Bilgisayarlar, bir anakartın üzerinde yer alan donanımların ve çevre birimlerinin sistematik olarak çalıştırılmasıyla faaliyete geçen cihazlardır. Tüm faaliyetlerin sistematik olarak çalışabilmesi de tüm bu işlemleri yürütecek bir gücün anakarta gönderilmesiyle gerçekleşir. Bahsi geçen güç olan elektrik, bilgisayar güç kabloları aracılığıyla anakarta iletilir.

Güç Kablosu Fiyatları

Bilgisayarlar ihtiyacı olan gücü, bir kablo veya iletken aracılığıyla anakartlarından alırlar. Güç kabloları; bileşenlerin ve harici donanımların çalışması için ihtiyaç duyulan gücü, sistematik performansı ve sürekliliği sağlamaya aracılık ederler. Elektrik iletkenliğini sağlayabilecek güç kablolarının cihazlara ve donanımlara zarar vermeyecek iletkenler olması gerekmektedir.

Bilgisayar güç kabloları olarak adlandırdığımız enerji aktarıcıları, bütün sistemlerin ihtiyacı olmakla beraber birçok üretici tarafından piyasaya sunulan farklı farklı renk ve şekillerdeki ürünlerdir. İhtiyaç dahilinde olan ve tüm donanımlara gerekli elektriği iletecek olan bu ürünlerin bir çok farklı donanım için olan versiyonları bulunmaktadır. Anakart için ihtiyaç olacak gücü ileten kablo farklı olduğu gibi; harddisk, cd-rom veya diğer çevre birimlerinin ihtiyacı olacak bilgisayar güç kabloları da farklılık göstermektedir. İhtiyaçlarınıza göre netlik kazanacak olmakla beraber güç kablosu fiyatları; bahsi geçen donanıma ait değişken özelliklere sahip olacağından farklılık gösterebilir.

Notebook, masaüstü şeklinde sınıflandırdığımız ürünler ve tablet bilgisayar olarak adlandırdığımız ürünlerin de günümüz şartlarında kolay ulaşılabilir oluşları nedeniyle güç kablosu modelleri oldukça çeşitlendirilmiştir. Elektronik cihazların güç girişleri, birbirinden farklı kablolarla ve bu ürünlere özel üretilen tipte uçlarla uyumludur. Ayrıca bu kabloların akıma ve herhangi bir yüksek voltaja karşı dayanıklı olması, sistemin ihtiyacı olan gücün karşılanması ve olası bir kesinti durumunda donanımsal arızalar yaşanmaması adına da önem arz etmektedir. Tüm bu kabloların doğru güç noktalarına olan bağlantıları özellikle dikkat edilmesi gereken olgular arasında yer alırken, uygun akım geçişlerini sağlayacak ürünlerin tercihi de dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Güç Kablosu Bağlantısı

Tüm donanımların ihtiyacı olan gücün karşılanması adına üretilen tüm güç kablolarının farklı bağlantı yöntemleri bulunur. Bunun sebebi, tüm donanımların birbirinden farklı güç ihtiyaçları olmasıdır. Güç kablosu bağlantısı anakarta, içerisinde bulunduğu kasanın belirlenmiş bağlantı noktasından yapılır. Çevre birimleri için farklılık gösterebilen bu noktalar; monitörler için alt kısımlarında veya yanlarında bulunabilir. Yazıcılar veya diğer portatif araçlar için ise kasadan alınan güç ile transfer yapacak bir güç kablosu gerekebilir.

Güç kablolarının taşıyacağı elektrik, genel olarak ilgili donanımın güç girişinden sağlanır. Yalnızca anakartın üzerinde yer alan bir kaç donanım ve birim, bütünleşik olarak anakart üzerinden güç ihtiyaçlarını sağlamaktadırlar. Ses sistemi, yazıcılar, mikrofonların bazıları ve ek ürünler farklı güç bağlantı noktaları ile erişim sağlarlar. Anakart üzerinde yer alan bütünleşik donanımların da birbirleri arasında bağlantı kurmalarını sağlayan bilgisayar güç kabloları, farklı renk ve pin sayıları ile tüketicilerle buluşmaktadır.

