Eğitim Yazılımları

Eğitim yazılımları; kullanıcıların, öğrenme ve öğretme sürecine etkin bir biçimde katılmasını amaçlayan ürünlerdir. Yazılımın içerisindeki eğitim konuları kendi içinde sınıflandırılmış; basitten karmaşığa, temel seviyeden ileri seviyeye doğru sıralanmıştır. Somut olarak verilen örnekler ile uygulamalı öğretmeyi amaçlayan yazılımlar, kişilerin ilgi duydukları konuları daha iyi anlamasını amaçlamaktadır.

Eğitim Yazılımı Nedir?

Eğitim yazılımları, görseller ve işitsel efektler aracılığı ile okul öncesi eğitim çağındaki çocuklardan yetişkin bireylere kadar geniş bir yaş grubu için öğrenmeyi ve öğretmeyi amaçlayan ürünlerdir. Bilim, yabancı dil, sanat, yazılım dilleri, tasarım gibi çeşitli konularda kendinizi geliştirebilmenizi mümkün kılan bu yazılımlar; müzik, ses, animasyon ve video ile zenginleştirildiği için anlaşılması kullanımı kolay yazılımlardır. Eğitim yazılımları, akademik ve mesleki içeriklerinin yanı sıra; bahçe işleri, el işi, dekorasyon gibi hobileri ile ilgili kaynak arayışındaki bireyler için de yararlıdır.

Eğitim Yazılımları Nelerdir?

Eğitim yazılım ürünleri; Eğitsel oyunlar, öğretici, benzeşim, problem çözme, alıştırma ve pratik yapma yazılımları olmak üzere beş ana türden oluşmaktadır. Bilgiyi öğrenmek, sınıflandırmak ve bilginin kullanılmasını amaçlayan öğretici yazılımlar; yabancı dil, web programlama gibi belirli bir konuyu öğretmeye yönelik olarak konu anlatımı yapan, alıştırma fırsatı sağlayan ve öğrencinin başarısını değerlendiren türde yazılımlardır.

Alıştırma ve pratik yapma yazılımı daha önce öğrenilmiş bilgilerin geliştirilmesi, uygulanması ve pratikte yapılan hataların düzeltilmesini amaçlamaktadır. Alıştırma ve pratik yapma yazılımları bireyleri mesleki ya da akademik sınavlara hazırlamak, ev ödevlerine ya da belirli bir konu ile ilgili alıştırmalara destek olmak amacı ile hazırlanmıştır.

Benzeşim yazılımları, bir olayın nasıl gerçekleşeceğini göstermeyi hedefleyen yazılımlardır. Benzeşim gerçek bir durumun temsil edilmesi, gerçeğe uygun bir modelinin geliştirilmesi ya da yakın koşullarının oluşturularak hayali bir sistemin yapılandırılmasıdır. Problem çözme yazılımları, öğrencinin gündelik olarak karşılaşabileceği olayları önceden tecrübe ederek problem çözme becerisinin arttırılmasını hedeflemektedir. Eğitsel oyunlar, özellikle ilköğretim seviyesindeki öğrencilerin soyut kavramları somutlaştırmakta zorlanmasından ötürü şekiller ve oyunlar aracılığı ile konuların anlatılmasını amaçlayan yazılımlardır.

Eğitim Yazılımlarının Faydaları

Eğitim yazılımları, her gün farklı özelliklerinizi artırabileceğiniz şekilde gelişerek sizlerin zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Bu yazılımlar, kendi evinizde ya da istediğiniz herhangi bir yerde bilgisayarınız aracılığı ile kendinizi eğitmenize yardımcı olur. Öğretici yazılımlar ve alıştırma yazılımları öğrencilerin okul hayatına katkı sağlayan ürünlerdir. Öğrenim hayatınız devam ederken yararlanacağınız yazılımlar ile daha donanımlı hale gelmenizi ve fark yaratmanızı amaçlamaktadır. Eğitim yazılım ürünleri, görsel ve işitsel öğeler içerdiği için almış olduğunuz eğitim; daha proaktif ve interaktif hale gelir.

Klasik eğitim yöntemlerinde eğitim önceden belirlenen bir zaman çizelgesi ile devam eder ve konuları tekrar etme imkanı kısıtlıdır. Yazılım kullanarak bir konuyu istediğiniz zaman istediğiniz kadar tekrar etme şansına sahip olursunuz. Öğretici yazılımların büyük bir çoğunluğu her konunun sonunda durumunuzu öğrenebileceğiniz değerlendirme testine sahiptir. Bu testler ile dinlediğiniz ya da izlediğiniz dersler ile ilgili seviyenizi anında ölçme, eksiklerinizi anında belirleme ve dilediğiniz kadar dersleri tekrar etme şansınız olur. Bu yazılımlar sayesinde derslerinize ister evinizde isterseniz işinizde devam edebilirsiniz. Eğitim yazılımlarıyla yer ve zaman kısıtlamasını ortadan kaldırarak eğitiminizi kısa sürede bitirmeniz amaçlanmıştır. Klasik eğitim sistemi ile uzun sürecek bir yabancı dil kursunu çok daha kısa sürede, daha çok pratik yaparak tamamlayabilirsiniz.

Küçük yaş grupları için konuya karşı ilgilerini arttırmayı hedefleyen öğretici yazılımlar; psikomotor becerilerini geliştirme, el/göz koordinasyonu, zihinsel yetenek kazanma, teknoloji kültürü kazanmaları, eğlendirme ve yarışma özelliği kazandırma alanlarında yararlıdır. Size veya yakınlarınıza en uygun ürünü seçmek için tek yapmanız gereken hangi konuda yetkinliğinizi arttırmak istediğinize karar vermektir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitim Yazılımları

104 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 29 / 104 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?