Bakımlı ve güzel görünmenizde saçların etkisi oldukça fazla olduğundan size uygun olan ürün seçiminin önemine dikkat etmeniz gerekiyor. İnsanların saçları kuru, yağlı, karma, zayıf ve ince telli, kalın telli, kıvırcık ve düz gibi oldukça fazla çeşide sahip olduğundan karar vermek zorlaşıyor. Doğru seçimi yaparken dikkat edebileceğiniz bazı püf noktaları bulunuyor.

Saç şekillendirici olan sprey ve wax gibi ürünler farklı sertlik dereceleri ve kullanım şekliyle sunuluyor. Öncelikle saçınızı şekillendirdiğinizde bunun ne kadar kalıcı olmasını istediğiniz ve formuna karar vermeniz gerekiyor. Saçlarınızın yaptığınız şekilde uzun süre aynı formda kalmasını istiyorsanız sertlik derecesi yüksek ürünlerden seçmeniz gerekiyor. Doğal ve şeklini hafif koruyan saçlar için sertlik derecesini düşük tutarak dilediğiniz sonuca ulaşılıyor. Sprey formlar genellikle şekil verdikten sonra koruma amacıyla kullanılıyorken wax elle form verme aşamasında kullanılıyor. Seçimde bu unsura da dikkat ediliyor.

Fön suyu, şampuan ve farklı bakım ürünlerinin seçiminde saç yapısının etkisi oldukça fazla olduğundan öncelikle kendinizi tanımanız gerekiyor. Saçınızın hasar, kalınlık ve yapı gibi durumlarına hâkim olmanız doğru karar vermenizi kolaylaştırıyor. Örneğin boyalı ve boyasız saçların yapısı birbirinden farklı olduğu için seçimlerinizde bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Boyalı saçlar genellikle cansız, hasarlı ve nemini kaybetmiş olduğundan bunu dengeleyerek parlak görünmesini sağlayan uygun ürünler kullanılıyor. Saçlarınız açma ve şekillendirme işlemlerinde yandıysa genellikle birbirine dolaşıyor ve açılması oldukça zorlaşıyor. Buna uygun fön suyu ve bakım içerikli ürünler ile yapısını korumaya alabiliyorsunuz. Kolay açılarak, zarar görmeden taranmasını sağlayan ve ısıl işleme karşı üzerinde katman oluşturan ürünler bulunuyor. Set halinde satılan ürünler arasından karar verirken de saçınızın hasar durumunu, ne kadar sıklıkla yağlandığını ve şeklini ne kadar süre muhafaza ettiğini göz önünde bulundurmanız öneriliyor.

Morfose Saç Şekillendiricilerin Kullanımı

Satın alınan ürünün doğru kullanımı mükemmel sonuca ulaşabilmeniz için dikkat istiyor. Saç şekillendirici ürünler arasında yer alan wax kadın ve erkekler için uzun ve kısa boyda kullanılabiliyor. Farklı sertlik derecelerinin numaralar ile gösterildiği sabitleyici ürün uzun ve kısa saç kullanımında farklılaşıyor. Elinize aldığınız bir parça wax avuçları birbirine sürterek ısıtılıyor. Isıtıldığında yoğun kıvamı biraz daha sulu bir hal alarak partikül bırakmadan uygulama için hazır hale geliyor. Sıklıkla kısa saç şekillendirme için kullanılan ürün avuç içi ve parmaklara yayıldıktan sonra direkt olarak saça uygulanıyor ve form veriliyor. Uzun saçlar için kullanımında sıklıkla fön ve düzleştirme işlemlerinden sonra oluşan elektriklenmeyi gidermek ve düzlüğü korumak için kullanılıyor. Tellerin birbirine yapışmamasına dikkat edilerek bebek saçları ve en dışta oluşan elektriklenme düzeltiliyor. Bigudiye sarmak, örmek ve duş sonrası elle dalgalar oluşturmak için de wax kullanılıyor. Kısa erkek tipi saç için 1, omuz boyu için 2 daha uzun saçlar için 3-4 nohut büyüklüğünde ürün genellikle yeterli geliyor. Wax tellere elle yayıldığından sürme sırasında aynı zamanda olmasını istediğiniz forma sokmanız gerektiğini unutmamanız tavsiye ediliyor.

Sprey ile şekillendirme de farklı saç tiplerinde ve boylarında kullanılıyor. Yaklaşık 20-30 santimetre uzaktan hâlihazırda şekillendirmesi tamamlanmış modellere uzaktan püskürtülerek uygulanıyor. Sprey kullanımının şekillendirmede son adım olduğu genellikle unutularak insanlar tarafından sonrasında da saça ısıl işlem uygulama ve elleme eğilimi oluyor. Kuruyarak sertleşen sprey ellendikçe bozulup tellerin etrafa saçılmasına neden oluyor. Kullanım sırasında saçın tamamen hazır olduğundan emin olarak son adım olarak uygulanıyor. Bazı eski uygulamalarda sprey kullanımı sonrası maşa ve düzleştiricilerle saça şekil veriliyor. Bu şeklin kalıcılığını artırmasına rağmen tellere zarar verdiğinden önerilmiyor.

