İnternet bağlantısını wifi ağına çevirerek daha çok bilgisayarın İnternet'e bağlanmasına imkân veren Access Point cihazları, büyük iş yerlerinde vazgeçilmez ürünlerden biri oluyor. Erişim noktası olarak tanımlanan ve daha geniş alanda İnternet bağlantısı kullanmayı mümkün kılan cihazlar, ayrıca sinyal gücünü arttırarak kaliteli bir bağlantı sağlıyor. Temel kullanım özelliği İnternet çoğaltmak ve sinyal kalitesini arttırmak olan cihazlar, birçok farklı model olarak bulunuyor. Modelleri genelde kullanım alanına göre değişen ürünler, iç mekân ve dış mekân ürünleri olarak ayrılıyor. Kafe, üniversite kampüsü, hastane gibi alanlarda kullanılmak için tasarlanan dış mekân Access Point türü, iç mekân ürünlerine karşın daha dayanıklı ve geniş menzilli ürünler olarak karşınıza çıkıyor.

Diğer bir adıyla outdoor Access Point olarak tanımlanan ve açık havada İnternet erişimini arttıran cihazlar, kapsama alanı açısından farklılaşıyor. Modeline göre 5 km alanla 20 km alan arasında çekim özelliğine sahip oluyor. 16 dBı çift kutuplu anteni ile uzun aralıkta kablosuz iletişim sistemi kuran ürünler, İnternet verimliliğini de arttırma özelliği ile öne çıkıyor. Gecikme süresini düşürerek performansı arttırmaya yönelik hızlı yonga sistemine sahip olan ve çoklu bağlantı kuran cihazlar; kafe, restoran gibi daha küçük bahçeli alanlarda tercih ediliyor.

16 dBı anten kapasitesinin yanında dış mekân için tasarlanan 30 km gibi daha geniş menzili ürünlerde bulunuyor. 5 ila 40 MHz arasında değişen bant genişliği ile geniş alanda daha yüksek verimde çalışan ürünler, geniş frekans kanalları sayesinde öne çıkıyor. Parazit düşüren özelliği ile net bir bağlantı sunuyor ve ayarlanabilir iletim gücüne sahip oluyor. Geniş menzili ve sinyal kalitesi ile kampüs, iş istasyonları, hastaneler gibi geniş alanlarda ideal bir seçim olan modeller, merkezi yönetim sistemi gibi özellikleri ile kullanıcı dostu özellikler taşıyor. Tek bilgisayardan ağa bağlı tüm cihazları yönetmeye imkânı veren merkezi yönetim sistemi, cihaz üzerinde tam hâkimiyet sunarak birçok işi kısa yoldan halletmeyi sağlıyor. Geniş menzili cihazların yanında outdoor Access Point ürünleri arasında 13 dBı veya 9 dBı, gibi daha düşük çalışma menzili olan cihazlarda bulunuyor.

Outdoor Access Point Fiyatları

Outdoor Access Point fiyatları, ürünlerin donanımsal özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Kapasite, menzil, aktarım gücü gibi özellikler ile değişen dış mekân erişim noktası cihazları, kapsam alanına göre farklı bütçelere hitap ediyor. 30 km’den daha geniş alanlara veri aktarımı sağlayan cihazlar, daha kaliteli sinyal gücü ve veri aktarım gücü ile benzer modellerden ayrılıyor ve fiyat açısından yüksek oluyor. Veri hacmi, kapasitesi, gecikme süresi kapasitesi gibi özellikleri ile başarılı bir performansa sahip oluyor ve zaman bölmeli çoklu erişim gibi özelliklerle de destekleniyor. Aynı zamanda kolay yönetim sistemi gibi özelliklere sahip olduğu için kullanıcıya daha geniş bir kontrol imkanı veriyor.

Diğer modellere oranla düşük menzilli olan outdoor Access Point fiyatları ise daha uygun oluyor. 16 dBı, 13 dBı ve 9 dBı gücündeki ürünler, kapasitesine uygun büyüklükteki alanlarda uygun performans sunuyor. Yüksek kapasiteli ürünlerdeki gibi ayarlanabilir kapasitesi, farklı çalışma modları ve çalışma performansı ile değişen cihazları farklı fiyat aralıklarında bulabilirsiniz. Çalışma performansının yanında hava koşullarına dayanıklı dış yapısı ve kaliteli malzeme seçimi güvenli bir kullanım sunan ürünler, doğal şartlara karşı rahat bir kullanım sunuyor. Güvenli kullanım olanakları ile birlikte tasarımsal özellikleri ve anten kalitesi değişen cihazları inceleyebilir, kullanacağınız alanın özelliklerine göre en uygun ürüne outdoor Access Point modelleri arasından erişebilirsiniz. 

Outdoor Access Point

9 ürün var
  1. Markalar
    1. TP-LINK
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Fırsat Ürünleri
  4. Ürün Puanı
  5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013122/410/80312250
BAŞA DÖN