Güvenlik Antivirüs Programları

Güvenlik antivirüs programları, evinizde veya iş yerinizde bulunan bilgisayarları, zararlı yazılımlara ve içeriklere karşı koruyan software donanımlardır. Bilgisayarların yanı sıra tablet ve akıllı telefonlar için de geliştirilen antivirüs uygulamaları, kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlar. Elektronik cihazlarınızı sorunsuzca ve güven içinde kullanmak için, Eset, Kaspersky ve Panda Security gibi yazılım firmalarına ait güncel antivirüs programlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Antivirüs Programları

Antivirüs güvenlik önlemleri sayesinde internette gezerken bilgisayarınıza veya internet tarayıcınıza bulaşma ihtimali olan virüsleri sisteminizden uzak tutabilirsiniz. Kredi kartı bilgileri ve banka hesap numaraları gibi dijital verileri korumak için geliştirilen antivirüs yazılımları kullanarak, güven içinde internet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Güvenlik antivirüs programları, bilgisayarınızda var olan casus yazılımları temizlediği gibi olası güvenlik açıklarını da ortadan kaldırır.

Android ve İos işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirilen mobil antivirüs programları ile telefonunuz içindeki verileri güvence altına alabilir, internetten bulaşabilecek zararlı yazılımları engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda, mobil koruma uygulamaları, telefonunuzun arka planında çalışan yazılımların kapanmasına ve cihazın istenilen performansta çalışmasına da yardımcı olur.

Bireysel kullanımın yanı sıra ofisler, bankalar, internet kafeler ve çağrı merkezleri gibi tek bir ağ üzerinden çok sayıda bilgisayar kullanan işletmeler de özel güvenlik yazılımlarından faydalanabilirler. Bu sayede, server üzerinden yayılabilecek virüs ve casus yazılımlara karşı önlem alınabilir. Ofis için hazırlanan koruma programları, veri şifreleme ve önemli dataların sabit bir alana yedeklenmesi gibi seçenekler de sunar.

Antivirüs Programının Gerekliliği

Zararlı yazılımlar, bilgisayarların işletim sistemi ve donanımsal yapısı üzerinde çok ciddi kayıplara neden olabilecek etkilere sahiptir. İnternet ve ağ bağlantıları vasıtasıyla bilgisayarlara ulaşan virüsler, daha çok işletim sistemi üzerinden bilgisayarlara bulaşır. Truva atı ve malware tarzında olan ufak virüsler, kullanıcıların bilgisi dışında arka planda çalışmaya devam ederler.

İnternet tarayıcınız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz işlemleri kayıt altına alan ve çerez olarak da bilinen eklentilerden uzak durmak son derece önemlidir. Kötü amaçlı yazılımlar, sizin haberiniz olmadan çalışıyor ve kredi kartı bilgileri gibi önemli verileri de depolayabiliyorlar. Bu istenmeyen yazılımlardan uzak durmak için, tarayıcınızın onay vermediği sitelere girmekten kaçınmak ve tam donanımlı bir antivirüs yazılımına sahip olmak gerekir.

İnternetten indirebileceğiniz ücretsiz veya trial özelliğe sahip antivirüs programları, belli bir süre ve çok kısıtlı koruma olanağı sunar. İnternet üzerinde binlerce zararlı spam ve virüs bulunur ve her geçen gün bunlara yenileri eklenir. Tam donanımlı bir antivirüs programı, belli aralıklarla otomatik güncelleme yaparak, bilgisayarınızı mevcut risklere ve oluşabilecek güvenlik eksiklerine karşı her zaman güvencede tutar.

Antivirüs Programı Kullanmanın Avantajları

Bilgisayarların ve tablet gibi diğer cihazların sistemsel güvenliğini sağlayan antivirüs programları, veri yedekleme ve güvenli internet bankacılığı gibi alanlarda da son derece başarılıdır. Artık dosyaların temizlenmesi ve sistem optimizasyonu gibi işlemler için de kullanılan koruma yazılımları sayesinde farklı bir yazılım kullanmanıza gerek kalmaz. Aynı zamanda çocuklarınızın bilgisayar kullanımı için tasarlanan özel paketler ile onlara güvenli internet erişimi sunabilirsiniz.

Bilgisayarlar, kullanıma başlandığı ilk günlerde, işlemcisinin vadettiği performansı tam anlamıyla sergiler. Fakat ilerleyen zamanlarda, internet üzerinden bulaşan kötü amaçlı yazılımlar ve çerezler yüzünden o hızlı bilgisayar yerini; yavaş çalışan ve sürekli hata veren bir bilgisayara bırakır. Antivirüs yazılımları ile bilgisayarınızın donanım ve yazılım unsurları üzerinde zararlı etkilere ve performans kayıplarına neden olan unsurlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Tam sürüm antivirüs programları kullanarak reklam ve benzeri yükleri de sisteminizden uzak tutabilir, kullanım alanınıza en uygun antivirüs yazılımlarını ve fiyatlarını kategori içinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Güvenlik Antivirüs Programları

235 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Eset
  2. Kaspersky
  3. Bitdefender
  4. Trendmicro
  5. Panda Security
  6. Symantec
  7. Comodo
  8. F-Secure
  9. Intel
  10. Nod32
  11. Mcafee
  12. Norton
  13. Panda
  14. Phonedome
  15. Webroot
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/41/60000207
BAŞA DÖN