Antivirüs ve Güvenlik

Dünya genelindeki bilgisayarların neredeyse yüzde 40'ı kötü amaçlı yazılımlar tarafından tehdit ediliyor. Hemen her dakika, yeni bir zararlı yazılım ortaya çıkarken, denenmiş, gerçek bir antivirüs programı yüklemek, cihazların ciddi hasar görmeden önce izole edilmesine ve yazılımınızın korunmasına yardımcı olur. Bazı korsan programlar sorunları çözmek konusunda yetersiz kalabilir, hatta bazıları kötü amaçlı yazılımlar içerebilir. Gerçek bir anti-virüs programı tam sürüm olmalıdır. Böylece adware, spyware ve phishing tehditler dahil olmak üzere, bilinen tüm kötü amaçlı yazılımlardan ve henüz bilinmeyen virüslerden korunmanız mümkün hale gelir.

Kimi yazılımlar şaşırtıcı derecede hızlı sonuçlar verebilir ve minimum sistem yavaşlaması sağlayabilir. Bununla birlikte, herhangi bir hız sorunu, belirli ayarlar yapılarak ortadan kaldırılabilir. Genel virüs temizleme aracı olan güvenlik antivirüs programları, doğruluk, hız ve genel güvenlik konularında mükemmel sonuçlar verir. Doğru programı seçmek, casus yazılım, reklam yazılımı ve virüsler dahil olmak üzere çoğu kötü amaçlı yazılım türünün kusursuz bir şekilde kaldırılmasına yardımcı olur. Böylece anında taramalar yapabilir veya virüsleri size sormadan silen otomatik kontroller planlayabilirsiniz.

Kullandığınız yöntem ne olursa olsun güvenilir bir koruyucu yazılım, tehditlerin tamamını etkili bir şekilde tespit eder ve ortadan kaldırır.  Kimi güvenlik yazılımları son derece kapsamlıdır; çoğu çoklu cihaz koruması sunar ve tüm işletim sistemleri ve makinelerle uyumlu olabilirler. Bazı programcıların sunduğu 7/24 müşteri desteği, sorunlarınızı hızlı şekilde çözmeye yardımcı olur ve tüm beceri düzeylerinden kullanıcılar için idealdir.

Güvenlik Antivirüs Programları Yazılımınızı Korumaya Yardımcı Olur

Bu yazılımlar, güvenlik duvarı, hız ayarları ve ebeveyn denetimleri dahil olmak üzere çok sayıda ek özellik sunabilir. Minimum sistem yavaşlaması sunan programlar sayesinde, taramalar sırasında bilgisayarınızda rutin işlerinizi yapmayı sürdürebilirsiniz. Elektronik posta, kötü amaçlı yazılımlar için en yaygın araçlardan biridir. Bu nedenle gelen mailleri işaretleyen bir yazılıma sahip olmak, size fazlasıyla zaman kazandırabilir. Ek güvenlik ögeleri içeren güçlü bir antivirüs programı, yüzde 99’un üzerinde zararlı yazılım tespit oranı sunar. Böylece virüsleri temizlemede ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmede neredeyse mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.  Ayrıca virüslü URL koruması sunan yazılımlar, sizi yalnızca bulaşmış zararlı yazılımlardan değil, olası risklerden de korumayı amaçlar.

Bazı güvenlik programlarının maliyeti diğer seçeneklerden daha düşük olabilir. Kimi programlar deneme sürümlerini de içeren kötü amaçlı yazılım temizleme hizmeti sağlayabilir. Ancak yazılımların bütün özelliklerinden faydalanmak ve tespit edilen virüsleri silebilmeniz için mutlaka tam sürümünü satın almanız gerekir. Güvenli bir koruma için yasal yollardan satın alınmış, bir anti-virüs programı kullanmanız oldukça önemlidir. Korsan programlar, bilgisayarınıza zararlı yazılımların kolayca sızmasına ve geri dönüşü olmayan yazılım kayıplarına sebep olabiliyor.

