vücut savunucuları olarak görev yaparlar. DNA üzerinde onarıcı etkisi olan ve hücre koruması sağlayan mekanizmalarda yer alırlar.

Sebze ve meyveler zengin antioksidan kaynaklarıdır. Bol sebze ve meyve içeren bir diyet son derece sağlıklıdır. Sağlıklı beslenme, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almanın harika bir yoludur. Ancak beslenme şekli ile yeterli vitamini alamayanlar, antioksidanları vitaminler ve takviyeler yoluyla almayı tercih edilebilirler. Antioksidan fiyatları, markaya, vitamin çeşidine göre değişiklik gösterir. En iyi antioksidan vitaminler için alışveriş yaparken, genel olarak antioksidanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek seçiminize yardımcı olabilir.

Vücudunuza Koruma Sağlayan Antioksidanın Ne Olduğunu Öğrenin

Antioksidan nedir sorusunun cevabı, şu şekilde verilebilir: İnsan vücudundaki oksidasyon süreci, hücre zarlarına ve diğer yapılara zarar veren serbest radikaller adı verilen kararsız kimyasallar üretir. Bu anlamda antioksidanlar, gıdalardaki serbest radikalleri temizleyen ve nötralize eden bileşiklerdir. Antioksidan ne işe yarar sorusunun çok sayıda cevabı bulunur. İnsan yapımı veya doğal maddeler olan antioksidanlar, en sade ifade ile hücre hasarlarını önleyebilir ve geciktirebilir.

Antioksidanlar, meyve ve sebzeler de dâhil olmak üzere birçok gıdada bulunur. Sebzeler, meyveler, tam tahıllı ekmek, makarna ve tahıllar, fasulye, mercimek, kuruyemişler, tohumlar, bitkisel yağlar, sarımsak ve yeşil çay antioksidanlara sahiptir. Aynı zamanda antioksidan takviye formunda da bulunabilirler. Antioksidanlar, gıdalarda bulunan ve kronik hastalık riskinizi düşürmeye yardımcı olabilecek doğal maddeler içerir.

Antioksidanlar suda ve yağda çözünür. Hücrelerin sulu veya yağlı kısımlarında bulunur. Örneğin, antioksidan olan vitaminler içerisinde bulunan C vitamini suda çözünür ve vücudun su dolu bölümlerinde yer alır. E vitamini ise, yağda çözünür ve hücre zarı gibi hücrelerin yağ açısından zengin bölgelerinde bulunabilir. Vücudun farklı bölgelerinde çalışsalar da, antioksidanlar birbirleriyle iletişim kurar ve birbirlerini destekler.

Vücut Savunucuları Olan Güçlü Antioksidan Faydalarını Keşfedin

Antioksidan özellikli vitaminler, vücutta hasar yaratan radikallerle savaşan ve vücut hücrelerinin sağlıklı bir şekilde hayatta kalmasını sağlayan konsantre antioksidan formlarından oluşur. Antioksidanlar serbest radikalleri nötralize etme gücüne sahip olduklarından, bazı hastalıklara yakalanma olasılığınızı azaltabilirler. Antioksidan faydaları nelerdir sorusunun cevaplarını aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz:

 • Vücudun enfeksiyona karşı savunma sistemini güçlendirmesi, antioksidan yararları içerisinde önemli faktör olarak yer alır.
 • Göz sağlığını korumaya yardımcı olabilirler. Özellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkan makula dejenerasyonları, merkezi görüş alanının kaybolmasına yol açabilir. Antioksidanlar bu gibi rahatsızlıklardan korunmaya destek sağlayabilir. Her ikisi de antioksidan olan C ve E vitaminleri katarakt olasılığını azaltabilir. Bunlar, gözün önündeki lensi bulanıklaştıran ve sonuçta bulanık görmeye neden olan protein birikimleridir. Antioksidanlar ayrıca kataraktın ilerlemesini yavaşlatarak insanların daha uzun süre daha iyi görmelerini sağlayabilir.
 • Oksidatif stres, vücut ve beyne zarar verebilir. Bu durum, kardiyovasküler, otoimmün, Alzheimer ve Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklar, diyabet, zihinsel stres, depresyon ve hafıza kaybı ile ilişkilidir. Artan stres, duygu durum bozuklukları ve kronik hastalık oksidatif stresi artırır ve bir kısır döngü oluşur. Oksidatif stres ayrıca iltihaplanma ile ilişkilidir. Antioksidanlar iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.
 • Hücreleri güçlendirerek sağlıklı cilt yapısını destekleyebilir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek olabilir.
 • Metabolizmayı hızlandırmaya ve enerji üretimini artırmaya yardım edebilir.
 • Beyin özellikle serbest radikallere karşı hassastır. Beynin öğrenme ve hafıza ile ilgili bir alanı olan hipokampus, serbest radikaller nedeniyle büyük zarar görebilir. Eksik bir antioksidan savunma sistemi, bu rahatsızlıkların tetiklenmesine yol açabilir.

