Access Point

Access Point

Teknolojinin en fazla kullanıldığı bu yüzyılda cihazların birbirleri ile olan bağlantısı aynı hızda ilerlemektedir. Birbirleri ile etkileşimini internet ağından, kablosuz erişim noktası olarak nitelendirilen Access Point bilgisayar, televizyon, telefon ve diğer cihazlar için üretilmiştir. Kablolu ağ bağlantısı seçeneklerinden olan Access Point, internete ihtiyaç duyulan hemen her yerde büyük bir beğeni ile karşılanmaktadır. Bir ile dört adet anten sayısına sahip olan, zengin model seçeneği bulunan erişim noktalarının başında ev içi kullanımlar, kafe, ofis ve şirketlerinizde geniş ağ kapsamı alanına yayarak kullanıcılara ihtiyaç duydukları her yerde bağlantı hizmetini sunan bu cihazın farklı çeşitleri ile hizmet alanlarını genişletmeye devam etmektedir.

İnternet bağlantısının kesintisiz bir şekilde diğer cihazlara aktarımını hızlı bir biçimde gerçekleştirir. İnternet ağ bağlantısını 3G, 4G ve 5G gibi hızlı bir şekilde alanın tümünde kablolu interneti, kablosuz internet kullanımına çevirerek iletmektedir. Cihaz ayarlarını doğru bir biçimde yaptığınızda ağ bağlantının kapsama alanını daha da genişleterek veya internet sinyallerini güçlendirerek kesintisiz bir kullanım elde edebilirsiniz. Access Point, kablosuz internet yayını geniş alanlara yaymak için diğer seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

Access Point Nedir?

Son yıllarda en çok kullanılan dizüstü veya masaüstü bilgisayar, akıllı televizyon, akıllı telefonlar, tablet gibi teknolojik cihazlar bazı mekanlarda kablosuz ağ ile internete girilmesi beklenir. Bu durumda devreye cihaz seçenekleri girerek Access Point nedir sorusunun yanıtı aranmış olur. Kablolu internetin dönüştürülmesine yardımcı olan bir cihaz türü olarak kısa bir yanıt verilebilir. Fakat söz konusu cihazı, sıradan halihazırda bulunan başka bir modemle birlikte desteklemek gerekir. Access Point ne işe yarar sorusunun yanıtını ise şu şekilde verilebilir; ağ donanımından veya internet modeminden almış olduğu internet ağının sinyallerini kablosuza çevirmektir. Sadece kablolu ağı dönüştürmekle kalmaz bununla birlikte ağ sinyallerinin etki alanını daha da genişletebilirsiniz. 

Access Point ile elinizdeki modem ile kablosuz internet sinyallerini güçlendirilmekle birlikte, internet sinyallerini çok daha geniş alanlara yayılmasına imkan tanır. Ürünün bilhassa evlerin modeme daha uzak odalarında Wi-Fi sinyallerini güçlendirmek içinde tercih edebilirsiniz. Access Point internete bağlanma özelliğine sahip her türlü cihazda kullanılabilen bir üründür. Bu ürün sayesinde hem iç hem de dış mekanlarda kısacası internetin olduğu her yerde sorunsuz bir biçimde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Access Point Fiyat

Markaların kullanıcılarla buluşturduğu bu cihazda, erişim noktaları ile çeşitleri arasında mutlaka fiyat farkı olmaktadır. Access Point fiyat aralıklarının başında anten sayısı, port sayısı, bağlantı hızı ve bağlantı türleri gelmekte olup fiyatlar bunlara göre belirlenmektedir. Mbps bağlantı hızı, bu cihazlardaki fiyatını etkileme konusunda önemli bir noktadır. Erişim noktalarındaki bağlantı hızları ne kadar yüksek olsa da sahip olunan modemin birimi düşük olduğu sürece internet hızında ayrıca bir performans elde etmek çok daha zor olabilir. 

Access Point özelliklerinde yer alan kablolu ağı, kablosuz bir ağa çevirerek kablolu internet bağlantısını kullanan tüm cihazlara taşımaktadır. 5G Access Point, yüksek hücreli bağlantı üzerinden internete erişim sağlamaya yardımcı olmaktadır. Bu cihazlar, hücresel verilerin takriben 10 katı iletim hızına sahip olup, 5G veriyi destekleyerek cihazlarla beraber kullanıldığı zaman internet hız bazında verimli bir kullanım kazanabilirsiniz. 

Dış Mekan Access Point

Ofis ve restoran gibi geniş alanlardaki bağlantı noktası, bu cihazlar üzerinde çeşitli erişim noktalarının konumlarına isimlendirerek internete bağlanmayı kolaylaştıracaktır. Dış mekan Access Point ile ağ bağlantınızın kapsamını genişleterek kesintisiz bir internet erişimine kavuşabilirsiniz. Ancak öncelikle erişim noktasını artırmak için satın almak istediğiniz bir cihazı, kullanım genişliğinizi ve modeminizin gücünü öğrenmeniz gerekir. Modeminizle uyumlu olan erişim noktasını seçtiğinizde, internet bağlantısını cihazınıza daha verimli bir şekilde göndermenizi sağlayabilirsiniz. 

