Oyuncu Koltuğu

Şık ve Konforlu Oyuncu Koltuğu Seçenekleri

Başta oyuncular olmak üzere bilgisayar başında çok zaman geçiren kişiler, sürekli olarak oturur pozisyonda kalmanın yarattığı rahatsızlıkları yaşayabilirler. Bu gibi durumlardan etkilenmemek için; ergonomik, konforlu ve şık tasarımlara sahip oyuncu koltukları tercih edilebilir. Oyuncu koltuğu olarak adlandırılmasına rağmen tüm kullanıcılar tarafından rahatça kullanılabilir. Ana kullanım amacı konforlu bir bilgisayar deneyimi yaşamak olsa da farklı detaylara da yer verildiği görülebilir.

Oyuncu koltuklarında dikkat edilen unsurlardan biri tasarımdır. Özellikle oyun amatör ya da profesyonel olarak oyun oynayan kişiler tarafından tercih edilen bu koltuklar son derece dinamik bir tasarıma sahip olur. Bu tasarım detayları agresif bir spor arabanın şoför koltuğuna benzetilebilir. Deri ve kumaş detaylar kullanılarak hoş bir doku oluşturulurken aynı zamanda kaliteli renklere de yer verilir. Bu şekilde oyuncu koltuğunun spor bir görünüm elde etmesi sağlanır.

Oyuncu koltuğunun sağladığı bir diğer avantaj ise konfordur. Özellikle gün içinde oturma pozisyonunda uzun süre boyunca kalan kişilerin omurga ve eklem gibi bölgelerinde sorun yaşamaması için doğru pozisyonda oturması gerekir. Kullanıcıların doğru pozisyonda oturmasını sağlayacak şekilde tasarlanan oyuncu koltukları uzun vadede rahatsızlıklar engeller. Koltuğun sağladığı oturma pozisyonu ile uzun süreli çalışma ya da oyun günlerinde sonra oluşan boyun ve bel ağrıları da engellenir. Bu sayede kullanıcılar bilgisayar karşısında zaman geçirmekten daha çok keyif alır.

Oyuncu Koltuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Oyuncu koltukları iddialı tasarımlara sahip olacak şekilde üretilirken aynı zamanda tüm detaylar ile ergonomi ve konfor ön planda tutulur. Bu nedenle tüm detayların içinde konforu artıracak detaylar bulunabilir. Aynı zamanda uzun süre oturma durumundan kaynaklanan terleme sorunu da oyuncu koltukları ile çözülür. Oyuncu koltuklarının üretiminde önem arz eden noktalar:

  • Konforlu Tasarım
  • Kaliteli deri ve kumaş kullanımı
  • Dikkat çekici ve dinamik tasarım detayları
  • Uzun ömürlü malzeme kullanımı

olarak belirtilebilir. İyi bir oyuncu koltuğuna sahip olmak için tüm bu parametreler üretim sırasında dengeli bir şekilde göz önüne alınır.

Kaliteli Koltuk Minderleri ile Konforun Keyfini Çıkarın

Oyuncu koltuklarının kullanım sırasında konforlu olması için koltuk minderlerinin rahat olması önemlidir. Bu nedenle dengeli bir şekilde yumuşak ve dayanıklı malzemeler seçilerek koltuk minderlerinde kullanılır. Minderlerin hem oturak hem de sırt bölgesinde dengeli bir şekilde dağılmış olması gerekir. Bu noktada bel bölgesindeki yapıyı tamamlayan ve boşlukları destekleyen bir tasarım yapılması gerekir. Bu şekilde bilgisayar başında zaman geçiren bir kullanıcı saatler sonra bile ağrı ya da sorun yaşamaz. Bu nedenle oyuncu koltuklarında minder kalitesi büyük önem sahibidir.

