Print serverlar, birden çok yazıcı ya da bilgisayar bulunan ağlar üzerinde kolayca çıktı almanızı sağlayan cihazlardır. Ortak bir ağ oluşturarak bütün cihazların printerlara bağlanmasını mümkün kılan print server ürünleri; evler, bankalar, şirketler ve kırtasiye gibi işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Çıktı ve yazı işleri ile ilgili olan kişilerin, işlerini daha kolay bir şekilde yürütmesini sağlayan print server modelleri, birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir.

Print Server Fiyatları

Print serverların kablolu ya da kablosuz olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur. İhtiyaçlarınızı, kullanacağınız alanı ve kapsama dahilindeki cihaz sayısını belirleyerek tercih yapmanız size fayda sağlayacaktır. Print serverlar; kablolu ya da kablosuz özelliğine, usb bağlantı hızına ve türüne göre farklı fiyatlar aralıklarında sunulmaktadır. USB 2.0 bağlantı hızına sahip bir cihaz üstün bir performansta kolayca yazıcınıza erişmenizi sağlar. USB çoklayıcı özelliğine sahip bir cihaz ise birden fazla farklı cihazı ağa bağlama konusunda yardımcı olur.

Yerel ağ üzerindeki tüm kullanıcılara anında yazıcı veya scanner gibi harici cihazlara erişim özelliği sağlayan print serverlar; kullanılan malzemelere ve markaya göre de değişik fiyatlara sahip olabilir. Kablosuz modelleri daha geniş ve daha ergonomik alanlarda hizmet verebildiği için kablolu modellerinden fiyat konusunda daha yüksektir. Ancak geniş kapsama alanı ve kablolardan kurtulmak isteyenlerin kablosuz modellere yönelmelerinde fayda vardır. TP-Link, Edimax, Dark ve daha pek çok firma, kullanıcıya farklı modeller sunmaktadır.

Print Server Nedir?

Print serverlar, yerel ağ üzerindeki bilgisayarların harici cihazlar ile kolayca ve hızlı bir şekilde bağlantı kurmasını yarayan küçük ve etkili cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde tarayıcı, yazıcı, harici sürücüler veya kamera gibi cihazlar ile kolaylıkla iletişim kurarak, verilerinizi hızlı bir şekilde ilgili donanıma yönlendirebilirsiniz. Yazıcı sunucuları, birden fazla bilgisayar bulunan iş yerlerinde veya evlerde büyük bir kolaylık sağlayarak her bilgisayarın aynı anda kolayca harici cihazlara erişimini sağlar. İşlemleri öncelik sırasına koyarak süreci yönetmenizi destekleyerek ortaya çıkabilecek karışıklıkları engelleyen print server ürünleri, işlerin düzenli bir şekilde ilerlemesine yardımcı olurlar.

Bütün ağ ortamlarındaki kolay kurulumu, çoklu protokol ve çoklu OS destekleyen yapıları sayesinde sizi büyük bir zahmetten kurtaran bu cihazlar, ergonomik tasarımları sayesinde de fazla yer kaplamadan kullanım sağlarlar. Yüksek hızlı işlemcileri ve USB 2.0 gibi bağlantı hızlarını desteklemesi sayesinde, baskı işlerinin süratli ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlayan ürünler, zamandan tasarruf etmenize da olanak verirler.

Print Server Seçimi Yapmak

Print server seçimi yaparken öncelikle kullandığınız işletim sistemini ve bu sistemin gereksinimlerini göz önünde bulundurmanızda yarar vardır. Genellikle piyasadaki print serverlar; Windows, Netware, Mac ve Linux gibi işletim sistemlerini büyük oranda desteklerler. Ürünün özelliklerini dikkate almadan edineceğiniz ürünün sürücüsü, işletim sisteminizle uyumsuz olabilir. Kullanacağınız alana ve cihaz sayısına da dikkat ederek print server seçimi yapabilirsiniz. Geniş bir iş ağına sahipseniz kablosuz ve daha güçlü bir cihaz seçmeniz, işlerinizin hızlı yürümesi açısından yardımcı olacaktır. Güçlü ve hızlı bir cihaz seçmek isteyenler ise USB 2.0 bağlantı hızını destekleyen modellere yönelmelidir.

Print server modelini, usb yazıcı ile kullanmak istiyorsanız network desteklediğinden de emin olmanız gerekmektedir. Yeni nesil yazıcıların çoğu usb uyumlu olduğu için, eski print server sürümleri bu yazıcıların gereksinimlerini karşılayamayabilir. Seri veya paralel yazıcılarda ise tüm cihazlar kolaylıkla istenileni karşılamaktadır. Print server ürününüzü seçerken cihazlar ile uyumluluğuna, geniş uygulanabilirliğine ve baskı hızına dikkat ederek en yüksek verimi elde edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Print Server Fiyatları

İndirimli Ürünler
DSACategoryId/2147483646/3013122/390