Son yıllarda çokça kullanılan kuru şampuanlar, saçını sıkça yıkamaya fırsat bulamayanların yardımına koşar. Saçlarınızın daha hacimli görünmesini ve ilk yıkadığınız günkü gibi canlı ve hareketli kalmasını sağlayan kuru şampuanlar, saçınızda bulunan fazla yağı emer. Pratik kullanımlı kuru şampuanlar sayesinde, saçınızdaki yağlı görünüm su bile kullanmadan anında kaybolur. Kuru şampuan kullanımı sonrası daha hacimli görünen saçlarınız, anında mis gibi kokar ve saçınızda temiz bir his oluşur. Özellikle günlük hayatın koşturmacasında saçlarınızı yıkamak, kurutmak ve yeniden şekil vermek zaman alacağı için, kuru şampuan kullanarak sadece birkaç dakika içinde saçlarınızı temiz görünümlü ve hacimli hale getirebilirsiniz. 

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Yağlı saçlara sahipseniz, kuru şampuan kullanarak saçlarınıza yeni yıkanmış hissini hızla geri kazandırabilirsiniz. Yüksek nem içerikleri sayesinde saçınızı yenilerken hacim de katan kuru şampuanlar, tekrar yıkayana kadar saçlarınıza daha ferah, canlı ve temiz görünüm kazandırır. Kuru şampuanlar genelde sprey formda olur. Kutuyu çalkaladıktan sonra kuru olan saçınızı yukarı kaldırarak, saç diplerine 8-10 santim mesafeden uygulayabilirsiniz. En iyi verimi alabilmek için çok yakından ya da çok uzaktan püskürtmemeye dikkat etmelisiniz. Ardından saç diplerine parmaklarınızla yapacağınız masaj, kuru şampuanın iyice dağılmasına yardımcı olur. Sonrasında tarakla saçınıza şekil vererek güzel görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Kuru şampuan, fazla tozu ve yağı bu şekilde saçınızdan uzaklaştırır ve saçınızı temizlerken beraberinde saça temiz bir koku da bırakır.

Kuru Şampuan Özellikleri Nelerdir?

Kuru şampuanlar saçın özelliğine göre farklılık gösterir. Yağlı saçlardan koyu ton saçlara, boyalı saçlardan sarı saçlara kadar birçok saç tipine özel olarak geliştirilmiş kuru şampuanlar bulunur. Saçınızda biriken yağı emerek saçı canlandıran kuru şampuanlar, yulaf sütlü, ısırgan otlu ve Hindistan cevizli gibi farklı içeriklerle karşınıza çıkabilir. Yeni boyadığınız saçlarınızı sık sık yıkayarak boyanın akmasını, her yıkama sonrası matlaşıp canlılığını kaybetmesini istemiyorsanız, boyalı saçlara özel formüle edilmiş kuru şampuan çeşitlerinden birini kullanarak yıkama sıklığınızı azaltabilirsiniz. Boyalı saçlarınızın rengini en iyi şekilde korumak için özel formda üretilen kuru şampuan çeşitleri, saç renginizin ömrünü uzatır ve boya sonrası yıpranan saçlarınızın canlılığını kazanmasına yardımcı olur. Erkeklere özel olarak formüle edilmiş kuru şampuan çeşitleri ise, içeriğinde bulunan özel pigmentler sayesinde, saçtaki fazla yağı emerken, saç diplerindeki seyrekliği ve beyazlığı da doğal bir şekilde kapatır. Özel çanta boyu kuru şampuanları seyahatlerinizde ve işten eve hareket halindeyken rahatça yanınıza taşıyabilirsiniz.

Kuru Şampuan Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Çoğu saç tipinde sık sıvı şampuan kullanımı saça zarar verir. Ayrıca kolay yağlanan ve kirlenen saç derisini temizlemek her gün mümkün olmayabilir. Saç derisine anında etki eden pudralı yapısıyla saç temizliğini bir-iki dakika içerisinde tamamlayan kuru şampuanlar, saçınızı daha uzun süre temiz kullanmanıza yardımcı olur. Arada bir kuru şampuan kullanarak sık kullanımda saçı yıpratabilen sıvı şampuanların kullanım aralıklarını açabilirsiniz. Böylece mat ya da yağlı saç köklerine maruz kalmadan, saçlarınızın temiz ve hacimli görünmesini sağlarsınız.

Kullanımı çok pratik olan kuru şampuan fiyatları, ürünün özelliklerine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Kuru şampuan önerileri arasından saç tipinize uygun olanı seçerek, daha uzun süre saçınızı temiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kuru şampuanlar sayesinde istediğiniz her an temiz ve sağlıklı görünen, hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınız su ve şampuan bile değmeden, pratik bir şekilde tertemiz görünsün ve mis gibi koksun istiyorsanız, kuru şampuan çeşitlerinden size en uygun olanı seçerek bu rahatlığı siz de yaşayabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kuru Şampuan

Toplam 24 / 197 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/80526164