Oyun Donanımları

?Oyuncu Donanımları

Ergonomik kullanım ve dayanıklılığı bir arada sunan oyuncu donanımları ile performansınızı artırmak artık çok kolay. Oyun tutkunlarının vazgeçilmezi olan ekipman ve aksesuarlar sayesinde kusursuz bir oyun deneyimine kavuşabilirsiniz. Moba ve Fps tarzı online oyunları ve platform oyunlarını oynarken gereksinim duyacağınız farklı özelliklerle donatılmış klavye, mouse ve monitör gibi ürünler arasından ihtiyacınıza en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Oyuncu Donanım Fiyatları

Oyuncu donanım fiyatları; ürünlerin türüne, marka ve modeline göre farklılık gösterir. Performanslı donanımlar içinde özel bir yere sahip olan SteelSeries, Asus ve Logitech gibi birçok markanın ürünlerini inceleyebilirsiniz. Masaüstü veya laptop oyun bilgisayarlarınız için geliştirilmiş en ideal donanıma sahip olarak oyundan aldığınız zevki en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Oyuncu donanımı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktaların başında, kullanım alanınıza uygun cihazların tercih edilmesi yer alır. Ekran kartı, işlemci ve ram kalitesi çok iyi olan bir bilgisayarınız varsa, normal donanımlar ile cihazın sunduğu performansın tamamını alabilmeniz mümkün olmaz. Bu nedenle yüksek çözünürlük sunan monitörler, programlanabilir klavyeler ve oyun fareleri kullanarak bilgisayarınızdan daha yüksek verim alabilirsiniz.

Oyuncu Donanımı ile Normal Donanım Farkı

Standart kullanıma uygun olan bilgisayar ve donanımlar; ofis, ev ve okul gibi alanlarda kullanılmak için tasarlanır. Örneğin, normal bir klavyede tuş takımı standart bir dizilime ve fonksiyona sahiptir. Buna benzer olarak mouse modelleri, sağ-sol tuşu ve scroll butonundan oluşur. Normal donanımlarda temel amaç, ihtiyacı karşılamak yönündedir. Bilgisayarı yönetmek, internete girebilmek ve bazı programlar üzerinde çalışabilmek gibi genel kullanım içeriklerine uygun olarak tasarlanırlar.

Oyuncu bilgisayarları için özel olarak üretilen mouse, klavye, kulaklık ve monitör gibi donanımlar ise oyun severlerin ihtiyaçlarını karşılayacak ergonomiye ve spesifik kullanım alanlarına sahiptir. Monitörlerin ekran çözünürlükleri çok daha yüksek ve uzun kullanıma uygun olarak mat yapıdadır. Özel olarak dizayn edilen klavyeler, en üst düzeyde tuş hassasiyeti ve fonksiyonelliğe sahiptir. Normal klavyelerden farklı olarak, aydınlatma ve soğutma gibi özelliklerin yanı sıra, programlanabilir tuşlar da yer alır.

Oyuncu mouseleri, programlanabilir ekstra tuşlar, ışıklandırmalar ve hassas hareket algılayıcıları ile donatılır. Oyuncu donanımları, milisaniyelik tepki süreleri ile aksiyonu yüksek oyunlarda oyunculara benzersiz bir oyun deneyimi yaşatır. Fonksiyonel avantajlarının yanı sıra oyun donanımları yüksek malzeme kalitesi sunar ve ürünler en son teknolojilerden esinlenerek tasarlanır. Bu nedenle, gaming bilgisayarlar ve donanımları, normal donanımlardan hep bir adım öndedir.

Oyuncu Donanımının Sağladığı Avantajlar

Oyuncu donanımının sağladığı en büyük avantaj, farklı programlama özellikleri ile donanımların kişiselleştirilebilir hale getirilebilmesidir. Özellikle LOL gibi online oyunlarda gerekli komutların, büyü ve silah gibi araçların farklı tuş kombinasyonları ile kullanılabilmesi, oyuncuların rakiplerine karşı daha avantajlı olmasını sağlar. Mouse ve mouse padlerin kalitesi de bir hayli önemlidir. Oyun farelerinin, programlanabilir olması, erken tepki süreleri, uzun kullanımlara bağlı olarak el ergonomisine uygun olması gibi özellikleri, oyuncuların fazlaca özen gösterdikleri diğer noktalar arasındadır.

