Erişim noktası adı ile tanıdığımız cihazlardan Access Point, kablosuz ağı çoğaltma görevi görüyor. Kablosuz ağı çoğaltarak daha geniş bir alanda, daha güçlü bir sinyal ile iletmeyi sağlayan bu cihazlar, özellikle geniş iş yerlerinde daha fazla bilgisayarı birbirine bağlamak için kullanılıyor. Yalnızca İnterneti aktarma özelliği taşımayan ve geliştirilmiş modelleri ile daha birçok özellik sunan Access Point çeşitleri, birçok model eşliğinde piyasaya sunuluyor. Access Point çeşitleri arasında dış mekânlarda kullanım için tasarlanan ürünler, antenli modeller ve tavan tipi erişim noktaları yer alıyor. Özellikle iş yerleri için tercih edilen tavan tipi erişim noktaları, tavana monte edilerek kullanılıyor.

Tavan tipi Access Point çeşitleri, temelde erişim menzili ve sinyal kalitesi ile birbirinden ayrılıyor. Çift bantlı özelliği ile kolay ve hızlı bağlantı sunan ürünlerde anten gücü 2x4 dBI ile 3x6 dBI arasında değişiyor. Tavan tipi cihazlarda 5 GHz gücünde çalışan 2x7 dBI anten gücü olan ürünler, ortalama büyüklükteki bir iş yeri için ideal bir kullanım sunuyor. 2.4 GHz hızında çalışan modellerde ise anten gücü 2x6 dBI oluyor ve geniş alanlarda ideal tercih oluyor. Yoğun kullanım için geliştirilmiş yonga setleri ile daha geniş işlemci kapasitesine sahip olduğu için performans açısından da tatmin edici sonuçlar veriyor. İyi tasarlanmış anteni sayesinde geniş alanlarda ideal sonuçlar veren modeller sayesinde İnternet verimliliği iki katına çıkarılıyor.

İki kablolu bağlantı noktası ile tümleşik bağlantı sunan tavan tipi Access Point modelleri arasında daha sade bir kullanım imkânı veren ürünler de bulunuyor. Kısıtlanmış İnternet özelliği ile kimlik doğrulama yöntemi bulunan ürünler, konuk kullanıcılar için işlevsel ve güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Aynı zamanda tavan tipi cihazlarda güvenli kullanım için kurumsal düzeyde güvenlik seviyesi bulunan ürünlere erişilebiliyor. Wifi tehditlerini azaltan ve güvenlik açıklarında daha güvenilir bir kullanım sunan ürünler, yüksek yoğunluktaki iş yerleri için tercih edilebiliyor. Güvenli kullanımına rağmen güçlü ve sezgisel bir yazılıma sahip olan ürünler, ağ üzerinde herhangi bir bilgisayardan yönetilebilme ve görsel ağ izleme gibi özelliklere sahip olduğu için kullanıcıya büyük kolaylık sunuyor.

Tavan Tipi Access Point Fiyatları

Sinyal gücü ve kapasitesi ile değişen tavan tipi Access Point fiyatları, ürünün donanımsal özelliklerine bağlı oluyor. Genellikle yüksek kapasiteli veri aktarım hızı sunan çift bantlı bu ürünlerin fiyatları yüksek. Sinyal gücü ile birlikte menzil açısından da değişen ürünler daha geniş alanlarda kablosuz ağ kullanım imkânı vererek duvar gibi engelleri kolayca aşıyor ve katlar arası iletişimi kolayca sağlıyor. Profesyonel kullanımda ideal olan ve spor salonu veya alışveriş merkezi gibi geniş ve büyük alanlarda tercih edilen çift bantlı cihazlar, EAP Denetleyici yazılım gibi özellikler ile daha kolay yönetilebiliyor ve çok sayıda kullanıcıda sorunsuz veri aktarımı sağlıyor.

Fiyat açısından daha uygun bulunan tavan tipi Access Point modelleri ise küçük iş merkezleri ve evler için uygun oluyor. Sinyal gücü açısından benzer ürünlerden farklı olmayan fakat menzil gücü düşük olan cihazlar; çoklu kullanıcı, misafir kullanıcı, güvenli kullanım imkânları ile yeterli modeller olarak göze çarpıyor. İşletmeler için uygun fiyatlı ürünler, sorunsuz yönetim ve çok fonksiyonlu kontrol programları ile desteklenerek ekstra bir eğitim ve çaba gerektirmeden kullanılabiliyor. Ayrıca kolay kurulum imkânı, duvara veya tavana yerleştirilebilen esnek tasarımı ile küçük iş yerlerinin tercih edebileceği uygun ürünler oluyor. Özellikleri ile farklı bütçelere hitap eden tavan tipi Access Point çeşitlerini inceleyerek işletmeniz veya eviniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz. 

Tavan Tipi Access Point

11 ürün var
  1. Markalar
    1. TP-LINK
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Fırsat Ürünleri
  4. Ürün Puanı
  5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013122/410/80312249
BAŞA DÖN