Toz Torbalı Süpürge

Dikey, yatay, şarjlı, ıslak, kuru gibi çeşitleri bulunan elektrikli süpürgeler, tozları topladıkları alana göre de toz torbalı ve toz torbasız olmak üzere ikiye ayrılır. Toz torbasız modeller tıpkı şarjlı süpürgeler ve siklon sistemine sahip kablolu süpürgelerde olduğu gibi tozları özel bir haznede biriktirir. Bu hazne dolduğunda, emiş gücünün azalmaması ve süpürgeyi kullanmaya devam edebilmek çöpe boşaltmak gerekir. Toz torbalı süpürge modelleri ise torba türüne göre farklı kullanım aşamaları söz konusudur. Genel olarak tıpkı diğer elektrik süpürgesi modelleri gibi marka ve modele göre farklı özelliklere sahip olan bu temizlik cihazları, gelişen teknolojiler ile birlikte yüksek emiş gücüne ve çok düşük çalışma sesine sahip olan modelleri ile yoğun ilgi görür. Toz torbalı elektrikli süpürge fiyatları da modelleri yada markalarının yanı sıra ürünlerin özelliklerine göre farklılık gösterir. Dolayısıyla hemen her bütçeye hitap eden toz torbalı elektrikli süpürge bulmak mümkündür.

Toz Torbalı Süpürge Özellikleri

Yeni nesil teknolojiler ile birlikte kullanıcılara daha kısa sürede daha derinlemesine temizlik yapma avantajı sunan elektrikli süpürgelerin toz torbasına sahi olan modelleri, sahip olduğu özellikler nedeniyle pek çok avantajı bir arada sunar. Bu özellikleri sıralamadan önce “Toz torbalı süpürge nedir?” sorusunu yanıtlamak gerekir. Toz torbasına sahip olan söz konusu elektrikli süpürgeler, topladığı ince toz ve diğer büyük partikülleri, kağıt veya baz bir torba içinde biriktirir. Bu nedenle tor torbalı olarak adlandırılan bu temizlik cihazlarının özellikleri ise torbadan çok marka ve modele göre farklılık gösterir. Örneğin, bir elektrikli süpürgenin toz hazneli veya toz torbalı olması, emiş gücünü, çalışma sesini, motor gücünü ve elektrik tüketimini etkilememektedir. Dolayısıyla, toz torbalı elektrikli süpürge tercihinde ilk olarak süpürgenin performansını etkileyecek özelliklerine dikkat edilmesi tavsiye edilir. Uzmanların toz torbalı süpürge önerisi ise daha çok torba türüne dikkat edilmesi yönündedir.

Toz Torbalı Süpürge Çeşitleri

Toz torbasına sahip elektrikli süpürgeler kendi aralarında yıkanabilir torbalılar ve kullan-at torbalılar olarak iki farklı seçenek sunar. Yıkanabilir torbaya sahip olanlar aynı zamanda bez torbalı olarak da bilinir. Söz konusu bez torba, belirli bir kullanım ömrüne sahip olsa da masrafsız bir kullanım sunması ile öne çıkar. Bu tarz torbalar yıkanarak defalarca kullanım olanağı sunması ile öne çıkar. Öte yandan kağıt torbalı modeller de vardır. Kullan-at olarak kağıt torba olarak da bilinen bu modellerde süpürge torbası dolduğunda çıkarılıp çöpe atılır ve yerine yenisi takılır. Düzenli olarak kağıt torba satın alma gereksinimi oluşturan bu modeller, pratik bir kullanım sunması ile öne çıkar. Bununla birlikte toz torbası fiyatları süpürge modeline göre farklılık gösterse de oldukça bütçe dostudur. Bu modeller, daha çok toz torbası yıkamaya vakti olmayan veya buna zaman ayrılmak istemeyen kullanıcılara sunulan toz torbalı süpürge önerileri arasında yer alır.

Toz Torbalı Süpürge Modelleri

Yeni nesil teknolojiler ile birlikte gelişen elektrikli süpürge modelleri, tozların havaya karışmasını önleyen özel filtre sistemleri, evcil hayvan tüylerini de toplayabilen ve her emine uygun olan süpürme başlıkları ile son derece zahmetsiz bir temizlik vadeder. Söz konusu teknolojiler ile donatılan toz torbalı süpürge makinesi modelleri arasında dikey ve yatay kullanımlı olanlardan sesli veya sessiz olanlara, turbo başlıklılardan ultra uzun kablolu olanlara kadar pek çok alternatif yer alır. Bununla birlikte farklı yüzeylere uygun başlıklara sahip olan makineler de bulmak mümkündür. Birçok süpürgede olduğu gibi emiş gücünün kullanıcı tarafından ayarlanabildiği toz torbalı elektrikli süpürgeler de vardır. Uzmanların ve tecrübeli kullanıcıların toz torbalı elektrikli süpürge tavsiyesi ve önerileri ise daha çok beklenti ve ihtiyaçlara yönelik tercih yapılması yönündedir. Bununla birlikte satın alma aşamasından önce motor koruma filtresi ve hepa filtre gibi filtrelerin de dikkatle incelenmesi önerilir.