Oyunculara büyük avantajlar sunan donanımlar arasında oyuncu monitörleri ve ses sistemleri de yer alır. Özellikle masaüstü oyun platformlarını tercih eden oyun severler, yeni nesil led ekranlar ile oyundan aldıkları keyfi ikiye katlayabilirler. 25 inç gibi büyük ekranlara sahip oyun monitörleri, yüksek fps özellikleri, slim tasarım, çoklu port seçeneği ve yüksek hertz değerleri ile oyunların grafik ve görsel kalitesini daha da artırır. Oyuncu koltukları, monitörler ve klavyeler gibi oyun tutkunlarını cezbedecek bilgisayar donanımları ve aksesuarlarını, kategori içinden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncu Donanımları

1265 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Oyuncu Özel
Oyuncu Özel
Oyun Donanımları
Oyun Donanımları
Oyuncu Monitör
Oyuncu Monitör
Oyuncu Mouse
Oyuncu Mouse
Oyuncu Klavye
Oyuncu Klavye
Oyuncu Kulaklık
Oyuncu Kulaklık
Oyuncu Mousepad
Oyuncu Mousepad
Oyuncu Ergonomik Ürünler
Oyuncu Ergonomik Ürünler
Oyuncu Masası
Oyuncu Masası
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1265 ürün
Oyuncu Donanımları Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Oyuncu Bilgisayar Oyun ya da oyuncu bilgisayarı, oyunları en kaliteli şekilde sorunsuz ve profesyonel düzeylerde oynamak isteyen kullanıcılar için hazırlanmış bilgisayar modelleridir. Ekran çözünürlüğü, hız ve soğutma teknolojileri gibi konularda standart bilgisayarlardan çok daha gelişmiş donanımsal parçalar oyun bilgisayarlarında kullanılır. Bu modeller, birçok üst düzey ekipmanı içeren laptop ve masaüstü modellerine sahiptir. Oyuncu Bilgisayarlarını Kimler Tercih Eder? Oyuncu bilgisayarları, sahip oldukları donanım ve yazılım özellikleri nedeniyle yüksek maliyetli ürünlerdir. Bu nedenle bu bilgisayarları e-spor alanında uzman kişiler, bilgisayar oyunlarını kusursuz görüntü, ses ve hareket ekseninde yaşamak isteyen kişiler tercih eder.  Oyun Bilgisayarı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bu bilgisayarları satın alırken, başta ekran kartı, işlemci, bellek gibi donanımların özelliklerine bakmak gerekir. Satışa sunulan bilgisayarların sahip oldukları özelliklerin sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamaması önemlidir. Ayrıca bilgisayarın parçalarının birbiriyle uyumu, taşıdığı özelliklerin yeni nesil oyunlar için uygun olup olmadığı gibi özellikler büyük önem taşır.  Oyun Bilgisayarında Laptop ve Masaüstü Farkı Profesyonel seviyede oyun oynamak isteyen kullanıcılar ekranların daha büyük olması, büyük kasalara daha teknik donanım parçalarının yerleştirilmesi, daha geniş depolama alanı sunması ve geliştirilebilir olması gibi nedenlerle masaüstü modelleri tercih eder. Teknolojik yeniliklerin gelişmesiyle artık pek çok laptop bilgisayar modeli de yüksek oyun performansı elde etmenize yardımcı olur. Oyundan istediğiniz akıcı hız, yüksek çözünürlük ve etkileyici ses deneyimleri dizüstü modellerinde de bulunur. Laptop bilgisayarların en önemli farklarından biri oyun keyfini istediğiniz her noktaya taşımanızı sağlamasıdır. Oyun Bilgisayarı Fiyatları Oyun bilgisayarları farklı seviyelerdeki oyuncular için hazırlanmış yüzlerce seçeneğe sahiptir. Çoklu depolama seçenekleri, istediğiniz zaman oynamanızı sağlayan RGB aydınlatmalı klavye ve termal ısı donanımı bulunan masaüstü ve laptop modelleri en yüksek fiyat aralığında bulunur. Gerçekçi oyun deneyimini ulaşılabilir fiyatlarla yaşamak isteyen kullanıcılar ise güncel oyunları oynamanıza imkân tanıyan yeni nesil bilgisayarları tercih edebilir.
DSACategoryId/2147483646/86008/499