ÜST

Evden eğitim için çocuğunuzun ihtiyaç duyabileceği ürünler

Eğitim hayatına evden devam eden çocukların ihtiyaç duyacakları her şeyi bir araya getirdik. Okullarından uzak kalsalar da evden eğitim hayatlarına eksiksiz bir şekilde devam etmeleri sizin elinizde.

Okulun ilk günü, ödevler, beslenme çantasının hazırlanması, mataralar, boyalar, spor malzemeleri, resim malzemeleri… Tüm bunların heyecanı bir süreliğine maalesef rafa kalktı. Koronavirüs pandemisiyle beraber bir süre daha çocuklarımız eğitim hayatlarına evden devam edecekler. Biz de bu süreçte onlara lazım olabilecek her malzemeyi sağlamaya çalışırken, okula giderken yaşayacakları heyecanları olabildiğince evde yaşatmaya çalışacağız.

O zaman beraber listemizi yapmaya başlayalım, her yaş grubu için lazım olabilecekleri sıralayalım:

Mini mini 1’ler, çalışkan 2’ler

Henüz okula yeni başladıysa ya da ikinci senesiyse en temel ihtiyaçlarla ve en eğlenceli kısımla başlayalım: Kırtasiye!

Defter ve kalem olmadan olmaz. Rengarenk, her boyutta ve çocuğunuzun zevkine göre dilediğiniz defteri seçebilirsiniz. Hatta Spiderman hayranı minikler ya da Frozen’a bayılan öğrenciler de unutulmamış. Cem Spiderman Kabartmalı Not Defteri ile evdeki okul hayatlarını renklendirebilirsiniz.

Defter gibi kalem de olmazsa olmaz. Unicorn Kurşun Kalem Ve Kalem Başlıkları Seti ile evden eğitim ve öğretimine devam eden çocuğunuz için hem moral olacak hem de ders çalışmak için motivasyonunu yükseltecek. Sevimli unicorn’lara kim kayıtsız kalabilir ki…

Kalem, silgi, boyalar derken masası karışmasın. Bir kalemlik de koyalım ki silgiler kaybolmasın. Ahşap Şehri Masaüstü Ofis Organizer ile hem defterlerini hem kalemlerini yerleştirebilir ve üstüne de telefondan dersleri izlerken ona ayrı bir kolaylık sağlayabilir. 

Biraz da kitaplara bakalım. Çevrimiçi eğitimle öğretmenlerinin belirttiği ve müfredat doğrultusundaki kitaplar zaten alınacak. Peki onun öğretiminde yardımcı olacak kitaplar da alsak mı? Üçgen 1. Sınıf İlkokul Yolculuk Seti ile evden okul hayatını kolaylaştırmak sizin elinizde. 

Hemen hemen temel ihtiyaçlarını karşıladık sayılır. Biraz da evden eğitimi eğlenceli hale getirecek şeyler mi alsak?

Mesela okuldaki yazı tahtasını aratmayıp yazı tahtalarından odasına uygun olan bir taneyi seçebiliriz. Pek çok farklı ebatta yazı tahtalarından bütçeniz için uygun bir tanesini bulmanız hiç de zor olmayacak. Ayaklı Ahşap Yazı Tahtası’nın çift taraflı kullanımı ile evde birden fazla çocuk varsa son derece ideal bir tercih olacak. 

Okullarına gidebilselerdi önemli günler için sınıflarında hazırlıklar yapacaklardı; yılbaşı için bir köşe gibi. O zaman biz de bir pano alıp o panoda bunları yapamaz mıyız? Böylece yılbaşı için hazırladığı kartı, kestiği bir Noel Baba resmini, çarpım tablosunda hatırlamakta zorlandığı bir bölümü asabilir.

Özellikle okul öncesi ve yeni okula başlayanlar için el işi ayrıca önemli. Boyalar, hamurlar, kağıtlardan yapılacak yeni yeni muhteşem sanat eserlerine hazır olun. Üstelik bunun için birkaç parça malzeme almanız yeterli. Çeşit çeşit boyalar, renkli kağıtlar, hamurlar… 

Yaş ilerlerken ihtiyaçlar da değişiyor

Okumayı öğrendi, işin en zor kısmını atlattınız derken yepyeni dersler ve yeni ihtiyaçlar da peşlerinden geliyor. Okumayı ve yazmayı öğrenmesini sabırsızlıkla beklemiştiniz. Şimdi de meraklı bıdıklar için bambaşka dünyaların kapıları aralanıyor. Hiç duymadıkları şehirler, ülkeler, coğrafi bilgiler… Hayal dünyaları hepimizin hayal dünyasını bastıracak büyüklükte olsa da evreni, dünyayı, ülkeleri anlamalarına ve hayal etmelerine yardımcı olmaya ne dersiniz?

Okulda pek çok çocuğun favorisi olan dünya küresine ne dersiniz? Gürbüz Işıklı Fiziki Yazılabilir Harita Dünya Küresi ile hem eğlenebilir hem de öğrenebilirler. 

Şimdiki çocuklar bir harika olsa da onları teknolojiye teslim etmeden, biraz hayal güçlerine yardım etmek iyi olmaz mı?

Ve kitaplar…

Okul denilince akla gelen ilk gereç kitaplar… Üstelik ne yazık ki kimi önyargılar yüzünden genelde sıkıcı olarak görülen kitaplarla arasını iyi tutmak ayrı bir zor biliyoruz. Ama artık her dönem için, her yaş grubu için çeşit çeşit kitaplar var. Okul öncesi eğitici ve öğretici kitaplar, dikkati güçlendirmek için kitaplar, masallar ve birbirinden büyülü dünyalara açılan kitaplar… Tek yapmanız gereken onun zevkini keşfetmek ve kitapların dünyasına girmesini sağlamak.