Antioksidanlar DNA'yı korumaya destek sağlayabilir. Yüksek dozda antioksidan, ilaçlar ile etkileşime girebilir. Örneğin E vitamini takviyelerinin, kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte alındığında kanamayı artırma olasılığı bulunur. Bu nedenle komplikasyonları önlemek için herhangi bir antioksidan hapı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

En İyi Antioksidan Takviyeleri Seçiminde Belli Etkenleri Dikkate Alın

Antioksidanlar için en iyi vitamin takviyelerini ararken, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Peki, antioksidan takviyeleri nasıl seçilir? Bu seçimi etkileyen bazı önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Antioksidan takviyeleri bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu nedenle doktorunuza kullandığınız tamamlayıcı tüm takviyeler hakkında bilgi vermeyi unutmamalısınız.
 • Bazı antioksidan takviyelerinin diğerlerinden daha etkili olmasının sebebi, bileşenlerinin kalitesidir. Bu aşamada ürün etiketlerini dikkatlice okumanız önerilir.
 • Antioksidan takviyenizden hangi desteği almanız gerektiğini bilmeniz de ayrıca önemlidir.
 • Antioksidan kapsül takviyenizin doğal bileşenler mi yoksa tatlandırıcı, koruyucu gibi katkı maddeleri ile mi yapıldığına dikkat etmeniz gerekir.
 • En iyi antioksidan tablet vitaminleri, etkinliklerini göstermek için bilimsel verileri içerir. Bu anlamda, ürün ambalajında veya markanın web sitesinde bulunması muhtemel bağımsız laboratuvar test sonuçlarını inceleyebilirsiniz.
 • Ayrıca antioksidan ürünlerin yalnızca fiyatına odaklanmak yerine sunulan tüm iade garantilerini de dikkate almalısınız.

Her şeyde olduğu gibi antioksidan vitamin almayı seçerken de, potansiyel faydaları ve potansiyel risklerini anlamak için araştırma yapmanız önemlidir. Aynı zamanda yüksek dozda antioksidan ürünlerin alımı vücudunuza zarar verebileceğinden dikkatli kullanmanız önerilir. Herhangi bir vitamin takviyesi alımı yapmadan önce doktorunuzdan bilgi almak en sağlıklı yaklaşımdır.

Sağlıklı Etkiler Yaratan Antioksidan Vitaminler İle Enerjinizi Koruyun

Belki de en çok merak edilen soru, “antioksidan vitaminler nelerdir?” sorusu. Antioksidan içeren vitaminler arasında en bilinenleri, C, E vitamini, çinko, beta-karoten, selenyum, lutein, likopen ve manganez mineralleridir. Bu antioksidan vitaminlere koenzim Q10, flavonoidler, polifenoller ve çok daha fazlası dâhildir. Çoğunun görevi, vücutta doğal bir savunma görevi görmesidir. Antioksidan çeşitleri vücudunuzun kendi antioksidanlarını üretmesi için ihtiyaç duyduğu besinleri size sağlar.

Protein tozu da popüler bir besin takviyesidir. Protein, kas oluşturmaya, dokuyu onarmaya yardımcı olan temel bir makro besin tozudur. Protein tozu fiyatları, markaya ve formülasyonunda bulunan içeriğe göre farklı olabilir. Yine bir başka takviye olan ve multivitamin antioksidan özelliklerde gösterebilen sporcu vitaminleri, vücudu aşınma ve yıpranmaya karşı destekler.

Antioksidan ürünler birçok farklı formda bulunabilir. Bunlar arasında antioksidan mineraller, antioksidan vitamin hapları ve antioksidan kompleks ürünler yer alır. Antioksidan takviyeleri bünyesinde, serbest radikallerin etkisiz hale gelmesine yardımcı olan antioksidanın konsantre hallerini barındırır. Son olarak, antioksidan etkili vitaminler, aşırı dozlarda alınmadığı sürece genellikle sağlıklı kabul edilir.

Antioksidan yağ yakar mı?

Antioksidan bakımından zengin birçok gıda kilo vermeye yardımcı olabilir ve antioksidanlar daha sağlıklı bir yaşam tarzına katkıda bulunabilir. Çeşit açısından zengin sağlıklı bir beslenme desteklendiğinde antioksidanların yağ yakmayı desteklediği düşünülür. Antioksidan bakımından zengin gıdaların hiçbiri anında kilo kaybına neden olmaz, ancak dengeli bir diyetin parçası olabilirler.

Antioksidan özellik nedir?

Vücudun genel sağlığını desteklemeye yardımcı olan maddelerin özellikleri, antioksidan özelliği ifade eder. Antioksidan özellikler, sağlıklı bir yaşam tarzına katkıda bulunurlar.

Antioksidan etki nedir?

Antioksidan özelliklere sahip antioksidan gıda takviyeleri, vitaminler ve gıdaların yarattığı etkiler, antioksidan etki olarak tanımlanır. Antioksidanlar, vücut sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır ve antioksidan etkiler, hastalıkları önleyerek sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Antioksidan

275 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 275 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26000865/80058003