Donanım kartları ve gerekli soğutucuların da bağlı olduğu anakartlar, gerekli soğutma işlemi için sistematik döngüyü sağlamak adına da üzerlerinde bir elektrik akımı bulundururlar. Bu elektrik akımı, donanımların birbirleri ile olabilecek temasında gerekli güvenin sağlanmadığı durumlarda donanım arızalarına yol açabilecek faktörler arasında yer alır.

Elektriksel anlamda çalışan her cihazın; herhangi bir aygıt veya donanımla teması sırasında problem oluşturmayacak şekilde dışı elektriği iletmeyen materyalden üretilmesi gerekir. Bu noktadan hareketle tercih edilecek ürünlerin; akım, yalıtım, voltaj, güç, ihtiyaç, bütçe analizleri yapılarak tercih edilmesi gerekmektedir. Tüm bu noktalara ek olarak donanım ünitesinin barındırabileceği kablo miktarı da göz önünde bulundurulmalıdır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Güç Kabloları

290 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. S-Link Bilgisayar Güç Kabloları
  2. Hadron Bilgisayar Güç Kabloları
  3. Platoon Bilgisayar Güç Kabloları
  4. Vcom Bilgisayar Güç Kabloları
  5. Moonkip Bilgisayar Güç Kabloları
  6. OEM Bilgisayar Güç Kabloları
  7. Mykablo Bilgisayar Güç Kabloları
  8. S-Line Bilgisayar Güç Kabloları
  9. Assmann Bilgisayar Güç Kabloları
  10. Deep Cool Bilgisayar Güç Kabloları
  11. C.Speeds Lıne Bilgisayar Güç Kabloları
  12. Dark Bilgisayar Güç Kabloları
  13. Digitus Bilgisayar Güç Kabloları
  14. Qport Bilgisayar Güç Kabloları
  15. Compaxe Bilgisayar Güç Kabloları
  16. Inca Bilgisayar Güç Kabloları
  17. Concord Bilgisayar Güç Kabloları
  18. Ednet Bilgisayar Güç Kabloları
  19. Powermaster Bilgisayar Güç Kabloları
  20. Ti-mesh Bilgisayar Güç Kabloları
  21. Alfais Bilgisayar Güç Kabloları
  22. Beek Bilgisayar Güç Kabloları
  23. Codegen Bilgisayar Güç Kabloları
  24. Emay Center Bilgisayar Güç Kabloları
  25. GOMAX Bilgisayar Güç Kabloları
  26. APC Bilgisayar Güç Kabloları
  27. Azemax Bilgisayar Güç Kabloları
  28. Belkin Bilgisayar Güç Kabloları
  29. Destro Bilgisayar Güç Kabloları
  30. Hytech Bilgisayar Güç Kabloları
  31. Monlica Bilgisayar Güç Kabloları
  32. Primex Bilgisayar Güç Kabloları
  33. Silverstone Bilgisayar Güç Kabloları
  34. TriLine Bilgisayar Güç Kabloları
  35. Akasa Bilgisayar Güç Kabloları
  36. Appa Bilgisayar Güç Kabloları
  37. Apple Bilgisayar Güç Kabloları
  38. Arduino Bilgisayar Güç Kabloları
  39. Ars Bilgisayar Güç Kabloları
  40. Artes Bilgisayar Güç Kabloları
  41. Braun Bilgisayar Güç Kabloları
  42. Bull Dizayn Bilgisayar Güç Kabloları
  43. CRESCENT Bilgisayar Güç Kabloları
  44. Dorewin Bilgisayar Güç Kabloları
  45. Electroon Bilgisayar Güç Kabloları
  46. Estel Bilgisayar Güç Kabloları
  47. Everton Bilgisayar Güç Kabloları
  48. Feriot Bilgisayar Güç Kabloları
  49. Fortor Bilgisayar Güç Kabloları
  50. Foxconn Bilgisayar Güç Kabloları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483646/42/757/105325
Başa dön