Sınav stresi yaşayanları da unutmadık. Okuma yazmayı öğrenmek en zor kısım derken, sınavları unutmuş olmalıyız. Sınava hazırlık sürecinde onun yanında olmak, olabildiğince hazır hissetmesini sağlamak için elinizden ne gelirse yapıyorsunuz. TEOG, LGS derken sınavları, sınavlarımız oluyor.

Okuldan uzak, teknolojiye yakın

Evden eğitim denilince gerekli olabilecek teknolojiyi de gözardı edemeyiz öyle değil mi? 

Masaüstü bir bilgisayar, laptop ya da tablet ile dijital ortamda da olsa öğretmeni ve arkadaşlarıyla buluşmasını sağlayabilirsiniz. Hem ekonomik olarak bütçenize uygun hem de ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir cihaz bu süreçte öğretimin temel parçası haline gelecek. 

İnce duruşu ve tasarımıyla Lenovo V15 Intel Core i3 Taşınabilir Bilgisayar ekran boyutu, sistem belleği ve hafifliği ile tercih edebileceğiniz laptoplar arasında adeta bir yıldız gibi parlıyor. 

Cihazınızdan beklentiniz biraz daha yüksekse hızlandırılmış performansıyla, hızlı şarj özelliğiyle ve yüksek kalitedeki ekran özellikleriyle HP Intel Core i5 Taşınabilir Bilgisayar modelini de tercih edebilirsiniz. 

Evde okul hayatına birden fazla çocukla devam etmek zorundaysanız ve biri 2. sınıfa giderken diğeri 7. sınıfsa, üstelik siz de evden çalışıyor ve bol bol Zoom üzerinden toplantılara katılıyorsanız belki de  artık kulaklık almanın vakti gelmiştir, ne dersiniz? Sony Kulaküstü Mikrofonlu Kulaklık ile sesleri gürültüsüz bir şekilde dinlerken, mikrofonu ile de sesinizi pürüzsüz bir şekilde duyurabileceksiniz. 

Her ne kadar online eğitim desek ve teknolojiden sonuna kadar yararlansak da kâğıt, kalemsiz de olmuyor. Hatta bazı ödevler için, notları paylaşmak için çıktılar almak da şart oluyor. Daha önce evde bir printer ihtiyacı duymazken okul eve taşınınca bir yazıcı şart oldu. Canon Pixma E304 Airprint +Wifi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı ile kolaylıkla kaliteli çıktılar alabilirsiniz. Sessiz çalışan ve Wi-Fi özelliği ile de büyük pratiklik sağlayan bu yazıcı ile hızlıca dilediğiniz sayfaların çıktısını alabilirsiniz.

Kaliteli görüntüler için

Bilgisayar ya da laptop dışında iyi bir monitör de bu süreçte son derece önemli. Okula gidemeyip evden eğitimine ekran başından devam eden çocuklarımız için her şeyin en iyisini istiyoruz. Onların sağlığı en büyük önceliğimiz, haliyle göz sağlıklarını da düşünmemiz gerekir. İyi bir monitör, sadece görsellerin kalitesini artırmayacak aynı zamanda gözlerini de yormayacak.

Bu noktada Asus VZ249HE 23.8″ IPS Monitör ile düşük mavi ışık teknolojisiyle rahat bir görüş elde edeceğiniz gibi çoklu ekran özelliğiyle de kullanım açısından kolaylıklar yaşayacaksınız.

Göz sağlığı konusunda hassas olanlar için bir başka monitör de Samsung 75Hz FreeSync Full HD IPS LED Monitör… Samsung’un bu monitörü ile çocuğunuzun gözlerini ekran başında daha uzun süreler geçirmesine rağmen daha çok koruyacak. 

Biraz daha ekonomik ve biraz daha giriş seviyesinde bir model düşünüyorsanız Power Boost 18.5″ 75Hz Monitör ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bilgisayar başında geçirilen vakit arttıkça kullandığımız donanımların da önemi artıyor. Özellikle de söz konusu çocuklarımız olunca, onların kullanacağı her cihaz önem taşıyor. Ekran başında geçirdikleri süre arttığı için monitörler ne kadar önemliyse klavye ve mouse da o kadar önemli. Hem ekonomik hem de kaliteli ürünlere ulaşmak ise çok kolay.

Yüksekliğini de ayarlayabildiğiniz Everest KB-871U Siyah USB US Layout Standart Klavye; çocuğunuz, bilgisayar başındayken ona  ergonomik bir kullanım sağlar. 

Sık sık pili biten mouselar, kısa gelen kablolardan sonra Logitech M170 Kablosuz Mouse ile müthiş bir rahatlık yaşayacaksınız. 

Pandemiyle beraber çocuklarımızla yepyeni bir süreç yaşamaya başladık. Bizler tüm gün evde olmaktan zaman zaman nasıl bunalıyorsak onlar da okullarına gidemedikleri, arkadaşlarını göremedikleri, koşup oynayamadıkları için o kadar sıkılıyorlar. Bu süreci onlarla en acısız, en keyifli şekilde geçirmek ise büyükler olarak bizlerin elinde. Biraz sabır, bolca hayal gücü ve sınırsız sevgi ile onlara bu zorlu süreçte eğitim öğretim hayatlarında destek olmakın tam vakti.

Uzaktan eğitimden arta kalan zamanlarda çocuğunuzla birlikte vakit geçirmek, eğlenceli aktiviteler yapmak da son derece önemli. Çocuklarınızla evde yapabileceğiniz deneyler bunlardan sadece biri.