Oyuncu koltuklarının tasarımında dikkat edilen detaylardan biri olan minder kalınlığı ve yumuşaklığı konforu en çok arttıran parametredir. Özellikle belirli bölgelerde iskelet sisteminin tam olarak desteklenmesi için minderlerin çıkıntı oluşturacak şekilde tasarlanması gerekir. Bu gibi durumlarda bel desteği için tasarlanmış ekstra minderler kişinin oturma sırasında belinin sürekli olarak dik dumasını sağlar. Bu durum uzun vadede bel sorunlarını engellerken kısa vadede de bel ağrılarının önüne geçer. Ayrıca boyun bölgesinde bulunan baş ve boyun minderleri de kişinin boynunu sürekli olarak dik tutmasına yardımcı olur. Bu sayede saatler sonra bile boyun zorlanması yaşanmadığı için kullanıcılar herhangi bir ağrı yaşamaz. Oyuncu koltuklarının konfor seviyesi de bu noktada ortaya çıkar.

Kullanışlı Tasarım Detayları

Oyuncu koltuğunun daha ergonomik bir hal almasını sağlamak için hareketli ve ayarlanabilir farklı bölümler tasarlanır. Yanda bulunan dayama kolları oturma sırasında ekstra konfor sağlar. Ancak kişinin oturma pozisyonu gün içinde değişebildiği için bu kolların pozisyonunun da değişmesi gerekebilir. Aksi takdirde kullanıcının sürekli olarak tek bir pozisyonda oturması gerekir. Bunun yerine kol dayama aparatlarının hareket edebilir şekilde tasarlanmasıyla bu aparatlar ileri ve geri hareket edebilir. Aynı zamanda boy farkı olan kullanıcılar için kol dayama aparatlarının daha yüksek ya da daha alçak seviyelerde ayarlanması da mümkündür. Bu şekilde oyuncu koltuğu tüm kullanıcılar için ideal ayarlara getirilebilir.

Oyuncu koltuğunun ayarları bu nokta ile sınırlı değildir. Gün içinde farklı seviyelerdeki masalarda çalışma gereği oluştuğu için koltuğun da bu seviyelere uyum sağlaması gerekir. Bilgisayar başında zaman geçirirken farklı yükseklikte, çalışma yaparken farklı yüksekliklerde masalar kullanılabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcının tüm masalar karşısında aynı konforu elde etmesi için koltuğun yükseklik seviyesi ayarlanabilir. Yükseklik seviyesinin ayarlanması sayesinde oturma pozisyonunda oluşan rahatsızlıklar engellenir. Özellikle sürekli olarak klavye kullanılan durumlarda koltuk yüksekliğinin uygun olmaması kol ve omuz ağrılarına sebep olabilir. Aynı zamanda koltuğun farklı boylardaki kullanıcılar tarafından kullanılacağı durumlar için de yükseklik ayarı gerekir. Bu sayede koltuğun tüm kullanıcılar için daha konforlu olması sağlanır.

Farklı Mod Seçenekleriyle Rahat Edin

Gün içinde kullanıcıların çalışma şekline ve moduna göre farklı oturma pozisyonları tercih edilir. Ciddi ve önemli işler yapılırken dik pozisyona geçilmesi odaklanma seviyesini arttırır. Bunun dışında evde çalışırken ve daha sıradan işler yaparken rahat pozisyonlar tercih edilebilir. Bu pozisyonlar arasında geçişler yapabilmek için koltuğun kolay ayarlanabilir olması gerekir. Koltuğun sırt kısmının yatay düzlemle açı yapacak şekilde eğilmesi bu pozisyonlar arasındaki geçişi sağlar. Bu şekilde çalışmak için ciddi bir moda girmek isteyen kullanıcılar koltuk ayarını daha dik pozisyona getirirken, rahatlamak isteyen kullanıcılar daha yatay bir pozisyonda kullanabilirler. Aynı zamanda son derece rahat bir açıyla koltuğun yatırıldığı pozisyon de rahat bir şekilde film izlemek için kullanılabilir.