Outdoor Access Point modeli de evinizdeki internet ağınızı tamamen genişletmeniz ve geliştirmeniz için yeterli olacaktır. Ev ya da ofis bilgisayarlarınızı güncelliyor iseniz bütçenize uygun olan tablet, laptop veya masaüstü modellerini düşünebilirsiniz. Bu cihazların fiyatları, anten sayısı, bağlantı nokta sayısı, bağlantı hızı ve bağlantı türüne bağlıdır. Bu aşamada cihazın fiyat aralıkları yine değişecektir. Erişim noktasının bağlanma hızı nasıl olursa olsun, modemin Mbps birimi düşük ise internet hızlarında yüksek bir performans beklemeniz oldukça zor olacaktır. 

Erişim noktasının özelliğinde bulunan kablolu ağın kablosuz ağa dönüştürmek için desteklenmesi, kablolu internet bağlantılarını dizüstü bilgisayarınıza ya da akıllı cihazlarınıza aktarmanıza yardımcı olur. 5G hız ile erişim nokta türleri arasında yüksek hücresel bağlantılar sayesinde internete erişiminiz kolaylaşacaktır. Cihazların aktarım hızı normal hücresel veriden yaklaşık olarak 10 kat daha hızlı iken 5G verisi ile desteklendiğinde internet hızı da buna bağlı olarak aynı seviyede artış gösterecektir.

Kablosuz Access Point

Kablolu ağ bağlantılarını kablosuz Access Point ile kablosuza çevirerek, bağlantıyı daha da güçlü hale getirmeye veya geniş kapsamlı alanlara iletip yaymak için üretilmiştir. İnternet bağlantısını istediğiniz türde aktifleştirerek, harici herhangi bir modem kullanmanıza gerek duyulurken ya da yeni bir ethernet kablosuna gereksinim olacak iken bu cihaz sayesinde tüm bu araçlara ihtiyaç kalmayacaktır. Modemler, internet ağını yayma işlevinde ana kaynak olarak bilinir. Diğer taraftan Access Point modem senkronizasyonuna başlanmadan önce cihaz kurulumunun nasıl yapılacağını bilmek gerekir.

Modem erişim noktasını birbiri ile bağlantı kurmak için bir kabloya gereksinim duyarken, erişim noktası aşamasında bu cihazları, farklı birkaç işlev sayesinde tüm kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Switch üzerinden ya da modem üzerinden alınan bağlantı sinyali kullanılarak Access Point cihazını kablosuz internet bağlantısına çevirebilirsiniz. Ayrıca genişletmek istediğiniz internet ağını şifrelemek amacıyla daha güvenli bir ağ bağlantısı oluşturabilirsiniz. Böylece genişlettiğiniz internet ağınızı tanımadığınız ya da kullanılmasını istemediğiniz durumlar için internet erişimini engelleyebilirsiniz. Çoklu cihaz kullanımı nedeniyle internetin yavaşlama durumuna karşı da önleyebilirsiniz.

Access Point Modem

İnternet ihtiyacına en hızlı ve en uygun erişim noktasını seçerken dikkat edilen nokta Mbps ayarıdır. Bu ayarı da modemde görebilirsiniz. Access Point modem ile internet kullanımınızı çok daha güvenli bir hale getirmek için bu işi bilenler tarafından güvenlik duvarı olarak bu cihazların önerildiği görülmektedir. Bu cihazların içerdiği filtreler ile yazılımlar sayesinde tüm kullanılabilir cihazlarınızda tehdit oluşturabilecek hiçbir sorun ile karşılamazsınız. Teknolojinin en üst seviyelere çıktığı bu yüzyılda internet yayın istasyonları ve internet alt yapısı dahi son derece önemli gelişmeler kaydetmektedir. 

Günümüzde internetsiz bir yaşam alanının olmadığı düşünülmekle birlikte tüm insanlık adına internet artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hızlı internet sayesinde insanlar sunucular aracılığı ile daha hızlı bir yaşama adım atmıştır. Yüksek hızdaki internet ve hızlı erişimin birden fazla avantajı vardır. Modemlerin genişletilmesine ya da değiştirilmesine sebebiyet vermiştir. Modemlerin daha iyi bir internet sunucusu veya bağlantısı olmasını talep etmektedir. Çünkü hızlı bir çağda artık saniyelerin dahi çok önemli bir yeri vardır. 

Belirli mesafede, zorlu ve yavaş alınan internet erişimi hem kullanım bakımından hem de zaman bakımından büyük bir kayıp olarak görülmektedir. Belli mesafelerde maksimum verim elde etmek adına internet sinyal kalitesinin iyileştirici veya tekrarlayıcı seçenekleri kullanılabilir. Bunun içinde Access Point çeşitlerinin sunduğu 5GHz seçeneği sayesinde hızlı bir internet hizmeti almış olursunuz. Bu sunulan en yüksek hızda oyun oynamak, video, film izlemek oldukça keyifli bir hal alacaktır.