Morfose Saç Boyama Ürünleri

İnsanlar saçlarının rengini çıkan beyazları kapamak için ya da zevkine değiştirme eğiliminde olduğundan birçok farklı boyama ürünü bulunuyor. Saçlar genellikle koyu renklere boyanırken ekstra bir uygulamaya gerek duymazken sarı ve açık bakır tonlarında rengin kendini göstermesi için açıcı kullanmak gerekiyor. Erkek ve kadınlar için üretilen Morfose boya çeşitleri geniş renk skalası ile dikkat çekiyor. Numarasına göre yansıması değişken olmakla beraber sarı, kahverengi, siyah ve kızıl tonlarının farklı alternatifleri bulunuyor. Bitkisel ve yoğun içerikli farklı tiplerde bulunan boya çeşitleri arasında jel olanlar da yer alıyor.

Jel boya genellikle 28 yıkamaya kadar rengini muhafaza eden yarı kalıcı modeller arasında değerlendiriliyor. Doğal renklere sahip olan ürünler saçını boyamayı isteyen fakat içerikten ya da pişman olmaktan korkan insanlara etkileyici bir çözüm sunuyor. Tarak formundaki başlığı ile oldukça kolay ve pratik şekilde tek başına uygulanıyor ve yoğun beyaz kapama etkisi ile genç görünmenin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Yaklaşık 5-10 dakika içerisinde uygulanabiliyor olması sayesinde önemli bir buluşma ya da toplantı öncesi hızla saçınızı boyayabiliyorsunuz.

Kalıcı ürünler arasında yer alan boyalar uzun süre rengini ve canlılığını muhafaza ediyor. İçerisinde rengin gereksinimlerine göre değişken volume sahip oksidan, aktivatör ve boya tüpü gibi parçalar yer alıyor. Detaylı talimatlar ve kolay kullanımlı şişe sayesinde tek başınıza uygulama yapabiliyor olmanız sayesinde kuaför masrafları azalıyor. Açık renkleri uygulamadan önce eğer saçlarınız koyu tonlarda ise zemini hazırlamanız ve istediğiniz sonuca ulaşmayı sağlayan Morfose mavi renk açıcı toz ürünleri de bulunuyor. Mavi açıcı tozu aktive etmek için kullanılan Morfose oksidan büyük boyutuyla defalarca kullanıma izin veriyor. Sadece kişisel kullanımda değil profesyonel salonlarda da başarısı ile sıklıkla tercih ediliyor.

Saçlarını boyamayı isteyen fakat kimyasallardan çekinen bir insansanız Morfose bitkisel boya kullanarak sevdiğiniz renge ulaşmanız tavsiye ediliyor. Hassas cilt sahibi insanlar kimyasal boyalarda reaksiyon gösterebildiği için bitkisel içerikli ürünlere yöneliyor. Geniş renk kartelası ile küllü ve sıcak tonlar arasından karar verebiliyorsunuz.

Morfose Saç Bakım Ürünlerinin Avantajı

Saçlarınızı nasıl şekillendirdiğiniz kadar onlara yapılan bakım da güzel görünmeniz için önemli oluyor. Yıkamadan kurutmaya varana kadar her an kullanabileceğiniz işlevsel ürünler bulunuyor. Zayıf tellerden ve dökülmeden şikâyetçi iseniz serum kullanarak düzenli bakım yapabiliyorsunuz. Morfose saç serumu ürünleri yeni saç çıkarma, hızlı uzatma, telleri güçlendirme ve dökülme karşıtı olan farklı alternatiflerle sunuluyor. Modele göre kullanım şekli, amacı ve miktarı değişiklik gösterse de temelde hepsi daha güzel saçlar için kullanılıyor. Saçlara bakım yaparken kullanılan Morfose maske de argan yağı, bal ve keratin içerikleri ile dikkat çekiyor. Saçın ana maddesi olan keratini maske ile ya da farklı bakımlarla ona geri kazandırabiliyor, yıpranan tellerin pürüzsüz olmasını sağlayabiliyorsunuz. Yumuşatan ve nem veren farklı içeriklere sahip olan maskeler duştan sonra ya da tek başına özel bir günde kullanılabiliyor.

Keratin bakımı da sıklıkla saça doğal ve parlak bir görünüm vermek için kullanılıyor. Farklı bakım ürünlerinde ya da tek başına bulunan keratini saça sabitlemek için Morfose tuzsuz şampuan tercih ediliyor. Tuzsuz şampuanlar içerisinde sodyum ve sülfat bulunmadığından boyanın kalıcılığına ve nemini korumasına yardım ederken her yıkamada bakım yapıyor. Kullandığınız Morfose saç boyasının kalıcılığını artırmak istiyorsanız kilitleyici şampuan kullanarak etkiyi uzun süre koruyabiliyorsunuz. Şampuanlar hoş kokusu ve farklı içerikleri ile dikkat çekerken kolay kullanım avantajına sahip şişelerde satışa sunuluyor. Kişisel kullanım için küçük ve orta boy, profesyonel kuaför salonları için 5 litrelik bidonlarda üretilen modelleri bulunuyor. Keratin ve kolajen yüklemesi yapan serum, şampuan, maske, şekillendiriciler ve çok daha fazla ürün ile parlak ve hacimli saçlara sahip olmak oldukça kolay oluyor.

