ÜST
genç odası

Gençlerin dünyası : En keyifli genç odası dekorasyonları

Gerekli ipuçlarını takip ettiğiniz takdirde bir genç odası dekore etmek oldukça kolay ve keyiflidir. Ancak her şekilde sık ve büyük değişikliklere hazır olmalısınız. Evde yaşayan genç üye bir gün parlak pembe puantiyeli perdeyi tercih ederken bir sonraki hafta tüm odayı siyaha boyamak isteyebilir.

Oysa küçük dokunuşlarla evin genç üyesine en uygun genç odası dekorunu, onun zevklerini göz önünde bulundurarak kolayca uygulayabilirsiniz.

Ufak Dokunuşlarla Odayı Dönüştürün

genç odası

Çocuklarınız henüz küçükken tek kişilik karyolaya geçiş yaptıysanız ya da çocuk yatağınızı büyüyebilen modelden seçtiyseniz şanslısınız. Sadece yatak takımlarını değiştirerek tüm odanın havasını dönüştürebilirsiniz. Çocuğunuzun tarzını yansıtan renkleri ve desenleri kendisinin seçmesine izin vermek odasını daha fazla sahiplenmesini sağlar.

Zarif, rahat nevresimler ile organik içerikli malzemelerin kullanımı zamansız yatak odaları yaratmanıza destek olur. Odaya Karaca Home Cappi Mavi Kapitoneli Genç Tek Kişilik Yatak Örtüsü Seti gibi bir yatak örtüsü eklemek bile odanın havasını tümüyle değiştirebilir.

Kişiliklerine en uygun renkleri seçin

Genç odası dekorasyonunu minimal tuttuktan sonra eğer dilerseniz çocuğunuzun kişiliğine ve zevklerine göre tekrar renklendirebilirsiniz. Sadece duvar boyaları değil, duvar kağıtları da bu konuda size hayli yardımcı olacaktır.

Romantik bir karakter için minik çiçekler, daha asi karakterler için geometrik şekiller, doğaya düşkün gençler için ağaç ve hayvan motifleri içeren duvar kağıtları çocuğunuzun tarzını odaya yansıtmanızda oldukça faydalı olacaktır. Huzursuz edici ve iştah açısı olduğu için kırmızı renkten kaçınmalısınız. Kırmızının tonlarını kırlentler, posterler, küçük oda dekorları, rüzgar çanları gibi nesnelerde kullanabilirsiniz.

Nötr bir tema seçip farklı tasarımları birleştirin

Söylediğimiz gibi, gençler iki günde bir fikirlerini değiştirebilirler. Bu nedenle korsan teması, deniz altı dünyası gibi spesifik bir tema kullanmak iyi bir fikir olmayabilir. Bunun yerine, gençlerin odasına canlı bir hava katmak için birkaç farklı tasarım fikrini keşfetmeye ve birleştirmeye ne dersiniz?

Minimalist bir tasarım küçük odalar için en iyi sonucu verir. Ayrıca her türlü değişikliğe uyum sağlayan bu tarzı zaman içerisinde kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ranzalar, açılabilir mobilyalar ve nötr renkler gibi minimalist tasarım fikirleri kurtarıcı olacaktır. Gerisi hayal gücünüze kalmış.

Duvar dekoru için alan bırakın

Gençler, farklı yaşam alanlarına olan tutkularını keşfederken, ilham almak için duvarlara çıkartmalar ve posterler asma eğiliminde olabilirler. Çevrimiçi oyunlar, arabalar, teknolojik gelişmeler, çizgi roman ve filmlerdeki öne çıkan karakterler ve diğer ögelerle ilgilenebilirler. Ayrıca beğendikleri filmlerin, hayran oldukları aktörlerin posterlerini de duvara asmak isteyebilirler.

Tablomega Ahşap Tablo Genç Odası İçin Superman Logo tarzı dekorların genç odası dekorasyonunda yerini alabilmesi için önemli miktarda alanı boş bırakmak önemlidir.

Hobi Köşesi Oluşturun

genç odası

Hobilerini ve ilgi alanlarını keşfetmeye adanmış bir bölüm oluşturun. Dansa, resme, kodlamaya, okumaya, şiir yazmaya, müziğe veya heykel yapmaya ilgi gösterebilirler. Bu ilgi alanlarını daha fazla keşfetmeleri için onlara kişisel alan sağlamak önemlidir.

Eğer müzikle ilgileniyorlarsa, enstrümanlarını koymak veya en verimli şekilde kullanmaları için küçük bir köşe yaratmak faydalı olur. Eğer çocuğunuzun enstrüman seçimi davul gibi gürültülü bir enstrümansa oluşabilecek gürültüyü azaltmak için gürültü önleyici paneller taktırabilirsiniz.

Son olarak, küçük bir yatak odası bile olsa bir okuma köşesi yapmayı düşünün. Genç odasına ilham verici bir okuma köşesi ekleyerek okuma sevgisini teşvik edebilir ve ev ödevlerini daha davetkar hale getirebilirsiniz.

Açık raf kullanın

Bol miktarda açık depolama alanı sağlayan mobilyaları tercih edin, böylece çocuğunuz onları istediği gibi dekore edebilir. En sevdiği kitapları sergileyebileceği kitaplıklar veya ilgisini çeken şeylerle doldurabileceği rafları seçin.

BLR Açık Kahverengi Üçlü Raf bir erkek genç odası için ideal bir seçim olacaktır.