ÜST
elektrikli battaniye hakkında

Elektrikli Battaniye Hakkında Merak Ettikleriniz

Kış ayları geldiğinde ısınmak için başvurduğumuz battaniyeler arasında elektrikli battaniyeler özellikle soğuk kış geceleri söz konusu olduğunda tercihimiz oluyor. Soğuk geceler geldiğinde kurtarıcımız olan elektrikli battaniye hakkında merak ettiğiniz birçok şey olduğunu biliyoruz ve bu yazımızda sizlerle elektrikli battaniye hakkında ihtiyacınız olan bilgileri paylaşıyor, merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz.

Elektrikli battaniye nedir?

elektrikli battaniye hakkında

Battaniye çeşitleri arasında elektrikli battaniyeler; içinde elektrik kabloları bulunan, çarşafın altına serilip yatmadan bir süre önce fişe takılarak ısıtılan battaniyelerdir. Peki battaniye türleri içinde yer alan elektrikli battaniye kullanımı nasıldır? Hemen detaylara geçelim…

Elektrikli battaniye nasıl kullanılır?

Elektrikli battaniye nasıl kullanılır sorusunu cevaplarken elektrikli battaniye nasıl serilir sorusuna cevap vererek başlamakta fayda var. Unutmamanız gereken nokta, elektrikli battaniyeyi normal bir battaniye gibi kullanmamanız gerektiğidir. Normal bir battaniyeyi üzerinize sererek uyursunuz ancak elektrikli battaniye kullanacaksanız bu battaniyeyi üzerinize örtmemeli, yatağa sermeli ve üzerine çarşaf yerleştirmelisiniz.

Elektrikli battaniye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğeri ise, elektrikli battaniye fişe takılıyken uyumamanız gerektiğidir. Yatmadan bir süre önce battaniyeyi fişe takarak ısıtmalı ve yeterli miktarda ısındığında fişten çıkartmalısınız. Aksi takdirde, siz uyurken meydana gelebilecek bir elektrik kaçağı sonucunda yangın tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Elektrikli battaniye nasıl çalışır?

Elektrikli battaniye kaç dakikada ısınır, elektrikli battaniye ne kadar elektrik yakar, elektrikli battaniye kaç Watt’tır gibi soruların da aklınıza geldiğine eminiz. Tek kişilik olan elektrikli battaniyeler genellikle 40-60 Watt arasında iken, çift kişilik olanlar ortalama olarak 40-80 Watt arasındadır ve ısınma süresi de Watt gücünün yüksekliğine bağlıdır. Watt gücü yükseldikçe ısınma süresi de daha çabuk olacaktır.

Isınmanın ortalama olarak 20 dakika kadar süreceğini söyleyebiliriz. Rem Luks Çift Kişilik Elektrikli Battaniye’ye göz atmanızı tavsiye ederiz.

elektrikli battaniye hakkında

Eğer tek kişilik bir battaniyeye ihtiyacınız varsa Meltem Tek Kişilik Elektrikli Battaniye’yi inceleyebilirsiniz.

Elektrikli battaniye çeşitleri nelerdir?

Elektrikli battaniye çeşitleri boylarına göre farklılık gösterir. Tek kişilik olanları olduğu gibi, çift kişilik olanları da vardır. Kumaş açısından incelediğimizde elektrikli battaniyeler normal battaniyelere kıyasla daha ince kumaştan yapılmışlardır ancak kumaş bakımından birbirlerinden farklı olabilirler.

Elektrikli battaniye önerileri isteyecek olursanız, üzeri polar kumaşla kaplanmış olan yumuşak dokulu elektrikli battaniyeleri denemenizi önerebiliriz. İstediğiniz kumaşa sahip battaniyeyi seçmek için Elektrikli Battaniyeler kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Elektrikli battaniye nasıl temizlenir?

Elektrikli battaniye temizliği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Elektrikli battaniye kullanımı sırasında battaniye ile direkt temas gerçekleşmediğinden, sık temizlemeye gerek yoktur. Yine de temizleme ihtiyacı duyduğunuzda battaniyeyi fişten çıkartmalı ve fişle bağlantısı olan bütün sökülebilir bağlantılarından sökmelisiniz.

Peki elektrikli battaniye nasıl yıkanır? Fiş bağlantılarından ayırdıktan sonra, battaniyenizi ılık suda dilerseniz deterjan ekleyerek bekletebilir, ardından da durulayarak sıkmadan kurutabilirsiniz. Eğer battaniyenizi suda bekletmek yerine çamaşır makinesinde yıkamayı tercih ederseniz narin kumaşları ya da bebek kıyafetlerini yıkadığınız hassas programlarda yıkamaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Elektrikli battaniyenizi yeniden kullanmadan önce iyice kuruduğundan emin olmalısınız.