Ses Kartları

Müzik tutkunlarının, film meraklılarının ve oyunseverlerin en çok önem verdiği bilgisayar parçalarından biri olan ses kartları, çevresel ses içeren ürünlerin çoğalmasıyla önemlerini arttırmaya başladılar. Ses konusunda hassassanız tercih edeceğiniz ürünler sayesinde izlediğiniz filmlerde, oynadığınız oyunlarda ve dinlediğiniz müziklerde daha önce hiç duymadığınız detaylı sesleri duyabilirsiniz.

Ses Kartı Fiyatları

Ses kartı modelleri arasından amacınıza ve ihtiyacınıza uygun modelleri seçmeniz faydalı olabilir. Amacınız yalnızca kaliteli bir şekilde müzik dinlemek ise, çok fazla özellik bulundurmayan, dâhili ya da USB ara birimine sahip modelleri tercih etmeniz ses kartı fiyatları bakımından daha uygundur. Hedefiniz, izlediğiniz filmlerde ve oyunlardaki en ince detayları duymak, ayrıca ses kartının getirdiği çevresel ses özelliklerinden yararlanmaksa, bu amaca uygun dizayn edilmiş ürünlere yönelmeniz doğru olur. Böylelikle dijital gürültü duymadan, yalnızca ilgilendiğiniz çoklu ortam sesine odaklanabilirsiniz. Müzik, oyun ve filmlerde en iyi ses kalitesini duymak ve ses kartının yazılım ve donanımıyla gelen ekstra özelliklerinden yararlanmak arzusundaysanız, gelişmiş ses işlemcileriyle donatılmış, üzerinde dijital ses yalıtım materyali bulunan ve giriş çıkışları altınla kaplanmış ürünler size göre olabilir. Her ihtiyaca göre üretilen, çok çeşitli özelliklere sahip ürünler arasından tercih edeceğiniz modellere göre ürün fiyatlarında değişiklikler görülmektedir.

Ses Kartı Ne İşe Yarar?

Bilgisayarda oynatılan video, oynanan oyun ya da dinlenen müziklerin ses verilerini işleyen aygıt, ses kartıdır. Üzerinde bulunan çeşitli çıkışlar sayesinde işlenen verileri hoparlör ya da kulaklık vasıtasıyla duymanızı sağlayan ses kartları, aynı zamanda üzerlerinde line in ya da mikrofon girişleri bulundurabilir. Mikrofon girişi aracılığıyla çeşitli programlar üzerinden ses kaydı yapabilmenize olanak tanıyan ses kartları, line in girişlerinden de, bilgisayara bağlayabileceğiniz çeşitli ses kaynaklarını ilgili programlar üzerinden duymanıza ve kaydetmenize yardımcı olur.

Çok kanallı ses sistemlerinin evlerinize konuk olmasıyla, oynadığınız oyun ve izlediğiniz filmlerde en iyi deneyimi yaşamanıza izin veren ses kartları, 5.1 ve 7.1 kanal gibi çok sayıda ve farklı hoparlöre giden sesleri, sesin türüne göre ayrı ayrı yönlendirerek, adeta var olan sahnenin içinde yer almanızı sağlar. Bu ürünler, sürücüleri ve yazılımlarının işletim sistemleriyle uyumlu olması dolayısıyla ses kodeklerinden bağımsız olarak Dolby, DTS, DTS HD, TrueHD gibi ses formatlarını çözebilir ve çözülen sesleri, karta bağlı olan hoparlörlere doğru şekilde yönlendirebilir.

Doğru Ses Kartı Seçiminin Avantajları Nelerdir?

Asus, Creative, Ducki ve daha birçok markanın çok sayıda ürünü arasından, gereksinimlerinizle tam uyumlu olan aygıtları seçmeniz, bilgisayardaki içeriklerden duyduğunuz ses kalitesinin net bir şekilde artmasını sağlar. Kimi ses kartlarının üzerinde yer alan gelişmiş ses işlemcileri, dip gürültüsü olarak adlandırılan sesleri minimize ederek hoparlör ya da kulaklığınızdan gerçek sesin gelmesini sağlar. Elektronik ortamlardan herhangi bir şekilde etkilenmeyen ses kartları, anakartların üzerinde yerleşik olarak gelen ses yongalarından farklı olarak, çok daha yüksek çıkışlı ses verir. Genellikle kulaklıkla müzik dinleyen, film izleyen ya da oyun oynayanların şikâyet ettiği düşük ses sorununu aşmakla kalmayan bu ürünler, beraberlerinde gelen yazılımlar sayesinde günlük bilgisayar kullanımınızı da pratik hale getirebilir. Örneğin internette izlediğiniz bir videonun sesi az ve bas yoğunluğu fazlaysa, bu ürünlerle gelen yazılımları kullanarak bir iki fare tıklamasıyla arzu ettiğiniz ses kalitesi ve yüksekliğini, herhangi bir ekolayzır ayarı yapmadan izleyebilirsiniz. Bazı ses kartı yazılımlarındaki ses sanallaştırması özelliği vasıtasıyla, 2.1 ses sisteminizi 5.1 gibi kullanabilir, duyduğunuz sesin derinliğine şaşırabilirsiniz.

Siz de kendinize uygun ses kartı modelini tespit ederek yüksek kaliteli ses dünyasına adım atabilir, ses konusundaki deneyiminizi en üst noktaya çıkarabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ses Kartı Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 95 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/218