Oyuncu Masaüstü Bilgisayarları

Oyun meraklıları için her yıl çıkan yeni oyunlar, yeni maceralarla birlikte yeni grafik teknolojilerini de beraberinde getiriyorlar. Bilgisayar oyunlarının yükselen teknik gereksinimlerine çözüm olabilecek nitelikteki ürünleri geliştiren donanım firmaları, oyuncuların bu bağlamdaki ihtiyaçlarını fazlasıyla giderebiliyor. Donanım parçalarının hangisinin ne işe yaradığını tam olarak bilemeyen veya tek tek parça toplayarak bilgisayar almak istemeyenlere yönelik konfigüre edilen oyuncu masaüstü bilgisayarları, yüksek grafik detaylarında oyun oynamak isteyenler için ideal çözüm olabilir.

Oyuncu Masaüstü Bilgisayarları

Özellikle işlemci ve ekran kartına yoğun gereksinim duyan yeni nesil oyunları çalıştırmak, her bilgisayarın altından kolaylıkla kalkabileceği bir iş değildir. Günlük kullanım için uygun olan normal bilgisayarlardaki işlemci çekirdek sayısı, işlemci hızı, grafik işlemci modeli ve hızı, bellek kapasitesi, depolama alanı kapasitesi, depolama alanı yapısı gibi değişkenler, oyun oynamanız için zaman zaman yetersiz kalabilir. Ofis rutinleri, internet gezintisi veya normal çözünürlüklü video izlemek için uygun olan bilgisayarlar, oyunun istediği minimum sistem gereksinimleri karşılamadığı için, pek çok oyunu çalıştırmayabilir.

Çok sayıda marka tarafından üretilen oyuncu masaüstü bilgisayarları, yüksek kapasiteleri ve hızlı donanımlarıyla pek çok oyuncunun tercihi olmayı sürdürüyor. Farklı konfigürasyonlara sahip olan bilgisayarlar, her çeşit oyuncuya hitap edebilir nitelikte tasarlanıyor. Kasa şekillerine göre taşınabilir yapıda da olabilen oyuncu masaüstü bilgisayarlar, özellikle arkadaşlarınızla yapacağınız ağ partilerinde kolay taşınabilmeleri açısından size avantaj sağlayabilir. Normal bilgisayar kasalarına göre tasarım açısından hayli farklı çizgileri sahip olan kasalarda bulunan ekstra fanlar ve neon ışıklandırmalar dolayısıyla, tarzınıza uygun temalara sahip ürünler bulabilirsiniz.

Oyuncu Bilgisayarlarının Farkı Nedir?

Bilgisayar firmalarının oyuncular için özel olarak geliştirdiği oyuncu masaüstü bilgisayarlarının normal bilgisayarlardan farkı, CPU olarak adlandırılan merkezi işlemcinin güçlü ve hızlı modellerden seçilmesidir. GPU şeklinde isimlendirilen grafik işlemcilerin esasını oluşturan ekran kartı seçiminde de cömert davranan firmalar, bu bilgisayarlarda en son çıkan oyunları sorunsuz şekilde çalıştıracak harici ekran kartı modellerini kullanırlar. Veri aktarımı konusunda büyük önem arz eden ve RAM şeklinde adlandırılan belleklerin, oyunlar üzerindeki etkisi tartışılmaz derecede önemlidir. Bu nedenle, oyuncu bilgisayarlarındaki bellek miktarı her zaman yüksek tutulur. Depolama alanında da yüksek kapasitelere ihtiyaç duyan oyunculara, hem normal sabit disk (HDD) hem de SSD depolama çözümlerini sunan bilgisayar firmaları, depolama alanının yetersizliğini çözmekle birlikte, oyunların kurulum ve yüklenme sürelerinin de kısalması için bu ürünleri tercih ederler. Anakart seçiminde de hassas davranan üreticiler, bu bilgisayarlarda oyuncuların gereksinimlerini tam anlamıyla karşılayabilecek altyapıya sahip anakartlara yer verirler. Bunun nedeni, uzun oyun seanslarında bileşenlerin ısınmalarıyla ortaya çıkabilecek çeşitli olumsuzlukların önüne geçmek, üst düzey anakartların üzerinde yer alabilen gelişmiş ses kartları, ağ kontrolcüleri ve soğutma çözümlerinden oyuncuların faydalanabilmesini sağlamaktır.

Oyuncu Bilgisayarı Seçmenin Avantajları

Bilgisayar parçalarını tek tek alıp hızlı bir bilgisayar toplamak her zaman kolay olmayabilir. Özellikle bu konularda fazla tecrübeniz yoksa ya da yüksek meblağlar ödeyerek aldığınız bilgisayar parçalarının takılması sırasında bozulmasından çekiniyorsanız, sizin için oluşturulmuş oyuncu masaüstü bilgisayarlarına gönül rahatlığıyla yönelebilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz ürüne göre, bilgisayarla gelen ekstra donanım özellikleri ve yazılımlar sayesinde oyunlardan alacağınız keyif artabilir, oynadığınız oyunu bu yazılımlar aracılığıyla internet üzerinden eş zamanlı olarak yayınlayarak internet fenomenlerinden biri haline gelebilirsiniz.

Çoğu bilgisayara göre üstün teknik özellikleri olan bu bilgisayarlarla oyun oynamanın yanı sıra, yüksek çözünürlüklü videoları ve Bluray’leri de sorunsuz şekilde izleyebilirsiniz. Modern bir donanıma ihtiyaç duyan çizim programlarını da rahatlıkla çalıştırabileceğiniz oyuncu masaüstü bilgisayarları arasından kendinize uygun olanını seçerek, keyifli ve oyun dolu saatlere yolculuk yapmaya başlayabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Oyuncu Masaüstü Bilgisayarı

Konumseçilmedi
İşlemci Tipi
Toplam 24 / 320 ürün
DSACategoryId/2147483646/86008/409/95582