ÜST

Çocuğunuzla oynayabileceğiniz eğitici oyunlar

Oyunlar, çocukların dış dünya ile bağlantı kurmasını sağlayan anahtarlardır. Çocuklar oyunlar sayesinde kendilerini ifade edebilir, çevresinde olan biteni keşfeder ve anlamlandırır. Gelişim dönemleri baz alınarak kurgulanan oyunlar çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını artıracağı gibi ailesi ve arkadaşları ile de bağ kurmasına yardımcı olur.

Oyunlar yoluyla çocuğunuzla beraber siz de dayanışarak hareket etmeyi kimi zaman da rekabeti deneyimleyebilirsiniz. Uzun kış gecelerinin kapıda olduğu şu günlerde Hepsiburada ekibi olarak çocuğunuzla beraber oynayabileceğiniz en keyifli ve eğitici oyunları derledik. İddia ediyoruz, bu oyunlar ile evde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Lego Creator serisi

oyunlar

Eğitici oyunlar denince ilk akla gelen marka büyük ihtimalle Lego’dur. Kim bilir kaç nesli yetiştiren Lego, yenilenen serisi ile şimdi yaratıcılığa çok daha fazla imkan tanıyor. Creator Serisi sayesinde aynı Lego setini kullanarak üç farklı hikaye kurgulamak mümkün. O halde, macera başlasın!

oyunlar

Lego Creator Pervaneli Uçak Seti ile üç farklı uçak modelini (pervaneli uçak, jet uçağı ve helikopter) yapabilir, her biriyle farklı serüvenlere doğru yol alabilirsiniz.

Clementoni bilim ve deney setleri

Çocuğunuzla beraber kendi parfümünüzü yapmak ister misiniz? Ya da bir dedektif laboratuvarı oluşturarak ipuçları takip etmek ve çözülemeyen vakaları çözmek? Belki de uzaya bir yolculuk yapıp astronomik hareketleri gözlemektir sizin hayaliniz. O halde Clementoni bilim ve deney setleri tam çocuğunuza göre ve tabi size de.

Kutu oyunları

Yapılan çalışmalar doğru seçilen kutu oyunlarının keyifli zaman geçirmenin yanı sıra çocukların düşünme ve ifade becerilerini, hayal gücünü, mantık, koordinasyon ve ince motor becerilerini olumlu yönde etkilediğini göstermekte. Şimdi dilerseniz kutu oyunlarına biraz daha yakından bakalım.

Hadi Anlat Bakalım: 4-12 yaş çocuklar için kurgulanmış Hadi Anlat Bakalım, çocuğunuzun akıl yürütme, strateji geliştirme, uzun ve kısa süreli bellek, çalışma belleği, sözcük dağarcığı ve ifade yeteneğinin gelişimini destekleyecektir.

Redka İşlem Matematik Oyunu: 5-13 yaş grubuna hitap eden Redka işlem matematik oyunu, matematik işlemlerini daha kolay hale getirerek çocuğunuzun matematik işlemlerini pratik olarak yapabilme yetisi kazanmasına yardımcı olacaktır.

Koridor Zeka ve Strateji Oyunu: 8 yaş üzeri herkese hitap eden bu oyun yoluyla stratejik düşünme, mantık yürütme ve planlama becerilerinin hızla geliştiğine şahit olacaksınız. Koridor oyunu aynı zamanda eğitici oyunlar kapsamında dünyaca üne sahip, ödüllü bir oyundur:

Katamino Deluxe: Katamino oyununun gelişmiş versiyonu olan bu oyun geometrinin temel kavramlarını anlamaya yardımcı olan bir inşa oyunudur. Çok sayıdaki bulmacaların zorluk seviyeleri kolaydan zora doğru değişir, böylece macera aralıksız devam eder:

Bir Masal Uydur: 6 yaş ve üzeri herkesin favorisi olacak bu oyun 55 simge kartı ve bir kum saati içerir. Oyunun amacı simge kartları kullanarak masal oluşturmak ve bu masalın devamını sağlamaktır. Bir Masal Uydur, çocuğunuzun düşünme ve ifade becerilerinin yanı sıra hayal gücünün gelişimine katkı sunar.

Bonus: Tombala

4 yaş ve üzeri herkese hitap eden Tombala’nın çocukların sayıları görsel ve işitsel olarak ilişkilendirip öğrenmesini kolaylaştırdığını biliyor muydunuz? Hazır yılbaşı da yaklaşırken yeni Tombala seti edinmenin tam sırası.

Birbirinden farklı oyunlar bizi yeterince heyecanlandırdıysa ailecek yapılacak bir diğer aktivite önerisine göz atmak için ise sizi “Ailece izleyebileceğiniz en güzel animasyon filmleri” başlıklı yazımıza alalım.