Oyuncu koltuklarında koltuğun sırt bölümünün yatma seviyesinin belirlenmesi son derece önemlidir. Bu noktada koltuğun uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmesi için yatma açısının iyi hesaplanması gerekir. Koltuk yatay pozisyona getirildiğinde kütle merkezi daha geriye doğru kayar ve koltuk daha kolay devrilir. Aynı zamanda kütle merkezinin orta bölümden kayması sebebiyle diğer parçalara daha çok yük biner. Bu durumun ürün ömrünü etkilelemesi ve koltuğun devrilmesine sebep olmaması için bazı modellerde koltuğun yatma açısı sınırlı tutulabilir. Oyuncu koltuklarında ise bu pay daha yüksek bırakılır ve koltuğun son derece rahat olacak şekilde yatması sağlanır. Bu sayede oyuncu koltukları, sıradan bilgisayar koltuklarına kıyasla büyük bir avantaj sağlar.

Dinamik ve Sportif Tasarım Detayları

Oyuncu koltuklarının tasarımında dinamik detaylar sıkça kullanılır. Özellikle oyun oynamayı seven kullanıcıların ruhuna ve zevklerine hitap eden bu tasarım, farklı ortamlarda kullanılabilir. Şık ve heybetli duran tasarım hemen her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Özellikle spor bir otomobilin şoför koltuğundan esinlenerek tasarlanan oyuncu koltuğu modellerinde, motor sporlarını içeren oyunlar oynamak daha keyiflidir. Bu şekilde araç koltuğunda olmanın verdiği heyecan ve keyif ile yarış oyunları büyük bir zevkle oynanabilir. Koltuğun sağladığı sportif ve dinamik hava, hem diğer oyunlarda hem de oyun dışındaki işlerde de kullanıcının enerjisini yükselterek çalışma isteğini artırır.

Tasarımın enerjisi sayesinde oyun dışındaki kullanımlara da uygundur. Özellikle ciddi ve daha sade tasarımların yer aldığı modeller ofislerde bile kullanılabilir. bu şekilde konfor detayları üst düzeyde düşünülmüş bir koltuk kullanarak gün içinde işler keyifle yapılabilir. Aynı zamanda zevkli tasarımı sayesinde ofisteki gözleri üzerine çeker. 360 derece dönebilme yeteneği sayesinde geniş masaların arasında rahat bir şekilde kullanılır. Bu nedenle bu tip koltuklar ofislerde yönetici koltuğu olarak kullanmak için de son derece idealdir.

Nefes Alabilen Deri Teknolojisi İle Terlemeye Son

Gün içinde uzun saatler boyunca bilgisayar başında durmanın getirdiği olumsuz sonuçlardan biri de terleme durumudur. Bu durum özellikle her gün bilgisayar başında çalışan ya da oyun oynayan kişiler için önemli bir sorun haline gelebilir. Kişinin sürekli teması süresince hava alamayan kumaşlar, kullanıcıdan gelen ısıyı yansıtır. Bu nedenle kumaş ile kişinin vücudu arasındaki bölge çok ısınır ve bu durum terlemeye sebep olur. Bu şekilde terlemenin önüne geçmek üzere oyuncu koltuklarında daha kaliteli ve profesyonel kumaşlar tercih edilir.

Oyuncu koltuklarının uzun süre boyunca kullanıldığı bilinen bir durumdur. Hem oyuncular hem de uzun süreli masa başında çalışanlar bu koltukları tercih ettikleri için oyun koltukların kullanılan kumaş ve deriler de bu şekilde seçilir. Özellikle çoğu oyuncu koltuğunda suni deri kullanılır. Bu suni deri uzun süreli kullanımda daha dayanıklıdır ve renklerinde solma gözlenmez. Deri kumaşların hava alabilmesi için özel teknolojiler kullanılır ve premium kumaşlar tercih edilir. Bu sayede uzun saatler boyunca kullanımda bile kumaş nefes alabilir, terleme yaşanmaz. Buna ek olarak kullanıcıların çalışmaya ya da oyuna ara verdikleri kısa zaman dilimlerinde bile kumaş hemen eski haline döner. Bu sayede küçük bir ara bile kumaşın çok daha uzun süre boyunca terlemeye sebep olmadan kullanılmasını sağlar. Bu durum oyuncu koltuklarının tercih edilmesinde son derece önemlidir.