Kötü amaçlı yazılımları kolayca kaldırmak için, farklı güvenlik seçenekleri karşınıza çıkabilir. Kimi yazılımlar, herhangi bir ek özellik sunmazlar ve otomatik koruma, fidye yazılım koruması, güvenli mobil tarama gibi özellikler için ek ücretlendirmeler sunarlar. Böylece sadece ihtiyacınız olan koruma türüne harcama yapabilirsiniz. Bu seçenek, sürekli kullanım için önerilmese de tek seferlik virüs temizleme işlemleri için idealdir. Mevcut yazılımın özellikleri içerisinden herhangi bir yükseltmeyi tercih etmek istiyorsanız, premium planlar, kapsamlı bir güvenlik paketinin tüm temel özelliklerini sunan seçeneklerdir.

Premium Özellikler Sunan Antivirüs Programları

Kimlik avı koruması, web siteleri için uyarılar göndermenin yanı sıra fidye yazılımı dahil tüm kötü amaçlı yazılım türlerine karşı koruma sağlar. Ücretli planlar ayrıca çoğu işletim sisteminde çoklu cihaz kullanımına izin verir. Yani ücretsiz güvenlik seçenekleri, genelde sınırlı bir koruma sunabilir. Çoğu kaynak tarafından yüksek puanlar alan ücretsiz virüs temizleyiciler bile, uzun vadede daha gelişmiş özellikler için premium sürümler önerebilirler. Bir siber saldırının kurbanı olmaktan kaçınmak için tam sürüm bir virüs temizleme aracına sahip olmak oldukça önemlidir. Böylece virüsü hemen tespit edip, hızlı şekilde tepki vererek, neden olduğu hasarı minimuma indirebilirsiniz.

Kısacası ücretsiz antivirüs programları basit virüsleri bir kez kaldırmak için kullanışlı olsa da, uzun vadede güvenliğinizi garanti altına almak, fidye yazılımlar ve rootkit gibi gelişmiş tehditlere karşı daha fazla koruma sağlamak için, tam sürüm güvenlik antivirüs programları tercih etmeniz gerekiyor. sürekli güvende kalmak için kötü amaçlı yazılımlar ve virüslere karşı tam koruma sağlayan, birinci sınıf bir antivirüs paketi kullanmanız gerekir. Ek korumaları ücretlendirmeyen bir virüsten koruma yazılımı seçmek, uzun vadede tasarruf etmenize de yardımcı olabilir. Fakat burada neye ihtiyaç duyduğunuzu iyi tespit etmeniz oldukça önemlidir.

Modern dünyada günlük yaşamın ve finans hareketlerinin giderek daha fazla çevrimiçi hale gelmesiyle, siber tehditlere karşı korunmak hiç olmadığı kadar önem kazandı. Verilerinizi ele geçirme, gizliliğinizi ihlal etme, hatta kimlik bilgilerinizi çalma girişimleri kişisel verilerinizi ve banka hesaplarınızı tehdit ediyor. Bu tehditlerin çözümü, güncel ve etkili bir antivirüs yazılımıdır. Şaşırtıcı bir dizi özellik sağlayan, farklı antivirüs yazılımları karşınıza çıkabilir, fakat birkaç temel kritere odaklanmak, sizin yüzde 100 korunduğunuz anlamına gelmez. Oysa deneyimli markaların premium güvenlik antivirüs programları, kişisel verilerinizin korunması ve korsan yazılımların uzak tutulması için size maksimum koruma sağlayabilir.

Otomatik güncellemeler, güncel içerik analizleri, gerçek zamanlı tarama, güvenlik duvarları, hırsızlık önleme ve istenmeyen e-posta koruması, en iyi koruma standartlarını sağlamak açısından önemli faktörlerdir. Bu temel özellikler, yazılımınızın olası en geniş dış tehdit dizisine karşı hazırlıklı olduğu anlamına gelir. Ayrıca güvenlik antivirüs programları sizi güvenlik açıklarınız konusunda uyardığı takdirde, oldukça belirleyici etkiler yaratabilir.

Ek Özellikler Sunan Güvenlik Antivirüs Programları

Temel koruma özelliklerine sahip olduğunuz sürece, yararlı ek özellikler sağlayan antivirüs yazılımından paranızın karşılığını daha esnek şekilde alabilirsiniz. En önemli ek özellik türlerinden bazıları ebeveyn kontrollerini ve sistem yedeklemelerini içerir. Sorunları ortaya çıkmadan önce fark eden ek koruma katmanları, size daha fazla esneklik sağlar. Evinizin veya işletmenizin verilerini korumaya çalışırken, ihtiyacınız olabilecek tüm cihazları kapsayan bir virüsten koruma planına sahip olmanız bu yüzden önemlidir. Cihaz başına fiyatlandırma seçenekleri sunan yazılımları tercih ederek, daha fazla cihazı daha uygun ücretlerle koruma altına alabilirsiniz.

