Oyuncu Mousepadleri

Bilgisayar oyunları, günümüzde yalnızca eğlence olarak değil, düzenlenen uluslararası turnuvalar sayesinde elektronik spor olarak da görülüyor. Bu tarz etkinliklerde iyi dereceler alabilmek için yetenekli bir oyuncu olmanın yanı sıra; hızlı bir bilgisayar, turnuvadaki oyuna uygun mouse ve özel olarak geliştirilmiş oyuncu mousepadleri gibi ekipmanlara sahip olmak gereklidir.

Oyuncu Mousepad

İş yerlerinde, okullarda, evlerde; kısacası bilgisayar olan her yerde, farelerin sert zeminle temasını engelleyen çeşitli ürünler görebilirsiniz. Mousepad olarak adlandırılan bu ürünler, farenin daha rahat hareket etmesini ve yansıttığı lazer veya optik ışıkların en doğru şekilde geri bildirimini mümkün kılar. Günlük kullanımda önemsiz bir detay gibi görünen bu durum, bilhassa oyun severler için, oynanan oyunun sonucunu doğrudan etkileyen bir öneme sahiptir.

Normal mousepadlere göre farklı yapılarda üretilen ve değişik boyutları bulunan oyuncu mousepadleri, oyuncuya hareket serbestisi tanımasının yanı sıra, oyuncunun fareden en iyi verimi almasını da sağlar. Oyuncuyla özdeşleşen oyun farelerinin uzun ömürlü olmaları da bir bakıma mousepadler aracılığıyla sağlanır. Zira farelerin tabanlarında bulunan ve genellikle teflon yapıdaki ayaklar, sert ve girintili çıkıntılı zeminlerde kullanılırlarsa, kısa zamanda çizilirler ve farenin oyuncuya vermesi gereken hassas yönetim olanağı bu nedenle zayıflayabilir. Genellikle yumuşak malzemeden üretilen oyuncu mousepadleri, fare tabanlarına zarar vermediği gibi, oyuncuların bu ürünleri uzun yıllar kullanabilmelerini sağlar.

Bazı gelişmiş mousepadler, üzerlerindeki çeşitli led aydınlatmalar sayesinde sizi motive ederek, oynadığınız bilgisayar oyununda daha aktif bir rol üstlenmenizi ve başarınızı ileri seviyelere taşımanızı sağlayabilir.

Oyuncu Mousepadleri Önemli Midir?

Bilgisayar oyunlarında milimetrik hesaplar bile bazen önemli hale gelebilir. Yüksek DPI’lı fareleri kullanırken hassas olabilmeniz için farenin bulunduğu zeminin yumuşak ve fare tabanının rahat hareket edebileceği bir alan olması gereklidir. Büyük çoğunluğu kauçuk tabandan üretilen mousepadler, bulundukları sert zeminde sıkı şekilde tutunarak farenin kontrolünü kaybetmenizin önüne geçerler. Ayrıca uzun oyun seanslarında elinizin sert zeminle sürekli teması, bilek ağrılarına neden olabilir. Kullanım konforunu düşünen oyuncuların da sıklıkla başvurduğu mousepadler, sıkı bir oyuncu için olmazsa olmaz ürünlerden biridir.

Çeşitli boyutlarda üretilen mousepadler, kimi zaman yalnızca fare için değil klavye için de kullanılabilir. Oyun sırasında yaşadığınız yoğun aksiyon karşısında klavyenin ayaklarının kaymasını engellemek için kullanabileceğiniz ürünleri, arkadaşlarınızla gerçekleştirebileceğiniz LAN partilerinde ya da katılabileceğiniz turnuvalarda, kolay taşınabilir yapıda olmaları dolayısıyla yanınızda bulundurabilirsiniz.

Çoğu mousepad tozdan ve sudan etkilenmez kumaşla kaplanmıştır. Farenizi sert zeminde kullandığınızda zemindeki tozların farenin ayaklarına yapıştığını ve farenizin bir süre sonra arzu ettiğiniz performansı gösteremediğini gözlemlemiş olabilirsiniz. Kolay temizlenen mousepadleri kullandığınızda ise bu tip sorunların oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Oyuncu Mousepadinin Sağladığı Avantajlar

Bazı oyunlarda fareyle çok hızlı ve hassas şekilde nişan almak ve oyundaki karakteri yönlendirmek gerekebilir. Oyuncu farelerinin sundukları geniş imkânlar, optik ya da lazer tarama sistemleri, sert ve istenmeyen yansımalara sebep olabilecek zeminlerde tam olarak randıman gösteremeyebilir. Oyuncular için özel olarak tasarlanan mousepadler, oyuncu mouselarının düzgün şekilde hareket etmelerini sağlamanın yanı sıra, fare hareketlerini bilgisayara komut olarak gönderen optik ya da lazer algılayıcıların gönderdikleri sinyallerin doğru yorumlanmasını da sağlarlar. Bunun neticesinde oyundaki karakterinizi hassas bir şekilde yönetebilirsiniz.

Oyuncu mousepadleri yalnızca oyuncular için değil, grafik tasarımla ilgilenen profesyonellerin de kullandıkları ürünlerden biridir. Fareyle yapılan çizimlerde gösterilmesi gereken hassasiyet, ancak mousepadlerle sağlanabilir. Aksi halde fare imlecinin istek dışında sağa veya sola gerçekleşebilen milimetrik hareketleri, yapılan çizimin istenen kalitede olmasının önüne geçebilir.

Siz de kendinize ve bilgisayar masanıza uygun oyuncu mousepadlerinden birini alarak oyunlarınızı konforlu ve daha hassas bir şekilde oynamaya başlayabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Oyuncu Mouse Pad Fiyatları

127 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. SteelSeries Oyuncu Mousepadleri
  2. Logitech Oyuncu Mousepadleri
  3. Razer Oyuncu Mousepadleri
  4. GameBoss Oyuncu Mousepadleri
  5. MF Product Oyuncu Mousepadleri
  6. Bloody Oyuncu Mousepadleri
  7. HP Oyuncu Mousepadleri
  8. Altunga Oyuncu Mousepadleri
  9. Gamepower Oyuncu Mousepadleri
  10. Serel Oyuncu Mousepadleri
  11. ANTECH Oyuncu Mousepadleri
  12. Thermaltake Oyuncu Mousepadleri
 4. Renk
 5. Türü
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Güncel Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/86008/499/1182
Başa dön