Ekran kartı gereksinimleri ve grafik özellikleri arttırılmış oyunları oynayabilmek için tasarlanan oyuncu monitörleri, oyun tutkunlarının gereksinimlerini karşılayacak özellikleri barındıracak şekilde üretiliyorlar. Yeni nesil oyunları, yüksek görüntü kalitesiyle akıcı bir şekilde oynatabilen monitörler; oyuncuların oyundan alacakları keyfi de en üst seviyeye çıkarıyorlar.

Oyun Monitörü Fiyatları

Oyuncu monitörleri farklı özelliklere ve detaylara göre fiyat aralığına sahiptir. Asus, Benq, Samsung gibi teknoloji devi firmaların özellikle oyuncular için geliştirdiği monitörleri tercih ederken boyutuna ve ergonomik tasarım özelliklerine dikkat etmeniz hem fiyat hem de kullanım alanı açısından size yarar sağlayacaktır. En aksiyon dolu anlarda bile en net görüntüyü ve detayları yakalamanız için geliştirilmiş bu ürünler, 19 inç ile 35 inç arasında değişmekte ve kullanıcısının isteğine göre esnek bir görev üstlenmektedir.

Bir oyun monitörü tercih ederken enerji tüketimine ve çevre dostu olma özelliğine dikkat ederek de bütçenize daha faydalı bir modele yönelebilirsiniz. Yenileme oranları, ultra hızlı tepki süresinin düşüklüğü ve boyutuna göre değişen ürünler arasından kullanım amacınıza göre size en uygun olanını seçmeniz fiyat açısından belirleyici olabilir.Yeni nesil grafik detaylar ile geliştirilen oyunlar için 1 ms tepki süresine sahip 27 inçlik bir monitör seçebilirsiniz. Daha az detay ve hareket gerektiren oyunlar içinse 2 ms tepki süreli bir modeli tercih edebilirsiniz.

Full HD LED olarak sunulan oyuncu monitörleri bağlantı özelliklerine göre de farklı fiyatlar ile kullanıcısına sunulmaktadır. Analog + DVI + HDMI + USB girişe sahip modeller daha işlevsel bir görev üstlenirken analog ve HDMI girişi bulunan modeller daha az teknolojik cihaz ile bağlantı sağlayabilmektedir. Kullanım alanınıza ve birlikte kullanacağınız cihaza göre bağlantı girişlerine dikkat etmenizde fayda vardır. Ayrıca bu özelliklere ek olarak ekranlarda dahili hoparlör sistemi olup olmadığını kontrol ederek de ürün seçimi yapılabilir.

Oyuncu Monitörünün Farkı Nedir?

Yeni dönemdeki oyunlar, daha gerçekçi grafik özelliklerine ve akıcı bir hızda işleyen görüntülere sahip olarak geliştiriliyorlar. Normal ekranlar, bu görüntülere ve hareketlere tepki vermek için çok yavaş kalabilirler. Geliştirilen oyuncu monitörleri ise kusursuz bir akıcılık ve maksimum hızda tepki süresi ile oyunları en etkili şekilde oynayabilmenize yardımcı olmaktadır. Farklı açılarda oyun oynayabilmeniz için geliştirilmiş eğilme, dönme ve çevirme imkanları ise bu monitörleri istediğiniz gibi kişiselleştirebilmenize imkan vermektedir.

Standart olarak üretilen çoğu LED ekran, 5 ms tepki süresi verecek biçimde geliştiriliyor. Oyuncu monitörleri ise bu tepki süresini 1 ms'e kadar düşürerek oyunlardan en yüksek verimi alabilmenizi ve en ince ayrıntıları bile kaçırmadan yakalayabilmenizi sağlamaktadır. Oyunları daha zevkli bir hale getiren bu monitörler, uzun süre oyun oynayanların gözlerinde oluşabilecek sorunlara da titreşimsiz aydınlatma teknolojisi ile çözüm üretmektedir. Gaming monitörlerin sahip olduğu dinamik kontrast ayarları, ekrandaki görüntüye göre değişerek en iyi görüntüyü elde etmenize yardımcı olur. 3840*2160 piksel çözünürlüğe sahip olabilen monitörler 144hz'e kadar yenilenme süresi sunmakta; bu sayede gecikme ve bulanıklığı engelleyerek en yüksek verimi elde etmenizi sağlamaktadır.

Oyuncu Monitörlerinde Tepki Süresi Önemi

Gelişmiş özelliklere sahip bir oyunu oynarken, monitör için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tepki süresidir. Oyun oynarken oluşan gecikme ve gölgelenme gibi problemler tepki süresinin yüksekliğinden kaynaklanmaktadır. Düşük tepki süresine sahip bir oyuncu monitörü, oyun içindeki dinamik görüntülere göre hareket ederek kullanıcısının oyundan en yüksek verimi ve eğlenceyi alabilmesini sağlamaktadır.

120 hz yenilenme ve 2 ms tepki süresine sahip bir monitör ile aksiyon dolu sahnelerde bile akıcı ve hızlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Profesyonel bir oyuncu iseniz bu oranı 1 ms tepki süresine kadar düşürmeniz size oyunlarda ekstra yarar sağlayacaktır. Ayrıca FPS oyunları için sunulan özel nişangah ve MOBA, RTS oyunlar için sunulan zamanlayıcılar eşliğinde bir monitör tercih ederek de oyunlardan maksimum verimi alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyun Monitörü

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Ekran Büyüklüğü (İnç)
Toplam 24 / 191 ürün
DSACategoryId/2147483646/86008/499/1988