ÜST

Isıtıcı modelleri ve ısıtıcı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Isıtıcı kullanmanın zamanı geldi. Meşhur replik bu konuya oldukça uygun. Winter is coming! Peki, evimiz kışa hazır mı? İklim değişiğinden bahsedildiğini sıklıkla duymuşsunuzdur. Bu çok boyutlu ve önemli bir konu ama kısaca artık mevsimlerin hem zamanının değiştiğinden hem de çok daha sert geçtiğinden bahsedebiliriz. İklim değişikliğiyle birlikte tüm dünyada yazlar daha sıcak kışlar daha soğuk ve zor koşullarda yaşanıyor. Yani o meşhur “kış geliyor” esprisi insanlık için artık ironik bir durumu da temsil ediyor…

ısıtıcı

Çoğumuz artık doğal gaz sistemi olan evlerde otursak da bazen bu ısınmamız için yeterli olmayabiliyor. Aynı zamanda çok pahalı da olabiliyor. Isıtılacak yerde yeterli yalıtım olmaması, alanın büyük olması gibi durumlar ek ısıtma çözümleri aramamıza sebep olabiliyor. Özellikle küçük çocuğu ya da yaşlı bireyi olan evler için az enerji tüketen ısıtıcılar hayat kurtarıcı. Isıtıcı seçerken dikkat edilmesi gerekenler önemli. Güvenlik kontrolü, kademeli ısıtma sistemi, az enerji tüketmesi, iç ve dış mekânlarda kullanılabilme gibi pek çok farklı özelliği bir arada sunan ısıtıcı modelleri bulmak mümkün. Soğuk kış günlerinde evinizi daha az enerjiyle daha çok ısıtmanıza yardımcı olacak ısıtıcı modellerini sizler için inceledik.

Raks Adalya A1200 kule tipi ısıtıcı soba

ısıtıcı

Modern tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Raks Adalya A1200 watt 80 derece sağ-sola dönen kule tipi ısıtıcı soba, sağlam yapısal özellikleri sayesinde mükemmel performans sunuyor. 2 kademeli olan ısıtma seviyesi banyo gibi ıslak mekânlarda kullanılabilme özelliğiyle fonksiyonelliği daha da artıyor.

Otomatik devrilme emniyet sistemi güvenli kullanım alanı sağlayan sıra dışı tasarımlı bu ısıtıcı özel işlenmiş karbon tüpler sayesinde de daha rahat bir kullanım sunuyor. 

Normgas Mtn-Es 2000W infrared kumandalı elektrikli ısıtıcı

Dikkat çekici kırmızı rengi ve ortalama 5000 saat çalışma ömrüyle özellikle kafe, restoran, fabrika, kafeterya, depo, atölye, spor salonları, hayvan çiftlikleri, bahçe ve ibadethane gibi açık alanlar için biçilmiş kaftan olan bir ısıtıcı modeli. Bakıma ihtiyacı olmaması, rüzgârdan etkilenmemesi, 3 kademeli ısı ayarı ve uzaktan kumandalı kullanım özelliğiyle pratik bir kullanım sunan Normgas Mtn-Es 2000W infrared ısıtıcı 2000 watt enerji gücüne sahip.

Kuas Hybridboard termostatlı elektrikli kızılötesi ısıtıcı

ısıtıcı

İyi ısıtmasının yanı sıra görüntüsü de önemli diyorsanız Kuas’ın şık tasarımlı Hybridboard Infrared ısıtıcısına bir göz atmalısınız. Evlerimizde kullandığımız kalorifer sistemleri gibi konveksiyonel ısınma prensibi ve güneş ile aynı ışıma özelliğine sahip olan şömine, soba gibi ısıtıcıların ısıtma prensiplerini bir bünyede bulunduran bu tasarruflu ısıtıcı koku, is ve tozuma yapmaz. Gözlere zarar vermez, oksijen yakmadığı için baş ağrısı yapmaz. Havadaki partikülleri yakmaz. Sürekli açılıp kapanan yerler için idealdir, ısının uçup gitmesini önler. Odayı en kısa sürede konfor sıcaklığına ulaştırır. Tercihe göre duvara monte edebilir veya ayaklarıyla kullanılabilirsiniz. Yüksek ısı korumasına sahiptir, güvenlidir. Uzun ömürlü bir kullanın sunan ısıtıcı tüm bu özellikleriyle yaşlılar ve bebekler için çok idealdir.

Isıjet EX9 fanlı elektrikli ısıtıcı

Kompakt yapısı ve elektriğe bağlanıp direk çalıştırılabilme özellikleri sayesinde her tür mekânda rahat ve efektif şekilde kullanılabilen bir ısıtıcı olan EX serisi ergonomik ve şık tasarımları ile kullanıldığı mekanlarda göze hitap ederken, hafif yapıları sayesinde de rahatça taşınabilmelerini sağlıyor. Isıjet’in farklı kapasitelerdeki EX modelleri, birçok kullanım ihtiyacına hızlı ve ekonomik ısıtma çözümleri sunuyor. Tüm modellerde bulunan güvenlik önlemleri ve oksijen tüketmeme özelliği, EX modellerinin her türlü yaşam alanında kullanılmasını kolaylaştırıyor.