Silikon Hafızalı Sünger Teknolojisi

Koltuklard konforu sağlamak için sünger teknolojisi büyük önem taşır. Çok yumuşak olan süngerler uzun süreli kullanımlarda hiç hava alamaz ve terleme yapar. Çok sert süngerler ise kişinin çok rahatsız bir şekilde oturmasına sebep olur ve ağrı yapar. Bu nedenle kullanılan süngerin sertlik derecesi son derece önemlidir. Koltuk süngeri seçilirken bu parametreler göz önünde bulundurulur. Özellikle silikon malzemesi sayesinde kullanıcının vücut profilini öğrenen ve buna göre şekil alan koltuklar en konforlu ve uzun ömürlü süngerler olarak bilinir.

Silikon malzemelerin kullanıcının vücut şeklini aldığı bilinir. Özellikle uzun süreli kullanım sırasında, kısa süre içinde koltuk süngerleri kullanıcının vücut formlarına uyum sağlar. Bu formu aldıktan sonra daha ince bir forma geçmediği için süngerler sürekli olarak hava geçişine izin verir. Aynı zamanda vücut formunu alırken daha sert davranış sergilemediği için de rahatsızlık vermez. Bu sayede kullanıcıya konfor sağlayan bu süngerler aynı zamanda oldukça üzün ömürlüdür.

Alüminyum Alaşım Profil

Oyuncu koltuklarında kullanıcıların yükünün büyük bir bölümünü taşıyan elemanların kırılmaması gerekir. Bu dayanıklılık durumunun uzun yıllar boyunca sağlanması için kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanmak gerekir. Aynı zamanda oyuncu koltuğunun ayak ve ana direklerinin sürekli olarak yük taşıması, bu bölgelerde dayanıklı malzemelerin kullanılmasını zorunlu kılar. Özellikle metallerin, plastik malzemelere kıyasla daha dayanıklı olması bu bölgede metal kullanımını daha mantıklı hale getirir.

Metal kullanımı her ne kadar mantıklı olsa da çoğu metal son derece ağır olduğu için koltuğun toplam ağırlığı da artar. Bu durumun önüne geçmek için hafif metallerden olan alüminyum ve alaşımları tercih edilir. Alüminyum alaşımları son derece yüksek dayanım gösterirken çelik gibi metallere kıyasla çok daha hafiftir. Bu sayede koltuğun dayanımını artırırken ağırlığını arttırmaz. Aynı zamanda koltuğun farklı bölgelerinde kullanılan alüminyum detaylar parlak bir görünüm sağlar. Bu durum koltuğun tasarımı açısından da metalik detayların kullanılmasını mantıklı kılar.

Kolay Temizlenir ve Hijyenik Koltuk Yüzeyi

Hem evlerde hem de ofis ortamında kolayca kirlenen koltuk yüzeylerinin rahat temizlenmesi önemlidir. Özellikle uzun süreler boyunca koltuk yüzeyine temas edildiği için zamanla koltuğun kirlenmesi son derece normaldir. Bu gibi durumlarda koltuk kumaşından diğer aksamlarına kadar kolayca temizlenebilir olması gerekir. Kumaşın kir tutmaması ve yoğun miktarda kimyasal kullanılmadan temizlenebilmesi büyük avantaj sağlar. Aksi takdirde çok kirlenen kumaşlarda kalıcı lekeler oluşabilir. Bunun dışında koltuk üzerinde biriken kirler sağlık sorunlarına yol açabilir.