Toz Torbalı Süpürge Avantajları

Yeni nesil süpürgelerde tek dokunuş ile boşaltılabilen toz hazneli tasarımlar öne çıksa da tozlar ile hiçbir şekilde karşılaşmak istemeyen, toz haznesi yıkamayı tercih etmeyen kullanıcıların hala favorisi olan toz torbalı süpürgeler, pek çok avantajı bir arada sunar. Kullanıcıların toz torbalı süpürge yorumları ve değerlendirmelerinde de öne çıkan bazı avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yıkanabilir bez torba ve kullan-at kağıt torba olarak iki farklı alternatif sunar.
  • Bez torbalı modeller tıpkı toz hazneli modeller gibi masrafsız bir kullanım vadederken kağıt torbalılar ise son derece hijyenik ve pratik bir kullanım süreci sağlar.
  • Toz torbaları çoklu olarak kullanıcıların beğenisine sunulan bütçe dostu ürünlerdir. Ayrıca, temin etmesi oldukça kolaydır.
  • Dolan kağıt torbayı yenisi ile değiştirme süreci herkesin yapabileceği kadar kolaydır. Bu nedenle, uzmanların toz torbalı süpürge tavsiye ve önerilerinde daha çok kağıt torbalı modellere yer verilir.
  • Modern teknolojiler ile donatılmış olan torbalı modeller bulmak da mümkündür. Başka bir ifadeyle, yeni nesil elektrikli süpürgeler arasında toz torbalı olanlar da vardır.
  • Genellikle toz tutma kapasitesi yüksek olduğu için çok sık torba yenileme gerektirmeyen bu modellerde torbanın dolduğuna dair kullanıcıyı uyaran ışıklı veya renk değişim göstergeli sistemler bulunur. Bu da pratik bir kullanım sağlar.

Toz Torbalı Süpürge Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından pek çok modeli üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan toz torbalı süpürgeler, yeni nesil teknolojiler sayesinde ev temizliğini daha zahmetsiz ve etkili hale getirir. Yüksek emiş güçleri, çeşitli süpürme aksesuarları, 10 metreye varan kablo uzunlukları, hepa filtre teknolojisi, ultra düşük çalışma sesleri gibi özellikler ile donatılan söz konusu modeller, toz torbası fiyatlarının uygunluğu ile de büyük bir avantaj sunar. Toz torbalı süpürge fiyatları hemen her bütçeye hitap etse de tıpkı robot süpürge fiyatları gibi ekstra özellikler, marka ve çok yönlü kullanım gibi etkenler de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bununla birlikte daha bütçe dostu bir kullanım süreci için süpürge modelinin desteklediği toz torbalarının fiyatları ve kolay bulunabilir olup olmadığı da dikkate alınmalıdır. Bazı toz torbaları pek çok elektrikli süpürge modeli ile uyumlu olsa da süpürgeden maksimum verim alabilmek ve cihazın kullanım ömrünü korumak için orijinal toz torbası kullanmakta fayda vardır. Ayrıca, orijinal torbalar, yerine tam olarak oturduğu için süpürge içine toz sızmasının da önüne geçer ve hijyenik bir kullanımı destekler.

Toz torbalı süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?

Toz torbasının türüne ve bulunabilirliğine dikkat edilmesinin yanı sıra klasik elektrikli süpürge seçiminde dikkat edilmesi gereken emiş gücü, ses seviyesi, enerji tüketim miktarı, yedek parça bulunabilirliği, hortum yapısı, motor gücü, kablo uzunluğu, hareket kabiliyeti, yatay veya dikey olması, park pozisyonu, ağırlığı ve hatta dış kaplaması gibi faktörlerin göz önünde bulundurularak tercih yapılması önerilir.

Toz torbalı süpürge nasıl temizlenir?

Toz torbası dolduktan sonra kullan at ise yenisi ile değiştirmek, bez ise yıkayıp kurutmak gerekir. Bununla birlikte süpürgenin yıkanmaya uygun olan emici başlık, hortum, filtre gibi aksamlarının da belirli periyotlar ile yıkanıp kurutulmasında fayda vardır.

Elektrik süpürgesinde kağıt torba mı, bez torba kullanmak mı daha avantajlı?

Toz torbalı süpürgeler arasında yıkanabilir bez torbalı olanlar ile kullan at olarak tanımlanan kağıt torbalı olanlar vardır. Bu iki çeşidin yanı sıra bazı modellerde iki torba türü de kullanılabilmektedir. Tek kullanımlık kağıt torbalar, dolduktan sonra çıkarılıp atılır ve yerine yeni torba yerleştirilir. Fiyat açısından da oldukça uygun ürünlerdir. Öte yandan bez süpürge torbaları ise dolduktan sonra çöpe boşaltılıp yıkanır ve kuruduktan sonra yeniden kullanılabilir hale gelir. Bez torbalar masrafsız iken kullan at torbalar ise pratiktir. Bu noktada süpürge torbası türünü, kullanıcıların kullanım alışkanlıkları ve beklentilerine göre tercih etmekte fayda vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Toz Torbalı Süpürge

467 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 467 ürün
DSACategoryId/2147483638/17071/155123/80160029