Kumtel Ex-23 Ecoray 2300 W duvar tipi infrared ısıtıcı

ısıtıcı

Infrared ısıtıcı modeli aradığımızda ilk aklımıza gelen markalardan biri kuşkusuz yerli bir üretici olan Kumtel markası. Pek çok farklı türde ısıtma teknolojisi üreten Kumtel, piyasaya sunduğu Ex-23 Ecoray 2300 W duvar tipi infrared ısıtıcı ile yine soğuk kış aylarında içimizi ısıtmaya devam ediyor. Termostat teknolojisi sayesinde sıcaklığı belli bir düzeyde tutmanızı sağlayan Ex-23 Ecoray ısıtıcının termostatı, oda sıcaklığı sabitlediğiniz düzeyin altına düşerse otomatik olarak devreye girip arzu ettiğiniz sıcaklık düzeyini yakalıyor. Düşük elektrik tüketimi yapan cihaz, termostat özelliğinin yardımı ile enerji sarfiyatını önlüyor. Sahip olduğu infrared teknolojisi ile havayı kurutmayarak sağlığınıza zarar vermiyor. Işıkla ısıtma yapan infrared teknolojisi ile cihaz, karşısında bulunan canlı ya da nesneyi adeta bir soba gibi hızlıca ısıtmaya başlıyor. Kumtel Ex-23 Ecoray 2300 W, soğuk kış aylarında en çok aradığımız dostumuz olacak gibi duruyor.

Rowenta SO9280 Excel Aqua Safe seramik ısıtıcı

Excel Aqua Safe seramik ısıtıcı evinizi ısıtan uzun ömürlü seramik teknolojisi ve güvenlik özelliği sayesinde banyoda bile gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün. Sessiz konum da dâhil iki kademeli ayarlanabilir ısıtma hızı, donma önleyici termostatı kullanıcılarına maksimum konfor ve rahatlık sunmak için tasarlandı. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda 4 yönlü otomatik kapanma sistemi devreye girer ve sizi uyarır. Bu ısıtıcı modeli pratik kullanımı ve yıkanabilir filtresiyle temizlik tutkunlarının gözdesi olacak gibi görünüyor.

Fakir HT2000 seramik kule tipi ısıtıcı

ısıtıcı

Soğuk kış günlerinin aranan ürünlerinden olan Fakir HT2000, kule tipi olması nedeni ile dar alanlarda dahi kullanılabilmesi sayesinde bir adım öne çıkıyor. Güvenliğe son derece önem veren cihazda, devrilme ve aşırı ısınma emniyeti bulunuyor. Seramik yapısı ortamın en kısa sürede ısıtılmasına yardımcı oluyor. Ayarlanabilir termostatı sayesinde ısı düzeyini kontrol etme imkanı veriyor. Turbo fonksiyonu, ısıyı direkt olarak ortama yaymadığı için havanın da kurumasını engelliyor.  

Vigo EPK 4590

Yerli üretim ısıtıcılardan biri olan Vigo EPK ahşap konvektör ısıtıcı, hassas oda sıcaklık kontrolü, çocuk kilidi, IP24 özelliği (su koruma sınıfı), akıllı enerji sistemi, ortam sıcaklık göstergesi, enerji tüketim göstergesi ve zaman ayarlı açma kapama gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Ahşap mobilya tercih edenler için zarif bir şıklık da sunan bu ısıtıcının elektronik kumanda ünitesi sayesinde odanızın sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilir, dilerseniz otomatik açma ve kapama ayarı da yapabilirsiniz. Benzerlerine oranla çok daha fazla olan konvektör yüzey alanı bulunduğundan dengeli ısı dağılımı sağlayarak havadaki tozu yakmaz, kötü koku oluşturmaz ve yaşadığınız ortamı daha ferah tutar.  

Arçelik ArK 2000 Scl konvektör ısıtıcı

IP 24 koruma sınıfı sayesinde nemli ortamlarda kullanabilme özelliğine sahip olan Arçelik konvektör ısıtıcıyı tekerlekli ayakları sayesinde dilediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz. 25 metrekareye kadar geniş bir alanı ısıtabilme kapasitesine sahip olan bu ısıtıcı modeli, mekanik termostatı ile ayarlanabilir ısı kontrolü, donma kontrolü, aşırı ısınma emniyeti, sessiz çalışma gibi birçok özelliği bir arada sunarken zarif ve ince tasarımıyla da dekorasyonunuza zevk katacak.

Isıtıcı seçerken ve kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir hususu hatırlatmakta yarar var. Turbo destekli veya buharlı dahi olsa elektrikli ısıtıcıların uzun süre açık kalması ortamdaki nem miktarını düşürür. Bu nedenle ısıtıcılarınızı zaman zaman kaparak ortamın nem dengesini koruyabilirsiniz. Evinizi en doğru teknolojilerle donatmak için değişik fikirler arıyorsanız “Akıllı evlere doğru adım adım” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.