Kimi yazılımlar yalnızca etkileyici temel özellikler yerine, ücretli ek hizmet katmanlarında test edilmiş ve kanıtlanmış performansları ile ön plana çıkarlar. Virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı etkili denetim, güvenlik duvarı ve mobil uyumlu seçenekler, sizin her durumda maksimum koruma sağlayabilmenize olanak tanır. Diğer özellikler arasında; davranış analizi, yerleşik bir şifre yöneticisi, güvenli bir tarayıcı ve bir VPN hizmeti bulunabilir. Kablosuz ağları ve bunlara bağlı cihazları otomatik olarak tarayan, anti-rootkit, anti-fidye yazılımı, yapay zeka güdümlü kimlik avı koruması ve anti-Trojan özellikleri sağlayan yazılımlar sayesinde, geniş bir güvenlik ağına sahip olabilirsiniz. Kimi yazılımlarda kapsamlı hırsızlık önleme özelliği uzaktan yönetilebilirken, yedekleme ve ebeveyn denetimleri size daha fazla seçenek sunabilir. Farklılık yaratan bir başka özellik, veri toplama yeteneğidir. Hırsızlık önleme veya ebeveyn denetimi özellikleri, istenmeyen posta önleme filtreleri zaman zaman ek paketler halinde sunulabilir. Temel koruma misyonunda iyi bir performans sergileyen yazılımlar, çoğunlukla bu özellikleri tek seferde satın alabileceğiniz seçenekler sunar. Arka plan taraması, güvenlik duvarı koruması, kullanım ve kurulum kolaylığı, güvenlik antivirüs programları seçimi sırasında dikkate almanız gereken faktörlerden birkaçıdır.

Her gün neredeyse çeyrek milyondan fazla yeni kötü amaçlı yazılım tespit ediliyor. Yani artık herkes güvenilir bir virüs koruma yazılımına ihtiyaç duyabilir. En iyi antivirüs yazılımını seçmek, oldukça farklı değişkenin bir araya gelmesi yüzünden kafa karıştırıcı olsa da, yazılımı ne amaçla kullanacağınızı belirlemek, seçiminizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Temel ürünler ve farklı özellikler sunan güvenlik paketleri, farklı kombinasyonlarla satışa sunulabiliyor. Kısacası hangi antivirüs yazılımının sizin için doğru olduğuna karar vermek, ihtiyaçlarınızı doğru tespit etmekten geçiyor. Seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olmak için virüsten koruma yazılımı seçerken, potansiyel antivirüs ürünlerinin bir listesine göz atabilirsiniz. Böylece size uygun olmayan adayları ayıklamaya başlamanız daha kolay hale gelebilir. Gene de en önemli etmen sisteminizi hem bilinen hem de bilinmeyen tehditlere karşı ne kadar iyi koruyabildiğinizdir. Yüzde 95'in üzerinde koruma oranları sağlayabilen çok sayıda satıcı olduğu düşünülürse, bu standartların altında kalan bir ürün seçmeniz gerek yoktur. 

Bağımsız testlerde yüksek puan alan bir virüsten koruma yazılımını tercih etmek yazılımınızın uzun vadede güvende kalmasına yardımcı olur. Kötü amaçlı yazılımlar, daha karmaşık hale geldikçe, dosyaları yalnızca bilinen tehditlere karşı tarayan, gerçek zamanlı yazılımlar size tam koruma sağlamaz. Bunun yerine, birden çok koruma katmanı içeren bir virüsten koruma yazılımı tercih etmeniz gerekebilir. Örneğin, bir web koruma bileşeni, tehlikeli web sitelerine bağlantıları engellemek ve kötü amaçlı yazılımların sisteminize bulaşmasını önlemek için yararlı olabilir. Yani seçeceğiniz koruma planı sizin ihtiyaçlarına göre şekillenmelidir.