Oyuncu koltukların kullanılan kumaşların büyük bir kısmı nano kaplama teknolojisi ile üretilir. Bu teknoloji sayesinde kumaş sıvı ve kir tutmaz. Yüzeye tutunamayan kirler sadece basit bir kuru bez ile bile yüzeyden temizlenebilir. Aynı zamanda kumaş temizlemek için kullanılan özel sıvılar ile de kolayca temizlik sağlanabilir. Aynı zamanda yine kolçak gibi bölümler de farklı kullanıcıların temasına maruz kaldığı için hijyenik olacak şekilde tasarlanır. Özellikle yağ ve kir tutmayan bu yüzeyler sadece kuru bir bez yardımıyla bile temizlenebilir. Bu sayede ortak kullanılan koltuklar bile sağlık açısından sorun teşkil etmez.

Oyuncu Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu koltuğu alırken değerlendirilmesi gereken farklı parametreler bulunur. Bu parametreler önem derecesine göre kullanıcı tarafından sıralanmalıdır. Bu şekilde hangi koltuğun daha uygun olacağı belirlenebilir. Oyuncu koltuklarında kullanıcılara farklı seçenekler sunulur. Bu seçenekler aynı zamanda fiyat açısından da daha ekonomik seçenekleri beraberinde getirir. Bu nedenle kullanıcının konfor, tasarım, uzun ömür gibi parametrelere göre önceliklerini belirledikten sonra bütçesini de göz önünde tutarak sınırlar içinde kalan ürünleri belirlemesi gerekir. Bu şekilde istenen amaca en uygun şekilde hizmet edecek ve bütçe sınırları içinde kalacak bir model bulunabilir.

Oyuncu Koltuğu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Oyuncu koltukları arasında farklı markalar tarafından üretilmiş birbirinden çeşitli koltuk modelleri bulunabilir. Bu modeller arasındaki farklar aynı zamanda fiyat farklarını da beraberinde getirir. Özellikle konfor seviyesini arttırmak için kullanılan sünger ve kumaş teknolojileri fiyatın artmasına sebep olur. Bunun dışında koltuğun daha rahat hareket etmesi için yatma açısının arttırılması ya da sınırsız hale getirilmesi de fiyatı arttıran etkenler arasındadır. Standart modellerde olduğu gibi birkaç kademe yerine istenen tüm açılarda yatan koltuklar, diğer modellere kıyasla daha pahalıdır. Bunun dışında daha kaliteli ve daha hafif malzemeler kullanılan koltuklar son derece hafif olur ve kolay taşınabilir. Bu durum da oyuncu koltuğunun değerini artırır.

Oyuncu Koltuğu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuğun parçaları üzerine fazladan yük binmesi durumunda taşıyıcı parçaların kısa sürede yıpranması sebebiyle kullanımda dikkat edilmesi gerekir. Bunun dışında kumaş ve deride renk solması yaşanmaması için sürekli olarak temiz tutulması gerekir. Bu doğrultuda kumaşın haftada bir kez kuru bir bez ile, ayda bir kez yeterli ve uygun bir temizleyici ile silinmesi yeterli olacaktır. Aynı zamanda koltuğun 360 derece dönmesini sağlayan alt bölümde zamanla sürtünmenin artması mümkündür. Bu gibi durumlarda koltuk daha zor döneceği için belirli aralıklarla uygun yağ kullanılarak yağlanması sağlanabilir. Kokusuz, zararsız ve sprey ile sıkılan basit yağlar bu bakımı yapmak için yeterlidir. Bu sayede koltukta ses oluşması engellenir ve koltuk ömrü uzatılmış olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncu Koltuğu

1270 ürün listeleniyor
xDrive
Hawk Gaming Chair
Rampage
MSI
Razer
Asus
Türksit
Rebelx
Xprime
Warrior
XFly
Calitte
Xrancer
Uzay Ofis
Woldex
Herkese Mobilya
Exvega
Ofisel
Gamer
DXRacer
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 40 / 1270 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?