ÜST
evcil hayvanlarınız

Evcil hayvanlarınız için kullanabileceğiniz 5 ürün

Evcil hayvan sahiplenmeyi planlıyor ya da evcil hayvanlarınız için alışveriş yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Evcil hayvanlarınız için kullanabileceğiniz 5 ürünü derlediğimiz yazımızı okumadan alışverişe çıkmayın.

Kediler için tuvalet

evcil hayvanlarınız

Kedi sahiplenmeyi planlıyorsanız kedi tuvaleti, almanız gereken ürünlerin en başında gelir. Kediler eve koyduğunuz kuma tuvaletlerini kolaylıkla yapabilirler ancak herhangi bir sorun yaşamamak için nasıl bir kedi tuvaleti almanız gerektiğini bilmek gerekir.

Eğer sahiplenmek istediğiniz kedi yavru bir kediyse üstü açık, kapaklı olmayan bir tuvaletle işe başlamanız gerekir. Eğer büyük boy kapaklı bir tuvalet tercih ederseniz kediniz tuvaletin kapağından korkup tuvalet ihtiyacını başka bir yerde gidermeye karar verebilir. Bu yüzden kapaksız tuvaleti kullanmak ilk aşamada hayat kurtarıcı olacaktır. Eğer evde birden fazla kediniz varsa evcil hayvanlarınız için alacağınız tuvaleti kedi sayısı + 1 gibi düşünüp almalısınız. Örneğin iki kedili bir evde sorun çıkmaması için üç kedi tuvaleti edinmek gerekebilir.

Eğer sık seyahat ediyorsanız ve kedilerin tuvaletini düzenli temizlemek sorun teşkil ediyorsa kendi kendini temizleyen kedi tuvaletlerinden edinebilirsiniz. Birden fazla kedili evlerde dahi bu tuvaleti rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Köpekler için yatak

Evinizi sevimli köpek dostunuzla paylaşmayı planlıyorsanız kendine ait, rahat edeceği ve sahipleneceği bir yatak işinizi fazlasıyla görecektir. Yatak seçerken köpeğinizin boyutunu ya da ileride oluşacak muhtemel boyutunu düşünüp alışveriş yapabilirsiniz. Böylece evcil hayvanlarınız sahiplendiği yatağı büyüyünce değiştirmek zorunda kalmaz.

En iyi yatak, köpeğinizin tüm doğal pozisyonlarda rahatça yatabilmesi için uygun büyüklükte olan yataktır. İdeal bir yatakta, köpeğinizin kafası ve uzuvları yatağın kenarından sarkmamalıdır. Piyasadaki köpek yatakları birçok farklı şekil ve boyuta sahiptir. Sıklıkla kullanılan yuvarlak kenarlı veya oval yataklar, köpeğiniz kıvrılıp uyumak istediğinde harikadır. Yatak şekilli köpek yatakları ise genellikle düz yatmaktan hoşlanan köpekler için idealdir.

Köpek yatağı seçerken materyaline ve iç dolgusunda da dikkat etmelisiniz. Yatak yüzeyi yeterince yumuşak ve rahat bir malzemeden yapılmalı, ayrıca kolay yıkanabilir olmalıdırlar. Yataklar genelde elyaf dolgulu polyester kumaşlar kullanılarak üretilir. Fakat elyafın zamanla basılmaması için çok ince olmaması gerekir. Son zamanlarda kalın ve esnek özelliğe sahip jel malzemeler yatak dolgusu olarak daha yaygın olarak kullanılır hale geldi. Bu tür yataklar gayet rahattır ve ağırlığı daha eşit bir şekilde dağıttığı için zamanla incelme yapmaz, her yaştan ve türden köpeğin rahat etmesini sağlar. Eğer köpeğinizin yatak çiğneme gibi bir huyu varsa veya zaman içerisinde böyle bir alışkanlık gözlemlerseniz yatak dolgusunu çiğnediğinde ona zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız.

Kediler için ekstradan yatak almanıza gerek yoktur zira siz onun için hangi yatağı seçerseniz seçin o gelip yine de evin en rahat ettiği yerinde uyuyacaktır.

Kişisel bakım malzemeleri

Yanlış okumadınız, evcil hayvanlarınız için de kişisel bakım malzemeleri sağlıklı ve keyifli bir hayatın vazgeçilmezleri arasındadır.

Özel tasarım bir tırnak makası eğer evcil hayvanlarınız sakin bir mizaca sahipse tırnaklarını veterinere gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla kesmenizi sağlar. Kedi ve köpeklerin tırnaklarını düzenli kesmek evinizin mobilyalarını ve sizi keskin tırnak darbelerinden korumakla kalmaz, evcil hayvanınızın tırnaklarının kırılıp güçsüzleşmesinin de önüne geçer.

Biz sizin için Ans kedi köpek tırnak makasını seçtik. Tek elle kontrol edebileceğiniz tasarımı sayesinde ikinci bir kişiye ihtiyaç duymadan evcil hayvanınızın tırnaklarını kesebilirsiniz.  Ans tırnak makasının kavisli yüzeyi sayesinde herhangi bir kesme açısı ayarlamanıza gerek kalmaz. Kedi veya köpeğinizin patisini sıkıca tutarak, tırnağını ucundan kesmeniz yeterli olur.

evcil hayvanlarınız

Kediler ve köpeklerin kulak bakımı için veteriner onaylı bir kulak solüsyonu kullanmalısınız. Kedi ve köpeklerin kulaklarını düzenli temizlemek olası enfeksiyonların önüne geçer. VetiQ kedi köpek kulak temizleme solüsyonunu temiz bir pamuğa dökerek kedi ve köpeklerinizin kulak içlerini kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Evcil hayvanınızın tüylerini onlar için özel tasarlanmış bir fırçayla düzenli olarak fırçalamak tüylerin evinizin her bir yanına dökülmesini engeller. Fırçalama işlemi için Go kendini temizleyen fırça kullanırsanız hem fırça temizleme derdiniz kalmaz hem özel olarak tasarlanan Go fırça sayesinde kedi ve köpeğinizin tüyleri fırçalanırken masaj etkisi de göstermiş olur. Fırçalama işlemi sonrasında Go kendini temizleyen fırçayı arkasından bastırarak rahatça içini boşaltıp temizleyebilirsiniz