Güvenlik Antivirüs Programları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik antivirüs programları, bilinen tehditleri ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için harikadır, fakat yeni kötü amaçlı yazılımlarla başa çıkabilen programlar, sisteminizin güvenliği açısından oldukça belirleyici olabilir. Yeni virüsler tipik olarak dakikalar içinde dünya geneline yayılma eğilimindedirler ve bir antivirüs satıcısı gerekli güncellemeyi yayınlamadan önce potansiyel olarak milyonlarca makineye bulaşabilir. Bu riskle mücadele etmek için bazı satıcılar, kötü niyetli davranış kalıplarını tespit edebilen ve sisteminizde değişiklik yapmadan önce rahatsız edici programları engelleyebilen özelliklerden yararlanır. İyi bir davranış engelleyici, sizi yeni tehditlere karşı güvenilir bir şekilde koruyabilen tek teknolojidir ve antivirüs yazılımı seçerken dikkate almanız gereken faktörlerden biridir.

Güvenlik antivirüs programları sağlayıcılarının gizlilik uygulamalarını gözden geçirmek, dikkate almanız gereken bir diğer etmendir. Bazı yazılımlar, ürünlerini iyileştirmek için bilgisayar kullanımınız hakkında kapsamlı veri toplamaya çalışabilir. Hatta bazı yazılımlar ayrıca bilgisayarınızdan satıcının tarama bulutuna şüpheli dosyalar yükleyebilir. Satıcının dosyalarınızı sorumlu, etik ve güvenli bir şekilde ele alacağına güvenmek yeterli değildir.. Sonuçta, özel bir belge de böyle bir yüklemenin parçası olabilir. Bu, özellikle kritik derecede kişisel müşteri verileriyle ilgilenen işletmelerin yanı sıra her tür endüstriyel casusluktan çekinen işletmeler için önemli bir güvenlik zaafı haline gelebilir. Bu nedenle güvenlik antivirüs programları tercih ederken, bilindik yazılımcıları tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Masum bir programı kötü niyetli yazılım olarak işaretlemek, yazılımın yanlış veri taraması yaptığına işaret eder ve antivirüs yazılımı seçerken üzerinde düşünülmesi gereken önemli kriterlerden biridir. Eğer virüsten koruma yazılımınız yanlış bir dosyayı tehdit olarak tanımlarsa, onu kötü niyetli olarak ele alır ve bu da muhtemelen dosyanın karantinaya alınmasını veya tamamen kaldırılmasını gerektirir. Çoğu durumda, bu, dosyanın ait olduğu yazılımın işlevselliğine zarar verir ve uygulamayı kullanılamaz hale getirebilir. Doğru çalışan güvenlik antivirüs programları, algılama eşiğini değiştirerek bunu aşabilir. Basit yazılımlar kullanmak daha düşük bir algılama oranı elde etmenize neden olabilir. İdeal olarak, iyi bir tespit oranı ve düşük sayıda yanlış veri işaretlemesi sunan antivirüs yazılımını seçmek bu açıdan oldukça belirleyicidir. Mükemmel koruma oranları güvenlik antivirüs programları için denklemin yalnızca bir parçasıdır. Virüsten koruma yazılımının güzel bir kullanıcı arayüzüne sahip olması gerekmese bile, arayüzün hem teknoloji meraklıları hem de sıradan kullanıcılar için kullanımı kolay olması zorunludur. En iyi antivirüs yazılımları, formu işlevsellikle dengeleyen programlardır. İhtiyaçlarınızı karşılamak için kolayca değiştirilebilen ayarlar içeren, kullanıcı dostu bir arayüze sahip ürünleri seçmek, size zaman ve veri tasarrufu sağlayabilir.

Güvenlik antivirüs programları sisteminizi tarama sırasında yavaşlatırsa, dünyadaki en iyi algılama oranlarına sahip olup olmamasının pek bir anlamı kalmaz. Bu, yaygın şekilde, yetersiz optimize edilmiş ürünlerle ilgili bir sorundur. İyi bir antivirüs yazılımı verimli olmalı ve günlük bilgisayar kullanımınız üzerinde çok az etkiye sahip olmalıdır. Bu, taramayı hızlı bir şekilde bitirebildiği ve bilgisayarınızın önyükleme süresini etkilemeyeceği anlamına gelir. Bu özellikleri göz önünde bulundurmadığınız takdirde rutin işleriniz aksayabilir.

