İşlenmiş gıdalar ve yoğun stres sonucu, hayatı tehdit eden hastalıklara karşı korunmak çok daha zor hale gelmiştir. Bu doğrultuda, gıda takviyeleri, hücre tahribatını azaltarak sağlıklı bir hücre- doku varlığına sahip olmak ve beslenme kalitesini arttırmak açısından oldukça önemli hale gelmiştir. Gıda takviyeleri arasında yer alan antioksidan içerikli ürünler, vücudun farklı gereksinimlerini karşılayacak vitamin, mineral ve enzim içerikleriyle, özellikle hücre ve dokuların hasar görmesini önleyen bileşimlerin başında gelir.

Antioksidan Fiyatları

Hava kirliliği, düzensiz beslenme, sigara ve alkol kullanımının yanı sıra, katkı maddeleri ve tarım ilaçları ile besin içeriklerinin kanserojen hale gelmesi sonucunda, vücut hücrelerinde tahribat oluşmaya başlar. Bu doğrultuda, vücut, kanserojen maddelerin zararlı etkilerini bertaraf edebilmek için antioksidan hücrelere ihtiyaç duyar. Antioksidan hücrelerinin yeterli düzeyde olması durumunda ise, başta kanser olmak üzere pek çok hastalık kendini göstermeye başlar.

Günümüzde, sebze, meyve, kuru yemiş ve tahıl ürünlerinde üretim koşullarına özen gösterilmemesi ve organik ürünlere ulaşmanın zor ve yüksek maliyetli olması sonucu, pek çok kişi antioksidan takviyelerine yönelmektedir. Antioksidanlar, enzim, vitamin, mineral ve fito kimyasal içeriklerdir. Vücutta üretilen miktarının yanı sıra dışarıdan alınan bölümü metabolitleri karşılar. Bu açıdan antioksidan takviyeleri farklı oranlarda vitamin, mineral ve bitki özleri içerir. En sık kullanılan antioksidanlar içerisinde beta karoten, likopen, selenyum, çinko, bakır, magnezyum mineralleri ile A, C ve E vitaminleri bulunur.

Antioksidan takviyelerini, pek çok markanın farklı vitamin ve mineral değerine sahip içerikleriyle bulmak mümkündür. Bu doğrultuda, antioksidan fiyatları ihtiyaca ve içerik değerlerine göre değişmektedir. Diğer yandan, antioksidan takviyelerinin vücudun ihtiyacı ve beslenme düzeni göz önünde bulundurularak, bir uzman tarafından belirlenmesi gerekir. Ayrıca, bu ürünlerden maksimum fayda sağlamak için, gıdalara ek olarak kullanılması gerekir. Düzenli ve dengeli bir beslenme programı ve spor beraberinde kullanılacak antioksidan takviyeleri ile daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam mümkün olacaktır.

Antioksidan Nedir?

Solunum sırasında alınan oksijenin birtakım kimyasal reaksiyonlara girmesi sonucu hücre içerisinde serbest radikaller oluşur. Serbest radikaller, aktiflik düzeylerinin yüksek olması dolayısıyla, pek çok madde ile tepkimeye girerek, zararlı toksik maddeler açığa çıkmasına neden olur ve zamanla hücre tahribatını ve yaşlanma sürecini hızlandırır. Antioksidan nedir sorusunun cevabı bu doğrultuda açığa çıkar. Serbest radikallerin hücre içerisinde oluşması aslında vücut açısından normal bir süreç olup, vücudun oluşturduğu antioksidan hücreler toksinlerin doku ve hücrelere zarar vermesini önlemesi açısından hayati önem taşırlar.

Antioksidan savunma sisteminin yeterli işlev sağlayamaması ya da antioksidan içerikli besinlerin dengeli olarak tüketilmemesi, hücre içerisinde serbest radikallerin daha fazla olmasına neden olur. Bu durumda ise doku ve hücrelerde başlayan deformasyon kanser ve erken yaşlanma başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarıyla kendini göstermeye başlar. Bu noktada eksikliğin giderilmesi antioksidan takviyelerine ihtiyaç duyulur.

Antioksidanlar, temelde vücut hücrelerinin korunmasında ve dokuların işlevlerini tam olarak yerine getirebilmelerini sağlar. Hücrelerde meydana gelen hasarları önleyen enzim sisteminin düzgün çalışması da, antioksidanların varlığı ile mümkün olur. Özellikle, kalp, şeker hastalıkları, hücre deformasyonu ve kansere karşı hem koruyucu hem de tedaviyi destekleyici nitelik taşıyan bu takviye ürünler, yanı sıra hücre koruması görevini üstlenerek yaşlanma belirtilerini azaltır. Antioksidan vitamin ve mineral takviyeleri, sporcular ve yoğun fiziksel aktivite içerisinde olan kişilerin hücre sağılığı açısından da önem taşır. Bu anlamda, özellikle kas gücüne dayalı antrenmanlar sonrası, sporcularda vücut yenilenmesinde de destekleyici bir etkiye sahiptir.

Antioksidan

130 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Balen
  2. Solgar
  3. Sepe Natural
  4. YeşilDeva
  5. Forever Living
  6. Lifetime
  7. MNK
  8. Nurs
  9. PHYTOFLORA
  10. VITPLUS
  11. Nature's Bounty
  12. Nature's Supreme
  13. Ncs
  14. Nsup
  15. Sambucol
  16. Trunature Nutrition
  17. eczacıbaşı
  18. Active Plus
  19. Alkalark
  20. Collagen
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/80058003
Başa dön