Access Point Kablolu

Modern çağın en büyük önceliği olan internet kullanımı hayatınızın her alanında yer almaktadır. Bu sebeple farklı modemlere veya türevlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Güçlü bir internet hayatı yalnızca hızlı olması ile değil, aynı zamanda da hayatı kolaylaştırması son derece önemlidir. İnternete bağlı bir cihaz ile sınırlı kalamazsınız. İnterneti sadece bilgisayar için değil telefon, televizyon, tablet gibi cihazlar üzerinden de kullanmanız gerekebilir. Belki de birden fazla bilgisayar kullanımı içinde ihtiyacınız olabilir. Bunun için Access Point kablolu cihazların ilerlemesi veya gelişmesi ancak internet sağlayıcıları ile gereklidir. İster iş isterseniz eğlence amaçlı olsun, hayatınızda interneti en verimli şekilde kullanmanız memnuniyetinizi iki kat artıracaktır. 

5GHz modelleri, internet dağıtımını ve internet kalitesinin en iyi yansıması olurken size sahip olduğunuz interneti en hızlı şekilde kullanma fırsatını verecektir. Hızı iyi olan bir internetin birden fazla avantajı vardır. Sosyal medya üzerinden çalışanlar için hız oldukça önemlidir. Bu aşamada birçok marka, ağ bağlantılarınızı genişletmek veya geliştirmek için sizlere, Access Point tavan tipi ürününü tavsiye edebilirler. Bu ürün tekrarlayıcı, köprü veya yönlendirici gibi birçok bağlantı türünü kullanmak için keşfedilen erişim noktalarını, tek bir üründe farklı bir uygulama alanları içerdiği belirtilebilir. Kesintisiz bir oyunda 300 Mbit/s internet hızı oyun severler tarafından tercih edilmektedir. 300 Mbps hızındaki internet hızı, kesintisiz bir internet keyfi olarak kabul edilir. 

Access Point Kablosuz

Access Point tavan tipi birçok işlem için kullanabilecek oldukça yüksek performanslı bir cihaz olarak öne çıkar. İlk etapta erişim noktasının birincil görevi mevcut kablolu internet bağlantılarının kablosuz internet bağlantılarına dönüştürülmesidir. Yani, bu erişim noktası vasıtasıyla yerel kablolu internet bağlantısı ya da kablosuz internet bağlantısına dönüştürebilmektedir. Üstelik erişim noktasının en önemli görevleri arasında sinyal gücünü artırmaktadır. Sahip olunan erişim noktası aletinin ayarları doğru bir şekilde yapılırsa internet sinyalinin çok daha güçlü olduğu görülebilmektedir.

Ağ sinyalleri kazancı da etki alanlarını genişletmektedir. Erişim noktasında adı verilen cihazların veri aktarım hızlarının hepsi farklıdır. İnterneti ne kadar hızlı kullanırsanız, verileri o denli hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz. Erişim noktası 5G çeşitli Hertz cihazları aracılığı ile sağlanan ekipmanlar kurulurken, cihaz öncelikle bir modeme bağlanmalıdır. Ethernet kabloları modemlerden ana internet bağlantısını dağıtmak için kullanılan araçlardır. Kullanım talimatlarında verilen IP adresini kullanarak ve İnternete bağlandıktan sonra bilgisayar ya da telefonunuzdan cihazın arayüzüne erişebilirsiniz. Arabirim, bağlantı noktalarının cihazların amacına göre yapılandırmanıza imkan tanıyacaktır. SSID bölümünde kaynağı dilerseniz yeniden adlandırabilirsiniz. 

Access Point Neden İhtiyaç Duyulur?

İnternet kullanımınızı daha geniş alanlara yaymak, bu geniş alanlara yayarken de hızını artırmak için gerekli olan önemli bir cihazdır. Ethernet kablo yerine bu cihazı veya bu cihazın çeşitlerini değerlendirerek temin edebilir, ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Access Point Farkı Nedir?

Ev ya da iş internet hizmetlerini sağlamak için bu cihazı kullanabilirsiniz. Bu cihazın kullanımı sırasında aynı anda birden fazla bilgisayar (en az 4 adet), telefon, tablet, laptop gibi cihazları da kullanabilirsiniz. Hızında herhangi bir kayıp yaşamadan internetten maksimum verim sağlayabilirsiniz. 

Access Point Cihazının Kullanım Alanları Nelerdir?

İnternet erişim noktalarının ulaştığı tüm iç mekanlarının yanı sıra, dış mekanlarda da kullanılır. Geniş kapsama alanı olan fabrika, alışveriş merkezleri, fabrika ve büyük işletmelerde, birden fazla erişim noktası olan alanlarda, çok katlı ofislerde, geniş bahçeli ev veya dublekslerde güçlü bir internet sağlayıcısıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Access Point Fiyatları

570 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Ağ / Modem
Ağ / Modem
Access Point
Access Point
Access Pointler
Access Pointler
Tavan Tipi Access Point
Tavan Tipi Access Point
Outdoor Access Point
Outdoor Access Point
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Access Point Özelliği
Toplam 25 / 570 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?