Kişiye Özel Güvenlik Antivirüs Programları

Antivirüs yazılımı seçerken, görünüşte yararlı olan, çok çeşitli bonus özelliklere sahip ürünler ilginizi çekebilir. Örneğin, bazı güvenlik paketleri; bir güvenlik duvarı, ebeveyn denetimi, içerik engelleyicileri, tarayıcı eklentileri, parola yöneticileri, bulut yedeklemeleri ve bir dizi başka güvenlik aracına sahiptir. Bu ürünler daha iyi koruma sağlayacak gibi görünse de, bu özelliklerin kaçını kullanacağınızı doğru tespit etmeniz gerekiyor. Halihazırda bir üçüncü taraf yedekleme hizmeti kullanıyorsanız, yedekleme bileşenleri sizin için kullanışlı olmayabilir, çocuklarınızın belirli web sitelerine erişimini kısıtlayan bir içerik engelleyiciye sahip olmak, eğer çocuğunuz yoksa oldukça anlamsızdır. Kısacası, kullanmayacağınız bileşenlerle sahip güvenlik antivirüs programları tercih etmek, gereksiz özelliklere para harcamak anlamına gelebilir. Sunulan çeşitli güvenlik çözümleri arasında, tüm artıları ve eksileri belirlemek oldukça zordur. Bağımsız antivirüs testlerinin sonuçlarına bakarak seçenekleriniz hakkında daha doğru bir genel kanı oluşturmanız kolaylaşabilir.

Güvenlik Antivirüs Programları Testleri Ne Kadar Doğru Analizler Veriyor?

Bu testlerin sonuçları, tespit oranları ve yanlış tarama oranları ile ilgili pek çok bilgiyi ortaya çıkarabilir. Bu veriler kararınızı önemli ölçüde etkilemelidir. Yine de incelemelere bakarken, bağımsız, yani ücretli olmayan bir test kaynağı olup olmadığını kontrol etmeniz oldukça önemli, böylece sonuçların adil ve tarafsız olduğundan emin olabilirsiniz. Bir ürün bu testlerde sürekli olarak düşük puan alırsa, ondan uzak durmak faydalı olabilir. Yazılımcı bu testlerden tamamen kaçınma eğilimindeyse, bu da üründen şüphe etmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Güvenlik Antivirüs Programları Müşteri Desteği Veriyor mu?

Bir antivirüs ürünü seçerken göz önünde bulundurulması gereken ve çoğu zaman gözden kaçan faktörlerden biri, destek ekibinin kalitesidir. Çoğu zaman, bir satıcının destek sistemi, sohbet robotlarını, otomatik e-posta yanıtlayıcılarını ve topluluk hizmetlerini içerir. Bir kriz anında bunların hiçbiri yeterince faydalı olmayabilir. Çoğu virüsten koruma yazılımı incelemesi destekle ilgili en az birkaç satır içerir, bu nedenle herhangi bir ürünü satın almadan önce bu bölümü dikkatlice okuduğunuzdan emin olmalısınız. Ürün yetersiz destek sağlıyorsa, bu negatif bir özelliktir. Gerçek kişilerden hızlı, koşula bağlı olmayan acil durum desteği alabilmek ve aktif forumlar ve e-posta desteği sunan bir yazılımcıyla çalışmak, özellikle şirket verilerinizi korumak için oldukça hayati olabilir.

Deneme Sürümü Güvenlik Antivirüs Programları Ne Kadar Kullanışlı?

Çoğu durumda, deneme sürümü güvenlik antivirüs programları kullanmak paradan tasarruf edeceğiniz izlemini yaratabilir. Fakat uygulama içi reklamlara maruz kalmak veya yanlışlıkla bazı istenmeyen paket yazılımları yüklemek ya da kişisel verilerinizin kopyalanması gibi sorunlarla karşılaşmamak için tam sürüm güvenlik antivirüs programları tercih etmeniz gerekiyor. Sonuçta, geliştirme çalışmaları, sunucular ve şirket altyapısını korumak profesyonel bir iştir. Ayrıca internet bankacılığı ve e-devlet kayıtları gibi hayati verilerin doğru şekilde korunabilmesi, yine güvenilir yazılımcılar vasıtasıyla gerçekleşebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güvenlik Antivirüs Programları

449 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Koruma Türü
Toplam 29 / 449 ürün
DSACategoryId/2147483646/41/60000207