ÜST
dağınık evi

Dağınık Evi Toplamanız için 5 Yardımcı

Dağınık bir ev ne kadar düzenli olursak olalım hayatımızın belli dönemlerinde hepimizin karşılaştığı bir durum. Evi yeniden toplayana kadar geçen süre çeşitli sebeplerle uzadığında ise, evin dağınıklığı sinir bozucu bir hal alabiliyor. Dağınıklık evde rahat hareket etmeyi engellediği, temizlik yapmayı zorlaştırdığı, toz ve mikroplardan kaynaklı fiziksel rahatsızlıklara sebep olabildiği gibi, psikolojiyi de olumsuz yönde etkiliyor.

Bu nedenle, dağınık evi toplamak ve sonrasında da evi düzenli tutmak önem taşıyor. Günümüzün yoğun temposunda ve kısıtlı zamanda evi çabuk toplamak da bir o kadar kıymetli oluyor. Peki dağınık ev nasıl toplanır, ev toplamanın kolay yolları nelerdir?

İşte bu yazımızda sizlere dağınık evi toplama yöntemleri hakkında bilgi verecek ve size kolay ev toplama konusunda bazı yardımcılar önereceğiz. Evinizi bir an önce toplamak için sabırsızlandığınızı biliyor ve hemen önerilerimize geçiyoruz.

1.Dağınık odaya ait olmayan eşyaları yerine kaldırın

dağınık evi

Evin dağınık olması bazen, başka odalarda yer alması gereken eşyaların farklı odalara taşınmasından ve orada kalmalarından kaynaklanabiliyor. Dolayısıyla ev toplama teknikleri arasında en önemlilerinden biri, her eşyayı ait olduğu odaya ve o odada da yerine koymak oluyor.

Eğer evde sizinle birlikte yaşayan aile bireyleri varsa bu konuda her biriyle konuşmak ve herkesin ihtiyacı olan eşyayı kullandıktan sonra tekrar yerine koymasını ve şahsi eşyalarını ortak kullanım alanlarına taşımamalarını sağlamak; dağılmayı baştan engellemek açısından etkili bir yöntem olacaktır.

2.Belirli yeri olmayan eşyalara yer bulun

Ev nasıl toplanır sorusunun cevabı eşyaları yerine kaldırmaktır; ancak bazı eşyalar vardır ki belirli bir yerleri yoktur. Ev toplamak istediğinizde siz de böyle eşyalarınızın olduğunu fark ederseniz onlara kalıcı bir yer bulmayı düşünebilirsiniz.

3.Ev toplama sepeti edinin

Bulunduğunuz an içinde evinizi acilen toplamanız gerekiyorsa ve her bir eşyayı tek tek yerine kaldıracak zamanınız yoksa ya da belirli yeri olmayan eşyalar varsa ve o anda onlara yer bulabilecek durumda değilseniz hızlıca dağınık evi toplamak için büyük bir sepet edinip eşyaları geçici olarak içine koyabilir, zamanınız olduğunda da daha detaylı bir yerleştirme, toplama işine girişebilirsiniz. Hatta kapaklı bir sepet alırsanız içinin görünmesini engelleyebilir, ortamda şık bir görüntü yaratabilirsiniz.

Panalı Hasır Büyük Boy Dekoratif Sepet’e göz atmanızı öneririz. Diğer sepetleri de incelemek isterseniz Sepetler kategorimizi ziyaret ederek amacınıza ve odanıza uyan tasarımda ve boyuttaki sepeti ya da sepetleri seçebilirsiniz.

4.Dolap içi düzenleyicilerden yararlanın

Dolap içi düzenleyiciler hem dolapların içlerini hem de evi düzenli tutmak bakımından mükemmel yardımcılardır. Siz de dağınık ev nasıl düzenlenir diye merak edenlerdenseniz dolap içi düzenleyicileri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Hizmete sunulan düzenleyiciler arasında her tür eşyanıza uygun, farklı boyutlarda düzenleyiciler bulabilmeniz mümkün.

Örneğin çekmecenizi düzenlemek için Piya Home 4 Adet Small 11 Gözlü Çekmece İçi Düzenleyici Organizer oldukça kullanışlı olacaktır. Dilerseniz Dolap İçi Düzenleyiciler kategorimize bakarak ihtiyacınız olan farklı düzenleyicileri de sepetinize ekleyebilirsiniz.

5.Askılıklardan faydalanın

dağınık evi

Dağınıklığın en büyük sebeplerinden biri de her an elimizin altında olmasını istediğimiz hırka gibi birtakım giysilerimizi dolaba kaldırmak istemeyişimiz ve kolay ulaşmak için ortada bırakmamız olabiliyor. İşte askılıklar giysilerimize kolay ulaşabilmemizi sağlamakla beraber, oluşabilecek dağınıklığı önlemek açısından da çok faydalı oluyor. Siz de arzunuza göre ayaklı veya kapı arkası askılıklardan alarak evinizi toplayabilir ve düzenli tutabilirsiniz.