ÜST
bebeğiniz için ayakkabı

Bebeğiniz için ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Bebeğiniz için ayakkabı seçme süreci oldukça keyifli olabilir! Eğer bir çift bebek ayakkabısı almak için alışverişe çıkacaksanız en iyi ve bebeğinize en uygun ayakkabıyı nasıl seçeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Bebeğiniz için ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler ve doğru kararı vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilerin yanı sıra favorimiz olan bebek ayakkabılarından bazılarını sizler için listeledik.

Bebekler ayakkabı giymeli mi?

bebeğiniz için ayakkabı

Bebeklerin ayakkabı giymesinin gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz ve cevap aslında belli: Henüz yürümüyorlarsa hayır. Aslında bebeğin çıplak ayakla dolaşması en iyisidir; böylece ayakları hareket edebilir, esneyebilir ve hava alabilir.

Bebeğiniz yürümeye başladığında, ayaklarını engebeli ve pürüzlü zeminlerden korumak için bir ayakkabı satın almak isteyebilirsiniz. Ancak, etrafta dolaşmaya başlamadan önce çorap veya patik daha uygun olabilir. Eğer bebeğiniz yeni yeni yürümeye başladıysa Vicco Anka Kız/Erkek Bebek İlk Adım Ayakkabı uygun olacaktır.

Doğru ölçü

 • Ayakların ön kısmındaki basınç veya sürtünmeden kaynaklanabilecek şişmeleri veya batık tırnak oluşumunu önlemek için parmak bölgesinde az miktarda bir kıpırdatma yeri bırakan ayakkabıları inceleyin. Dar veya sivri ayakkabılar ayak parmaklarını tahriş edebilir ve normal ayak büyümesini engelleyebilir.
 • Bebeğiniz için ayakkabı seçerken topuk bölgesinin kenarlarını sıkıştırdığınızda çökmeyen sert topuklu ayakkabılar olmasına dikkat edin. Bazı ayakkabılar, topuk ve ayak bileği bölgelerini desteklemek ve rahatlık sağlamak için topuğun üst kenarında ek dolguya sahiptir.
 • Yürürken çocuğunuzun parmak hareketleriyle bükülecek esnek bir ön parmak alanına sahip ayakkabıları seçmeye özen gösterin.
 • Çocuğunuzun ayaklarının ayakkabının içinde dönmesini önlemek için orta kısmı sert olan ayakkabıları da inceleyebilirsiniz.

Doğru form

 • Kayışlar, tokalar, cırt cırt veya bağcıklarla ayarlanabilen ayakkabıları tercih edin. Bu ayarlar, ayakkabıyı gerektiği gibi sıkmanıza veya gevşetmenize olanak tanır.
 • İyi bir tutuş sağlayacak kaliteli ve kaymaz tabanlı ayakkabıları inceleyin. Deri ve kauçuk tabanlar iyi tutuş sağlarlar.
 • Ayakları yastıklayan tabana sahip ayakkabıları tercih edin.
 • Terin dışarı çıkmasına izin verecek ve ayakları kuru tutacak nefes alabilen malzemelerden yapılmış ayakkabıları satın almaya çalışın.

Doğru işlev

 • Bebeğiniz için ayakkabı seçerken giyildikleri aktiviteye uygun ayakkabılar satın almalısınız. Çocuğunuz, ilk birkaç yılında, küçük çocukların dengesiz yürüyüşünden daha sonra okul çağında gelişebilecek topuk yürüyüşüne veya ayak parmağında yürüyüşe kadar değişen farklı yürüme aşamalarından geçecektir.
 • Topuk desteği iyi olan bilekli ayakkabılar ve spor ayakkabılar günlük kullanım ve spor için uygundur.
 • Açık burunlu ayakkabılarda ve elbise altına giyilen ayakkabılarda ayak bileğini saran kayışlara sahip veya tokaları olan ayakkabıları alabilirsiniz.
 • Okul çağındaki çocuklar için, beden eğitimi derslerinde ayakkabılarını değiştirmesi gerekiyorsa, kolay giyilebilen ve çabuk bağlanan ayakkabıları satın alın. Bu, uyku zamanında ayakkabılarını çıkaran okul öncesi çağındaki çocuklar ve bebekler için de önemlidir.

Eğer bebeğinizi özel bir gün için hazırlıyorsanız ona şık bir ayakkabı almak isteyebilirsiniz. Kaptan Junior İlk Adım Deri Kız Bebek Ayakkabının içi ve dışı hakiki deriden üretilmiştir. Bebeklerin ayak gelişimine uygun olarak, içe- dışa basmasını engellemek için, iç tabanında pet mevcuttur. Doğal malzemelerden üretilmiştir olup suni hiçbir malzeme kullanılmamıştır. Aynı zamanda esnek ve yumuşaktır.

bebeğiniz için ayakkabı

Yaz geliyor diye korkmayın. İgor Star Bebek-Çocuk Sandalet tüm yaz bebeğinizi rahat ettirecek. Kanserojen madde içermeyen ve ıslak zeminde kaymayan bu sandalet bebeğinizin ayağına tam uyum sağlar. Kir tutmaz ve suya dayanıklıdır. Esnek ve yumuşak yapısıyla bebeğinizin her adımında hafiflik sağlarken güvenli adım atmasını sağlar.