Morfose Cilt Ürünleri ve Seçimi

Morfose el, yüz ve vücut kremi gibi nemlendirici içerikli ürünlerden hangisinin size uygun olduğuna karar verirken cilt tipinizi tanımanız öneriliyor. Aşırı hassas ve kuru olan atopik ciltlerden sivilceye meyilli çok yağlı cilt tipine varana kadar her insanın nem ve kolajen dengesi değişiyor. Satın aldığınız üründen maksimum verim almak için dikkat edebileceğiniz noktalar bulunuyor. Aşırı yağlı ciltlerde içeriğinde yağ miktarı az olan ya da bulunmayan meyve ve bitki özleri tercih ediliyor. Kuru ciltlerde ise yağlı krem kullanımı genellikle tercih ediliyor ve hızlıca emiliyor. Farklı cilt tiplerine sahip insanların kullanabileceği hoş kokulu ve doğal içerikli el, yüz ve vücut losyon-kremleri ile bakımınız en iyi şekilde tamamlanıyor.

Losyon ve krem seçimlerinde boyut da öne çıkan detaylar arasında yer alıyor. Farklı şişe ve miktarlarda satılan krem ve losyon ürünlerini kullanım sıklığına göre satın aldığınızda uzun süre kullanılabiliyor. Örneğin sadece yüz için kullanılan bir ürün ile duştan sonra tüm vücuda sürülen losyonun tüketim miktarı eş olmuyor. Vücutta bulunan deri miktarı fazla olduğundan genellikle bakımını yaparken 500 mililitrelik gibi büyük boyutlu şişeler kullanılıyor. Pompalı şişeler özellikle alınan miktarın fazla olmasından kaynaklı kolay ayarlama avantajı ile losyon şişelerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Yüzünüz için temizleme, tonik ve Morfose peeling ürünü arayışında iseniz tam size göre ürünler bulunuyor. Birbirinden zengin içerikler arasından karar vermekte zorlanıyorsanız beklenti ve cilt tipini göz önünde bulundurmanız öneriliyor. Hoş kokusuyla dikkat çeken ürünler arasında kuru, karma, yağlı ve hassas ciltlere uygun bakım içerikleri kullanılıyor. Ölü derilerden arındırma için peeling, temizleme için köpük, nemlendirme için maske ve krem kullanılarak günlük bakımı tamamlanan ciltler genç ve dinamik şekilde parlıyor.

Morfose Fiyatları

İster saç ister cilt için Morfose bakım ürünlerini tercih edin her daim bütçe dostu ekonomik fiyatları ile dikkat çekiyor. Fiyatlar belirlenirken ürün türü, miktarı, içeriği ve set içeriğine dikkat ediliyor. Kullanıcının avantajına olacak şekilde belirlenen fiyatlar beğeni toplayarak şahsi ve profesyonel kullanımda kendine yer buluyor.

Güzellik salonları ve kuaförler için büyük bidonlarda bulunan farklı içerikler yer alıyor. Sürekli olarak yeni ürüne gerek duymamak ve zamansız zorda kalmamak için büyük boyutu ve kalitesi ile dikkat çekiyor. Set halinde içerisinde birden fazla aynı içeriğe sahip üründen bulunan avantajlı paketler de yer alıyor. Saç bakımında ve şekillendirmesine kullanılan ürünlerden oluşan setler ile ihtiyaç duyduğunuz her içerik istediğiniz an elinizin altında oluyor.

Hoş kokusuyla dikkat çeken alternatifler arasında tıraş sonrası ve sırasında kullanılan bakım içerikleri ve parfüm gibi alternatifler de bulunuyor. Ciltte alerji riskine karşı dermatolojik olarak test edilen ürünler sıklıkla farklı insanlar tarafından kullanılarak seviliyor. Olumlu Morfose kullanıcı yorumlarından da anlaşılacağı üzere marka beğenilen ürünleriyle her daim dikkat çekmeyi ve güzel görünmeyi sevenlerin tercihi oluyor. Aynı ürüne ait farklı fiyatlar genellikle miktarın değişmesinden dolayı oluyor. Örneğin bakım yağlarını tek başına ya da 2-3’lü setler halinde satın almayı istediğinizde avantajlı olan şekilde değer belirleniyor.

Güzel ve sağlıklı saçlar, formunu koruyan şekillendirme, parlak bir cilt ve dilediğiniz renge ulaşmak boya gibi farklı alternatifleri inceleyerek aralarından seçim yapılabiliyor. Beğendiğiniz içeriği tek ve setli halde ekonomik fiyata satın alabiliyorsunuz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

morfose

536 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Pet Shop
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler