ÜST

Evinizi Yeniden Süslemek İstiyor Ama Vaktiniz ve Sabrınız Yoksa Bu Ürünler Tam Size Göre

Ev dekorasyonu insanın hem karakterini hem de zevklerini yansıtır. Evde tek başınıza yaşıyorsanız dekorasyonun tüm unsurları sizi betimler ancak evi bir veya birden fazla kişiye paylaşıyorsanız orada ortak bir tasarımdan söz edilebilir. Ev dekorasyonu her ne kadar keyifle yapılsa da zaman içerisinde değişim iyi gelir. Evde yapılacak ufak ya da büyük çaplı değişiklikler sizlerin enerjisini de yeniler. Özellikle evde çok fazla vakit geçiriyorsanız dekorasyon sizler için daha önemlidir. Kişinin duygusal durumunu ve enerjisini büyük oranda evinin hoş tasarımı etkiler. Evinizde mutlu olmak istiyorsanız orayı imkanlar dahilinde kendiniz için uygun ve özel hale getirebilirsiniz. Bunun için biraz alışveriş yapmanız gerekebilir. Bu alışverişler ev dekorasyonunda etki sunan büyük parçalar olabileceği gibi küçük dekoratif aksesuarları da kapsar. Özellikle vakti olmayan kişiler için ev süsleme sürecinde hızlı çözümler önemlidir. Yapılacak birkaç değişiklik ile evin havası tamamiyle değişebilir. Bu esnada sizin vaktiniz de gitmez ve dekorasyonu zenginleşen evinizde keyifle oturabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu İçin Bir İhtiyaç Listesi Yapın!

Ev dekorasyonuna vaktiniz ya da sabrınız yoksa daha pratik ilerlemeniz gerekir. Büyük değişimlerden ziyade birkaç parça değişimi ile süreci tamamlayabilirsiniz. Bunun için bir liste yapmak en doğrusu olacaktır. Ev dekorasyonunda değiştirmek istediğiniz şeyleri kağıdın bir tarafına yazın. Ardından değiştirmek istediklerinizi ne ile değiştirmek istediğinizi diğer tarafa yazın. Bu sayede ürünleri araştırma ve erişme süreciniz kısalacaktır. İhtiyaç listesinde gereksinim duyduğunuz ürünleri ana başlıkları ile yazabilirsiniz. Araştırırken daha hoşunuza giden versiyonlarını bulmanız ve değişim görmeniz mümkündür. Bu süreçte evinizin odalarının fotoğraflarını çekebilirsiniz ve dışarıdan bir göz ile dekorasyonu yapabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonunuzu En Hızlı Şekilde Değiştirmek İçin Gerekenler

Ev dekorasyonunu hızlı bir şekilde yenilemek istiyorsanız bu adımları takip edin. İçlerinden sizin ihtiyaç duymadıklarınız ya da tercih edecekleriniz olabilir. Bunları eleyerek size en uygun evi tasarlayabilirsiniz. Aynı zamanda yönlendirmeler ile artık çok daha kısa sürer ve hızlı bir şekilde tamamlanır.

  • Eskitme halılar mekanın en çarpıcı unsuru olsun

Son yıllarda yeniden trend olan eskitme halılar aslında uzun yıllar evleri süslemişti. Eskitme halılar eşsiz tasarımları ile en çarpıcı dekoratif ürün haline gelirken, evin geri kalanında sadeliğe gitmenizi mümkün kılabilir. Bu da aslında hızlı bir şekilde ev dekore etmek isteyenlerin sık tercih ettiği bir yoldur. Bu aşamada eskitme halılar içerisinden seçim yapabilir sonrasında sade mobilyalar ile anında dengeleyebilirsiniz. Eskitme halılar vintage görünümünü sağlarken aynı zamanda oturma odalarının ve salonların yıldızı haline gelir. Bu tercihi yatak odasında ve nicesinde kullanmak da mümkündür. Eskitme halılar zemin rengi ile uyumlu olarak seçilebilir ve böylelikle daha da çarpıcı bir hal alabilir. 

  • Sade mobilyalar ile evin tüm havası değişecek

Ev dekorasyonunu en hızlı ve pratik şekilde yenilemek isteyenler için sade mobilyalar daha avantajlıdır çünkü göz alıcı mobilya seçimlerinde mobilyanın uyum sağlamaması mümkündür. Bunun yanında ona uyum sağlayacak dekoratif diğer ürünleri aramak ve bulmak da zaman alır. Bu nedenle sade mobilyalar hem şık hem de rahat görüntüsü ile dünyanın pek çok yerinde tercih edilir. Beyaz renk en sık kullanılan renktir ancak burada halı rengine göre bir tercih yapılmalıdır. Halıda krem, yeşil ve lacivert tonları varsa krem bir mobilya da seçilebilir ancak eskitme halılarda kırmızı rengi baksındır ve kırmızı kahve tonları ile beyaz mobilya uyumu şık bir görüntü elde edilmesi için etkilidir. Mobilya seçiminde kolaylık istiyorsanız L koltuk seçimi en pratik seçimdir. L koltuk farklı boyutlardan oluşur ve odaya uygun olanı seçebilirsiniz. 

  • TV sehpalarında tek renk kullanın

TV sehpaları aslında sıkça televizyon izlenen evlerde en sık görülen ürünlerden biridir. Bu nedenle göz yormamak ve hızlı bir şekilde seçebilmek adına tek renk en mantıklısı olur. TV sehpalarındaki tek renk uyumunu evin pek çok yerinde kolaylıkla yakalayabilirsiniz. TV boyutundan biraz daha geniş olması beklenen sehpada ahşap kullanımı eskitme halı ile uyumu yakalar. Ahşabın farklı tonlarına göre seçim yapabilirsiniz. Ya da siyah ve beyaz şıklığını tercih ederek klasik görüntüyü koruyabilirsiniz. 

  • Nevresim takımlarında desenler ile yatak odasının konsepti hazır

Salon ve oturma odası kadar yatak odasının dekorasyonu da ev için belirleyicidir. Evin en çok kullanılan odalarından biri olan yatak odası için tekstil ürünlerine yönelmek hızlı bir değişim sağlar. Yatak odasında mobilya değişimi yapmak istemiyorsanız en hızlı şekilde nevresim takımınızı değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik ile odanın tüm havası değişecektir. Nevresim takımlarında eşsiz desenlere yönelebilirsiniz. Çarpıcı bir yatak odası istiyorsanız bunun için ilk olarak nevresim takımlarına yönelin. Burada desenler çiçekler, yapraklar, geometrik motifler, mermer desenleri, minyatür görünümlü desenler ve nicesi yer alabilir. Zevkinize uygun olana yönelirken mobilya renklerinizi dikkate alın. 

  • Orta sehpa ile halı uyumunu yakalayın

Orta sehpalar salon ve oturma odalarının en sık kullanılan ürünlerindendir. Bu nedenle orta sehpanın hem kullanım açısından avantajlı hem de şık görünmesine dikkat edebilirsiniz. Orta sehpa seçiminde televizyon sehpası ve halıyı inceleyin. Tv sehpasının aynı veya benzer tonlardaki malzemeleri ile uyumlu olması, sade ancak şık bir ev için gereklidir. Metal bir tv sehpası seçtiyseniz metal bir orta sehpa kullanılabilir ancak ahşap seçimi yaptıysanız ahşaba yönelmeniz iyi bir görüntü sağlar. Orta sehpanın halı ile uyumuna da bakmalısınız. Göz alıcı halı seçimi sonrasında orta sehpanın tek renk ve sade olması daha doğrudur ancak sehpanın boyunu sizler seçebilirsiniz. Halının boyunu aşmaması ve hatta biraz daha küçük olması daha iyi bir görüntü sunar. 

  • Led ürünler birçok evi renklendirir

Led ürünler teknoloji ile birlikte trend haline gelir ve aydınlatmanın bir çeşidi olarak kullanılır Led ürünler her dekorasyon ile uymaz ancak kullanım için uygun alanlar vardır. Led kullanmak isteyenler bunu yatak odasında ya da oturma odasında tercih edebilir. Yatak odasında kullanılan led yatağın altında ya da başlık noktasında yer alarak çevreye hoş bir ışık yayar. Oturma odasında kullanılan led de duvar köşelerinde L form olarak ya da televizyonun arkasında konumlanabilir ancak ışık seçimini evin dekorasyonunda kullanılan renklere göre yapmalısınız. Led ürünlerin seçimi ve yapılması kolay olduğundan evler için en hızlı aydınlatma yöntemi olur.

  • Kitaplıkların şıklığından destek alın

Kitaplıklar, dekorasyon söz konusu olduğunda ilk akla gelenler arasındadır. Özellikle kitap okumayı seviyorsanız şık bir kitaplık seçimi yapabilirsiniz. Kapaklı kitaplıklar ve boya göre seçilen kitaplıklar yerine daha özgün ve ilginç formlarda kitaplıklara yönelebilirsiniz. Diğer kitaplıkları evin boyutu ile uyumlamak gerekir ve bu oldukça zaman alır ancak özgün kitaplıklar ev dekorasyonuna anında konumlanır ve içerisini kitaplar ya da ufak biblolar ile canlandırabilirsiniz.

Ev dekorasyonunuzu en hızlı ancak en iyi şekilde yenilemek istiyorsanız bu yöntemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz. Bu sayede vakit kaybetmeden pratik bir dekorasyon ile evin tüm havası değişebilir. Sonlarasında ufak aksesuarlar edinerek bu dekorasyonu daha size özel bir hale getirebilirsiniz.