ÜST
kırılan makyaj

Kırılan makyaj malzemelerini hayata döndürmenin yolları

Kırılan makyaj malzemelerini çöpe atmadan hayata döndürmenin yollarını sizler için araştırdık. Vereceğimiz ipuçlarını uygulayarak heves edip aldığınız ve çok severek kullandığınız makyaj malzemelerinizi kırıldıktan sonra bile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kırılan makyaj malzemesi pudra, allık, far gibi toz bir ürün ise…

kırılan makyaj

Çantada taşırken veya elinizden kayıp düştüğünde en çabuk hasar gören, en fazla kırılan makyaj malzemelerinin başında pudra, allık, far gibi toz içerikli ürünler gelir. Eğer makyaj malzemesinin kutusunu açtığınızda paramparça bir görüntü ile karşılaşırsanız öncelikle derin bir nefes alın ve sakinleşin, uygulayacağımız yöntem ile ürününüzün eski görüntüsünden hiçbir farkı kalmayacak.

İlk olarak pudra içerikli ürünü kendi kutusundan alıp bir çay tabağına aktarın. Ürünü çay kaşığı yardımıyla iyice ezin. En küçük parçalara bölündüğünden emin olun. Sonrasında üzerine eğer varsa saf alkol yoksa kolonya damlatmaya başlayın.

Kolonya kullanacaksanız kullandığınız kolonyanın kokusunun ürüne nüfuz edeceğini bilmenizde fayda var. Tabi bu durumu kendi lehinize de çevirebilirsiniz. Örneğin yasemin kokusundan hoşlanıyorsanız Rebul Yasemin Kokulu Kolonya tam size göre. Eğer seviyorsanız kolonya tercihinizi lavanta ya da adaçayından yana da kullanabilirsiniz.

Kolonyayı ürün macun kıvamına gelene kadar ekleyin. İyice yoğunlaşan ürünü kaşık yardımıyla tekrar kabına koyun. Bulaşan kısımları bir peçete yardımıyla temizleyin. Kapağını kapatın ve iyice kurumasını bekleyin. Tahminen ertesi gün kolonyanın alkolü uçmuş, böylelikle çok sevdiğiniz makyaj malzemeniz tekrar kullanılabilir duruma gelmiş olacaktır.

Kırılan makyaj malzemesi göz veya dudak kalemi ise…

Göz ve dudak kalemleri sert yapıları nedeniyle kolay kolay kırılmazlar. Ancak diyelim ki kırmayı bir şekilde başardınız ya da bir afacan göz kaleminizle resim çizerek onu kullanılmaz hale getirdi.

Böyle bir durumda Romei Göz Kalemi Kalemtraşı’ndan yardım alabilirsiniz.

Kırılan kaleminiz için sıradan bir kalemtraş kullanırsanız göz veya dudak kaleminizin yapısı bozulur veya ucu fazla sivrileştiği için kullanımı zorlaşabilir. En iyisi göz ve dudak kalemleri için özel olarak tasarlanmış bir kalemtraşı kullanmak olacaktır.

Kırılan makyaj malzemesi ruj ise…

Severek kullandığınız ve teninize de çok yakışan rujunuz ikiye bölündüyse tamir etmek için sadece biraz ısıya ihtiyacınız olacak.

Öncelikle kırılan parçayı bir kenara ayırın. Kutusunda kalan kısmın üzerini bir çakmak yardımıyla hafif ısıtın. Kırılan kısmı ekleyin. Bu aşamada fazla bastırmamaya dikkat edin. Yapıştığından emin olduktan sonra çakmağı rujun hasar gören kısımlarında gezdirip hafifçe elinizle onarabilirsiniz. Pürüzsüz bir görünüm kazanınca rujun kapağını kapatın ve rujunuz boz dolabında birkaç saat bekletin. Sonrasında makyajınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Rujlarınız kırılmadığı ancak sadece uç kısımlarının bozulduğu, daha küt hale geldiği durumlarda da aynı yöntemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.