Saç Fototerapi Cihazları

Kadın ve erkeklerin birçoğu belirli bir yaştan sonra yaşadıkları saç kayıplarından şikayet ediyor. Cerrahi bir operasyon olmadan saçlarını geri kazanmak isteyenlerin tercihleri arasından fototerapi tedavileri yer alıyor. Fototerapi; belirli dalga boylarındaki ultraviyole ışınları cilde tatbik edilmesi prensibine dayanır. Güneş ışığı içerisinde de yer alan bu özel ışınlar hücre duvarını uyararak iyileşme etkilerini arttırıyor. Sadece saç dökülmesi problemi için değil sedef, vitiligo, egzama ve kronik kaşıntı gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanıyor. Üstelik bıçak altına yatmadan uygulanan anti-aging yöntemleri arasında yer alması sebebi ile gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor.

20 yılın üzerinde Amerika ve Avrupa’nın önde gelen saç kliniklerinde uygulanan iyileştirici yöntem; ev konforunda uygulanabilmesi için portatif saç fototerapi cihazları olarak yeniden tasarlandı. Düşük doz lazer foto terapisi uygulanan cihazların göndermiş olduğu fotonlar DNA tarafından kolayca emiliyor. DNA’nın bu yüklü enerjiyi protein ve kalsiyum transferi ile hücre duvarlarına iletmesi hücre duvarlarının daha sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor. Diğer taraftan ışığa maruz kalan dokulardan kan dolaşımı hızlanıyor. Hızlanan kan dolaşımı ile daha iyi beslenen saç kökleri toksin ve diğer atık yan ürünler daha hızlı uzaklaştırılabildiği için saçlar daha sağlıklı bir forma kavuşuyor. Hücre metabolizması ve protein sentezinde güçlenme saçların bağlı olduğu cilt ve saçlarda düzenli kullanımda gözle görülebilen bir iyileşmeye sebep oluyor.

Fototerapi uygulamalarının git gide popülerleşmesinin ardında oldukça ekonomik bir yöntem olmasının yanı sıra acısız bir yöntem olmasının payı da büyük. Cerrahi uygulamalarının aksine fototerapi uygulaması esnasında cilt kusursuzlaşırken rahatlar. Ürünlerin kullanımı son derece pratik olmasına rağmen düzenli kullanımla birlikte etkileri oldukça kısa bir süre içerisinde gözlemleyebilirsiniz.

Saç Fototerapi Cihazları

Saç fototerapi cihazları genel olarak üç kademeli ışıktan faydalanır. Kırmızı ışınlar; saç köklerinin dip kısımlarını uyararak kan akışını hızlandırır ve saç köklerinin daha iyi beslenmesine yardımcı olur. Mavi ışınlar ise saç köklerinin yüzeylerini yeniler ve saçın bağlı olduğu cilt üzerinde yer alan dermatolojik problemlerde iyileşme sağlar. Saç köklerini besleyen yüksek hassasiyetli lazer ışınları ise esas dökülmelere engel olan ve saçların kalınlaşmasına yardımcı olan kısımdır.

Saç fototerapi cihazları saç dökülmelerini azaltmak, saç kaybını geri döndürmek, sağlıklı saçlara kavuşabilmek ve saç nakli operasyonu sonrası cildin iyileşmesini hızlandırmak adına kullanılabilir. Tavsiye edilen kullanım süresine uyarak düzenli kullanımlarda saç kalınlaşmasında ve sayısında artış, saç dökülmelerinde azalma, hasara uğramış saçları onarma, saç yoğunluğu ve dolgunluğunu arttırma ve beyaz saçların gerçek saç rengine dönmesi gibi etkileri en kısa zamanda gözlemleyebilirsiniz.

Saç fototerapi cihazlarının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Aksine cildi rahatlatıyor, yaşlanma etkilerinin geciktirilmesine yardımcı oluyor ve sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşmanıza yardımcı oluyor. Cihazlar genel olarak kablosuz kullanıma uygun oldukları için hızlı ve pratik uygulama imkanı tanıyor. Pil ve şarjla çalışan ürün çeşitleri arasında tarak formunda ya da başlık formunda olan modellere rastlayabilir, size ve bütçenize en uygun modeli aralarından seçebilirsiniz.

Placebo etkisi testlerinden tam not alan ürünler gerekli sağlık testlerinde de geçiriliyor. Amerikan Yiyecek ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan ürünler oldukça küçük yapıda olmaları sebebi ile ihtiyaç duyduğunuz her yere oldukça rahat bir şekilde taşımanıza olanak tanıyor. Size uygun cihazı satın alarak evde, işte, okulda ya da seyahatlerde pratik bir şekilde kullanabilir, sağlıklı saçlara yeniden merhaba diyerek görünümünüzü önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saç Fototerapi Cihazı Ürünleri

71 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 71 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?