Kısa mesafe radyo frekansını kullanarak kablo gereksinimini ortadan kaldıran bluetooth teknolojisi; bilgisayar, mobil cihazlar ve çevre birimleri arasında kablosuz bağlantı sağlayabilmektedir. Düşük maliyetli radyo bağlantısı olan ağ modem bluetooth ürünleri hemen hemen tüm mobil cihazlar ile kullanılmaktadır.

Bluetooth Fiyatları

Bluetooth fiyatlarının belirlenmesinde birçok önemli etken belirleyici olabilmektedir. Öncelikle bluetooth ürünlerinden beklentinizi belirlemeniz önemlidir. Birçok bilgisayarda bluetooth özelliği bulunmasına karşılık özellikle bazı masaüstü bilgisayarlarda bu özellik bulunmamaktadır. Bluetooth özelliğinin bulunmaması ise başta cep telefonu olmak üzere mobil cihazlardan kablosuz veri aktarımını zorlaştırmaktadır.

Bluetooth özelliği bulunan ve USB girişine bağlanan mini cihazlar ile kablosuz veri aktarımı yapamama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bluetooth fiyatları konusunda en önemli etkenler veri aktarım hızı ve enerji kullanma durumudur. Verileri hızlı bir şekilde aktaran ve düşük enerji ile çalışan cihazlar daha fazla rağbet görmektedir. Bu cihazlar, sadece masaüstü bilgisayarlara değil aynı zamanda bluetooth özelliği bulunmayan tabletlere ya da diğer cihazlara da uygundur. Cihazın çekim mesafesinin fazla olması da fiyatları belirleyen önemli ölçütler arasında yer almaktadır.

Ağ Modem ve Bluetooth Nedir?

İnternete bağlanmayı sağlayan aygıtlara modem adı verilmektedir. Modemler kablolu ya da kablosuz bir şekilde çalışabilmektedir. Bu noktada özellikle veri transferini gerçekleştirirken ya da internet bağlantısını kablosuz olarak kullanabilmek için, kablosuz özelliği olmayan cihazlarda bluetooth kullanımı zorunludur.

Ağ modemler, ağ üzerinden internete birçok cihaz bağlanabilmesini sağlar. Bluetooth cihazınız ile akıllı telefonunuzu modem olarak kullanabilir ve bilgisayarınızdan ağa bağlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, uzaktan bir bağlantı almayı denemek için geniş çekim alanına sahip bir bluetooth cihazı işinize yarayacaktır.

İnternete bağlanmak istediğiniz cihaza bluetooth cihazınızı tanıtmanız ve bağlantıyı alacağınız yerin çok fazla uzak olmaması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra bluetooth cihazını network aktarıcı olarak kullanabilir ve bu sayede internete bağlanabilirsiniz. Veri aktarım hızı, veri aktarım mesafesi gibi konulara dikkat etmeniz ve bu yönde bir ürün tercih etmeniz son derece önemlidir.

Bluetooth cihazları sadece mobil cihazlar arasındaki iletişimi sağlamaz, aynı zamanda çevre birimleri ile de iletişimi sağlamaktadır. Kablosuz teknolojinin önemli bir ayağı olan bluetooth cihazını USB girişine bağlayarak kablosuz bağlantının keyfini yaşayabilirsiniz.

Bluetooth Gerekli Midir?

Uzun yıllardır kullanılmakta olan bluetooth teknolojisi, veri transferinde kablolarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için önemli bir çözüm olmaktadır. Gereksinim duyduğunuz pek çok işlemi kablosuz olarak gerçekleştirebilmeniz için bluetooth ürünleri gereklidir.

Akıllı telefon ve tabletlerin bu denli yaygınlaştığı günümüzde, kullanıcılar veri transferini her an ve istedikleri her yerden gerçekleştirmek isterler. Bunun en kolay ve en hızlı çözümü de bluetooth bağlantısıdır. İki telefon arasında veri alışverişi yapılmak istendiğinde dakikalar içerisinde bluetooth bağlantısı gerçekleştirilerek veri transferi tamamlanabilir.

Sadece telefonların arasındaki veri transferi için değil, aynı zamanda tüm mobil cihazlar ve çevre birimleri arasındaki kablosuz bağlantı için de en pratik yol bluetooth bağlantısıdır. Bluetooth bağlantısı ile kablosuz mouse, kablosuz kulaklık ve kablosuz klavye gibi ürünlerin bağlantısını hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra yazıcı gibi çevre birimlerinde de kablo kullanmak istemeyen kullanıcılar için de bluetooth bağlantısı önemli bir kolaylık sağlar.

Bluetooth cihazları hem veri transferini kısa sürede sağlayan, hem cihazları birbirine kısa süre içinde bağlayan hem de ihtiyaca göre internet bağlantısını sağlayan ürünlerdir. Radyo dalgaları ile çalışan bu teknoloji uzun zamandır hayatımızda yer alan çok önemli bir buluştur. Bluetooth cihazı tercih ederken ihtiyacınızı belirlemeniz ve buna göre tercih yapmanız son derece önemlidir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ağ Modem Bluetooth Ürünleri

92 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Schulzz Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  2. Step To City Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  3. Ugreen Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  4. Baseus Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  5. S-Link Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  6. Ars Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  7. Cyber Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  8. Dark Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  9. Hadron Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  10. Microcase Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  11. Orico Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  12. Platoon Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  13. Teknogreen Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  14. Valkyrie Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  15. AUKEY Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  16. Ac Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  17. Alfa Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  18. Ally Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  19. Assmann Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  20. Asus Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  21. Belkin Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  22. Bix Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  23. BlitzWolf Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  24. Blueway Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  25. CoverZone Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  26. DNR Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  27. Easy Idea Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  28. Elegiant Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  29. Esemiz Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  30. Hytech Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  31. Jinbaolai Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  32. LinkTech Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  33. M-Tech Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  34. Microsonic Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  35. Narita Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  36. OEM Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  37. Osmart Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  38. Powstro Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  39. Promate Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  40. Qport Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  41. Rocketek Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  42. Studz Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  43. TP-LINK Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  44. Tecom Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  45. Tigdes Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  46. Tx Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  47. U Green Clean Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  48. Vision Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
  49. Zigver Ağ Modem Bluetooth Ürünleri
 4. Renk
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013122/319
Başa dön