Network Kartları

Ev ya da iş yerlerinde, bilgisayarların birbirleriyle hızlı ve kesintisiz olarak iletişim kurabilmelerine olanak tanıyan network kartları, yalnızca iş amacıyla değil eğlence amacıyla da kullanılabilir. Geliştiriciler tarafından farklı fonksiyonları bir arada sunabilen network kartlarıyla, bilgisayarınızın internet bağlantısını gerçekleştirebilir, aynı zamanda internet üzerinden arkadaşlarınız ya da sevdiklerinizle iletişim kurabilirsiniz.

Network Kartı Fiyatları

Kullanım alanlarına ve beraberinde getirdikleri özelliklere göre farklılık bulunduran network ürünleri vardır. Eğer günlük kullandığınız bilgisayarınızdaki network bağdaştırıcı arızalandıysa ve yerine yenisini almanız gerekiyorsa, hız gereksiniminize göre Gigabit LAN ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Genellikle PCI ya da PCI Express slotlarına takılarak çalışan bu ürünlerin, bazı marka ve modellerinde network girişinin yanı sıra USB 3.0 portları da yer alır. Bu ürünleri edinerek bilgisayarınıza fazladan USB 3.0 portu eklemiş olursunuz. Ayrıca anakartınızda yalnızca USB 2.0 desteği varsa, böyle ürünlerle bilgisayarınıza USB 3.0 desteği de kazandırabilirsiniz.

Amacınız daha spesifik ürünleri seçerek bağlantınızdaki hatalı veri paketlerini minimize etmek ve iş akışınızın daha sağlıklı ilerlemesini sağlamaksa, ethernet medya dönüştürücü ürünlerine yönelmeniz faydalı olabilir. Böylelikle fiber optik gibi yüksek hızlı veri bağlantılarınızı daha sağlıklı yönetmiş ve arzu ettiğiniz formlara dönüştürmüş olursunuz.

Önceki yıllara ait olan, ancak halen kullandığınız kimi cihazların program yükleme işlemini ya da iletişimlerini bilgisayar üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız RS 232 portuna sahip ürünler, sizin için uygun olabilirler. PCI Express slotlarına takılan bu ürünler, ilgili cihazlarınızla sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmenize olanak tanır.

Dizüstü bilgisayarınızın network kartı arızalandıysa, USB portları üzerinden çalışabilen ağ ürünlerini kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bir tarafı USB diğer kısmı ethernet girişi şeklinde olan bu ürünler, bilgisayarınızda ihtiyaç duyabileceğiniz ikincil ağ bağdaştırıcısı işlevi de görebilir. Network kartı fiyatları; marka, model, sürüm ve ekstra özelliğe sahip olabilmelerine göre farklılık gösterebilir.

Network Kartı Nedir?

Hazırlanan bilgisayar ağında, bilgisayarlar arasında iletişim kurulmasını sağlayan arabirime network kartı adı verilir. Genellikle bilgisayarlardaki anakartlarda tümleşik olarak yer alan bu aygıtlar, seçilen anakartın markasına ve modeline göre sayı, hız veya donanım kullanımı olarak farklı yapıda olabilir. Günümüz oyuncu anakart modellerinde yer alan network kartları, özel olarak dizayn edildikleri için oyun oynama gibi yüksek performans gerektiren durumlarda neredeyse işlemciyi hiç kullanmadan kendi işlevlerini gerçekleştirirler.

Bağlantı modeline bağlı olarak seçilen network kartları, sundukları yüksek hızlar ve kablo sinyallerinin güçlü olması sayesinde herhangi bir kopma yaşanmaksızın iş akışının sürdürülmesini sağlar. Bankalar, KOBİ’ler ve çok sayıda bilgisayarın birbiriyle iletişim halinde olduğu diğer yerler ağ kartlarının kullanım alanları arasındadır.

Kablosuz ağ bağlantısına göre kanal çakışması gibi iletişim karmaşalarının yaşanmasını engelleyen network kartlarıyla, hem dâhili hem de harici ağ kurulup yönetilebilir. Birden fazla network kartı olan bir bilgisayar, bu kartlardan biriyle yerel ağda diğer bilgisayarlarla iletişim kurabilirken, diğer network kartı aracılığıyla da internete girebilir. Yüksek güvenlik gerektiren kimi iş yerlerinde bu tarz çalışma modelleriyle kurulan ağa, internet üzerinden doğrudan veri girişinin önü kesilerek çeşitli önlemler alınabilir. Ayrıca güvenlik amacıyla kullanılan çok daha farklı network takımları da vardır.

Çeşitli markalar tarafından geliştirilen network işlevinin yanı sıra farklı özellikleri de beraberinde getiren ağ bağdaştırıcıları, kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir. Birden fazla özelliği bir arada sunan bu aygıtlar, bilgisayarınıza ekstra özellik kazandırmalarıyla birlikte ihtiyaç duyduğunuz senaryolar için de uygun çözüm olabilirler. Siz de gereksiniminize uygun network ürünlerini edinerek ağ bağlantınızla ilgili sorunları giderebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Network Kartı Fiyatları

147 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 147 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013122/3008077